İçerik değiştir

Onu Unutmayacağız

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 128 yanıt verildi

#21 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:54

O sizin kendi ziftliğiniz sayın Suüstüneyazıyazan arkadaş. Ne gördüğünüz ortada.

Salih Gönüller

#22 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:55

Adı geçen hanım efendinin Amerikan vatandaşlığı konusuna bozuk plak gibi takılan zevata bu resin ithaf olunur.
Gönderilen Resim

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 15:41

#23 saffy

saffy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:55

yaa ben zaten diger işlerini eleştirmiyorum Ecevit in. sadece birçok insandaki
bu laiklik takıntısına takıldım. laiklik karşıtı deilim. sadece yanlış yorumlandıgını düş
ünüyorum.
ve hiç kimseye veya bir gruba hizmet etmiyorum. beynimde yıkanmışi falan deil. sadece inancım dogrultusunda düşünceleri soliyorum..
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ve zulme rıza zulumdür...

#24 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:56

İşte o zift karası suratı, benim belleğime kazındı unutmak mümkünmü ? Hayır unutmak asla mümkün değil. Çünkü, o zift karası suratının altında, koyu bir başörtüsü ve Türk düşmanlığı yatıyordu.

1- Sadece işinize gelmeyen anlar mı belleğinize kazınır ?
2- Atatürk'ün Laiklik ilkesini savunmak nasıl olur da Türk düşmanlığı olur ?
Gönderilen Resim

#25 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:00

duana katılıyorum suustuneyazı...

#26 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:04

2- Atatürk'ün Laiklik ilkesini savunmak nasıl olur da Türk düşmanlığı olur ?

Laiklik meselesi bilim adamlarınca halen daha tartışılıp durmaktadır ve o mesele Ülkemizin maalesef yumuşak karınıdır. Ben ölmüş olan zatın laiklik anlayışıyla Atatürkün laiklik anlayışında dağlar kadar fark görüyorum.
Atatürk'ün laiklik anlayışında başörtüsü düşmanlığı yoktu çünkü milli mücadeleyi başörtülü insanlarla başlattı ve bitirdi. Ama o katran karası adam Meclise milletin iradesiyle giren bir bayana çok kaba konuşacak kadar haddini aşmıştı. İşte fark buradaydı...
Selam ve saygılar....

#27 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:06

Adı geçen hanım efendinin Amerikan vatandaşlığı konusuna bozuk plak gibi takılan zevata bu resin ithaf olunur.
Gönderilen Resim

Bu bir devletin temsilcisini kendi ülkelerinde rahat denilen tavrı ama bizim örf ve adetlerimize yakışmayan bir oturuşla karşılamayı Kendine güven olarak algılayan örümcekleşmiş beyninize sesleniyorum.
EYYYYYY su üstü çiçeği
Kıbrıs harekatı Amerika'ya rağmen yapılmamış mıdır? Abdullah Öcalanın peşine giderken Kuzey Irak'a Amerikaya rağmen girilmemiş midir?
Yaşlı ve de terbiyeli bir insanın duruşunu sizin kara beyinlerinizde güvensizlik olarak algılanması ne derece akıl fukarası bir zât olduğunuzu gösteriyor.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 15:42

Salih Gönüller

#28 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:07

O Meclise milletin belirli bir kesminin iradesiyle giren bayan, milletin geri kalan kısmına meydan okumasını iyi bilmektedir o halde..
Gönderilen Resim

#29 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:08

başörtüsü yasağı çok saçma bir yasak bence..neticede özgür bir ülkede yaşıyoruz (güya(!)) insan hakları denen bişey var dimi..başörtüsüyle insanlar londrada okuyabiliyor ya da bilumum avrupa ülkelerinde ama türkiye de (ki türkiye müslüman bir ülke ) okuyamıyor..

cübbe sarık sakal yasağı okeyde , başörtüsü serbest olmalı bence..

amaan sevmem ben bu muhabbetleri karışmiim en iyisi..

...

#30 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:11

Baş örtüsünü bir inanç simgesi yerine siyasi bir simge haline getirilmesidir gerçek sorun . Annelerimiz , tteyzelerimiz de başlarını örtmüşlerdir pek çok zaman bir mevlütte veya namazklarını kılarken veya kabir ziyaretlerinde. Ancak Meclis bir kurumdur , Siyasi bir kurumdur ve o siyasi kurumda siyasete alet edilmiş bu güzel duyguların bulunması elbette yanlıştır. Elbette o kadın oraya çıktığında inancı gereği değil olay yaratmak , farklı olmak ve Cumhuriteyin en temel merkezine inandığı siyasi görüşün sembolünü sokmak için Laikliğin merkezine hançer vurmak için girmiştir.

Bir devlet başkanın bir diğer devlet başkanı karşısında saygı ile durduğu resim ile, Edilmiş yemin arasında çok büyük fark vardır. Amerikan vatandaşı diyoruz Türk Meclisinde diyoruz. Yemin etmiştir vatandaş olarak diyoruz. Anlayamadığınız nedir. Tabii ki sizin için yemin etmenin bir anlamı yok ise o başka.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#31 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:13

o zift karası suratının altında, koyu bir başörtüsü ve Türk düşmanlığı yatıyordu.
Öyle bir düşmanlık ki;
o olaydan önce yine karanlık suratı yüzünden yüzlerce Türk gencinin o olaydan sonrada nice başörtülü öğrencinin de istikbalini karartmıştı ve kararttı, o zifiri karanlık günden önce ve sonra binlerce gencin hayatı ve hayalleri ile oynandı.

johor'unda dediği gibi o sizin zifiriliğiniz...

ve üstte alıntı yaptığım şeyleri de bence siz kendiniz böyle olmasını istediniz... herşeyde baş örtüsünü kullanarak...

annelerimizi, ananaleremizin, babannelerimizin başlarını örttüğü örtüyü siyasete alet ederek yaptınız bunu... sadece köylerde değil şehirlerde de bir sürü bayan örtüyordu başını ama hiç bir zaman bu şekilde gündeme gelmemişti...

Bu mesaj kara tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 14:14

#32 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:15

Sevgili Elric;
Aklı başında ve hakaret etmeden yazan tek kişi sizsiniz bu yüzden size saygı duyuyorum evet sizinle herşeyi rahatlıkla tartışırım, diğer hakaret eden yaratıklarla muhattap olmayı düşünmüyorum.
Size Meclis'te mutlaka gidip görmüşsünüzdür varolan bir yazıyı hatırlatmak istiyorum.
"HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR." evet Atatürk' e ait olan bu söz tüm ihtişamıyla yüce Meclisimizin duvarında halen daha asılıdır. Ve bu sözde milleti katagorize etmek gibi bir durum söz konusu değildir.
"HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ BİR KISIM İMTİYAZLI MİLLETİNDİR." denseydi size ve Ecevit' e hak verirdim. Ama Atatürk ileri görüşlü bir insan olduğu için Ecevit gibi kişiliklerin varolacağını düşünüp Milleti kategorize etmeden o muhteşem sözünü söylemiştir.

#33 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:16

aslında biraz daha açık konuşmak istiyorum... ben müslümanım deyipte aynı zamanda laiğim demek çelişkidir. ve dinle veya islamla alakası yoktur.( Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir.)maide44
(
Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir). maide45
( İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir) maide47 sizce başka soze gerek varmı? Allah herşeyi açık ve net emretmiş ve yoruma mahal bırakmamış

#34 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:17

ayrıca hakimiyet kayıtsız şartsız Allahındır.. yusuf40

#35 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:19

saffy Kur'an dan ayetler veriyorsun hepsi tamam da.. konu Allah'ı inkar değil ki.. bunu da din mevzusuna çevirip tartışıyoruz ya helal valla ...

...

#36 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:20

saffy önce Laikliğin ne olduğunu araştır öğren..
Gönderilen Resim

#37 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:21

Yav Allah aşkına biraz ufkunuzu açınız herşey değişti bilgi ve bilim küreselleşti ama bize bir türlü uğramıyor neden şu çifte vatandaşlığa takılıyorsunuz biraz araştırıp inceleyiniz gelişmiş ülkelere bir göz atınız oralarda Türk vatandaşları yaşadıkları ülkelerin meclislerine giriyor hatta bakanlık bile yapıyorlar nedir bu saplantı sizde anlayamadım gitti yazık vallahi yazık.........

#38 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

haa siz bunlara inanmayıp yada başka türlü yorumlayıpta hareket edebilirsiniz bu da sizin dininiz olur.. çünkü kuranın bir harfini bile degiştirmek veya kabul etmemek dimnden ihraçtır ve artık size ozel bi din oluşturmusunuzdur. ve sizle dini konuda konuşmanında anlamı lkalmaz.. inşallah kimse bole düşünmüyodur.. yani sadece anlayamadıgı veya işine gelmedigi için bolee davranıyodur..

#39 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Görüldüğü gibi bir forumun Siyaset bölümünde bile ayetler kullanılıyor tartışma yapılırken. İşte Laiklik budur diyoruz. Din ile siyaseti ayırmak. Formun din bölümü var oraya yazarsınız ayetleri orada tartışırız. Siyaset tartışırken ayetlerin gündeme getirilmesi her zaman olduğu gibi inancın kullanılması olayının en büyük göstergesidir.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#40 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:23

bi kere bu kadar savunduğun KUR'AN-I KERİM'in adını doğru yaz..kimse başka dinden bahsetmedi..sizin derdiniz insanları yazdıklarınızla kışkırtıp kavga ortamı yaratmak anlaşıldı..

alet olmuyorum..alet olmayın arkadaşlar...

...