İçerik değiştir

Onu Unutmayacağız

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 128 yanıt verildi

#41 saffy

saffy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:23

işte sorunda burda başlıyo ve sonuçsuz kalıyo insanlar dioki dinimize gore... ve sebeplerini anlatmaya kalkıncada din hakkında konuşmak istemiyorum veya bilgim yok dien yada saldıran insanlar...
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ve zulme rıza zulumdür...

#42 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:25

ha birde inancın kullnılması var o apayrı biolay zaten.. işimize gelmedigi yerde bi tokat gibi suratımıza vuran ayetleri kullandım ben evet ama amacım arap milliyetçigimiydi ? *lol

#43 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:26

Yav Allah aşkına biraz ufkunuzu açınız herşey değişti bilgi ve bilim küreselleşti ama bize bir türlü uğramıyor neden şu çifte vatandaşlığa takılıyorsunuz biraz araştırıp inceleyiniz gelişmiş ülkelere bir göz atınız oralarda Türk vatandaşları yaşadıkları ülkelerin meclislerine giriyor hatta bakanlık bile yapıyorlar nedir bu saplantı sizde anlayamadım gitti yazık vallahi yazık.........

Neden takıyoruz biliyormusun çünkü orada yemin ediyorsun. Dünya gelişti diye haysiyetini çiğneyip ettiğin yeminlere ortaya koyduğun namus , şerefini hiçe sayacaksan elbette takarım çifte vatandaşlığa. Söz sözdür sözünü tutmayan isterse dünyanın en büyük alimi olsun namusu adına verdiği yemini bozsun namussuzdur. Bu kadar basit.

Belli ki sizin için verilen sözlerin ve yeminlerin bir anlamı yok sevgili suustune.... arkadaşım ( nickiniz çok uzun yazamıyorum mazur görünüz )
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#44 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:27

acaba bu saffy kimin için çalışıyo veya bnizi kavgaya itiyo die düşünmeyin lütfgen bende bu düşünceleri artık saldırı kabul ediyorum

#45 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:28

ha birde inancın kullnılması var o apayrı biolay zaten.. işimize gelmedigi yerde bi tokat gibi suratımıza vuran ayetleri kullandım ben evet ama amacım arap milliyetçigimiydi ? *lol

Bize oy vermeyen patates dinindedir sözü size neyi hatırlatıyor ?
Gönderilen Resim

#46 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:28

Saffy öyle bir düşüncemiz yok alıngan olmayalım . Bizler fikirlere karşı olabiliriz kişilere değil.

Gönderilen Resim

#47 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:30

Sevgili Kara;
annelerimizi, ananaleremizin, babannelerimizin

Yukarıda alıntı yaptığım cümlende başörtüsü nedense hep yaşlı jenerasyonun tercihi olmalı gibi bir anlam ortaya çıkıyor. Sanırım Karaoğlanın karası ismine yansıdığı gibi fikirlerinede yansımış. Köyde, şehirde başını örten akıllı, vatanını milletini seven ve ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek nitelikteki başı örtülü insanları bu milletin Meclise taşımalarına neden karşı çıkarsınızki aynı özellikteki açık bayanların meclise girmesini tüm hücrelerimle savunduğum gibi sadece inancı gereği başını örtenlerinde meclise girmelerini savunmalıyız eğer Ülkemizin bilgi toplumu içerisinde yer almasını istiyorsak. Maalesef ölen insan bunu istememişti.

#48 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:30

islam komple bi yaşayış biçimidir ve .. şununla dini ayıralım bununla dini ayralım demek islam açısından yanlış olmakla birlikte dinden çıkarıcı dır. çünkü allahın bazı konularda eksik veya yanlış düşündügü yada yanlış soledigi anlamlarına gelir.. ama sozüm sadece ben müslümanım dienlere...

#49 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:31

gel..gel.. ne olursan ol..yine de gel..
kafir , putperest , mecusi olsan da yine gel..
HZ:MEVLANA

egemenlik kayıtsız şartsız milletindir (ATATÜRK) bu cümlede kastedilenin ayrımını yapamayan arkadaşım ; bence biraz araştır.

müslüman bir türk genci olarak hayretle okuyorum yazılarınızı..

...

#50 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:34

lafı yanlış yerden alanlara alıştım nasıl olsa... *lol

#51 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:37

saffy ve su üstündeki arkadaşlar lütfen burda dinimizi tartışmayın. eğer bi kendini bilmez sizin kışkırtmanızla dinimi rencide ederse sorumlu olarak sizleri göreceğim. burda dinimin incineceği yönünde hislerim kuvvetlenmeye başladı.

laikliği tartışın, ama kur' an ı uzak tutun bu işten

pardon dokuz yanlışlıkla senin nikini yamışım özür

Bu mesaj alperen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2006 - 14:39

aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#52 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:39

bu cümlede kastedilen milletin egemenligi yani kendii kendini yonetmesi deilmi? bende diorumki insan oglu yani 1000 yılda geçse hiçbi zaman kendi kendini yonetecek seviyede olgunlaşamaz. çünkü sonuçta insandır ve mutlaka kotu dşününler çıkarve kanların yapım veya uygulama aşamasında kendi menfaatleri iin kullanırlar. çünkü insanların buldugu kanun veya her neyse yonetmeliklerde her zaman biş boşluk vardır veya bazı insanları yok sayyıyodur. ama Allahın koydugu kanunlarda bolee bişiy sozkonusu bile olamaz .. düşünsenize yani bizi yonetenler allahtan daha mı akıllı? bilmiyorum ... bide demokrasıde çogunlugun dedigi olur. ama azınlıgın istekleri ne olucak? yani %51i tutturdunuzmu istediginiz olur peki % 49 ne olacak hiç onları düşünen yokmu? yani insani ihttiyaçlar anlamında deil sadece yonetim istekleri açısından onları bi hakkı kaLMI YO...

#53 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:41

YAA SAÇMALIGA BAKSANIZA DİNİ KARIŞTIRMADAN LAİKLİGİ TARTIŞMAK yaa kuzum siz hakketen akıllı birer varlık oldugunuza eminmisiniz?

#54 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:42

"Köyde, şehirde başını örten akıllı, vatanını milletini seven ve ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek nitelikteki başı örtülü insanları bu milletin Meclise taşımalarına neden karşı çıkarsınızki "

karşı çıkarız çünkü siyasete masum birşeyi alet ediyorlar... madem akılları başında o zaman meclise veya herhangi bir kamu kurumuna yada üniversiteye girerken uyulması gereken kurallara da uymak zorundalar... evinde veya sokakta bu şekilde gezmeyeceksin die bi diretme yok değil mi... insanlar kamu kurumlarına kot pantolonla veya ultra mini etekle gidemiyorlarsa buna da uymalılar... çok zor değil... ayrıca din illa baş örtüsüyle yapılmıyor...

hala alet ediyorsunuz baş örtüsünü... hala *lol

#55 baha cüneyt

baha cüneyt

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:42

Sevgili Rapor kardes
'Türkiye müslüman bir ülkedir.' önermesi tamamen laik olmayan bir düsüncenin ürünüdür.
Türkiye'de müslümanlar vardir, cogunluktadir. Ama bir devletin bir ülkenin dini olmaz. Din insanlarla tanri arasinda bir köprüdür yalnizca.
Ben müslüman degilim mesela, ne yapacagiz simdi, bu ülkeden cekip gitmem mi gerekiyor?

#56 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:44

Sevgili Rapor kardes
'Türkiye müslüman bir ülkedir.' önermesi tamamen laik olmayan bir düsüncenin ürünüdür.
Türkiye'de müslümanlar vardir, cogunluktadir. Ama bir devletin bir ülkenin dini olmaz. Din insanlarla tanri arasinda bir köprüdür yalnizca.
Ben müslüman degilim mesela, ne yapacagiz simdi, bu ülkeden cekip gitmem mi gerekiyor?

+1

:thumbsup:
Gönderilen Resim

#57 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:51

safy burada dinine inanan insanları sınıflandırıyosun. kesin saflara ayırıyosun gri bölge bırakmıyosun. bu keskin ifadelerle dinime tepki çektirmenden korkuyorum. ama sen tamamen amaçlı bi şekilde tartışmayı kuranın doğruluğu ve yanlışşığı yönüne doğru çekiyosun ki hepten durumu b.k edeceksin! hala anlamamakta israr ediyosun. bu tarz tartışmalarla dinime tepki çekiyosun. şimdi birisi çıkar da kuranın ayetlerini eleştirmeye kalkarsa bunun sorumlusu sen olacaksın. anlatabildim mi. ayrıca allaha şükür aklı ve fikri yerinde biriyim.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#58 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:52

üsttekinin bi üstündeki ne +1 de benden...
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#59 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:54

Sevgili Kara;
Yukarıda alıntı yaptığım cümlende başörtüsü nedense hep yaşlı jenerasyonun tercihi olmalı gibi bir anlam ortaya çıkıyor. Sanırım Karaoğlanın karası ismine yansıdığı gibi fikirlerinede yansımış. Köyde, şehirde başını örten akıllı, vatanını milletini seven ve ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek nitelikteki başı örtülü insanları bu milletin Meclise taşımalarına neden karşı çıkarsınızki aynı özellikteki açık bayanların meclise girmesini tüm hücrelerimle savunduğum gibi sadece inancı gereği başını örtenlerinde meclise girmelerini savunmalıyız

Benim bu cümlemle,

karşı çıkarız çünkü siyasete masum birşeyi alet ediyorlar... madem akılları başında o zaman meclise veya herhangi bir kamu kurumuna yada üniversiteye girerken uyulması gereken kurallara da uymak zorundalar... evinde veya sokakta bu şekilde gezmeyeceksin die bi diretme yok değil mi... insanlar kamu kurumlarına kot pantolonla veya ultra mini etekle gidemiyorlarsa buna da uymalılar... çok zor değil... ayrıca din illa baş örtüsüyle yapılmıyor... 

hala alet ediyorsunuz baş örtüsünü... hala

Sizin bu cümleniz arasında uzaktan yakından bir illiyet bağı bulunmamaktadır. Kaldıki kural koyucular koydukları kuralları daha özgürlükçü ve daha akıllı bir Türkiye için çok rahatlıkla değiştirebilirler. O kurallar anayasanın; "Değiştirilemez hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemez." kurallarından değildir.
Eğer bu millete hizmette kaliteyi arttıracaksa ve bilim ve bilgi desteklenecekse Devletin üniter yapısını yıkmak düşüncesinde olan eli kanlı teröristler hariç ultra mini etekliside, kot pantolonlusuda, başı açığıda, başı kapalısıda kamusal alanın tamamında görev almalıdır.

#60 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 14:56

YAA SAÇMALIGA BAKSANIZA DİNİ KARIŞTIRMADAN LAİKLİGİ TARTIŞMAK yaa kuzum siz hakketen akıllı birer varlık oldugunuza eminmisiniz?

Evet eminiz. Bunu senin yargılamana bırakacak değiliz. Kimsenin aklını ölçme ve bunda karar verme gibi bir yetkin yada marietin olduğunu sanmıyorum. Yetersiz kaldığınızda lütfen hakaret yolunu seçmeyiniz. Daha önceden de belirttiğim gibi fikirler tartışır kişiler değil.

Gönderilen Resim