Jump to content

- - - - -

Emekli İki Paşaya Gözaltı

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,041 posts
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Posted 15.07.2008 - 19:09

ülkede her kesimden suçlu kişiler mutlaka çıkar o yüzden boşuna herkes kendi tutuğu tarafı savunuyor :) .
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#62 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4,836 posts

Posted 16.07.2008 - 09:23

tamam atamçepni sonuna kadar haklısın ama sana geçendede yazmıştım bu ülkenin terörle mücadelesinde başörtülü annenin evladı vatan için senin için benim için millet için şehit oluyor.ama madalya törenine annesinin başı örtülü diye alınmıyor bunu daha geçen yıl 2007 de yaşadık ..hani siz ayrımcı değildiniz bırakın bunları madem sözlerinizde samimisiniz gelin çözülsün bu baş örtüsü sorunu benim baş örtülü bacılarımın milletimin baş örtüsüzler gibi her yerde hakı var onlar bu ülkenin vatandaşı onların çocukları vatan için şehit oluyor diğerlerininde madem samimisiniz çözülsün b baş örtüsü meselersi siyasetçiler yüzünden böyle oldu tamam üniversitelerde devlet dairelerinde çözülsün ..ama rejim tehdidi dersiniz siz..peki rejim tehdidiyse o baş örtülü bacıların yetiştirdikleri evlatalr neden askere alıyorsunuz onlar rejimi tehdit ediyorsa vatanıda savunmazlar terörle işbriliği yaparlar...siz eğer bu zihniyet ehakimseniz bunuda düşünüyosunuzdur birazda objekif olun lütfen haksızlık yokmu orda annenin yüreği yanmış madalya verceks,niz üznün paylaşacaksınız rejim tehdidi bırakın ..

ergenekona gelince bu dava eğer kapanmassa her şey aydınlanacak biz aydınlanmasını istiyoruz.ahmet tener kışlalı cinayetii bile işleten belgeler bulunmuş iddanamede yer alıyor..ozaman bu millete bir özür boşlu ozaman ki o çirkin sözleri yazanlar bu dava aydınlanacak suçlular cezalanacak
Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#63 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 16.07.2008 - 10:22

Şu ülkede baş örtüsü sorunu yok zaten, sorun TÜRBAN'ı siyasi parti bayrağı gibi görmekte yatıyor. Yurt dışında çıkıpta,

TÜRBAN siyasi simgedir diyen bir başbakanınız varsa elbette bu soruna bir düğüm daha atmış olursunuz. Her tartışma ortamının

ucunu TÜRBAN'a değdirerek halkın manevi değerlerinden yararlanma çabasından başka birşey yapılmıyor.

Şu soruşturma tamamlansın, mahkeme sonuçlansın ondna sonra elbet TÜRBAN sorunuda çözülecektir.

O bahsetmiş olduğun şehit analarının isyanı acaba ordumuza mı yoksa, şu anki iktidar hükümete mi 2007 yılında ki

cenaze törenlerini bir düşünün isterseniz! O törenlerde ki acılı yüreklerin isyanınıda, Gergenekoncular yapmıştır diyerek, işin

içinden sıyrılmak en kolayıdır elbette. Medyalak basına , haber niteliği bile olmayan konular servis yapıldığı sürece SİZ-BİZ,

SEN-BEN kavgası sürüp gidecektir.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#64 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.07.2008 - 08:57

Kalpaklı Darbe (!..)
Sabahın yedisiydi... Önce bir kahve içtim... Kıyıda bir süre yürüdüm...

Körfezin mavisi içinde düşüncelere daldım. Umutla umutsuzluğu bir kenara koydum.

Ormanlardan, kıyılardan, kıran yerlerinden gelmiş insanların resmini çizmek istiyordum...

Az sonra gazeteler geldi...

Önce AKP yalakası ve dinci, tarikatçı gazetelere baktım...

O da ne?

“Başkonsolosluk önündeki derin şüphe”, “Kalpaklı darbe”, “Darbecilere darbe günü”, “Ergenekon’un medya andıcı”, “Ergenekon’da beklenen gün.”

Sabah, “Sabah”a yakışır manşet atmıştı, Ergenekon’un “medya andıcı”nı atarak...

Haberi okudum bir şey anlamadım. Suya tirit bir haberdi...

Gerçek Sabah ne yapmak istiyordu atv’yle birlikte. Çalık Grubu “Sabah ve atv” markasını yok etmek için mi yola çıkmıştı?

Fethullahçı Zaman gazetesi bu yarışta Sabah’la ipi göğüslemişti. Gizli tanıklar durmadan konuşup, bunlara “eve teslim servis” yapıyordu.

Suç değil miydi tüm bu sızdırmalar?..

Neredeydi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet savcıları?

İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin soruyordu haklı olarak:

“Zekeriya Öz’le konuştuğu iddia edilen bu gizli tanığın ifadeleri Zaman gazetesinde nasıl yer alabilmektedir?”

Ege’de kıyı kasabalarında “gizli tanık” konuşuluyordu. Fethullahçı Gladyo’nun devleti kuşattığı tartışılıyordu. Ören’de bu konuya ilişkin çok soru aldım.

AKP yalakaları, tarikatçı ve dinci medya, yargılama sürecini bitirmiş, tüm sanıkları cezalandırmıştı.

Yeşiller’in “Fethullahçı Kuşu” Cem Özdemir, çokuluslu Altın Avcıları’nın Türkiye’yi nasıl sömürdükleriyle değil, henüz iddianamesi bile bilinmeyen bir yargı sürecine ilişkin açıklamalarla ilgiliydi:

“Türkiye’de ölüm cezası olsaydı, darbeciler asılırdı...”

Kin ve nefret duyguları din bezirgânları, Soros’un çocukları, iç ve dış destekçileriyle dalga dalga yayılırken İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı iddianamenin “teknik” ayrıntılarını habercilere açıkladı.

Fethullah’ın mı yoksa CIA’nın denetiminde olduğu iddiaları ortada dolaşan “Taraf” kararını vermiş:

“Onları Ergenekon öldürdü!”

Kim onlar?

Ahmet Taner Kışlalı, Mustafa Yücel Özbilgin, Necip Hablemitoğlu...

Peki Uğur Mumcu’yu, Bahriye Üçok’u, Muammer Aksoy’u, Çetin Emeç’i öldürenler neredeydi?

Listeyi uzatalım: Musa Anter’i, Behçet Cantürk’ü, Vedat Aydın’ı, Savaş Buldan’ı kimler öldürmüştü?

İlhan Selçuk “Ergenekon’un düşünce” lideri ve üyesi. Mustafa Balbay, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu üye...

İdeolojik olarak taban tabana zıt bir dizi isim...

Cumhuriyet gazetesi hem mağdur hem de sanık...

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Yıldız yazdı. Ümraniye bombalarıyla Cumhuriyet’e atılan bombalar aynı değil.

Amaç, Cumhuriyet gazetesini kamuoyunda, okurun gözünde küçük düşürüp, bir yerlere bulaştırmak.

Bir bilgi kirliliği tarikatçılara, AKP yalakalarına, Soros’un çocuklarına “eve teslim” ediliyor...

Saldırı dört koldan:

“Hedef devlet...”

Silahlı ve bombalı eylemlerle devleti yıkmak(!). Tek farkı “bölücü” olmaması!

Hımmm!..

Yahu yargı bitmiş!..

17 gizli tanık...

“Dilovası” ve “İsmet” gizli tanık...

İkiside “kilit” isimler...

Bakın şimdi aklıma geldi:

Hrant Dink’i hani Ergenekoncular öldürmüştü? Malatya katliamının arkasında kimler vardı?

Darbecilerle, çetelerle, din bezirgânlarıyla mücadele eden bir gazetede 42 yıldır çalışıyorum...

24 yıldır köşe yazarlığı yapıyorum...

Yıllarca polis, adliye muhabirliği yaptım, haber nereden sızar bilirim...

Cumhuriyet savcıları da bilir...

El altından verilen “kirli bilgiler” hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, eşit yargılamayı zedeler...

Yargı süreci 2 bin 455 sayfalık iddianameyle ne 3 yılda biter ne de 5 yılda!..

Sonuç: Ergenekon iddianamesinin içeriğini bilmiyorum. Amaç çeteyi çökertmek değil bence. Amaç, AKP’nin muhalif sesleri susturması. Bir başka deyişle “kendi derin devleti”ni oluşturması. Galiba oluşturdu.

HİKMET ÇETİNKAYA

Yorumsuz = AGARTA

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#65 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.07.2008 - 09:05

Kışlalı'nın eşinden tepki
Ergenekon iddiaları iki aileyi çileden çıkardı.

Ergenekon örgütünün Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve gazeteci-yazar Uğur Mumcu suikastlarında parmağı olduğu iddiaları her iki ailenin sert tepkisine neden oldu.

SHOW Haber’e konuşan Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı, şunları kaydetti:

“Gözaltına alınan insanlar arasında İlhan Selçuk ve Mustafa Balbay da var. İlhan ağabey ve Balbay, kardeşine ve ağabeyine böyle bir şey yapar mı? Aynı düşüncede buluşmuş, ülkesini seven insanlar. Ergenekon var ise, Ahmet’i de yanlarına alırlardı, niye yok etsinler ki! Bana komik geliyor, gülüyorum.”

İP Genel Başkan Yardımcısı ve Uğur Mumcu’nun ağabeyi Ceyhan Mumcu da, Mumcu suikastinin Ergenekon örgütüyle anılması ve İP’de suikaste ilişkin belgelerin bulunduğuna yönelik haberler hakkında, “Bunları, hedef şaşırtma, toplumu oyalama, kutuplaştırma olarak görüyorum” yorumunu yaptı.

Kaynak

Bunlar, Habil ve Kabil hikayeleri ile büyüdükleri için bu soruşturmada bile bu hikayeden esinlenmişler. Kardeş kardeşe kıyar mı?

HABİL VE KABİL HADİSESİ
“Haber verilirki, Adem (a.s.)’ın çok oğulları oldu. Her kere ikiz doğurdu, bir erkek ve biri dişi olurdu. Bir karından doğan kızı, bir karından doğan oğlana verirdi. Kabil ile bir karından güzel bir kız doğdu. Adem (a.s.) onu Habil’e vermek diledi. Kabil razı olmadı. Hz. Adem “ Varın kurban edin” dedi. Hz. Adem yılda bir gün tayin etmişti ki, o gün de kurban ederdi. Ve dua kılardı. Ve Allah Teala’ ya secde ve niyaz ederdi. Gökten ateş renginde bir kızıl nesne inerdi. Onun iki yeşil kanadı vardı. O kurban ki, Allah Teala kabul ede, üzerine konardı. Makul olmayan kurbanın çevresinden geçmezdi. Üstüne konduğu kurbandan kalkınca, o kurbandan eser bulunmazdı. Halk bilirlerdi ki, o kurban kabul olunmuştur. O kurban ki Allah Teala kabul etmemiştir, evvelki halinde kalırdı. Hiç yanmazdı. Halk ortasında o kurban sahibinin yüzü kara olup gayet utanırdı. Bu nesne Beni İsrail zamanına kadar devam etti. Sonra Allah Teala kerem edip onu kaldırdı ki, kabul ettiğini ve etmediğini kıyamet gününe kadar kimse bilmesin.

Kabil kıza talip olunca, Adem (a.s.) “ varın kurban edin, hanginizin kurbanı kabul olursa bu kızı ona vereyim” dedi. Vardılar, kurban etmeye gittiklerinde Habil koyun güderdi. Bir koyun ki, koyunlarda ondan iyisi yoktu, getirdi o kurban yerine bıraktı. Kabil ekinciydi. Bir deste buğday getirdi ki, ondan ednası yok idi. Getirdi o’da kurban yerine koydu. Adem (a.s.) oğullarının her birisine bir sanat öğretmişti.

O kuş suretindeki ateş geldi, Habil’in kurbanını yaktı, belirsiz oldu. Kabil’in buğdayı tarafından geçmedi. Kabil Habil’e ben seni öldürürüm dedi. Habil, Hak Teala müttekilerden kabul eder, eğer sen beni öldürmeye el uzatırsan, ben seni öldürmeye el uzatmam. Ben perverdigar-ı Alemden korkarım dedi. Habil Kabil’den korkardı. Zira Kabil Habil’in daima peşini kollayıp, fırsat arardı. Derken bir kere gördü ki Habil dağ başında yatıp uyuyor. Taş getirip Habil’in başı üzerine bıraktı. Habil’i öldürdü. Yer yüzünde ilk kan döken kimse Kabil idi.

Hemen Kabil’i metrudun şekavet eseri simasında zahir oldu. İblis ona ziyan etti Kabil, atasıyla beraber olamayıp kız kardeşini aldı ve Yemen tarafına giderek vefat edinceye kadar orada kaldı.” (Tarih-i Taberi Terc. C. 1 S. 87-90)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users