İçerik değiştir

Türban Fesadı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 118 yanıt verildi

#41 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 23:41

bende bizim üni de serbest kaldıktan sonra bi haftadaki deneyimlerimi yazayım

kızın biri serbest olmasına rağmen açıp girdi isteğiyle açmayada hazırlıklıymış zaten oldukça bakımlıydı

bi tanesi ne olur ne olmaz bu işten başımıza bi şey gelmesin die korkup açıp girdi

bir tanesi sanki bize karşı zafer kazanmış gibi alay etti adeta

bi tanesi sevinçten poça falan yapmış getirdi yedik

açıklardan da bu duruma şaşırıp sorup soruşturanlar oldu tahminime göre rahatsız olanlar bunlar ama kesinlikle sayıları oldukça az her iki taraftada

bi gözlemimde şu ki türban takanların sayısında bi artış var serbestlikten sonra ama bunun nedeni eksen kaymasımı yoksa özgür olmakmı bunu herkes kendi bilir :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#42 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 23:54

Ya hacım bunlar mesele değil. Mahalle baskısı falan filan bunlar da hikaye. Aynı evde, abla-kardeş biri başı açık, biri başörtülü bayanlar var. Hatta ana-kız var.

Verilen savaş üniter devlet yapısını bozmak içindir. Verilen savaş sermayeyi ele geçirmek içindir. Verilen savaş varlığı iddia edilen statükoyu yıkıp, kendi statükolarını kurmak içindir. Bir köşe yazarı AKP'ye ''Kemalist statükonun Kemalizmi gitti de sadece statükosu mu kaldı ?'' diye sormuş. Mesele bu yani. Diğer şeylerin hepsi teferruat, amacı gizlemek için birer maske.

#43 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 23:55

Hala daha Turban'ın sıyası tarafı konusuluyor.

Yahu Dın'ı olarak uygunmu ki siyasi olarak turban acılımı yapılıyor.
Kendın dıyorsun pac,dunden razıymıs falan fılan.

Arkadas dını herkes konusmamalı,onune gelen dın alım'ligi yapıp vaaz vermeye kalkıyor. onune gelen ben hocayım ben bılırım dıyor. Onune gelen musluman oluyor yahu bu nasıl ıs:)
Yahudıler gıbı kan bagından da gecmıyor kı ınanc.. sapıgıda ,namussuzuda hırsızıda serefsızıde arsızıda gurursuz haysıyetsızıde muslumanım dıyor musluman oluyor. en hararetlı savunanları bu namussuzlar oluyor.
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#44 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 00:01

roy sekiz yılda daha bi arpa boyu ilerleme yokken o tehlike denen durumun olması için sanırım aralıksız 100 yıl iktidar olmak gerekir matematiksel olarak dimi?

aslında bu konunun bu kadar büyütülmesinde karşı tarafında %50 katkısı var =)

diyelimki akp gündem değiştiriyor türban vb ile o zaman neden buna çanak tutuyolar daha önemli meseleler varken acaba *cool

bi de akp türbandan çok nemelanıyo diyenler madem öyle türban çözülsün akp nin zaten can damarı kesilecek bakalım o zaman akp biticekmi bu mantıkta var görelim cevabını.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#45 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 08:51

Bende Müslümanım bende namaz kılıyorum ama bu ülkede Laiklik Cumhuriyet ve demokrasiyi yaşıyorum...

Türban Baş örtüsü bir bez parçaıdır ve aynı zamanda kafatasındaki cahilliktir...

Nerede yazıyor Baş örtüsü Türban?

Ülkemde onca sorun varken kendini dindar tanıtan münafıkların çıkartığı bu sorun ülkemikanser gibi sarıyor...

bunları gördükçe dinden şüphe eder olduk...

birde öyle bir türbanı savunuyorlar ki...

Baş örtüsü takıp daracık kotun içine tangayı gizlediğini sanıp kendini teşhir eden neredeyse on binlerce var...

Türban giyip içine strej çorapla moda yaratanıda var...

Bu ülke neleri gördü neleride görecek...

Molla olmayın dini bütün ve islamı okuyarak yaşayıp o şekilde ibadet edin...

tüğrban ve baş örtüsü bi bez parçasıdır...

kimse savunmaya geçmesin çünkü savununca dahada dindar olmuyor veya sevap işlemiyor...

kısacası yalanın vergisi yok... !

ben de müslümanım namaz kılmıyorum ama laik cumhuriyeti yaşıyorum.
türban başörtüsü bir bez parçası ve cahillik olabilir.
hiçbir yerde yazmıyor olabilir.
ülkede onca sorun varken insanlar bunu da gündeme getirebilir. mesela onca sorun varken münevver karabulut'un katili sorunuyla da uğraşmıştıl. ülkemizin onca sorunu olması bunun sorun olarak görülmemesi anlamına gelmez.
dinden şüphe de edebilirsin normal. ben de laiklikten şüphe etmeye başladım ona bakarsan..

türban giyi içine tanga giyenler de olabilir. sanan ne?
strej çorapla moda da yaratabilir sana ne? bana ne?
ben dini bütün ve islamı okuyarak da yaşamak istemiyorum anasını satayım sana ne?
türban sana göre bir bez parçası da olabilir bana ne?

evet türbanı veya başörtüsünü savundum diye sevap işlediğimi düşünmüyorum ben. benim dediğim çok basit. herkes istediği gibi inanır değil mi? bu laikliğin gereği değil mi? o zaman insanlar sen kuran'da yazmıyor dediğin şeye inanabilir.

insanlar kutsal metinleri farklı yorumlayabilirler. bunu sen benim inandığım doğru ve herkes benim gibi inananacak diye dayatamazsın. ulan sadece kutsal metinler deyil kutsal olmayan metinlerden bile farklı anlamlar çıkarılırken siz kim oluyorsunuz da ben kuranı okudum başörtüsü yazmıyor o zaman herkes başını açsın diyebiliyorsunuz anasını satayım ya. tanrı mısınız nesiniz?

anayasyı bile herkes aynı yorumlamıyor bu ülkede. anayasada 367 yokken var diye yorum yapılmadı mı anasını satayım. herkes yok dedi mi? kimisi var dedi kimisi yok dedi.

bu nasıl bir zihniyettir ki bir kitap okuyor ve bu yok diyor ve onu herkesin yok saymasını istiyor. bir kitap okuyor şu var diyor ve bunu herkesin var saymasını istiyor.

ne lan bu bu ülkede tanrı mısınız nesiniz siz? sizin yorumlarınıza göre mi yaşayacağız.

kardeşim anasayının bir maddesi herkes inancında özgür demiyor mu?

bitti o zaman.. o zaman sen başkasının inancı hakkında ne düşünürsen düşün, neye benzetirsen benzet, dalga geçersen dalga geç ama onun inancına karışamazsın bu kadar basit. bu laiklğin gereğidir. aksini iddia eden laik maik değildir. ne idüğü belirsiz bir şeye inandırmıştır kendini laiklik diye.

Bu mesaj antiqa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.10.2010 - 11:38

#46 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 08:55

Yahu Dın'ı olarak uygunmu ki siyasi olarak turban acılımı yapılıyor.

siyasi bir açılım yapmak için dinen uygunluğa bakılmaz. laiklik ilkesine aykırıdır bu. benim biri nancım varsa devlet bu inancımın dine uygun mu değil mi diye bakmaz, bakabilemez böyle bir hakkı yok.. (bkz: din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması) o senin dediğin şeriattta olur. ülke laik allaha şükürler olsun. benim bir inancım varsa devlet benim bu inancıma kimsenin müdahalesi olmadan yaşayabileceğim bir ortamı sağlamak zorundadır. laiklik ne demek bir öğrenin yahu. laiklik diyorsunuz ondan sonra dinde yok bu diyorsunuz. :)

#47 mahfuz

mahfuz

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 133 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 10:38

Tesettür bütün İlahi Kitaplarda ve Dinlerde vardır..
e etkisizleştirmek için UÐRAŞ VERİYORLAR sada aİnsanoğlu Yahudiliği ve hırıstıyanlığı dejenere etti ve yaşamlarından ATTILAR şimdi İslamıda Yaşamlarından atmak ve ETKİSİZLEŞTİRMEK için uğraş veriyorsalarda asla başaramıyacaklardır...
DİRENİYORUZ SONUNA KADAR ... İSLAM DEVRİMCİ HAREKETTİR ,MAZLUM HALKLARIN KURTULUŞUDUR ...

#48 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 20:15

Antika bakıyorum çok lanlı lunlu olmuşsun eskiden daha sakindin...

Ben tanrı değil sende değilsin sen allah değil bende değilim...

tanga giyenide var giymeyenide dönme olup namaz kılanıda var ama hepsi bizim vatandaşımız...

Karabulut cinayetinide konuştu bu ülke demişsin o konu konuşuldu bitti...

ona benzer bir sürü boktan konuda konuşuldu ama nedense bi bez parçası yüzünden ülke bölünecek...

amaç okumaksa İmam Hatipler var okusunlar amaç eğitimse o mağdur kızcağızların açarlar saçlarını girerler...

Önünde basit bir İran örneği var öyle uzağa gitme beyninide yorma gelişeme açıksan eğer evet haklısın amaç o kızcağızların okuması değil...

lan bu adamların hepsi avrupa birliğinden tut her bi şeye laf söylediler şimdi kıvırıyorlar...

Neredeyse Atamızı düşman ilan edecekler...

sen daha türban baş örtüsü fatsatasını konu diye gündemden düşürmüyorsun...

Ülkede her konu konuşulur biter terör gibi bir illet oldu bu türban sende daha aklınca bana kelime olaylarıyla cevap vermişsin boşa bana cevap verip abdestini bozma...

Ya allah Bismillah...

Birde laiklik inanç demişsin sanki namaz kılana laf söyleyen var ülke meselesi bu inanç meselesi değil az geniş düşün...

hadi yaparsın...

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.10.2010 - 20:20

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#49 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 21:04

Merak ediyorum;
Demokrasi, kişisel hak ve özgürlükler, inanç hürriyeti gibi kavramlar sadece başörtüsü için mi var ?

Bu ülkede,

İnsanlar neyle suçlandıklarını bile bilmeden aylarca hapis yatmıyor mu ?

İnsanların telefon konuşmaları yasa dışı kimi zaman da yasal yollardan dinlenip özel hayatları afişe edilmiyor mu ?

İnsanlar iftiralarla, yalanlarla itibarsızlaştırılmıyor mu ? Hedef gösterilmiyor mu ?

Bir cemaat, dinsel kimliğiyle siyasete bulaşıp toplumu manipüle etmeye çalışmıyor mu ?

Soruşturması süren bir davaya ait gizli belgeler iktidara yakın gazetelere, televizyonlara servis edilmiyor mu ?

Yandaş gazeteciler tarafından hükümet yetkililerine çanak sorular sorularak televizyonlarda resmen parti propagandası yapılmıyor mu ?

Muhalif görüşteki kişiler/kurumlar/örgütler sistemli bir şekilde sindirilmeye çalışılmıyor mu ?

İktidar her yere kendi yandaşlarını yerleştirmiyor mu ?

İşçiler haklarını aradıkları için polis tarafından joplanmıyor mu ?

Hükümet yetkilileri televizyonlara çıkıp tehditler savurmuyor mu ?

İslamcılık maskesi altında her türlü etnik ırkçılık yapılmıyor mu ?

Usulsüzlük yapılarak yandaşlar zengin edilmiyor mu ?

Ve daha bir yığın şey...

Lütfen samimi olalım. Samimi olalım da, biraz da bunların üzerine gidelim, bunlara tavır koyalım, bunlar için kamuoyu oluşturalım.

''Çeşitli yanlışlar yapılıyor diye yapılan iyi şeyleri de görmeyelim mi, desteklemeyelim mi ?'' gibi tatlı su kurnazlıkları da yapmayın ki, insanlar size, temsil ettiğiniz değerlere (varsa tabii) inansın.

#50 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 02:34

Antiqa!

Yahu laiklik mi dedik biz simdi?

Daha turban'ı bıle dınsel olarak uygun mu hakıkaten gereklımı pekı neden gereklı ınsanlar ne anlıyor datakıyor bız bunu konusuyoruz.

Bak benı ısrarla turban olaylarına ordan laıklıge cekıyorsun bılesın. Sonra bana ne alaka deme yıne :)

Ornek verırken bırsey dıkkat edılır,eger bırıncı elden ornek vereceksek bılınmelı kı zamanda dahıl olmak uzere kısının dusuncelerı de yaptıgının acıklayıcısı olur anlamında yer almalı ornekte.
Ha uc ornekler verılebılır onda bu sartlar aranmaz.

Ama Demıssın kı

sıyası acılımyapmak ıcın dınen uygunluga bakılmaz.

sımdı ben bu sozu elestırmıyorum bunu bıl. Ben verdıgın ornege takıyorum.

Bu sozu soyledın cunku konu bıryerden cıktı,turbandan.
Turban konusu bu ulkeden ve sıyası partısınden yanı akp yuzunden hortladı..Dogru mu?dogru.

Akp sıyası bır acılım yaptı. Bu adamlar'ın gorusu ıslamıyet mı?ıkı de bır musluman olduklarının vurgusunu yapıyorlar mı?ıkı debır dını duyguları yaraları kasıyorlar mı?kasıyorlar. Demekkı bu adamlar Laık ulkede Musluman sıfatıyla bunu prım yaptıran kımseler.
Sımdı bu adam Sıyası bır acılım yapılıyorsa..Musluman adam sıyası acılım yapıyorsa Dınen uygunluga bakılır..hele ıkı de bır ulemaya sorun dıyorsa..devlet olarak bırde laık devlet olarak,hukuk devletı olarak Cumhurıyet'ın adımlarını umursamayıp serıatmıscasına adım atılmasını savunuyorsa.. karar mercı olarak anayasa degılde ulema hacı hoca goruluyorsa.. o zaman bu adam yaptıgı acılımlarda anayasal yada laıklıge uygunluga degıl serıata uygunla yanı dını uygunluga bakar.

Elestıreceksen antıqa bunu elestır,yanlıs dusunuyorsam lutfen alıntılayarak bana elestırdıgın yanlıs dusundugumu ıddıa ettıgın noktayı acıkla. hepımız gorelım. Yanı elestırdıgın seyın ne oldugundan emın olalım bu seferkı arada kaynamasın.yanlıssak yanlısız dıyebılelım.

Ayrıca turban acılımının laıklıge uygunluk konusu ıse hukuk devletı oldugumuz zamanlarda gundeme gelmıs ve akp'de yıne aynı sebep ve acıklamalardan ceza almıstı.
Sımdı sen bırsey olmuyor dedın dıye rahat olmasını bekleme mılletın.

Bugun olmuyor olabılır ama yarını var bu ısın. Bugun oy toplamak ıcın kuran kurslarını actırırlar..
yarın yetmez ımam hatıplerı acarlar..
yetmez turban takarlar..
Yetmez cumhurıyetı kaldırırlar..
yetmez bırde halıfe atarlar:)

Sıralama budur kardesım. Bugunu gorup bırsey yok dıyebılırsınızde koskoca bır ıran gecmısı de gozumuzun onunde hanı.
Neye dayanarak cok rahatsınızz anlayamadım..Olay turbanın serbest bırakılmasında felan degıl..Olay halkın Dını duyguları asırı derecede saptırılıp yonlendırılıyor..olay bunda..zıhnıyetın degısmesınde..olay beyın evrımınde.

Goruyorum kı hala 367'ye takılmıssınız. Anaya mahkemesının ulkenın dınamıklerı korumak gıbı bır gorevı var.nıtelıklı cogunluk gerekıyorsa eger nıtelıklı cogunlugu belırleyecek sayının cıkması kadar dogal bırsey yok.Bunu elestırıyorsunda.. Nıye Akp'nın 300kusur sandalyem var ıstedıgımı secerım ne dedıgın umrumda degıl gıbı demokratık olmayan eylem ve tutumları aynı sekılde elestırmıyorsun?
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#51 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 09:33

''Çeşitli yanlışlar yapılıyor diye yapılan iyi şeyleri de görmeyelim mi, desteklemeyelim mi ?'' gibi tatlı su kurnazlıkları da yapmayın ki, insanlar size, temsil ettiğiniz değerlere (varsa tabii) inansın.

asıl sen tatlı su kurnazlığı yapıyorsun kardeş. :)

gündemde her zaman bir şeyler olacaktır, illaki başka başka sorunlar olacaktır. gündemde o kadar sorunun olması bu sorunun gündeme gelmemesi gerektiği anlamına gelmez. cem garipoğlu örneğini o yüzden vermiştim. cem garipoğlu saklanırken de babası çıkıp televizyona; gündemde bu kadar şey varken neden herkes cem garipoğlu'nun yakalanması derdine düştü diyordu. bir nevi kurnazlık yani. tıpkı senin yaptığın gibi.

gündemde olan başka konuları da tartışırz elbette ki. ama ortada birileri bir şeyi bir sorun olarak görüyorsa onu gündeme getirir. her okulların açıldığı dönemlerde de türbanlarıyla okula giremeyenler bunu gündeme getirirler. nasıl ki cem garipoğlu yakalandıktan sonra artık eskisi kadar gündeme gelmiyorsa bu sorun da çözüldükten sonra gündeme gelmez ancak. sorunlar çözüldükçe gündemden düşer. şimdi sırası değil öbür sorunları çözelim ondan sonra sıra gelirse bu sorunu çözeriz demek kurnazlıktır.

elbeteki türkiye'nin tek sorunu bu sorun değildir ama bu sorun da bir sorundur. tartışılır her türlü. hele birileri fesat derse daha da tartışmaya açılır.

buna ebarah ağabey de katılır diye düşünüyorum. yoksa gündemimizde bu kadar sorun varken ikide bir alevilerin zorunlu din dersinin yerine seçmeli din dersi istemesini de gündemdeki bütün sorunların hallolmasından sonraya atabiliriz. hele bütün sorunlarımızı halledelim ondan sonra sıra gelirse alevilerin din dersleri işini de hallederiz olur mu ebahar ağabey, tayyip böyle söylerse sen ne dersin? artı mı verirsin :P

beni asıl sinirlendiren şey şu aslında; türbana başörtüsüne karşı olursun tamam anlarım. faşistsindir istemiyorsundur türbanlı görmek. herkesin senin gibi inanmasını istiyorsundur. ama kalkıp da bu inancının doğru olduğunu ispatlamak için mahalle karılarının dedikoduları gibi milletin küloduyla, çorabını gündeme getirme saçmalığı. (mantığa bak türbanlılardan bazıları g string giyiyor o zaman üniversiteye gitmesinler) ondan sonra da onlar da bu ülkenin insanı diyor. bu iki yaklaşım arasındaki çelişkiyi de farkedemiyor yahu.

bir de bunu yapan ben namaz kılıyorum demiyor mu? sanki onun namazına karışmışız gibi. bir de bu çıktı başımıza. eskiden ben imam hatip mezunuyum başörtü laikliğe aykırıdır, benim babaannem de başörtülüydü başörtü laikliğe aykırıdır, benim de başörtülü arkadaşlarım var başörtü olmaz, bir de akıl veriyor imam hatipte okusunlar diye sanki milletin onun tavsiyesine ihtiyacı varmış gibi). bir de namaz kılıyorumu çıktı bunun. namaz kılıyor diye sanki onun her dediğini kabul etmek zorundayız anasını satayım.

#52 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 09:50

hala 367'ye takılmıssınız.

367'ye takılmadım örnek verdim sadece. kutsal metinler diyorum. yorumlanırken insanlar bunu farklı yorumlayabilirler. hatta ki kutsal olmayan metinleri bile farklı yorumlayabilirler diyorum.

mesela anayasayı okuyup da 367 var dersin.
ben okurum 367 yok derim.

sen kuran okursun başörtüsü yok dersin.
ben okurum var derim.

herkesin hayatına hiçkimse karışamaz :P

benim söylediğim bu kadar basit. ben okumuşsam ve başörtüsünün varlığına inanmışsam artık olay benim için bitmiştir. başkalarının benim bu inancımı dine dayandırma veya dinde olmadığına ispat etmeye çalışması benim için boş bir çabadır. çünkü ben inancımı belirlemişim dostum.

sen bana geri kafalı diyebilrisin, örümce kafalı diyebilirsin, yobaz da diyebilirsin, sebşb bu inancın dinde yok diyebilirsin, şerefsiz de diyebilirsin ama bu beni ilgilendirmez. devleti de ilgilendirmez. devlet benim inancımın dinime uygun olup olmayacağına bakmaz. bakabilemez. sadece bu inancımı yaşayabileceğim bir ortamı hazırlamak zorundadır.

bir insan başörtü takıyorsa ve bu benim inancımdır ve ben bu inancım gereği bu başörtüsünü takıyorum derse devletin, hayır sen siyasal simge takıyorsun, akp yüzünden oldu bütün bunlar ve sen bu başörtüsünü/türbanı çıkarmalısın diyebilemez, diyebilmemeli.

senin paranoyaların yüzünden başka bir insanın özgürlüğü kısıtlanılabilemez.

işin komik tarafı ne biliyor musunuz. bana tayyip başörtüsünü ulemaya danışalım diyor diyorsunuz ya. bu lafınız beni fena halde desteklemekte. yahu farkında değil misiniz siz de aynısını diyorsunuz. ben diyorum ki kardeşim ben buna inanmışsam hiçbir ulema umurumda değil. sen diyorsun ki hayır dinde yok. yani resmen ulemalık yapıyorsun farkında değilsin yahu. :D biraz mantıklı olun allah aşkına.

#53 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 11:50

evet konumuz türban ve bu konuyu nedense hep erkekler tartışıyo siz takmayın izin verdim *mad yihahahaha *mad dert etmeyin bu kadar ya :)
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#54 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 12:00

evet konumuz türban ve bu konuyu nedense hep erkekler tartışıyo siz takmayın izin verdim *mad yihahahaha *mad dert etmeyin bu kadar ya :)

*lol *lol *lol hahahha doğrudur , uğraşmayın bu tür şeylerle trde nedense karşı gelen erkekler göz zevklerini düşünüyorlar , açık görünce tatmin oluyorlar tek problem bu yoksa , başka şeyi düşünmüyorlar *gun habertürkün en son yaptığı ankette bayanların %71i türban serbest kalsın diyor
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#55 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 12:02

he o %71 içinde bende varım *mad bide kadınlara laf eder dırdırcı diye erkeklerden bi<zden daha beter yahu *mad
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#56 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 13:29

antiqa kardeşim,

Senin tartıştığın şeyi(başörtüsü meselesi) biz de tartışmıyoruz mu ? Hatta bu konuda seninle aynı şeyleri düşünmüyoruz mu ?

İstersen kendi kişisel görüşümü tekrar edeyim;

Başörtüsü ya da türban. Adına ne derseniz deyin, hizmet alan/hizmet veren ayrımına gidilmeksizin bütün kamusal alanlarda serbest olmalıdır.

Bu yönde bir çalışma olursa bireysel olarak sonuna kadar desteklerim.

Kurnazlık bunun neresinde Allah aşkına ?

Asıl kurnazlık nedir biliyor musun ?

Bu sorunu sürekli gündemde tutup, diğer sorunların kasıtlı bir şekilde tartışılmasını önlemek ve bu sorunları gündeme getirmemektir. Bunu da şu an kim yapıyor sence ? :)

#57 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 13:44

ben de diyorum ki sevgili kardeşim sorunlar halloldukça gündemden düşer. hallolmadığı müddetçe gündeme gelir. okullar açılınca daha fazla konuşulur. bunun gündeme gelmesi hükümetin işine yarar, diğer konuları unutturur diye bunun gündeme gelmemesini istiyorsak, bu sorunun hallolması lazım. hükümete yarayacak, hükümet bu sorunun arkasına saklanıp gündemi değiştirecek diye bu sorun gündemden düşebilemez. eğer düşmüşse geçici olarak düşmüştür, okullar kapanmıştır filan falan. (gerçi o zamanlar bile ara ara gündeme geliyor) ben de bunu demek istiyorum. sadece bu değil her konu için geçerli.

#58 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 13:57

antiqa yapma Allah aşkına. Senin bu kadar saf olduğunu düşünmek istemiyorum. Bizim sorun olarak gördüğümüz şeylerin onlar için sorun olmadığını hatta bunlardan zevk aldıklarını, bunları kasıtlı olarak yaptıklarını sen de ben de gayet iyi biliyoruz. Neden bir yerlere zorla angaje olmaya, onların diliyle konuşmaya çalışıyorsun ki ? Mesele gayet açık ve net işte.

#59 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 14:07

ya ben gayet açık yazıyorum. eğer hükümetin bu işi kasıtlı yaptığı düşünülüyorsa o zaman bu sorunu çözerler ve bu zevki ellerinden alırlar. sonuçta bu yasağı hükümet koymadı. anayasa mahkemesine 411 milletvekiliyle alınmış kararı hükümet iptal ettirmedi. senin dediğin doğru bile olsa bu beni ilgilendirmez. ben bu yasağın sürmesini iseyenlerde araım o zaman suçu. yani sen şimdi makrow akp'ye hizmet ediyor mu demek isriyorsun. bu başlığa bir daha girmek istemiyorum yahu

#60 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2010 - 14:40

Çok sakat bir mantık yürütüyorsun. Herkes hükümetin sorun olarak gördüğü şeyi sorun olarak görmek zorunda mı ?(Tam tersi de geçerli. Yine samimi olup olmama mevzusuna geliyoruz. Zaten istenen de bu) Hükümetin elindeki kozu almak için uygulanan politikalara ortak mı olmak zorunda ? Somut bir örnek vermek gerekirse; şimdi hükümetin elindeki kozu alacağız diye hepimiz açılımcı mı olalım ? Kürt açılımına hükümetten daha farklı mı yaklaşıp farklı projeler mi sunalım ?

Bu adamlar yarın öbür gün çıkıp, ''Üniter devlet yapısını bozup ülkeyi eyaletlere bölme projesi başlattık'' dese ne yapacağız ? Ellerindeki kozu almak için, ''Tamam yeter ki sorun ortadan kalksın, sizi destekleriz'' mi diyeceğiz ? Ya da daha ileri gidip, ''Siz eyaletlere bölüyorsunuz, biz de Kürtlere federasyon verip sorunu kökünden halledeceğiz'' mi demeliyiz ?

Aslında bütün bunlar sizin demokrasi dediğiniz şeyin, bağnazlaştırılmasından, ideolojileştirilmesinden kaynaklanıyor. Türban, Anayasa değişikliği, Kürt açılımı da alt başlıklar. Bunlara destek verirsen demokrasiden yanasın, vermezsen demokrasiden yana değilsin. Bunlara destek verme, destek vermeme ve kayıtsız kalma gibi demokrasinin özünü teşkil edecek hakların varken bir şekilde buna destek vermeye zorlanıyorsun. Demokrasi dediğimiz şey karşıt görüşler arasında arabuluculuk rolü üstlenen, üstlenmesi gereken bir sistem değil midir ? Neden bunu kendi politikalarını uygulamak için paravan olarak kullanıp bağnazlaştırarak insanlara dikte etmeye çalışıyorlar ? Bu mudur demokratikleşme ? Demokrat olabilirsin ama benim izin verdiğim kadar, benim izin verdiğim ölçüde.

Neyse hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.