İçerik değiştir

- - - - -

Ygs'de Gizli Şifre İddiası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 107 yanıt verildi

#41 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2011 - 20:35

KPSS sınavlarında sahtecilik yapanlara ne oldu? TRT'ye işe alınmış olmasınlar sakın? Bizlere sabır tavsiye eden sevgili ROSE, merak edebilir misin acaba?

Hırsızlığı belgelenmiş bu hükümet için, "dur bakalım soruşturmadan ne çıkacak, mahkemeyi bekleyelim" ifadesini Polyanna bile söyleyemezdi sanırım.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.04.2011 - 20:37

580023663830.jpg

#42 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 16:51

Bundan önceki hükümetlerde el altından pkklılara, asker çocuklarına vs.sorular servis ediliyordu ve en yüksek tepelere onlar yerleştiriliyordu.Şimdi adaya özgü kitapcık çıktı bunların tekerine çomak sokuldu kopya çekemez oldular ondan bu fırtınalar koparmalar.Ayrıca bu sınavda kopya olayı olmadığı ve sınavın iptalinin söz konusu bile olmadığı kesn bir dille açıklanmışken hala şifreden bahsetmeniz sizin ya art niyetli ya da saf olduğunuzu gösterir.Tercih sizin.

Kpss'de sahtecilik yapanlar cezalarını bulmuşlardır yargıya güvenimiz sonsuz.TRT'den belge mi aldınız nerden biliyorsunuz oraya yerleştirildiğini.Her şeyden emin gibi konuşuyorsunz kesin olmuş gibi. Ve siz öyle söylüyorsunuz diye de öyle olmuyor sizi temin ederim ki:)

12 haziran da bazıları havasını alacak bazıları ise tam yol ilerii. Bekleyelim ve görelim bakalım el mi yaman bey mi :whistling:
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#43 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 17:15

Bundan önceki hükümetlerde el altından pkklılara, asker çocuklarına vs.sorular servis ediliyordu ve en yüksek tepelere onlar yerleştiriliyordu

Her şeyden emin gibi konuşuyorsunz kesin olmuş gibi

Komik olmuş :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#44 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 18:36

Gün itibariyle YGS'de bir şifre olduğu artık kesin. Tartışılan konu Birilerine bu şifre verildi mi verilmedi mi? bu şifreyi birileri sınavda kullandı mı kullanmadı mı? Kimse şifre yok noktasında değil bugün şifrenin kullanılıp kullanılmadığında. iki kere söyledim ama olsun.

Ayrıca bu şifre kimseye verilmediyse neden yapıldı? Yapıldı madem neden kimseye verilmedi?

Eğer gerçekten işgüzarın birisi yaptıysa ve kimseye vermediyse sorun yok. Ama bir kişiye bile verildiyse problem. Savcılar da bunu araştıracaklar.

Hiç kimseye verilmediyse, ancak bir kişi sınav esnasında bu şifreyi çözdüyse onu da bence sınav sonucuna bakmaksızın en yüksek bir yerden üniversiteye almak lazım. O stresle sınavda şıklar arasında şifre bulmak zor iş zira.

#45 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 19:25

Asıl imtihan öbür dünyada değerli kardeşlerim. Müslüman, dini bütün hükümeti yıpratacağım diye ahiretinizi kaybetmeyin lütfen.

#46 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 23:14

Maveraünnehir tövbe edip dine döndüm; tebliğin için Allah razı olsun! (esta'ünzübillah)

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#47 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2011 - 23:34

rose... sırayla gidelim;

1. si asker çocuklarına, pkklılara vs soruların servis edilmesi (iddia bile olunmamış dikkat edin, yinede ciddiye alalım) şu an birilerine soru verilmesini haklı çıkarır mı?

2. si adaya özgü soru kitapcığının çıkması bir algoritma çerçevesinde olur ve bu algoritmalar böyle dünkü bilmem ne müdürünün ösym başına getirilerek oluşturulabilecek bir sistemde değildir... + "adaya özgü" ifadesi seni de kıllandırmıyor mu? Veya adaya özgü kitapcık uygulamasında şıkların düzeni bile birilerine kar veya zarar sağlamaz mı? Komisyon üyelerinin yayın evleri için yazdığı kitaplar da mı sizi alakadar etmiyor? haa bu durumlara rağmen ben saf olmaya razıyım ki, batağa bulaşmaktansa saf olmayı tercih ederim, sanırım sizde...

3. sü Eski sistemin içini boşaltanlar gönderilen maillerle, alıcı maillerle belli iken halen ortada somut bişey olmaması seni de şüphelendirmez mi? deniz altında, kozmik odalarda cephaneler bulan adalet sistemimiz neden bunları bulmaz sizi de şüphelendirmiyor mu bu durum?

4. sü adalet istemek seçim başarısıyla sınırlanmayacak, A'da gelse, B' de gelse bunu yapana hesap sorulmalıdır. 12 haziranda %90 alıp gelse bile sistem buysa değişen bişey yok... Anlayacağınız "Beni öldürseniz de dünya dönüyor" olayı, Hitlerde seçimle gelmişti, halka sunduğu tüm maddeler %70 ve üzeri rağbet görmüştü...

Şunu anlatmaya çalışıyoruz burada acamilik deyin, izgüzarlık deyin, sızdırılmış deyin, sızdırılmamış deyin ne derseniz deyin ortada haksızlık varsa çözüm bulunsun... Dün askerin birilerine kefilliği nasıl hoş karşılanmadıysa bugünde kimseye kefil olunmasın ve (ellerindeki) yargıya bıraksınlar...

Va halen dünya dönüyor! 12 haziranda alınacak sonuçta bu gerçeği gizleyemeyecek!

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.04.2011 - 23:35

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#48 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2011 - 00:01

Böle diyerek küfre giriyon kardeş Allah seni ıslah etsin. Demokrosiden yana mısın darbecilerden yana mısın safını belli et biiznillah.

#49 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2011 - 15:26

yargıya güvenimiz sonsuz.

İşte bu kadar... Sorması ayıp olmazsa, ne zamandan beridir?

580023663830.jpg

#50 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 11.04.2011 - 17:12

AKP hükümeti kuruldu kurulalı yargıya güvenimiz var elhamdülillah.Bundan öncekilerde yargı tek taraflı çalışıyordu.

Romantizma 1. si şuanki olayda soru veya şifre verilmesi söz konusu değil ondan dolayı cevabım hayır :)
2. si adaya özgü soru kitapçığı çok mantıklı kimse kimseyle ilgilenmez herkes kendi kitapçığından sorumlu olur.Algoritma çerçevesinde olmuş zaten ve bu beni kıllandırmıyor aksine içimi rahatlatıyor.Ösym başkanı algoritmeyı oturup tek başına yapmıyor o işten sorumlu sınav komisyonu var.Uzman kadro anlatabiliyor muyum? Kendi milletimizi küçümseye küçümseye bu hallerdeyiz işte. Srekli bi batı hayranlığı ,özentiliği, taklitçiliği var milletimizde maalesef ve bunu maarifet sayıyorlar.Bizim İbni sinalarımız var bu işlerin kitabını asırlar önce yazan dikkatinizi çekerim.

Bununla birlikte sınavda hile hurda dönmüşse tabiki iptal edilip suçlular cezalarını çekmeli.Adaleti en çok isteyen benim.
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#51 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2011 - 21:03

AKP hükümeti kuruldu kurulalı yargıya güvenimiz var elhamdülillah.Bundan öncekilerde yargı tek taraflı çalışıyordu.

İşte bu kadar, hamd olsun.

580023663830.jpg

#52 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 12:52

ÖSYM'den Şifre itirafı!
YGS'de şifreli kopya iddialarının ardından ÖSYM adaylara bir açıklama mektubu gönderdi. Mektupta cevapların karışık dizilmesi gerekirken sehven belli bir sıra ile verildiği vurgusu yapılıyor.

Gönderilen Resim

YGS'deki şifre iddialarıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Ali Demir tarafından sınava giren adaylara süreci açıklayan bir mektup gönderildi.

Şifre açıklaması mektubun "Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında cevap seçeneklerinin dizilişi" başlıklı bölümünde yer aldı.

Mektupta şöyle denildi:

"Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında sorunun doğru cevap seçeneği rastgele biçimde değiştirilirken, diğer seçeneklerin yerleri de rastgele değiştirilmesi gerekirdi. Ancak, geliştirilen yazılım çalıştırıldığında her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır."

ntvmsnbc
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#53 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 15:02

modaya uymuş :)

sehven :)

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#54 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 15:57

Bence bu kesinlikle ergenekoncu, darbeci, statükocu, demokrasi düşmanı ajan provakatörlerin işidir. Ben şehven Müslüman hükümetimize ve bu badem bıyıklı dallamaya kesinkes güveniyorum. Aman kardeş siz de güvenin, ahiretinizi tehlikeye atmayın. Sübhaneke dinimiz amin.

#55 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 18:58

Şİmdi osym şifreyi kabul etti ya ( ben ööyle anladım ama belki de etmemiş midir bilemiyorum ) bu durumda daha önce tatmin olanlar ne olacak? Onların ilerde tekrar tatmin olma hakları baki midir? İkinci sınavda iki katı tatmin olacak mı? Tüm bu tatminler içinde sınavın neden iptal edilmediğini-edilmeyeceğini- bir kişi özetle açıklayabilir mi?
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#56 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 22:01

özetle shy burası "tatmin demokrasisi"... Birileri tatmin olunca geriye "nereye mensup olduğu bilinen bir avuç provakatör (evet öğrenci)" kalır ki önemi yoktur tatmin demokrasisinde... İleri demokrasi söylemini aştık biz, azcık hızınızı artırın yetişemiyorsunuz... Gerek duyarlarsa suçlayacak bir yer bulur ve tekrarlarlar, o zaman da haklı olurlar ki buna ileri demokrasi denir diğeriyle karıştırmayın... (Gomünist misin sen niye böyle sorular soruyon)

inna ileyhi ve inna lillahi raciun (demokrasi öldü)

ayrıca Maveraünnehir
Allah bu herşeyden şüphe duyan, olan kıvılcımı illa da ateşlendirmeye çalışan bu komünistlerden bizleri korusun (AMEN)

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.04.2011 - 22:06

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#57 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 22:07

Maveraünnehir senin mesajlarını beğenmekten sıkıldım lan. Yeni bi şeyler yapmak lâzım senin için.
Çorba yapayım mı la?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#58 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2011 - 22:10

o mesaj yazınca otomatik beğensin benim adıma da *mad
sende çorba yap içelim, söyle güzelce birde patatesli börek aç... Hadi bakim *mad

Fatih Altaylı-Bir öğrenciler tatmin olamadı

//Edit not: yukarıya doğru bakıyorum ne kadar çok kişi dine girmiş bu konu başlığında *mad Maveraünnehir, ben, ebrah *mad Shy halen gomünist takılıyor, Allah ıslah etsin :P

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.04.2011 - 22:41

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#59 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2011 - 22:08

Gönderilen Resim

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#60 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2011 - 09:06

Çankaya noteri, boşbakan, milli rezalet bakanı ve çiçekçi, koro halinde daha dava sonuçlanmadan tatmin olduk dediler.

Danıştay, benim yetki alanım dışında diyerek davayı Ankara idare mahkemesine havale etti. Bu mahkemenin üyeleri hal böyleyken ve tatmingillere rağmen, "evet bu sınavda sahtekarlık var, sınav iptal edilsin" diyerek tatmingillerin tatminini boğazında bırakma cesaretini gösterebilecek mi? Daha doğrusu, Ankara'daki yerleşik düzenlerini, oturdukları evi, çocuklarının okuduğu okulu mu yoksa tayin adı altında postalandıkları yeni illerde çekecekleri sıkıntıyı mı seçecekler?

Avrupalılara bağırıp çağıran, bizde yürütme yargıya karışmaz diyen boşbakan, sonuçlanmamış bir davanın konusu için tatmin olduğunun gerekçesini dışarıya söyleyemez. Ama içerideki sazanlarımız her zamanki gibi huzur ve şuhu içindedir ve tatminin doruklarındadır.

Bu arada, milyarda bir ihtimal gerçekleşmiş ve bir sınav salonunda sadece kız öğrenciler yer almıştır. Bu kız öğrencilerin hangi dershanelere gittikleri açıklanacak mı?

ÖSYM üyelerinin mal varlıklarındaki anormal artış araştırılacak mı?

Çankaya noteri ve boşbakan, kendilerine bağlı denetleme kurullarının müfettişlerini
görevlendirilecek mi?

Elbette bu sorulara verilecek cevap "HAYIRDIR."

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.04.2011 - 09:07

580023663830.jpg