İçerik değiştir

Onu Unutmayacağız

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 128 yanıt verildi

#61 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:04

Devletin üniter yapısını yıkmak düşüncesinde olan eli kanlı teröristler hariç ultra mini etekliside, kot pantolonlusuda, başı açığıda, başı kapalısıda kamusal alanın tamamında görev almalıdır.

Sevgili suustunde...

Bakınız başı örtülüsü derken bu kişiler dini inançlarıma aykırıdır diyerek işlemesi gereken pek çok kurumu işlevsiz kılmaktadır. Öğreniğin erkek vücudu namahrem veya haram diyerek bir erkeğe temas etmeyecek bir kişinin doktor olmasını istemesi gibi. Bir erkek hastasına dini inancına aykırı diye bakmayacak kişinin tıp fakültesinde ne işi var . Bilimsellik kısmını hadi geçtik bunun insani kısmı nerede.
Ben üniversitede okurken aynı labaratuarda çalıştığım sınıf arkadaşım benim elimden deney tüpünü dahi almıyorsa bu kişiyle ben nasıl bilim yapmaya çalışabilirim. İnancı ağır basıyorsa kendini izole etmek istiyorsa o kurumda bulunmayacaksın yada senin de dediğin gibi bulunduğu kurumun temelini değiştirmeyecek o kuruma uyacaksın bu kadar basit.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#62 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:25

Sevgili Daaankk;
Bakınız başı örtülüsü derken bu kişiler dini inançlarıma aykırıdır diyerek işlemesi gereken pek çok kurumu işlevsiz kılmaktadır. Öğreniğin erkek vücudu namahrem veya haram diyerek bir erkeğe temas etmeyecek bir kişinin doktor olmasını istemesi gibi.

Başörtülü bilim adamlarının herhangi bir kurumu işlevsiz hale getirmesi söz konusu değildir. İşi liyakatli ve kariyer sahibi insanlara yaptırdınızmı sorun kalmaz hayvan dostu bir insana kasaplık yaptıramayacağınız gibi o tür inancı gereği örtünen insanıda yapmak istemediği bir alanda çalıştırmazsınız herkesi en verimli olabileceği alanlara yönlendirirsiniz, islami kesime ait hastanelerde bu sistem çok güzel işliyor gidip gezmenizi tavsiye ederim. Çok basit çözümleri olan mevzuları özgürlüğün tıkanma noktası olarak öne sürmeniz çok yersiz ve aykırı düşüyor.
Sizlere şöyle bir soru sormak istiyorum. Biliyorsunuz inanmak bir gönül işidir. Yarın kalktığımızda gördükki Ülkemizdeki bayanların tamamı hidayete erdi ve inandıkları dini emredildiği gibi yaşamak istiyorlar. O zaman şu kadınlara haddini bildirinizmi dersiniz yoksa onlara yaşama hakkı tanırmısınız ?
Lütfen hepiniz bu sorumu çok ciddi olarak düşünüp cevaplarmısınız ?

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 15:30

#63 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:35

Sevgili Rapor kardes
'Türkiye müslüman bir ülkedir.' önermesi tamamen laik olmayan bir düsüncenin ürünüdür.
Türkiye'de müslümanlar vardir, cogunluktadir. Ama bir devletin bir ülkenin dini olmaz. Din insanlarla tanri arasinda bir köprüdür yalnizca.
Ben müslüman degilim mesela, ne yapacagiz simdi, bu ülkeden cekip gitmem mi gerekiyor?

Sevgili Baha
Sizleri Dinimden soğutan, hislerinizi rencide eden bu iki yüzlü çirkef zihiniyeler adına senden özür diliyorum.
Dinim bu değil benim.
Ecevit gibi bir değerin üzerinden sizlerin inançlarınıza yönetim biçimimize bıçak sallayan insan müsvetteleri değil benim dinimin sözcüsü.
Benim dinim Kitabımda yazıyor. Sakın yanılma aç sadece oku.
Bu ülkenin vatandaşı olarak tüm haklarından en az benim kadar faydalanabilmen için gerekirse kanımızın son damlasına kadar bu inançsızlara karşı hep burda olacağız.
Ancak ne yazık ki onlar da hep burda olacaklar.
Birini çıkarırız meclisten bir diğeri başkentimizin tepesine çökmeye hazırlanır.
Niyetleri ülkemi bölmek ve de parçalamak bunlara kızmak da faydasız çünkü küçük beyinli maşalar onlar. Büyük çıkarların, küçük, entrikacı, ortalık karıştıran, vesveseci maşalar.
Ramazan'ın dışında oruç uydurur, ibadet öğreticiliği yaparlar. Sinsi beyinlerinde sinsi entrikalar planlar. Kullandığın kelimelerden inancının zayıflığını ispata çalışırlar.
Allah'ın kendisine daha yakın olduğu zannına kapılırlar. Kendi nefsleri tamdır onlara göre senin nefsinle kavgaya tutuşurlar.
Türkiye Cumhuriyeti
Laik, Demokratik bir Halk Cumhuriyetidir.
Bu memlekette kimse bir dine göre yönetilmez. Hiç kimse ırkına ya da cinsiyetine göre sınıflandırılamaz. Onların önerdiği gibi belli bir grubun hükümranlığı söz konusu değildir.
Onlar var olduğu sürece bizim kara yüzlerimizi karaoğlanlarımızı her daim göreceklerdir.

Salih Gönüller

#64 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:38

Johor +1974

Gönderilen Resim

#65 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:41

Bu konu beni gerer :)

Tekrardan Allah Rahmet eylesin!
Gönderilen Resim

#66 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:50

Sevgili Baha
Sizleri Dinimden soğutan, hislerinizi rencide eden bu iki yüzlü çirkef zihiniyeler adına senden özür diliyorum.
Dinim bu değil benim.
Ecevit gibi bir değerin üzerinden sizlerin inançlarınıza yönetim biçimimize bıçak sallayan insan müsvetteleri değil benim dinimin sözcüsü.
Bu ülkenin vatandaşı olarak tüm haklarından en az benim kadar faydalanabilmen için gerekirse kanımızın son damlasına kadar bu inançsızlara karşı hep burda olacağız.
Birini çıkarırız meclisten bir diğeri başkentimizin tepesine çökmeye hazırlanır.
Niyetleri ülkemi bölmek ve de parçalamak bunlara kızmak da faydasız çünkü küçük beyinli maşalar onlar. Büyük çıkarların, küçük, entrikacı, ortalık karıştıran, vesveseci maşalar.
Ramazan'ın dışında oruç uydurur, ibadet öğreticiliği yaparlar. Sinsi beyinlerinde sinsi entrikalar planlar. Kullandığın kelimelerden inancının zayıflığını ispata çalışırlar.
Allah'ın kendisine daha yakın olduğu zannına kapılırlar. Kendi nefsleri tamdır onlara göre senin nefsinle kavgaya tutuşurlar.
Türkiye Cumhuriyeti
Bu memlekette kimse bir dine göre yönetilmez. Hiç kimse ırkına ya da cinsiyetine göre sınıflandırılamaz. Onların önerdiği gibi belli bir grubun hükümranlığı söz konusu değildir.
Onlar var olduğu sürece bizim kara yüzlerimizi karaoğlanlarımızı her daim göreceklerdir.

Bu bilimden, bilgiden, dinden ve imandan yoksun yorumun; Sahibine tek cümleyle cevap veriyorum.
Ölelimde görelim....
Birde şu duamı yineliyorum...
Yüce Yaratıcı ahirettede sizi Karaoğlanınızdan ayırmasın... Amiiiiiiiiiiiin

#67 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:53

NASIL DA ANLAMAK İSTENDİÐİ GİBİ ANLANIYOR..

Türkiye her yerde müslüman ülkeler arasında ismi geçen bir ülkedir..ve çoğunluğu müslümanlardan oluşmaktadır.. tabii ki bu ; müslüman olmayan Türkiyede yaşayamaz anlamına gelmiyor..inançlı bir insanım evet ben MÜSLÜMAN'ım ama müslüman olmayanlara da asla ayrım yapmıyorum/yapmıyoruz !

daha iki gün önce kuzenim bir ermeniyle evlendi..ve çok mutlulardı !

ayrım yapmıyorum ama yazdıklarınızla yaptıracaksınız..bilime ve ilime dayanmayan hiç bir şeye inanmıyorum inanmayacağım..

Açın KUR'AN okuyun...okuyun ki yazılanları anlama kapasiteniz artsın :)

...

#68 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:55

Herşey açık değil mi
İşte budur
Sen kim oluyorsun ki benim bilgimi dinimi imanımı sorguluyorsun?
isteersen idaaya girelim öbür tarafta da takiyye yapmıyacaksın ama.
Ahirette kimin ne olduğunu görecez. :) :P
Ya hakikaten komiksin. Vallahi yakana yapışırım hani senin inancın benden kuvvetliydi diye.
Ben de şu duamı edeyim
Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın
Kuklalar sizi!

Salih Gönüller

#69 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:56

Kimse kimsenin Müslümanlığına dil uzatamaz.

Çünkü haddi değil.

Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ... unutuyorsunuz çoğu zaman...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#70 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 15:59

Hiç merak etme gg26
Gerekirse kafalarına postallarla vura vura hatırlatırız

Salih Gönüller

#71 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:02

Bu bilimden, bilgiden, dinden ve imandan yoksun yorumun; Sahibine tek cümleyle cevap veriyorum.
Ölelimde görelim....

suustu, günlük saçmalama kotanı doldurmuşsun yine,bravo.Yoktun birkaç gündür özlettin kendini.
I find your lack of faith disturbing!

#72 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:02

Ölelimde görelim....

Gayet seviyeli ve düzgün tartışmalarını takdir ederdim taa ki şu ana kadar.
Kişilerin bilgi, din ve iman yoksunluğuna karar verecek merci siz mi oluyorsunuz. Ahirette nerde nasıl olacağına karar verecek kişi siz mi oluyorsunuz sayın suusnuneyazıyazan arkadaşım. Benim imanım senin imanını döver yaklaşımı ile nereye varacağınızı sanıyorsunuz. Üzgünüm ama yanlışsınız.;
Şu sergilediğiniz tavırla orta çağdaki cennet tapusu satan rahiplerden, yobaz tabir ettiğimiz kişilerin bunlar cehenneme gidecek tabirlerinden bir farkınız kalmıyor.

Gönderilen Resim

#73 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:03

Kimse kimsenin Müslümanlığına dil uzatamaz.

Çünkü haddi değil.

Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ... unutuyorsunuz çoğu zaman...

Katılıyorum...

YETER AMA HERKES HADDİNİ BİLSİN...

ne dinimizi ne de laikliği tartışmak için yetkili ve bilgili değilseniz , SUSACAKSINIZ.

...

#74 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:05

Sevgili JoHoR;
Canım sana acayip hakaret etmek istiyor ama tahriklere kapılıp olayı çirkinleştirmeyeceğim. Sadece şunu söyleyeyimki anlama kapasiteni bildiğim için din ve iman kelimelerini yorumun için kullandığımı iyice anlayıp sazan gibi atlamaman için noktalı virgül kullandım ama nerdeeeeeee o anlayış.
Birde Ecevit'le ahirette aynı yerde olmaktan gocunma;
Kişi sevdiği ile beraberdir.
[/B]

#75 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:05

Ölelimde görelim....

suustu, günlük saçmalama kotanı doldurmuşsun yine,bravo.Yoktun birkaç gündür özlettin kendini.

Sen benden çok yaşa emi tam da dilimin ucundaydı...

Alıştık biz artık suüstünde saçmalıklara, birşey değil yeni gelen üyeler sitenin tüm üyelerini onun gibi sanacak garibim...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#76 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:12

Sevgili JoHoR;
Canım sana acayip hakaret etmek istiyor ama tahriklere kapılıp olayı çirkinleştirmeyeceğim. .............................................................

Birde Ecevit'le ahirette aynı yerde olmaktan gocunma;
Kişi sevdiği ile beraberdir.
[/B]

Hiç öyle bir gocunmam olamaz suüstüzırvalayan
Ancak ahiret bilgin belki yeter diye söylüyorum Cehennem de Cennet de kişinin kendi sevapları günahları ile var olacak. Ha yanıma yoldaş ararsam bilki seni de çok seviyorum.
Ben hurilerle, sen zebanilerle, gönlüm kaldırmaz anlıyor musun?

Salih Gönüller

#77 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:12

Sevgili Daaankk;
Bende sizi dürüst iyiden ve iyiliklerden yana sadece aramızda dünya görüşü farkımız var olarak biliyordum merak etme halen dahada öyle biliyorum. Sadece sana şunu söylüyorum deminden beri bana hakaret içeren onca yazıyı görmezden gelip benim özellikle noktalı virgül kullanarak yazılan yorum için kullandığım din iman kelimelerini gösterip şahsıma yine haksız eleştirini yadırgadım doğrusu;
Şu yorumu nasıl görmezden gelirsin.
Sevgili Baha
Dinim bu değil benim.
Türkiye Cumhuriyeti

Keşke bu yorumu yazan kişiyide yaptığı hakaretlerden dolayı azıcıkta olsa kınasaydında birazcık adalet üzerinde tecelli etseydi..
Bu hakaretler karşısında benim Ölelimde görelim dememi bu kadar eleştirmeni ve hakaret içeren bu yoruma birde katılarak desteklemeni vicdanına bırakıyorum.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 16:14

#78 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:14

Tüm karşıt görüşteki siyasetçiler bile Sayın Ecevit'e şükranlarını sunarken, birkaç kendini bilmez çıkacak tabi ki..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#79 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:17

Yazımı kirletiyorsun. Güzel arkadaşım oraya buraya kopyalayıp durma. Ziftlenmiş Karasuratımla antidemokratik yaklaşımımla karşılaşacaksın
Salih Gönüller

#80 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 16:24

Ben yorumlarımın hiç birisinde kimseyi cennete veya cehanneme göndermeye kalkışmadım. Yapılan yorumun şahısla ilgisi kesinlikle yok sadece yazılan yorumun dinden ve imandan uzak olduğunu söyledim. Hemen sazan gibi atladınız bu da beyninizin ne kadar nano ölçekli olduğunu gösteriyor. Şimdide çırpındıkça batmaya başladınız gerçek fikirleriniz tahakkuk ediyor. Cennet ve cehennem nasıl parsellenip tescilleniyor görmeye başladık.
Birde muhattap alınmak için yırtınıp çırpınan bazı yaratıklar var onları muhattap almamaya devam edeceğim taki adam gibi tartışmayı öğreninceye kadar.
Aşağıdaki cümleye bir bakın cennet ve cehennem kimin tekelinde bir görün ve vicdanınız varsa kendinizi muhakeme edin.
Ben hurilerle, sen zebanilerle, gönlüm kaldırmaz anlıyor musun?