İçerik değiştir

Onu Unutmayacağız

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 128 yanıt verildi

#1 saffy

saffy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:05

milletin oylarıyla millet vekili seçilip, en yüksek mahkeme olan YSK ndan mazbatasını alan Merve Kavakçı, yemin etmek üzere TBMM Genel Kurukl salonuna geldiginde başta DSP genel başkanı Bülent Ecevit olmak üzere, bütün DSP lilerin protestosuyla karşılaşatı. Ecevit henüz yemin etmedigi için millet vekili bile olmadıgı halde kürsüye çıkmış ve BU HANIMA HADDİNİ BİLDİRİN diye bagırmıştı... DSP lilerde, bunun üzerine alkışlı protestoya başlamış ve dışarı dışarı şeklinde tempo tutmuşlardı... sonunda Merve Kavakçı yemin edemeden meclisten ayrılmak zorunda kalmıştı... işte Ecevitin bu antidemakratik tavrını hiç bi zaman unutmayacagız....
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ve zulme rıza zulumdür...

#2 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:08

o günkü konuşmalar http://www.belgenet.com/merve1.html

#3 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:15

Demokrasi perdesi arkasına saklanıp da Türbanı ve türlü yozluğu TBMM çatısı altına sokmaya çalışan (çifte vatanlı) bir terbiyesize O güne kadar sesini yükseltme cesareti gösterememiş bütün siyasetçi müsveddelerine örnek olacak şekilde HADDİNİ BİLDİRMİŞTİR. Tarihi bir konuşmadır. Ve evet Asla unutmayacağız.
Salih Gönüller

#4 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:16

Ecevit'in bu MÜKEMMEL tavrını gerçekten unutmayacağız!! sayende unutanlar da hatırlamış oldu. o günkü isyanı da gayet yerindeydi
nur içinde yatsın
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#5 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:17

:P

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:21

Ecehan a katılıyorum.

O mükemmel davranışı ve kendisini asla unutmayacağız. Toprağı bol olsun...

#7 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:21

yaa düşüncelere baksanıza: DEMOKRASİ PERDESİ ARDINA SIGINMAK evet bütün bildiginiz ve silah olarak kullandıgınızda bu zaten. işinize gelmeyince bilmemne perdesi... ama işinize gelincede demokrasi diee bagırısınız .. zaten benim ama cım demokrasi ve buna benzer sistemlerin aptallıgı ve işe yaramazlıgını kanıtlamak.. tşk ederim size sayenizde bir daha kanıtlanmış oldu :P

#8 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:26

Başka bir ülkenin vatandaşı olurken o ülkenin menfaatleri için Yemin etmiş olan sözde millet vekili Merve hanım. Hangi yüzle Türkiye'nin de menfaatini gözetecekti acaba. Sen tut Amerika için hizmet edeceğinme yemin et sonra gel Türkiye'de millet vekili ol ne ala
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#9 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:28

Cumhuriyetimizin temellerinden birini de laiklik ilkesi oluşturduğu için o meclisteki herkes dini inanışlarını meclisin kapısında bırakıp içeri girmelidir. Sen oraya türbanınla girersen, haddini bildirirler..

Ayrıca Merve Kavakçı'nın da kimlerin kuklası olduğunu biliyoruz..
Gönderilen Resim

#10 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:34

o hanfendiyi ben ii tanıyorum ve ne kuklalık falan.. nede amerika için çalışmakla alakasıyok.. sadece ve sadece başı ortülü oldugu için bunları yaşadı ve sanırım daha uzun süre yaşıycak

#11 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:35

başı örtülü olarak kimse meclise giremeyecek ve evet dediğin gibi bunları daha uzuuuuuuuuun süre yaşayacaklar

#12 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:38

Yani bu bayanın Amerikan Vatandaşı olmadığını idda ediyorsun öylemi

Gönderilen Resim

#13 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:40

anlıyorum kamusal alan ve dini imgeler.. saçmalıkları zaten bunlarıda uyduranlar yani yaratıcıları siler ooldugunuz için tartışmanın da bi anlamı yok .. yani zaten siz bazı şeyleri engellemek için uydurdunuz bu kamusal alan zırvalıklarını vede devam ettireceksiniz.. ama nie? amacınız ne? yani kamusal alnı savunan veya uygulayan veya uyduranların? bana dini simgelerden bahsetmeyin çünkü baş ortüsü dini bi simge deil. yani takanlar için ama karşı olanlar için olee.. sadece ve sadece bi ibadet veya dini bi borç baş ortüsü siz inansanızda inanmasanızda!..

#14 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:44

Yani bu bayanın Amerikan Vatandaşı olmadığını idda ediyorsun öylemi

tekrar soruyorum

Gönderilen Resim

#15 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:45

amerikan vatandaşı olmadıgını falan iddia etmiyorum ...

#16 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:46

:P :P :)

#17 saffy

saffy

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:48

anlıyorum kamusal alan ve dini imgeler.. saçmalıkları zaten bunlarıda uyduranlar yani yaratıcıları siler ooldugunuz için tartışmanın da bi anlamı yok .. yani zaten siz bazı şeyleri engellemek için uydurdunuz bu kamusal alan zırvalıklarını vede devam ettireceksiniz.. ama nie? amacınız ne? yani kamusal alnı savunan veya uygulayan veya uyduranların? bana dini simgelerden bahsetmeyin çünkü baş ortüsü dini bi simge deil. yani takanlar için ama karşı olanlar için olee.. sadece ve sadece bi ibadet veya dini bi borç baş ortüsü siz inansanızda inanmasanızda!.. [/QUOTE]

#18 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:48

Sayın Saffy
Demokrasi size ve sizin gibiler ile sadece perdedir. İnanmadığınız bir sistemin himayesi ile davranıp inanmadığınız bir trende seyahat edebilecek kadar haysiyet yoksunusunuz.
Takiyye yaptığınız bir düzenin içinde AntiDemokratik diye niteleyebileceğiniz bir büyüğün Türkiye'ye neler sağladığını göremeyecek kadar da körsünüz.
Ben kendimi ne demokrat ne de Sosyalist olarak düşünürüm.
Türküm
Elhamdülillah Müslümanım
Türkiye Cumhuriyetinin vergi ödeyen bir vatandaşıyım.
Bülent Ecevit Bizim yıllarca beceremediğimiz Abdullah Öcalan gibi katilin yakalanmasını sağlamıştır. Bülent Ecevit Kıbrısa Askeri harekatın Bütün dünyayı karşısına alarak yapılmasını sağlamıştır.
Bülent Ecevit daha sayamadığımız bir sürü değişimin öncülüğünü yapmıştır.
Siz kimsiniz peki Sayın Saffy kime uşaklık yapıyorsunuz. Neyi güdüyorsunuz böylesine yüce insanları yargılarken. Neyin peşindesiniz. Hangi düzenin temsilcisisiniz.

Salih Gönüller

#19 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:49

Bak arkadaşım saffy,

Baş örtüsü olayı farklı ama,Bir insan Türk vatandaşlığından Amerikan vatandaşlığına geçerken orada yemin ettirilir.Bu yeminde Amerikan Hükümetinin menfaatlerini gözeteceğine. Amerikanın çıkarları için çalışacağına ve her zaman Amerikan halkı ve devletini koruyacağına namus ve şeref sözü verirler. Bu yemini etmiş birinin Türk meclisinde ne işi var onu sorarım .Bu karaktersiz kişinin meclisimizdeki görevi Amerikanın çıkarlarını korumak mı olacaktır.

Gönderilen Resim

#20 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2006 - 13:51

Sevgili Saffy;
Ecevit henüz yemin etmedigi için millet vekili bile olmadıgı halde kürsüye çıkmış ve BU HANIMA HADDİNİ BİLDİRİN diye bagırmıştı

Burada bağırma değil adeta höykürüyordu
Burası devlete meydan okunacak bir yer değildir...
Bu hanıma haddini bildirin!..”
İşte o an, karaoğlanın suratı kapkara zifir karanlığında. Yok yok karanın da karası,
sanki, asfalt ziftlenirken o da yüzüstü vurup ziftlenmişte Meclis’e gelmiş.
İşte o zift karası suratı, benim belleğime kazındı unutmak mümkünmü ? Hayır unutmak asla mümkün değil. Çünkü, o zift karası suratının altında, koyu bir başörtüsü ve Türk düşmanlığı yatıyordu.
Öyle bir düşmanlık ki;
o olaydan önce yine karanlık suratı yüzünden yüzlerce Türk gencinin o olaydan sonrada nice başörtülü öğrencinin de istikbalini karartmıştı ve kararttı, o zifiri karanlık günden önce ve sonra binlerce gencin hayatı ve hayalleri ile oynandı. Mavi gömlek denizlerin enginliğini, beyaz güvercin özgürlük ve barış’ı sembolize ediyormuş
Hepsi safsata icraatları ortada adamın bir tane bile iyi hali yokki anlatsında rahatlasınlar.
O gün şakşakçıların öne sürdüğü Hümanistliğinin, nasıl bir kara canavarlığa, beyaz güvercinin de, avının üzerine saldıran nasıl bir leş kargalığına dönüştüğünü o kapkara günde ortaya çıktı Zaten, Karaoğlan’ın yaşattığı o kara günden sonra, her yerde dışlandı başörtüsü, İşte o günden sonra, o zift, nicelerinin vicdanlarını kapkara etti.
Hayır, unutamam
Ve ben, Ecevit'i hep böyle hatırlayacağım.
O katran karası ve uğursuz suratıyla .
Allah, onu sevenleri ahirettede ondan ayırmasın Amiiiiiiiiiin....
Selam ve saygılar sunuyorum.