İçerik değiştir

- - - - -

Ygs'de Gizli Şifre İddiası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 107 yanıt verildi

#101 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 15.06.2011 - 14:28

Ne demişti ulu hakanımız Mehmet Ali Birandın programında... Önceki yönetim ÖSYM'yi batırmış... Düzelttiler hamdolsun...

Bu kadar sorunlu bir sınav sezonu hatırlayan var mı? Sanırım bir tek 99da böyle bişey olmuştu ve iptal edilmişti... Şimdi sorunsuz sınav yok... Zaytung'un fikrine katılıyorum, Her öğrenciye bir numara verilsin ve şans topu benzeri kura çekilerek halledilsin. Bundan daha güzel olur...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#102 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.06.2011 - 15:20

ebarah ; benim yöneticiliğim bu kadar.
Nokta koyduğunuz yerlerde ne denilmek istendiğini sende bende çok iyi biliyoruz.
Milleti hala aptal yerine koyuyorsunuz, hala o kadar çirkefleşiyorsunuz.
Ben o lafa müsaade etmem, ettirmem. Bu konuda taraflıyım.

Değişiklikler Kaydedildi...

#103 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 15.06.2011 - 19:02

İyi, akıllı ve taraf olduğun milletinle çok yaşa. :wave:

580023663830.jpg

#104 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2011 - 08:45

"...- Demek ki, “açız, yoksulluk sınırının bile altındayız” diye feryat eden 9 milyon emeklinin en az yarısı hayatından memnunmuş...

- Demek ki, meydanlarda sürüklenen, coplanan, biber gazı yiyen işçilerin, kamu emekçilerinin en az yarısı aldığı ücretten de, yaşadığı hayattan da mutluymuş..

- Demek ki, YGS’de hayalleri, umutları çalınan 1.7 milyon öğrenci ve ailelerinin en az yarısının aslında bu türden bir sorunu asla olmamış. Cop, gözaltı, tutukluluk, çalınan gelecek, hepsi ama hepsi birer fantaziymiş...

- Demek ki, Kütahya’da, Simav’da gümüş madeninden siyanür sızıntısına halkın tepki gösterdiği haberleri masalmış. İktidara oy veren yüzde 65, siyanürlü yaşamdan gayet mutluymuş...

- Demek ki, Sinop halkının nükleer santral istemediği haberleri yalanmış. Bu ilden yüzde 55 oranında oy alan iktidarın oraya vakit geçirmeden santral yapması anasının ak sütü gibi helalmiş...

- Demek ki, bir öğretmenin biber gazıyla öldürüldüğü, insanların işkencelerden geçirilip tutuklandığı Hopa ve Artvin’de durum hiç de gazetelere yansıdığı gibi değilmiş. İktidara yüzde 46 ile destek veren Artvin halkı derelerinin üzerine kurulan hidroelektrik santrallarından da (HES) gayet mutluymuş..

- Demek ki, Giresun ve Ordu’da, “fındığımız bitiriliyor, emeğimiz çalınıyor” haykırışları da hikâyeymiş... İktidara yüzde 59 ve yüzde 61 oranında oy veren iki il halkı mesut müreffeh yaşayıp gidiyormuş..." http://www.muhalifgazete.com/13754-Artik-sikayet-Yok.htm

Bu mesaj dokuzharf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.06.2011 - 10:18
kime hangi sebeple olursa olsun o söz söylenmemeli. tekrarlanması durumunda ceza alacaksınız.

580023663830.jpg

#105 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2011 - 14:55

Deve, dikeni severek yer. Diken, deve için gayet lezzetli bir yiyecektir. Yerken canı falan da yanmaz. İnsan oğlu için ise diken can yakıcıdır. Diken vererek, yedirerek deveyi memnun edip yaranabilirsiniz. Oysa insanları dikenle memnun edemez, aksine canlarını yakarsınız.

Hani derler ya, yetmiş iki millet var diye. İşte insanlar ve topluluklar da çeşit çeşittir. İnsanlara ve topluluklara eziyet edenler, bazen eziyet ettikleri, haklarını yedikleri insanlar ve topluluklar tarafından benimsenirler. Eziyet eden ve hak yiyen, bir anda bu insanlara ve topluluklara yaranır durumda bulur kendisini. Eziyet gören ve hakkı yenilen insanlar ve toplumlar, bu durumda dahi kendisine eziyet eden ve hakkını yiyeni baş tacı yapar, el üstünde tutar, yere göğe sığdıramaz. Hem ağlarım, hem severim der. Ülkemizdeki gibi, "hem ağlarım, hem de veririm" der.

E, o halde sana ne oluyor kardeşim, alan razı veren razı diyebilirsiniz haklı olarak. Alan razı, veren razı olduktan sonra bana bir şey olacağı yok elbette. Ben sadece, deveye diken vererek yaranabilirsiniz, çünkü deve dikeni severek yer, ama bazı insanlara ve toplumlara yaranmak için, onlara eziyet ve hakaret etmelisiniz, haklarını yemelisiniz, bulundukları ortamı nefes alınmaz, canlı yaşamaz hale getirmelisiniz demek istedim ama kantarın topuzu fazla kaçtı herhalde.

Neden böyle? sorusunu ise, aşağıdaki manşette, adı geçen, eziyetsever ahaliye sormak gerekiyor.

Gönderilen Resim

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.06.2011 - 14:55

580023663830.jpg

#106 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2011 - 11:39

ÖSYM Başkanı'na soruşturma izni yok

YÖK, skandallarla gündemden düşmeyen ÖSYM’nin Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’e sahip çıktı. Demir’e soruşturma izni verilmedi.

Raporda, incelemeler ve alınan ifadeler neticesinde adli suç unsuruna rastlanmadığı, ancak idari kusurdan dolayı disiplin işlemi uygulanması gerektiği öngörüldü.

YÖK Genel Kurulu toplantıda ''Cezai sorumluluk şartları oluşmadığından men-i muhakemesi ile disiplin soruşturması açılması yönündeki taleplerin oy çokluğuyla reddine'' karar verdi.

Ntvmsnbc

Sütten çıkmış ak kaşık. İnanmazsan git süte sor ! :D

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/osym3yanlis1dogru.jpg/]Gönderilen Resim[/URL]

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.06.2011 - 11:41

#107 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2011 - 12:36

Bu hengamede kardeşini kurtardı işte.Artık bir sonraki skandalda görüşmek üzere sınav sezonu bitiyor nasılsa...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#108 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2011 - 12:48

İngiltere'de de sınav skandalı çıkmış.

İngiltere'de Sınav Skandalı

İngiltere'de KPSS skandalına benzer bir olay yaşandı. İngiltere'nin ÖSYM'si sınav kağıtlarını yanlış cevaplayınca yüzlerce öğrenci mağdur oldu.

Biraz eski bir haber bu 05/10/2010 tarihli. http://www.trt.net.t...fb8183e7e2.aspx

Dün de gazete HaberTürk'te bir haber vardı. İngiltere'de bir sınav skandalı daha diye. O da bizim şu soruların yüzde 70'i bir önceki sınavla aynı olan olay. Orda da sorular aynısı çıkmış falan.

Hani biz alıyorduk Avrupa'nın ahlaksızlıklarını. Bak onlarda bizden alıyorlarmış. Her şey karışıklıymış demekki :P