İçerik değiştir

- - - - -

Emekli İki Paşaya Gözaltı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 64 yanıt verildi

#41 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2008 - 12:04

Hemen o yazının altında "Arka Sayfada" yazıyor.
Görmeyen , görmek istemeyen kişilerin gözüne sokmak lazım o yazıyı.

Değişiklikler Kaydedildi...

#42 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2008 - 12:05

Değiştirmeyin efendim.
Bırakalım konuşulsun.

Değişiklikler Kaydedildi...

#43 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2008 - 12:12

Konuşan Türkiye :S

Herşeyi ben bilirim diyen bir gruba , yıllardır hep konuşuldu ama nafile :blink:

Bir düşünün bakalım hangi parti milletvekillerine ''sakın konuşmayın, bir açıklama yapmayın '' diye emir veriyor.

Halktan kaç kişi tek bir kelime söylediği için başbakan tarafından mahkemeye verildi.

Konuşalım buyurun *agla

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#44 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2008 - 12:40

arkadaşlar konuyu saptırmayalım ben ne akpliyim ne chp li ama darbeye karşıyım size diyorum ki dün ben denizldie Atatürkçü düşünce derneği ve işçi partisi mensuplarının taşıdıkları pankartlar ordu göreve ordu millet el ele gibi tam iddalara uygun pankartlar taşıyorlardı ben ne sabah gazetesi nede akşam hiçbirini okumam çünkü taraflı yazılar yazıyor yukarıdaki yazımı dikkatli okuduysanız ne demek istediğimi anlardınız.haber kanalalrında bile farklılıklAR VAR ama hepsini dinlerim haber aknallarının objektif bakmak lazım ..darbe olursa bu ülkenin menfaatine mi olacak sanki bı ülkenin zararına itibarına leke getirecek

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.07.2008 - 12:41

Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#45 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2008 - 19:57

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, “Gazeteci kimliğimle girdim, gazeteci kimliğimle çıkıyorum. Sadece terör yaralısıyım” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Balbay, Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sarı basın kartını çıkartarak konuşan Balbay, “Sadece kendim için söyleyebilirim, içeriye bu kimliğimle girdim, gazeteci kimliğimle girdim, gazeteci kimliğimle çıkıyorum” dedi. Eşini, çocuklarını, okurlarını çok özlediğini söyleyen Balbay, en büyük hasretin “özlem” olduğunu ifade etti.

Balbay, canın sıkkın olmadığını kaydederek “içerde” 400 sayfa kitap okuduğunu anlattı. Balbay, “Olayla ilgili, ayrıntılı açıklama yapıp yanlış yönlendirmek istemiyorum. Yargı makamının önüne gelen her şeyi ayrıntılı incelemek zorunda olduğunu gördüm.

Yargı inceliyor, ayrıntılı olarak bakıyor ve irdeliyor. Bu konuyla ilgili gazete ve televizyonlarda ikiye bölünmüşlük var. Ben sonuç olarak hukukun üstünlüğünü ortak paydamız olarak düşünüyorum” dedi. Balbay, gazetecinin haberin konusu olmaması gerektiğini ifade ederken. “Ama hayat bana son yıllarda çok iyi davranmadı” dedi.

“GAZETECİ KİMLİÐİMLE GİRDİM GAZETECİ KİMLİÐİMLE ÇIKTIM”

Balbay, kendisini mutlu hissettiğini anlatırken şöyle konuştu:

“Ama terör yaralısıyım. Ben Uğur Mumcu’nun yerinde yazıyorum. Ahmet Taner Kışlalı ile çalıştım. Onlardan çok şey öğrendim. Nereden gelirse gelsin terörün her türlüsüne ‘hayır’ demeyi öğrendim. Fakat terör zanlısı olarak gözaltına alındım. Terör beni yaraladı. Ruh halimi sorarsanız kendimi terör yaralısı olarak hissediyorum.

Sorulan sorular mesleğimle ilgili faaliyetlerimle ilgiliydi. Zaten başka bir şey yoktu, olamazdı. Gazeteci kimliğimle girdim gazeteci kimliğimle çıkıyorum. Bu ülke bizim. Başka hiçbir yerde yaşamayı düşünmeyen bir gazeteciyim. Ülke dışında yaşamak istemiyorum.”

Kaynak ; Basın

Birkaç ay önce bir uçak yolculuğunda tanıştık. İkimiz de İstanbul ' dan Ankara ' ya geç bir saatte dönüyorduk. Kendisini o ana kadar yazılarından ve Televizyonlardaki programından tanıyordum.

Sade bir gazete okuyucusundan öte birşey değildim. '' Görüşelim , arayın , bir çay içmeye beklerim ... '' dedi.

Bu görüşmeden 20 gün sonra telefon ettim, buyur etti. Atatürk Bulvarı üzerindeki gazete bürosuna gittim. Odası karmakarışıktı. Tepeden tırnağa tüm duvarlar boyunca kitaplar yığılmıştı. Bir an da kendimi bir kitap denizinin ortasında buldum. Yeni yerlerine taşınacakları için , odasının dağınık olduğunu söyledi , özür diledi.

Duruşuyla, kilosuyla , dost bakışıyla , sıcaklığıyla , saygınlığı ile pozitif bir enerji yumağı gibiydi. Hani '' sıcak bir dost eli gibi '' derler ya , işte öyle baştan aşağı dost eli gibi görünen bir insandı.

Üç Tane de kendi yazdığı kitabı imzalayıp , verdi.

'' Balkanlar '' 5. Baskı ( Gezi - İnceleme )

'' Çin ' in Uzun Yürüyüşü '' 3. Baskı ( Gezi - İnceleme )

'' Afrika ' nın Uçlarında '' ( 2. Baskı )

Günümüzün dünyasının en önemli üç coğrafyasından muhteşem bir panaroma. Sdece bu üç kitapta bile dünyada neler olup , bittiğinin şifrelerini çözmeye çalışabiliyorsunuz. Böyle bir aydın insan , gazeteci ve yazar ; Türkiye Cumhuriyeti için ne denli büyük bir kazanç

Gezi , inceleme kitapları ; ama çok , hem de çok şey anlatıyor.

Politikayla , ekonomiyle, sosyolojiyle uğraşanların başucu olması gereken kitaplar.

Üniversite öğrencileri ne yapıp , edip ; edinmeliler...Zira ; bu kitaplar dünyaya açılan üç pencere gibi .

Mustafa Balbay , bana imzaladığı kitaplardan birine , yani '' Balkanlar '' isimli kitabına şu önsözü yazmış.

'' Balkanlar ' dan , kan kokusunun olmayacağı günlere ... ''

Öğreniyoruz ki , saygıdeğer eşi de yeni doğum yapmış.

Gazetedeki işinin başına dönebilmek için , gecenin bir yarılarında havaalanlarında uçak beklemek ... Daracık bir odadan , yeni bir gazete binasına taşınmanın çocuksu heyacanı ... ve evde , onu kundakta bekleyen çocuğu.

7 Temmuz ' da darbe yapacakmış da , kaos yaratacakmış da , Türkiye ' yi uçuracakmış !..

Vay .. vay .. vay ...

Jurnalcıların, verdiği bilgiler yine fos çıktı. Hadi hayırlısı bakalım. Hukuk elbette üstün gelecek ve gereken cevabı da veriyor. Gerçekten varsa bir suç bu da cezasız kalmamalı. Önce dokunulmazlık zırhınızı çıkarın buyurun er meydanına kim ak kim kara belli olsunda bizde işimize gücümüze bakalım

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#46 Almila

Almila

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2008 - 22:56

Evet okadar suçlu ki bu insanlar 30 kişi kortejiyle karakola alındılar..sahi apo yu kaç kişi getirmişti ???

Evet okadar suçlular ki neyle suçlandıklarını bile bilmeden, ya öldüler yada içeri alındılar,üstelik çetenin kasası denilen adam hastane masraflarını bile karşılayamadı... öldü gitti ,evet ne büyük bir kasa.

sahi niye 3 gün sonra verilmiş emir..başsavacinin kapatma davasi için acıklama yapacağı güne alındı,
sahi niye fettulah masanonun ülkeye giriş için affı böyle bir ana denk getirirlirdi.
sahi ülke topraklarının satışı ile ilgili yasa niye böyle bir durumda kabul edildi hatta eski satış yasasından bile kötü olan bu yasa niye kulak ardı edildi...
sahi herkesin telefonunu dinleyen bilmem kaç kişiyle evlerinde bulunan emekli askerleri,yazarlari bilmem kaç kişi ile baskına giden polis,burnun ucununa gelmiş düşmani görmeyecek kadar meşgul öyle ya,öyle olmasa 3 polis şehit düsermiydi...

geçiniz efendim bu kuyruk acısıdır.rövanştır,hazımsızlıktır.Atatürkü sevmeyen humeyni aşığı kızlar elini kolunu sallayacak,mahsum küçük hanımcıklar olup kiminin baş tacı olacak ve ceza almayacak, pkk ile yıllarca mücadele etmiş askerleriyle dağlarda yatmış askerim,gerçekleri görüp yazan yazarım hırsız gibi katil gibi kodese atılcak saatlerce sorgulanacak.adeletin adını ağzına alıp ,birde parti adı yapanlar utansın!!

#47 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 10.07.2008 - 23:01

Türkiye şu anda öyle bir süreç içindeki Millet kimi destekleyeceğini şaşırdı biri tutuklanıyor terörist oluyor biri tutuklanmıyor lider oluyor gerçekten çok tuhaf günlerden geçiyoruz ama şuna inanıyorum Büyükanıt paşamız ve Gerekli kurumlar açıklayacaktır en yakın zamanda işin aslını...
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#48 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 11.07.2008 - 13:39

Almila nın tüm kelimelerine katılmakla beraber, darbe niyetinini belli etmeden gizlice sinsice yapanları görmüyor değiliz...biz buna islami darbe diyoruz....
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#49 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 15:20

Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#50 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 15:38

Demokrasi diye birşey yok herkes kendi çıkarlarını düşünerek birbirini suçluyor..
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#51 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 16:06

almina hanım evet gündem değiştide değişen neler chp nin kayıp tirilyon davası kapandı nerede o kayıp tirilyonlar..chp nin anayasa mahkemesi üyelerinin çocuklarına iş bankasında iş vermesi ...ergenekona gelince ADD başkanı eski paşanın günlüğünde yazanlar aynen harfiyyen uygulanıyordu işçi partisi ve ADD mensuplarının aynen günlükte bahsedilen eylemeleri uygulamaya koymaları elerinde buralara mensup üylerin ordu göreve diye tellallık yapmaları daha önce bu konuda ayzmıştım(denizlide ellerinde pankartlar yürümüşlerdi)..ikinci olarak çıkar için cumhuriyet gazetesine bomba atıp danıştaya saldırıp masum dindar bu ülke vatandaşlarını karalayıp rejim elden gidiyor cumhuriyete saldırdılar diye vatandaşı ezmek..bunların hesabı sorulacak bu ülke bu rejim ne ADD mensuplarının nede chp nin nede akp nin değildir.işinize geldimi Atatürkün rejimin arkasına sığınıp çıkarınız için rejim tellallığı yaparsınız ama bu rejim bu cumhuriyet milletin millet bunu korur merake tmeyin siz. unutmayın bu ülkenin meclisinin duvarında bir yazı yazmaktadır Atatürkün dediği gibi hakimiyettin kayıtsız şartsız milltindir bunca zaman milleti susturdunuz türlü oyunlarla kendi kendiniz bombalayıp milleti kötülediniz koyun gibi güttünüz ama bu millet uyandı artık bazı çıkarcı gruplarının istedikleri olmayacak..merak etmeyin bu ülkenin gerçek sahipleri türkmilleti gerketiği yerde sandıkta olsun her nerde olursa olsun gerkli cevabı verecektir..gündem değişti elbet chp ye açılan kayıp tirilyon davasını nerde kaldı...kanal türke aktarılan paralar nerde kaldı chp ye gelince sil silin bakalım ama millet silmez ..ergenekon aydınlanacak merak etmeyin ..ayrıca sayın hilmi özkökün görevi sırasında suikast girişimin engellenmesi ve evden yemek getirmesi bunları açıklayın.daha doğrusu meclisin kürsüsünde kendi parti seçimlerinde chp nin Kuran'a el basmalar seçimlerden önce seçim otobüslerinde baş örtüsünü çözeceğiz diye afişler asmalar ..nerde bunlar neden soruşturulmuyor..artık almina hanım bu millet uyumuyor uyandı yalan yanlış haberler yayınlanıyor ama internetten gerçekleri hemen yayınlanıyor..evet gündem değişti ..

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.07.2008 - 16:15

orumcekadam2

#52 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 16:39

Koyun millet olmaktan çıkmak için önce çobanları başımızdan kovmak gerekir. AB ve ABD nin emirleri doğrultusunda koyun millet olmaktan çıkılacaksa , yok kalsın biz DİK BAŞLI KOYUN olmaya razıyız. . Başındaki Cumhurbaşkanının kayıp trilyon davasında adı geçmiyor sanki de! şimdi başkalaırnın paralarının hesabını soruyorsunuz. önce Araplardan , israillilerden topraklarımızın satılması sonrası alınan paraların neereye harcandığının hesabını versinler ki hesap sormaya yüzleri olsun.

Atatürk ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir '' derken , o milletin 1 çuval kömüre, 1-2 paket bulgura,makarnaya egemenliğini satacağını elbet aklının ucundan geçirmemişti. Her fırsatta Atatürk'ün arkasına sığınacağız tabi ki, gidipte Humeyninin arkasına, Talibanın eteğine, Fettullahın cüppesine mi sığınacağız? Burası Atatürk 'ün ülkesi sizlerin ne kadar zorunuzda gitse bunu değiştirmeyi rüyanızda bile göremezsiniz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#53 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 17:35

bi dk sayın atam çepni kim abd uşağı önce onu yargıla 28 şubat kararlarının arkasındaki gerçekleri ne bilirsinki sen bilsen susardın ..abd yandaşçısı acaba sizin o güvendiğiniz paşalarmı..ayrıca senden daha fazla Atatürkçüyüm ben önce beni tanı ondan sonra konuş ...ikinci olarak bizim yazılarımızı düzgün okumadığnız belli.biz akp li değiliz akp yede oy vermedik bu bir önce bunu öğren ..yalnız kayıp trilyon diye konuşan baykal kendi başına gelince neden sustu..ayrıca siz değilmisiniz suçsuz bir demokrat başbakanı asan sayın Adnan Menderesi ..tabi sığınırsınız çıkarınıza ters düştü laiklik elden gidiyor diye çıkarınız için konuşursunuz ..halkın rejimle dinle birbiryle problemi yok asıl problemi ikililiği siz yaratıyosunuz halka tepeden bakarsınız demokrat parti başkanı neden asıldı çıkarlarınızmı elinizden alınmıştı cvp yok ..önce bana 28 şubat nerden çıktı onun hesabını ver acaba abd nin çıkarına ne tes gittide paşalarınızı devreey soktu..daha başka acaba eşref bitlis paşayı öldüren zihniyet bu sefer ilker paşayı öldürecektide planları mı bozuldu bunu açıkla bakalım...bilip bilmeden kim abd uşağı onu iyi öğren ..son olarak gaste küpürüyle değil bildiklerinizle konuşun 28 şubatta neler oldu önce onu öğrenin siz..kendinzi olay çıkarıp kendi kendinize bomba atıp masum millete yüklenin ama bu sefer darbe mayanız tutmadı ..adnan menderesin hesabını verin susmayın ...

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.07.2008 - 17:41

orumcekadam2

#54 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 23:12

islam mucahidi adnan menderesin konumuzla ilgisini anlamamakla birlikte... siz bizim chp li olduğumuzu yada oy verdiğimizi nerden biliyorsunuz?? şayet hesap sorulcaksa sen nekadar adnan menderesi suçsuz görüyorsan benim neznimde deniz gezmiş,mahir,hüseyin ve diğerleride okadar suçsuz ve asılmayı haketmediler...hesap sorulcaksa hesap sorulcak çok kişi var...

ergenokana geri dönecek olursak; ben hala bunun pis bir oyun olduğunu, şu dink yargılamasının bu konuyla ilgisinin olmadığı açıklanıp ayrı bir mahkeme açılsada,açıklanan iddianamede bilmem kaç sayfa yine yer verilmesini anlamış değilim...ne dink miş yaws...hepimiz harbici dink olduk iyimi
en iyisi susmak..bu yaştan sonra bu yazı için bide mahkemelerde sürünmiyim...

söyle bakalım lasrocas o yazıyı niye yazdın kesin sende ergenekon cusun..

sayın savcı annemle kavga ettim telefonda onu bu dosyadan çıkarsak olurmu..konuyla alakası yok ama..senin annende ergenekoncu değilmi itiraf et *lol
bune be diyenler için sayın balbay' a eşiyle niye telefonda bukadar kavga ettiği sorulmuşta o bakımda *lol
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#55 Apeiron

Apeiron

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 17 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 06:33

Güzel bakan güzel göstermesini de bilir, güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen mutlu olur... Bize büyük bir hayal kırıklığı yaşatabilecek o sonuçsuzluğu dört gözle bekleyenler olduğunu bilmiyor değilim *lol . Maalesef bu ülkenin karanlığını daha şimdiden özleyenler de var.... Aydınlıkta yaşayamıyor onlar, alışık değiller gerçeğin her şeyi berrak biçimde görünür hale getirmesine... Görünmezlik istiyorlar, karanlığın yapıp ettiklerini gözlerden kaçırmasını umuyorlar. Çünkü gizleyecek çok ayıpları, bu millete karşı işlenmiş çok günahları var. *lol

Dünya durmadan değişirken, toplum başkalaşırken, her şey daha kolay görülür, duyulur hale gelirken, onlar sadece geceyi yaşayan yarasalar olarak varlıklarını sürdürebileceklerini sandılar. Oysa karanlığa dair söyledikleri sözler, uzun zamandır o eski inandırıcılığından uzaklaşmıştı sokaktaki insan için.
Mantıkları eksildikçe ellerinde olmadan onlar da cüretkârlıklarını arttırdılar . Gizleri aşikâr oldukça açıktan konuşmaya, posta koymaya başladılar koskoca bir millete karşı!...
Oysa tarihten biliyoruz, bu psikoloji sonun başlangıcıdır, hep öyle oldu, yine öyle olacak. Bunu binlerce sayfalık delile değil, zamanın getirdiklerine ve sokaktaki insanın gidişatına bakarak söylüyorum...
Bu milletin tarihi seyrinin kısa zaman kesitlerinde tersine çevrilemeyecek kadar kadim ve sağlam bir seyir olduğuna inanıyorum. Ruhumuzun daraldığı en zorlu zamanlarda bile umudumuzu canlı tutacak olan şey budur... Endişeye mahal yok, ırmak daima kendi yatağında akar!
Toplumların akış yönünü cebren ve hileyle değiştirmek mümkün değildir. Önüne setler çekebilir, barajlar kurabilirsiniz. Ama o akış er ya da geç o setleri de, barajları da aşar. Muradı denize ulaşmaksa ulaşır. Bugüne kadar önüne bir engel çıktığı için istikametini değiştiren bir halk görülmemiş, durulmamıştır
Toz duman ortadan her kalktığında gönül ferahlığıyla gördük ki Türkiye'nin istikametinde milimetrik bir sapma bile yaşanmamıştır. Bu milletin asırlar öncesinden başlayan yolculuğunda o istikamet bir doğal mecra olarak yaşamış, asla değişmemiştir. Ne kadar karanlık olursa olsun günü birlik kirli kumpaslarla bu mecraı değiştirmenin imkânı yoktur. Çünkü malum, ırmak akışını yitirmediği sürece yol üstündeki bütün kirleri de temizler... *lol

*lol

Bu mesaj Apeiron tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.07.2008 - 06:37

Aykırı bir uçurumum yolunun üzerinde
Elini uzatacağın dalları yamacında saklayan
Birdenbire patlayan, Bir çığlığım sessizliğinde

...
Aykırı bir şiirim kitabının arasında
Kargacık burgacık bir yazıyla yazılmış
Sondan okumaya başla
Nokta koy her dizenin önüne
Anlamaya çalış...

#56 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 12:58

Sn. Örümcek bey öncelikle vermiş olduğumuz rahatsızlıktan ötürü kusura bakmayın. 28 Şubat ve rahmetli Adnan Menderes'in ölümünü de bu sürece bağlamış oldun ya helal olsun. Bu mantığınla tüm yaşananların nedenini açıkça ortaya koymuş oluyorsun. Yani senin mantığına göre tüm bu yaşanlar, sadece intikam uğruna yapılmıştır. Aferim bu ülkeyi ileri götürmek için okuyup , çalışmak yerine dizlerinin dibinde nasihat aldıklarınınızın düşüncelerini benimsiemeyei kabul ettiğinizin sonucu olmalı. SİZ - BİZ diye toplumu kutuplaşmalara itende işte asıl bu nasihat verenler olarak dikkat çekiyor. Demişsin ki astınız; yakın tarihimizi iyice bir incele bakalım asıl askeri rejim cuntacılarının bu ülkede ençok kime zarar verdiğini! Rahmetli Adnan Menderes'in , Deniz Gezmişler'İn hatta hiçbir insanın asılmasını ben kendim asla tasvip etmedim , edememde. Sen öncelikle gitte, şeriat rejiminin savunucusu olanlara bunun hesabını sor. Bana hesap sormak senin haddin değil, olamazda. 28 Şubat dediğin konuya gelince; Kudus Gecesi düzenleyenler daha birkaç ay önce İsrail Savunma Bakanının doğum gününü ülkemizde kutlamadı mı? İsrail firmalarının son dönemde aldığı ihalelerde bir artış olmadı mı? İsraillilere topraklarımız tabi , Araplarda bu işin içinde peşkeş çekilmedi mi? Sen hala yarım yamalak yazdıklarınla hesap sormaya kalkıyorsun? Dedim ya senin haddin değil bana ve benim gibi düşünenlere! Bak okuda öğren 28 Şubat olayından ençok etkilenen birinin öz eleştirisini;

ŞEVKET KAZAN'DAN 28 ŞUBAT SÜRPRİZİ : ŞEVKİ YILMAZ HAVALARA GİRDİ
REFAHYOL'un Adalet Bakanı Şevket Kazan, sürpriz yaparak, olaylardan 10 yıl sonra özeleştirilerde bulundu ve 28 Şubat sürecinde hükümetine ve partisine yönelik suçlamaların büyük bölümünü "Bizim devirdiğimiz çamlar" diyerek kabul etti. 08 Nisan 2006 Cumartesi 00:15REFAHYOL'un Adalet Bakanı Şevket Kazan, sürpriz yaparak, olaylardan 10 yıl sonra özeleştirilerde bulundu ve 28 Şubat sürecinde hükümetine ve partisine yönelik suçlamaların büyük bölümünü "Bizim devirdiğimiz çamlar" diyerek kabul etti.

Kazan, RP'nin kapatılmasına neden olan isimler Şevki Yılmaz, Şükrü Karatepe, Hasan Hüseyin Ceylan, Bekir Yıldız ve İbrahim Halil Çelik'i de "bize zarar verdiler" diye suçladı.

Necmettin Erbakan'ın en yakın çalışma arkadaşlarından Şevket Kazan, Saadet Partisi'nin pazar günkü büyük kongresinde ilk kez piyasaya çıkacak olan "Refah Gerçeği" adlı kitabında 28 Şubat süreci, REFAHYOL hükümetinin düşürülmesi ve RP'nin kapatılması konularında ilişkin bugüne kadar hiç yapmadığı biçimde "Evet hatalıydık" diyerek özeleştiri yaptı.

KENDİ HATALARIM: MUM SÖNDÜ VE KAÇAK MERCEDES
Kazan, kitabının "Çam Devirmeler" başlıklı bölümünde kendisiyle birlikte 28 Şubat'ın ve

RP'nin kapatılmasının nedenleri arasında gösterilen isimlerin hatalarını "çam devirmeler" başlığıyla tek tek saydı. Kazan, "REFAHYOL iktidarı dönemiyle ilgili sorulara muhatap olurken, sıkça sorulan bir soru şuydu: RP olarak olup bitinlerde sizin hiç mi kabahatiniz yok? Olmaz olur mu? Elbette vardır. Peki kimler? Sorusuna cevap verirken, eğer isim vereceksem en başta kendimden başlamam gerekir" diyerek "Kendi devirdiği çamları" şöyle anlattı:

"- Organize muhalefet cephesi Susurluk olaylarını protesto etmek bahanesiyle sırf hükümeti yıpratmak amacıyla her gece 'Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" eylemleri başlattı. Ben de buna 'mum söndürüyorlar' demiştim, İşte bu konuşmamdaki 'mum söndürüyorlar' sözü, bir gün sonra pusuda bekleyen haberciler tarafından maksadı değiştirilerek Alevi vatandaşlara hakaret şekline sokuldu. Ben işin sonradan bu hale getirileceğini düşünmeli ve bu sözü söylememeliydim. Bu benim hatamdır.

- Cezaevindeki Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ı ziyaret ederken, henüz mülkiyetime intikal etmeyen, ancak bedelini ödediğim için bana teslim edilen Alman plakalı bir arabayla cezaevine gitmemem gerekirdi. Kaçak sayılmasa bile henüz adıma tescil edilmemiş yabancı bir arabayı bizzat kullanmam hata olmuştur."

Kazan, RP'nin kapatılma nedenlerinden olan ve 5 yıl süreyle kendisini siyasi yasaklı hale getiren Bekir Yıldız'ı Adalet Bakanı olarak cezaevinde ziyaret etmesini ise, "Ben tamamen iyi niyetle ve kırdığım bir gönlü tamir için yaptığım bu ziyareti, kim ne derse desin asla hata kabul etmiyorum, edemiyorum" diyerek savundu.

ŞEVKİ YILMAZ HAVALARA GİRDİ
Kazan, RP'nin kapatılmasına neden olan isimleri de açık açık partiye ve hükümete zarar vermekle suçladı. İlk sırada Şevki Yılmaz'a yer veren Kazan, kitabında bu isimleri ve "devirdikleri çamları" kitabında şöyle anlattı:

".Şevki Yılmaz, gençliğinde de ele avuca sığmaz bir dava aşığıydı. Kendisine olan sevgim, babasına olan hürmetimle birleşince adeta Şevki Yılmaz'ın hamiliğine soyundum. 1974 yılında yüksek tahsil için Ankara'ya gelmişti. Adalet Bakanlığı özel kaleminde kendisine bir görev verdim. Eğitimini bitirdikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nda murakıp olarak çalışmaya başladı.

12 ihtilalinden sonra Avrupa'da Milli Görüş Teşkilatında
bir camide vaizlik görevi yapmakta olduğunu işittim. Sonraki yıllarda konuşmalarının övgüsü sadece Avrupa'da değil, Türkiye'de de dinlenmeye başlandı. 1994 yılı seçimlerinde Rizeliler bizden kendisini RP'den belediye başkan adayı olmasını ısrarla talep ettiler. İstek teşkilattan gelince peki denildi seçim yapıldı ve Şevki Yılmaz Rize Belediye Başkanı oldu. Şevki Yılmaz'a Rize dar geldi. Konuşma yapmaya bayılıyordu. Dinleyenler de onu dinlemeye. Kısa zamanda şöhreti bütün Türkiye'ye yayıldı. RP yöneticileri olarak bizim dikkatimizi çeken onun neler konuştuğu değil halktan gördüğü ilgiydi. Burada samimiyetle itiraf etmem gerekir ki 1995 seçimlerinde RP oylarının artışında onun konuşmalarının etkisi olmuştur. Şevki Yılmaz milletvekili olduktan sonra bütün eski konuşmaları rantiyeci medya tarafından gündeme taşındı. Televizyon ekranlarında adını sık sık duyunca ister istemez havalara girdi. Partinin salon toplantılarında kendisini alkışlayanların, alkış derecesini ölçebilmek için salona çok defa yönetici ağabeylerinden sonra ama Erbakan Hocamızdan önce girmek gibi birtakım tavırlar sergilemeye başladı. Şevki Yılmaz, Milli Görüş davasına çok daha uzun süre hizmet edebilir, bir ömür boyu millete siyasi yönden faydalı olabilirdi. Ama olmadı. Tam tersine RP'nin kapatma davasının gerek Anayasa Mahkemesi gerek AİHM safahatında hep onu savunmak için çaba harcadık. Kendisine isnat edilen konuşmaların delili diye ortaya çıkartılan ses bantlarının montaj olduğunu, bu yüzden delil olarak kabul edilmemesi gerektiğini, bazı konuşmalarda maksadı aştığını, bazı sözlerinin yanlış anlaşıldığını hep savunduk, durduk. Savunduk ama para etmedi.

ŞÜKRÜ KARATEPE'NİN TALİHSİZ 10 KASIM KONUŞMASI
.Şükrü Karatepe, 1994 yerel seçiminde Kayseri'den belediye başkanı seçilmiş ve yaptığı hizmetlerle Kayseri halkının gönlünde taht kurmuş bir belediye başkanıydı.
REFAHYOL hükümetinin kurulduğu tarihe kadar hep yerel hizmetlerle meşgul oldu. Türkiye'nin siyasi gündemini sarsacak bir davranışta bulunmadı.
Kendisini Türkiye'nin gündemine getiren olay, 10 Kasım 1996'da RP iktidarda iken Kayseri Belediye Başkanı olarak ildeki Atatürk'ü anma törenlerine katıldıktan sonra RP il divanı toplantısında RP'li Devlet Bakanı ve partinin Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Gül ile Meclis Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'un önünde yapmış olduğu talihsiz konuşmadır. .Şükrü Karatepe'nin gerek bu konuşması, gerek daha sonra yaptığı bu konuşmayla alakası olmayacak biçimde sergilediği tutarsız davranışlar RP için gerçekten bir handikap oluşturmuştur.

HASAN HÜSEYİN CEYLAN'IN KONUŞKANLIÐI BİZİ SIKINTIYA SOKTU
.Ceylan ilk tanıdığımda Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencisiydi. MSP'nin gençlik faaliyetleri içinde hep önde görünürdü. 12 Eylül ihtilalinden sonra yayıncılığa heveslenmiş, özellikle yakın tarihe olan ilgisinden dolayı kitaplar da yazmaya başlamıştı. 1987 yılında yasaklar kaldırılıp, RP'de yeniden bir araya gelince daha sık görüşmeye başladık ve daha yakından tanıdım kendisini. Açık yürekliydi, konuşkandı, hoş sohbetti. Manevi alanda tanıdığı insanların çevresi hayli genişti.
1995 seçimlerinde Yenimahalle bölgesinden RP milletvekili olarak seçilip Meclis'e girdi. Milletvekili olduktan sonra, dost meclislerinde konuştuğu rahatlıkla, basın mensuplarıyla da konuşmaya, yurt içi ve dışında yaptığı konuşma bantlarını basına ve teşkilata göndermeye başladı. Ne var ki taşraya gönderdiği bu bantlar üzerinde başkaları tarafından maksatlı tahrifatlar yapılmaya başlanınca, ister istemez hem kendisini hem de partiyi sıkıntılı duruma düşürenlerden birisi oldu.

BEKİR YILDAZ KUDÜS GECESİNDE ÇAM DEVİRDİ
.Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'dı. Üç yıla yakın bir zaman içinde Sincan'da akıllara durgunluk veren hizmetler sergiledi. Ve çok kısa bir zamanda Sincan halkının gözbebeği haline geldi. Tabiri caizse, metropol belediye başkanları arasında yıldızı en çok parlayanlardan birisi oldu. Ama çok önemli bir hatası hem kendisini halka hizmetten alıkoydu, hem de RP'nin kapatılması gerekçeleri arasında yer aldı.

Evet, her türlü başarılı hizmetlerine rağmen Bekir Yıldız, Genel Merkeze haber vermeden düzenlenen gecede bizzat yaptığı konuşmada sarfettiği iddia edilen bazı sözleri, yabancı bir devlet büyükelçisini böyle bir programa davet edip konuşturması ve yine bu programda sahneye asılan afişlere ve bu sahnede oynanan piyes müsamahası nedeniyle çam deviren RP'lilerden birisi oldu.

İBRAHİM HALİL ÇELİK ARABAYI DEVİRDİ
.İbrahim Halil Çelik, eğitimciydi. Çok okuyan, çok konuşkan, bütün Urfalılar gibi insanlara yardım etmeyi seven bir kişiliğe sahipti. Fikir özgürlüğüne inanır, inandıklarını pervasızca söylemeyi severdi. Böyle olunca da başı sık sık derde girerdi.

Çelik, RP Milletvekili olarak parlamentoya girdiğinde Meclis kürsüsünden yemin ederken Kuran-ı Kerim'i kalbinin üstüne gelecek şekilde iç cebine koymuş ve sağ elini göğsünde tutarak yemin etmişti.

Parlamenterlik görevini büyük bir başarıyla götürüyordu. Ta ki 8 Mayıs 1997 tarihinde Meclis kulisinde basın mensuplarıyla şakayla karışık biçimde sohbet ederken yaptığı iddia edilen o konuşmaya gelinceye kadar. Haberin gazetede yayınlandığı gün, konuşmasının çarpıtıldığı açıklamasını yapıyordu. Ne denir? Araba devrildikten sonra..."

MGK BİLDİRİSİNDEKİ SUÇLAMALAR
Şevket Kazan, tarihi 28 Şubat MGK'sı bildirisinde de yer alan "Kayseri'deki üniformalı gençler" olayını da "kendilerinin bir hatası" olarak değerlendirdi.

Haber Vitrini

Umarım sıkılmadan okumuşsundur da bilgi dağarcığında bir yeni ufuk açılmıştır.

Ben açıkça elbette Türk Ordusunun Genarellerine güveneceğim, ABD ve İsrail askerlerine güvenecek değilim! Bak bununda hesabını sormak senin haddine düşmez!

Not: Ankara'dan Eskişehir'e yola çıkıyorum sen ve (Siz) bu yazıyı özümseye koyun, nasipse gelince kaldığımız yerden devam ederiz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#57 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 13:40

Davanın sonucundan ziyade, Ergenekon ismi kafama takılıyor. Bu adı bu örgüte kim koydu ? Kim koyduysa Allah belasını versin. Sürüm sürüm sürünsün, iki yakası bir araya gelmesin.

#58 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 13:50

Sinan Aygün örgütün en başı dendi adam elini kolunu sallaya sallaya dün çıktı sıra Paşalara geldi onlarda çıkarsa içeri kimi alacaklar Deniz Baykalla Başbakanı alırlarsa şaşırmayın :)

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#59 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 16:33

sayın atam çepni asıl 28 şubat krizi erbakanın köşktecemat liderlerin itoplamaları yada şevki yılmazmı yoksa başka bir sebep mi var altında...28 şubatı en iyi bilenlerin tanıklarının bizzat o kapalı kapılar ardında ne görüşüldüğünü bilenlerden birinci ağızdan duyduk asıl sebep rejim falan değil ..benim anlatmak istediğim eğer ergenekon soruşturması bu kadar ilerlemeseydi rahmetli Adnan menderes dönemine dönecekti ne oalcaktı gene darbe gene tutuklamalar bu sefer yılan tam büyümeden baş ezildi..ikinci olarak cumhuriyet gazetesine bomba attılar ddedim atıldığında cumhuriyet gazetesi bu bize ve rejime atılmıştır dinciler tarafından diye masum laik dinini yaşayan vatndaşlar suçlandı ama bu sefer dün cumhuriyet gazetesinde bir köşe yzarı şöyle yazdı evet bombolar ergenekon çetesi tarafından atılanlarla serileri dahi aynı gibi biz bunu biliyorduk ve bunu savcılığa bildirdik gibi bir yazı çıktı ozaman günlerce felaket tellallığı yapanlar şimdi neden ifade uslüp ve fikir yön değiştirdi...biz siz diye kutuplayan kim acaba ayrıca..siz baş örtüsünü gericilik diye yorumlarsınız neyse ben daha fazla yazmıcam gerçekler ortada artık sizde gözlüklerinizi çıkarınız sürçü lisan ettiysek affola

orumcekadam2

#60 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2008 - 18:16

Sonunda memleketime sağ salim döndük . Benim güzel Eskişehir'im. :)

Gelelim Sayın Örümcek Bey'in yazdıklarına cevap vermeye; Gözlüklerimi çıkardığımda yakını okuyamıyorum, bu isteğinizi maalesef yerine getiremiyorum. Hala siz diyorsunuz siz, biz kim ola ki ? O başörtüsünü benim annemde, babaanemde, anneannemde ve hali hazırda kız kardeşlerimde kullanıyor. Fakat hiçbir zaman o örtüyü Türban adı altında bir siyasi bayrak yapmadılar. Kimse de gelipte açın başınızı demedi! Dedirtmek içinde çaba sarf etmediler. Yani halkın kendi içinde hiçbir sorunu yok bu baş örtüsü konusunda, sorun Türban zihniyeti güdüp halkı kutuplara bölen AKP-CHP-MHP koalisyonunda. Aslında Türk Milleti olarak yoktur birbirimizden farkımız. Farkı yaratanları işte asıl o gözlükleri taktığımızda daha net görebiliyoruz. Medyalak bazı basın organlarının da katkıları ile şu günlerde ki gerilimin dozu en üst seviyey ulaşmış oldu. Allah c.c. sonumuu hayır eylesin.

Türkiye Cumhuriyetine karşı en ufak bir zararlı eylem içinde olan, anam,babam, kardeşim bilse olsa lanet olsun.

Buyrun aynı güzel dilekleri sizde arkasında koştuğunuz siyasi liderler için söyleyin. Tabi samimiyseniz !

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,