İçerik değiştir

- - - - -

Türban Takmayan Kızını Öldürdü

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 39 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 10:38

Türban takmayan kızını öldürdü

Almanya'da bir Türk baba 15 yaşındaki kızını türban takmadığı gerekçesiyle uykusunda öldürmesi Almanya'yı karıştırdı.

Almanya, insanın kanını donduran bir cinayete sahne oldu.

Gönderilen Resim

Bavyera eyaletinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schweinfurt kentinde dönercilik yapan 45 yaşındaki Mehmet Ö., kızı Büşra’yı (15) gece uykusunda bıçaklayarak öldürdü.

Alman basınının haberlerine göre, çevresinde muhafazakar yapısıyla tanınan Mehmet Ö., eşi ile kızları Hatun (23), Gülsün (20) ve Büşra’ya başörtüsü takmayı zorunlu kılmıştı. Ancak daha rahat bir yaşam tarzını benimseyen Büşra ile babası arasında sık sık tartışmalar yaşanıyordu. Bu nedenle Büşra, alt katlarında oturan dedesi ve babaannesinde kalmaya başladı. Çarşamba gecesi 03.30’da elinde bıçakla alt kata inen Mehmet, oturma odasındaki koltukta uyuyan kızını defalarca bıçakladıktan sonra kaçtı.

Okul arkadaşları yasta

Dedesinin hemen ambulans çağırmasına rağmen, ekipler eve ulaştıklarında Büşra’yı ölü olarak buldular. Polis kısa süre içinde Mehmet’i evin yakınlarında yakaladı. Sorgusunda cinayeti kabul eden Mehmet, kızını “İslam yolundan gitmediği için öldürdüğünü” söyledi. Polis sözcüsü Karl-Heinz Schmitt, Mehmet Ö.’nün ifadesinde gayet soğukkanlı olduğunu da belirtti.

Cinayet haberi Büşra’nın evinden birkaç yüz metre uzaktaki okulunda da şok etkisi yarattı. 10’uncu sınıfa giden Büşra’nın sırası fotoğraflarıyla süslenirken, öğrencilere psikolojik destek verilmesi için okula uzmanlar gönderildi. Bild gazetesine konuşan sınıf arkadaşları “Hip hop dinlemeye bayılırdı. Neden kimse bu cinayete engel olmadı” diyerek isyan etti. Mehmet Ö.’nün işyerindeki komşuları, zanlıyı “Arkadaş canlısı” biri olarak nitelerken, aile üyeleri şoka girdiği için ifadeleri alınamadı.

internethaber

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 cipidi_cipidi_yuzen_balik

cipidi_cipidi_yuzen_balik

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.445 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 11:01

Vahşetini,cinnetini,nasıl olurunu,evlada kıyılır mısını bir kenara bırakıyorum diyelim...Cana kıymak günah değil mi....İslam yolundan gitmeyeni cezalandırmak,Allahın verdiği canını almak sana mı düştü...Kim yıkadı beynini bu babanın....Yok ne aklım,ne mantığım,ne vicdanım,ne inancım almadı bu olayı..idrak edemedim....yazık...

Bu mesaj cipidi_cipidi_yuzen_balik tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.06.2009 - 11:02

Bana saygı gösterenin kuluyum..Göstermeyenin sultanı...
<º))))><><((((º>

#3 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 11:03

bütün muhafazakar ve dindar insanları böyle tipler üzerinden değerlendirmiycem..bütün muhafazakar
ve dindar insanları böyle tipler üzerinden değerlendirmiycem..bütün muhafazakar ve dindar
insanları böyle tipler üzerinden değerlendirmiycem.. :D..uç örneklere bakarak yargılama yapmıycam..
uç örneklere bakarak yargılama yapmıycam..uç örneklere bakarak yargılama yapmıycam.. :D

bazen zor oluyo ama öyle biri olmuycam,amin.. : p

güvendiği hoşgörülere kar yağsın inşallah,allah affetmesin..

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 11:20

Bu nasıl bir zihniyettir allahım.

#5 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 11:22

vahşet resmen..aptalca ve de..bir babanın kendi evladını öldürmesi akla fikre sığmayacak bişey..türkiye de bi çok örneğine alışsak da,anlayamadığım anlama çabasını dahi vahşice bulduğum bişey...kızını öldüren bi baba..ve bunu inançları uğruna yaptığını düşünen bi baba...bu baba akıl sağlığını kaybetmiş olmalı..buna benzer bi haberde islam alimlerinin bu konuda dut diyetine girdiklerini farketmiştim...akabinde de bi iki gereksiz açıklamayla savunma adı altında pot kırdıklarını...yav aklım almıyo benim ya, bunun neresi savunulabilir bişey ki üzerine konuşalım..küfür ve öfkeden başka farklı ne söylenilebilir ki? kendi kızıdır,kendi peydahlamış,canını da alır isterse diyecek kadar vicdansız mıyız ulen...ulen biz siz miyiz..biz sizin gibi feodalitenin ve gericiliğin el ele verip de oluşturdukları bi insan dışılığı " allah rızasını kazanmak için yapmış olabilir" diyecek kadar hödük müyüz ?s..tirin gidin bi çay koyun allahaşkına

onu diyecem dünya böyle bişey işte hea..dilediğiniz kadar yırtının..biri kendi öz evladını keser,diğeri gelir demagoji üzerinden sağa sola bok atmayı vicdanına yedirir..birisi büyük ihtimalle cahil bi hoca müsveddesi,diğeri de savunmasızlığın dürtüleriyle izanını kaybetmiş zavallı bişey..bi diğeri de,bir babanın zorla türban taktırmaya çalışmasını kafası ütülerek anlamaya çalışan enteresan bi yaşam formu...ikisi de bizden değil.. hatta üçüsü de..hatta kalın geliyorum

#6 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 11:34

İtiraf edeyim sonuna kadar okumadım vahşet bu inanamıyoruum
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#7 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 14:38

Türban takma özgürlüğünün yanında takmama özgürlüğünü de birilerinin idrak etmesi, kafasına sokulması hatta çakılması için aslında gündeme oturmalı bu haber.

Varoluşun öznesinin insan olduğunu, dinlerin de insanlar için var olduğunu ama hiç bir dinde zorlama olmadığı ve herkezin inanmakta veya inanmamakta özgür kılındığını bunun için insanlara irade bahşolduğunu uzun uzun dillerdirmek gerekli idi.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#8 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 15:20

haber doğru ise yapılan vahşet,

Fakat aynı haber içerisinde başörtüsü, türban ayrımını yapamayacak kadar ve bu vahşeti islam ile bağdaştıracak şekilde servis edilmesi düşündürücü.

Türbanın (Örtünmeyi siyasi görüşmüş gibi vermek isteyenlerin icadı) İslam'da yeri yok bunu bilmek lazım.

Almanya'da başörtüsünün yasaklanacağına dair haberlerin duyulduğu bu zaman da servis edilme gayesi çok açık.

Maalesef kimi insanlarımızın bu çözümlemeyi anlamayacak kadar dinden bir haber olmaları işi daha da karışık hale getiriyor, Bir deli kuyuya taş atmış çıkar çıkarabilirsen.

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.06.2009 - 15:23

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#9 Efsane Prens

Efsane Prens

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 625 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 19:22

uzun incelemeler yapmak gerekir böyle konularda ...lakin psikolojisi bozuk ve/veya sapkın, dinde ve/veya ideolojide çok ileri(bağnaz!) giden ruh sapkınlarının kendilerine ve ailelerine verdikleri zarar zaman zaman karşımıza çıkmakta maalesef...

zamanında türban taktığı için doktor kızını pompalı tüfekle öldüren ve daha sonra tüfeği boğazına dayayıp 2 saat cesedinin başında laiklik elden gidiyor diye basın açıklaması yapan BABA tüm laikleri bağlamayacağı gibi bu tür vahşet örnekleri de inanan/mütedeyyin insanları zan altında bırakmamalı....

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

herkezin kendine göre bir dünya görüşü var...mesele kendi çocuğumuz yetişkin olduğunda bir İNSAN olarak onada kendi yolunu seçme hakkı tanıyıp tanımadığımızda sanırım...

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 19:40

türban takmamak velevki günah iyide be adam cinayet daha mı meşru..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 19:43

"Dinde zorlama yoktur"

Bu sözün açıklaması nedir sizce ?
Cinayeti tasvip etmiyorum, fakat bu sözün açılımını bilen belirtirse sevinirim.

Değişiklikler Kaydedildi...

#12 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 20:07

Böyle bağnazlık cahiliyet devrinde kaldı sanıyordum :)
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#13 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2009 - 20:19

Cehalet, yazıklar olsun...Evlat katletmenin cezasını burda da,orda da verir....Böyle cahil insanlara bakarak İslamı değerlendirmeye kalkan cahiller ise ayrı bir konu mevzuu....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#14 eylem34

eylem34

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2009 - 15:29

Cehalet, yazıklar olsun...Evlat katletmenin cezasını burda da,orda da verir....Böyle cahil insanlara bakarak İslamı değerlendirmeye kalkan cahiller ise ayrı bir konu mevzuu....

yalan haberrrrrrrrrrrrrrrr....ailenin türkiyedeki yakınıyım..olayın türbanla ilgisi yok...olay babaın psikolojisinin bozukluğuyla ilgili....ailedeki tek erkek ve gurbet onca sorumluluk ergen ve ebeveyn çatışması...konuyu saptırmayın...bu tür sorunları hepimiz yaşıyoruz. çocuklarımızla...acımız çok büyük. evlatlarına bu kadar düşükn bi baba .ve korkuların öfkeye dönüştüğü bir anallah affetsin yavrum hayalleriyle gitti :) ;)

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2009 - 12:51

Haber yalan olabilir.İslama ve kutsallarına saldırmayı marifet sayan bazı odaklar bunu kullanmışda olabilir,bu güçlü bir ihtimal...Biz burda habere göre yorum yapıyoruz....

#16 Efsane Prens

Efsane Prens

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 625 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2009 - 18:59

yalan haberrrrrrrrrrrrrrrr....ailenin türkiyedeki yakınıyım..olayın türbanla ilgisi yok...olay babaın psikolojisinin bozukluğuyla ilgili....ailedeki tek erkek ve gurbet onca sorumluluk ergen ve ebeveyn çatışması...konuyu saptırmayın...bu tür sorunları hepimiz yaşıyoruz. çocuklarımızla...acımız çok büyük. evlatlarına bu kadar düşükn bi baba .ve korkuların öfkeye dönüştüğü bir anallah affetsin yavrum hayalleriyle gitti :D :rifle:

Allah yakınlarına Sabri Cemil versin...ailesini de Affetsin....

Türkiye medyasının bir kısmı DİN DÜŞMANLIÐINI kendilerine misyon edindiği için her türlü vakayı kullanmak istemektedirler... biraz dikkat eden/araştıranlar bunun sayısız örneğini görmektedir...

İnsanların ACILARINI, duygu düşüncelerini, feryatlarını duymazlar..kulak duyar derler ama o araçtır kalp duyar aslında! kaplsizlerinde acıların en büyüklerinden biri olan EVLAT ACISINI duymalarını/hissetmelerini beklemek beyhude maalesef...

İnşallah bir daha ne gurbette ne memlekette böyle üzücü haberler duymamak duasıyla....

#17 blacky

blacky

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 16 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2009 - 23:02

Bu haber yalan bile olsa ne yazık ki bu veya benzer nedenlerle bu tür vahşetler yaşanmakta. Türban takanlar için ' Kişisel hak ve özgürlüktür, isterlerse takabilmeliler' diyenler acaba buna ne diyecekler....
OLMAYACAK HAYALLERİN PEŞİNDEN KOŞMAKTANSA, GERÇEKLERİN YANINDA DURURUM DAHA İYİ.

#18 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 04.07.2009 - 00:28

bu haberin yalan olması;gerçekten yalansa tabii..herhangi bir normal insanın karnını ağrıtmaz,
belki ancak hastalıklı bi kişiliğin..

keşke,yalan olsun..

bunun doğru olmasının birilerine eğlenceli gelebileceğini düşünmek bile ne fena şey..

konuyu saptırmak sözkonusu değil bence,bu böyle olduysa;tepki vermek insanidir..ola ki
bu sebepten olmasın,bir babanın evladını öldürmüş olmasına tepki vermek,yine insanidir..bu
tür sorunları hepimiz yaşıyoruz,ama herkes çocuğunu öldürmüyor..

allah kızın taksiratını affetsin..

babanın yaptığının mazereti ise ancak 'gerçekten' hasta olmak olabilir..hakkaten..sahiciden..kimbilir..

#19 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2009 - 10:27

"Dinde zorlama yoktur"

Bu sözün açıklaması nedir sizce ?
Cinayeti tasvip etmiyorum, fakat bu sözün açılımını bilen belirtirse sevinirim.

cinayeti tasvip etmemekle lütfediyosunuz :D;diycem,ayıp olabilecek şimdi fakat demiş de
bulundum aksi gibimsi.. : p

ben bunu arada bir düşündüm de kendi kendime..galiba,yaratanın bir diktatör olmadığını
vurgulamak için kullanılıyor bu esas olarak,zira inancın mantığı gereği,isteseydi diktatör de
olurdu,hepimizi tek tip sadık bendeleri yapardı..yapmamış..aslında böyle şeylerle fazla da
kafayı karıştırmamak lazım ya :)..zira seçmeler bize bırakılınca,cinayet de işleyebiliyoruz,
hırsızlık,üçkağıtçılık,vurgunculuk da yapabiliyoruz,insan pazarlaması piyasasına da girebiliyoruz,
aramızdan tecavüzcüler,sübyancılar da çıkabiliyor,vs..vs..vs..hepsine engel olabilirdi,ve kimse
böyle olmayabilirdi;falan filan..hiç bi karşıtlık olmazdı o zaman,sevabın karşısında günah,iyiliğin
karşısında kötülük,adaletin karşısında hak yemek,blablabla..vardır bi bildiği;diye düşünmek lazım..
şahsen,benim inanma mantığımla,bir ya da bir kaç sebeple kadınların tesettürlü olmasını mesela,
doğru bişey olarak öne sürmüş olsa bile;eğer herhangi bir babanın,bu haber üzerinden konuşmuyorum;
kızını başını kapamadığı için öldürmesini onaylıyor olabilemez,öyle düşünürsem benim saygım düşer..

çünkü işte,diktatör olmak isteseydi diktatör olurdu..dikta insanların eğilimidir,yaratıcının değil,ben
öyle sanıyorum;düpedüz bu mantıkla..

bu bir iddia değildir,tabiatıyla..sadece dediğiniz şey üzerinde düşündüm..bunlar öyle konular ki,
dünyadaki pek çok konu gibi,binbir yönü bulunabilir,başka bir akıl başka bir yerine parmak basar,
falan..hakkaten kafayı çok karıştırmamak lazım,kafa için tehlikeli olabilir.. : )

ek olarak..hepimizi sadık bendeleri yapmamış,bunu yapma işini insanlara bırakmış;diye de düşünmek
istemem..çünkü pek çok fanatik insan vardır,o zaman onlar,yaratıcı adına ortalığı düzelticez diye;kendileri
gibi düşünmeyen/olmayan/görünmeyen/davranmayan kimse kalmayana kadar biçsinler ortalığı,mesela,öyle
de olmaz ki.. :)

bi bildiği vardır,ve onun bildiği her şeyi ben bilemem,anlayamam..yine benim için en iyisi bu,her şeyi
açıklayamayacağımızı,anlayacamayacağımızı düşünmek..öteki türlü,sorgulanacak o kadar çok şey
bulunabilir ki kafayı sıyırabilir insan,ben şahsen müsaitim.. : p

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.07.2009 - 10:41

#20 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2009 - 13:09

Nerden neler çıkarıyoruz?Olay şu bir baba bir şekilde kızını öldürmüştür,ne amaçla öldürürse öldürsün yaptığı hareket tasvip edilemez,edende yok zaten...Her fırsatta kutsallara saldırmayı görev edinmiş bir zümre böyle olayları kulanmaya bayılır onlar için haberin doğruluğu değil çamur at izi kalsın mantığı geçerli;Böyle bir haber çıksında bunlara inanalım,inananları rencide edelim diye bekliyen beyinler inananların böyle şeylere sahip çıkmadığını, inançının gereği çıkamıyacağını göz ardı ederler.İmanın ve gerçek inançın ne olduğunu öğrenmeye çalışmak yerine kafalarında oluşturdukları ve İslam zannettikleri sistemle mücadele ederler.Bende kendi kayıpları der geçerim....