İçerik değiştir

Ülkücü Öğrencilere ''Sistemli'' Provakasyon

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 104 yanıt verildi

#21 emre1982

emre1982

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 10:58

Kusura bakma ama sen nedersen de ülkü ocakları yanlızca sokak serserilerine yuva olan bir kurum haline geldi arkam olsun diyen herkez bu ocağa giriyor ve ülkücülük ismini kullanarak beş on kişilik gruplarla tek başına insanlara saldırıyo haraç tahsilat deynekçilik gibi yasa dışı işlere bulaşıyo
NOKTA
SON

#22 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 11:15

Meteler sanırım siz Emniyet Teşkilatı'nın bir birimi olan Özel Harekat ile Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı karıştırıyorsunuz.Emniyet'te görev yapan Özel Harekatçıların genel olarak MHP kökenli memurlardan oluştuğu aşikar.Zaten bunlarla ilgili her haberde,her televizyon görüntüsünde tüm memurların çok bilinen bir MHP sembolü olan bıyıkları hep dikkat çekmişti.O zaman Emniyet teşkilatı bile bu görüntüden rahatsızlık duyup açıklama yapmıştı hafızam beni yanıltmıyorsa.Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapan subay ve astsubaylar ise bu göreve bir parti mensubu veyahut parti sempatizanı olmalarından ziyade yapılacak zor ve tehlikeli göreve her yönden uygunlukları ile seçilirler.Silahlı kuvvetlerde görev yapan hiçbir personel ki;bunu sadece Özel Kuvvetler için söylemiyorum herhangi bir siyasi partinin destekçisi olamaz,söz ve davranışları ile bu tip eylemlere giremez.Girerse de orada uzun süre barındırmazlar adamı.Ha içlerinde seçimlerde MHP'ye veyahut başka partilere oy verenler vardır ancak bu o görevde olmalarının ön koşulu değildir.Uzun lafın kısası tüm Özel Harekatçılar veya tüm Özel Kuvvetler mensupları MHP'lidir şeklindeki önermeniz en azından TSK için geçerli değildir.
İşin bir de öğrenciler boyutu varki onlara da artık birşey söylemeye gerek yok;sağcı veya solcu birbirine döner bıçağı ile saldıran adamdan ne kendisine ne de bu memlekete bir hayır gelir ki,koyverin gitsinler diyelim nereye gideceklerse...
I find your lack of faith disturbing!

#23 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 16:25

Bu açıklama yetmiştir sanırım Meteler.
Teşekkürler 'HknYmn' Abi.. :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#24 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 17:24

:P
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#25 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 22:34

Değerli emre1982;

Sizin söyledikleriniz ne uğruna mücadele ettiğini bilen Ülkücü'ler tarafından kaale alınmamakla birlikte onları daha çok ateşler...

Ülkücülükte ki ölçü;Ülkücülük fikri ile tezat yaşayan birkaç beyinsiz değil,fikrin kendisidir...

Zaten bu tip şahıslar aradıklarını bulamayarak silinip gitmekte Ülkücü Neferler her geçen gün Teşkilat bazında kendilerini yenilemektedir...

Böyle insanlar var yok değil...

Şahsım adına ben de bu tür konularda mahçup düşüp muzdarip oldum...

Ama Davasına inanan insan bağlı bulunduğu cemiyetin akışına kendini kaptırmadığı sürece saygı görmeyi hak eder...Ve de İdeal Ülkücü kelimesinin muhatabı olur...

Varlar ve yoklar arasında ''VAR'' olarak böyle bir saygı kazanma adına mücadele edebiliyorsak ne mutulu bize...

Dava Adamı,dünya ne isterse istesin ben bunu istiyorum diyen adamdır...O cemiyetin akışına göğüs geren ve bu yüzden kendisini bekleyen zorluklara hazır olandır...Yeri gelir gülünç duruma düşmeyi bile göze alır...

Saygılarımı Sunarım..

Değerli Dokuzharf;

Değerli HknYmn'ın yaptığı açıklamaların bana değil size yetmesi lazım...

Özel Harekat'ın Ülkücülerden oluştuğunu deklare etmiştik.Konuya vakıf olan HknYmn'ın açıklamaları bunu tescil etti...

Saygılarımı Sunarım...

#26 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 22:38

Uzun lafın kısası tüm Özel Harekatçılar veya tüm Özel Kuvvetler mensupları MHP'lidir şeklindeki önermeniz en azından TSK için geçerli değildir.

Sanırım anlaşılmadı. :D
Saygılar bizden Meteler. :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 22:49

Katılıyorum... :P

Hakkımızda hayırlısı... :D

#28 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 23:20

Ortadoğu Gazetesi mi :P

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#29 monolog

monolog

• Üyeler
  • 29 Mesaj
  • İlgi Alanları:fotoğraffffff

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 23:33

İU daki saldırılardan bahsetmişsin ülkücü gençlere yönelik demişsin ama hiç bahsi geçmemiş solcuların tek tek kıstırılıp üzerlerine satırla yürünüldüğünden.Sol sağ kavgasından çok daha mühim olan birşey varsa(şimdilik!) o da vatanın karış karış satılıyor olduğudur.Bu ülkeyi kurtaracak olan da PKK ile savaşcak olanda bu ülkenin gençleridir.ÜLKÜCÜ gençleri değil bütün gençleridir.PKK ya lanet okuyorum bende,bende yurdumu vatanımı milletimi seviyorum ÜLKÜCÜ olmayan ve asla olmayacak biri olarak ama ben sadece PKK ya laf atıp geri çekilmiyorum.PKK kadar mühim meseleleri var bu memleketin.Yabancı sermaye ülke ekonomisine hakim durumda.Ülkenin sadece ekonomik değil kültürel yapısı da yağmalanmakta.Çoğu gencin mesajlarına bakın ok bye vs...bu ne ya ne dilimize ne kültürümüze sahip çıkmıyoruz ondan sonra şucuyum bucuyum diye ortada dolanıyoruz.Yıllardır aynı tantana yıllardır yanlış yerden kurtarmaya çalışıyoruz vatanı bilmem dikkatinizi çektimi???
Ha sözlerimin PKKyı önemsemiyor şeklinde algınmamasını umarım...ama eğer kahramanlık yapacaksak bunu sadece PKKya dayandırmayalım!!YA da bu ülkeye sahip çıkanların sadece ülkücü gençlik olduğunu falanda savunmayalım
Evet baltanan bir kesim var.Ama bu kesımın adı ülkücü kesim değil.Düşünen herkes...

#30 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 23:37

+100000000000000 monolog
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#31 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2006 - 23:54

Değerli Monolog;

Bölücü Terör Örgütü yandaşlarına okullarda,sokaklarda illegal tepkiyi her zaman Ülkücü gençlik vermiştir...

PKK yandaşlarının diğer bölücü güruhların kendilerine hedef olarak seçtikleri kişiler neden hep Ülkücü gençler olmuştur...

Sadece bir tesadüf mü?

Ve yahut başka birşey mi?

Saygılarımı Sunarım...

#32 monolog

monolog

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 00:16

Aslında PKK dan bahsediyorsak önce bugune kadar izlenen politika tartışılmalıdır.Çünkü bugüne kadar izlenen politika görüldüğü üzere yetersiz kalmıştır.Şimdi bana açıklamanı istediğim birşey var mümkünse üşlücü gençlik PKK için ne önermektedir.
Ben kendi ideolijme göre soruyorsan sadece mayınla temizlenebilecek bir olgu olarak görmüyorum PKKyı.Çünkü PKK bir maşa.PKKyı destekleyen dediklerimiz PKKyı yaşatanlar yani sadece mayınla temizlenemeyecek bir olgu haline getirmiştir durumu!!!Vicdanıma göre bir çözüm ararsam bebek katillerinin yaşamaya hakkı yok tabi..Benim karşı çıktığım şey bu davayı sadece siz tartışlmıyorsunuz.Bu hepimizin davası.Hedef olanda sadece siz değilsiniz..bu işlerde amerkanın rolunu ve solcuların ne kadar amerıka dusmanı oldugunuda göz önünde bulundurun derim.Bundan çok değil 15-20 sene evvel solcular Amerika düşmanlığı yapıyor diye az tepki almıyordu.Zaten solcular herşeyde tepkiye maruz kalıyor ya neyse...Mesele böyle iki kelimeyle özetlencek iş değildir.

Üzerinize alınmayın sakın ama biz çok ülkücü gördük PKK ya küfredip amerikan malı tişörtlerle gezen...Tabi üzülerek belirteyim ki bir arkadaşın mesajında yazdığı zamanın solcusu baş kapitalist olmuş sözü de doğru...

#33 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 01:00

ya bu ülkücü gençlik dediklerin geçen sene...Marmara Üniversitesinde 'nü' resim yaptıkları için bir grup öğrenciye satırla saldıran zihniyettir...bu kahramanlıksa bu türklükse ya biz türk değiliz ya da hakkaten hiçbişey bilmiyoruz...işimiz bunlara kaldıysa vay halimize

Bu mesaj Denio tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.12.2006 - 01:03

Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#34 Diesel

Diesel

naCCiniGinoni

• Üyeler
  • 573 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 06:58

ßen ülkücelerin kavgadan bide dergi satıp para toplamaktan başka bi işe yaradıklarını düşünmüorum..
Gönderilen Resim

#35 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 12:12

Ülkücü, solcu, maç izleyen seyirci..

Birey olarak herkes birer kahraman ama biraraya gelince herkes sürü psikolojisinde..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#36 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 12:51

Sol düşünce eğer Polis katillerini kahraman, PKK elebaşlarını şehit olarak lanse eder ve bu mantıkla hareket ederse Ülkücü'lük daima pirim yapar. Öncelikle sol düşünce içlerindeki bu provatörlerden temizlenmeli ondan sonra ortaya çıkıp bizde vatan seviyoruz demeliler. Bizim üniversite okuduğumuz yıllarda mevcut bütün PKK teröristlerinin fotoğrafları Devrimci şehitler başlığı ile koridorlara asılırdı.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#37 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 12:53

herkes sürü psikolojisinde..

Bir avuç yoncaya tav olunuyor.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#38 monolog

monolog

• Üyeler
  • 29 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 13:12

Sol düşünce eğer Polis katillerini kahraman, PKK elebaşlarını şehit olarak lanse eder ve bu mantıkla hareket ederse Ülkücü'lük daima pirim yapar. Öncelikle sol düşünce içlerindeki bu provatörlerden temizlenmeli ondan sonra ortaya çıkıp bizde vatan seviyoruz demeliler. Bizim üniversite okuduğumuz yıllarda mevcut bütün PKK teröristlerinin fotoğrafları Devrimci şehitler başlığı ile koridorlara asılırdı.

sol düşüncede hiçbir zaman masumun canına kıyan yüceltilmez,birkaç provakatör için düşünce sistemini lekelememek lazım.Sosyalizmde bütün insanlar sevilir içinden vatan çıkarılıp geri kalanı sevlir diye birşey yok.Solcusuda vatanını sever.En azından benim tanıdığım bütün solcular vatanını seviyor.Basının ve biravuç kör cahilin konuşmaları yazıları yüzünden bugün solculuk korkulan bir kavram haline getirildi.Sosyalizme bakış değişti.Önyargısı olanların Denizi Hüseyini Yusuf u Sinan ı okumalarını önerim..İdam edilmeden önce herşey halk içindi diyecek kadar seviyorlardı vatanları.Bugün hertürlü sosyal meselede yerini alan yine solcu gençliktir.Doğalgaz zammını bile protesto edenler yine bu gençlerdi.Keşke herkes etse solcususa etse sağcısıda.Sadece doğalgaz eylemi de değil,vatanını insanlarını sevmeyen adamlar olsa hiçbir memleket meselesine karışmaz ezilen halkını savunmazdı.Öyle iki tane satılık köşe yazarının yazısını okumakla olmaz bu işler.Ben gerçekten bu işi öğrenmek istiyorum.Sosyalizm neymiş faşizm neymiş burjuvazi neymiş liberalizm neymiş,vs neymiş öğrenmek istiyorsak sadece tek bir sistemin yazarlarından okumamak lazım.Her düşünceyi kendi tarafından okumak ve değerlendirmek lazım.
Şunu bir solcu olarak söylüyorum ki bugüün solculuk sağcılık oynayacak gün değil.
Madem herşey Türkiye için önce ülkeyi bu hale getirenleri tartışalım.Neden bu kadar duyarsız olduk bunları tartışalım.Bu gençler bu hale nasıl geldi bunları tartışalım.12 Eylül sonrası yetiştirilen ''düşünmeyen genç''modeini yıkmaya çalışalım.Gündemi takip edelim azıcık.Daha az magazin izleyip daha çok siyaset yapalım.Çünkü bu iş yönetim biçimi ekonomik sistemi tartışalım siyaseti upraşanlar düşünsün aşamasını geçti.Birazcık açalım gözlerimizi ya.
Geçen bir vidyo linkinde liseli kızların görüntülerini izledim.Ve ben bir bayan olarak okadar utandım ki hallerinden.Okadar kopuklar ki dünyadan cinsellik oyuncak olmuş..Yine bir kafede oturuken 4 genç kızın konuşmasına tanık olmuştum.Sanırsınız ki bütün hayatları magazin tam 1 saat aralıksız magazin TARTIŞTILAR.Yok efendim Can Tanrıyar Petek'te(!)ne buluyormuş.Yok Hande Ataizi şu yaştaymış.Yok şu daha iyisini hakedyormuş.Okadar yürekten tartıştılar ki bunu sanırsınız ki hayat memat meselesi konuştukları şey...İçi boşaltılmış gençlik yanında birbirini yiyen solcusu ülkücüsü dincisi...Bu sadece vakit kaybı.Gün ülkeye vatana hepberaber sahip çıkma günü.!!!!el insaf!

#39 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 13:26

Gün ülkeye vatana hep beraber sahip çıkma günü.!!!!

+1

Söylenecek söz bırakmamışsın :)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#40 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2006 - 13:42

Sevgili Monolog.

Sene 1992 eğer yazdığın doğum tarihi doğru ise sen henüz 5 yaşındasın ve ben IÜ'de okumaya başladığım yıl oluyor. Lütfen büyüklük tasladığımı düşünme. Bire bir kendi gözlerimin şahitliğinde olmuştur. Üniversitede halen sol sağ çatışmaları olanca hızıyla devam ediyor. Okula her girişimizde duvarlada yeni bir sima görüryoruz. Bilmem kim yoldaş veya bilmessine kardeş haklı mücadelemizde katledildi. Sonra bu isimleri ( o zaman internet böyle yaygın değil ) mevcut gazetelerden bulmaya çalışıyorum. Gördüğüm şu ki Tuncelide PKK ile çatışma 2 asker şehit öldürülen PKKlılar arasında aynı isimler. Yada Diyarbakır'da polis ile çatışma 2 memur yaralı ve öldürülenler gene aynı isimler. Bu ilanların altında zamanın sol örgütlerinin amblemleri mevcut. Daha sonra aynı zamanın Marksist , Leninistleri Atatürk'e dünyanın lafını edenler, ahh bir Rus mandasına girsek diye uğraşanları 96-98 yıllarında Rusya dağılınca hemen Atatürkçü olmuş milliyetçi olmuş vatansever olmuş.

12 Eylül öncesini yaşayan ebeveyinlerimizdir bizi duyarsız yapan, çünkü onlar görmüştür bizleri eğer bir politik kimlik ile yetiştirirlerse yarın birgün tekrar 12 Eylül öncesi olaylara maruz kalma ihtimalinin olduğu. Bahsettiğin kişileri okumayı önermişsin haklı düşüncelerini haksız bir eylemle gerçekleştirmeye çalışırken üzerinde üniforma olan bir kişinin yaşama hakkını onun rızası olmadan elinden alanları oku demişsin. Devlete katil ithamına neden olan katil olmuş olanları oku demişsin. Kimse öldürülen güvenlik elemanın hayatını kitap yapmıyor. Kimse o kişinin ailsenin yaşadıklarını film yapmıyor.Yada kimse ilk kanı onların akıttığınıda yazmıyor ne acı dimi.

Unutmadan eklemek istiyorum. Sol düşünce bu büyük milletin meclisine bile sokmuştur bu bölücüleri.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim