İçerik değiştir

- - - - -

İddialar bir bir çürüyor...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 180 yanıt verildi

#61 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 03:26

Gayet açık alıntının amacı ;

"Sizin dininiz size, benim dinim banadır."

8:39 öyle demiyor.

Tüm dünya İslam'ı kabul edene ("din tamamen Allah'ın olana") kadar savaşılması ve Gayrimüslümler'e İslam'ın zorla kabul ettirilmesi emrediliyor.

Bu öğreti, herkesin kendi diniyle ilgilenmesi ve başkalarının dinlerine burnunu sokmaması öğretisi ile direk olarak çelişmektedir.

Al sana bir çelişki daha!

#62 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 09:49

yalan böle birşey yok adam öldürün kafirleri öldürün demiyor yalancı onlara dogru yolu anlatın söleyin diyor fitne fesat sokma yalancı .ayna olayını anlattıgım gibisin nasıl bakıyorsan öyle yorumluyorsun arkadaşlar bu adama inanmayın yalan söylüyor kötüye yorumluyor.nasıl bizim hakkımızda savaşın emri verildiğini düşünürsün,hiç mi tarih bilmiyorsun kafir Hz.peygamberimizin kafirlerle savaşmadan yaşama hakkını ve derdini anlatmak için ne kadar mücadele ettiğini bilmiyor musun tüm yapılan kötülüklere ragmen.bizim dinimizce adam öldürmek en büyük günah olurken nasıl dinimiz savaşa teşfik etsin.mücadele terimini savaşa çevirme

Bu mesaj KaKuDu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.03.2006 - 09:54

herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#63 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 09:54

yeterince dikkatli okuduğuma inanıyorum

Kaç çelişkisini belirleyebildin?

Hiç çelişki belirleyememişsen yeterince dikkatli okumamışsın. Ayrıntılara dikkat etmemişsin. Zihnini kullanmadan okumuşsun.

Kuran'daki Çelişkiler adlı konu başlığımın baş iletisini okuyarak bu konudaki eksiklerini telafi etmeye başlayabilirsin.

kurandaki olayları yada senin tabirinle çelişkişerii anlayabilmek için o ayetin iniş sebebini bilemn gerek.. yalnızca kuranı okuyarak anlayamazsın bunları.. kuarndaki olayların belli bi dizini yoktur. bi surede hz musanın hayatını anlatmaya başlar orda yarım bırakır ve başka bi sürede devamını getirir.. senin çelişki dediğin konularda böle yanılmıosam..aradığın şeyin cevabı kuranda olmayabilir.. KELAM ve FIKIH okuyabilirsin..
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#64 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:24

Duygusuz, dokuz harf İslam inancı doğrultusunda yazılar yazan değerli arkaşlarım

"sparkplug" la artık uğraşmayın onu kendi dünyasıyla başbaşa bırakın ve alttaki ayet onu bu kadar zorlamamamız gerektiğini,aksine iman etmek isteyene her türlü bilgiyi vermemizi çok güzel ifade ediyor
Abese suresi24-80
Hz. Muhammed A.S mekke holigarşisini(putperest,ateist) kabul etmiş onlarla konuşuyor onlara islamı anlatıyordu. çok önemli bir toplantı söz konusuydu toplantının en hararetli yerinde aniden içeri giren ve gözleri görmeyen bir sahabi girdi hemen söze girerek” Ey Allahın elçisi bana birşeyler öğret” dedi putperesleri(ateistleri) etkilemeye çalışan Hz. Muhammed sözünün bu şekilde kesilmesine canı sıkıldı ve hoşnutsuzluğunu gösterecek şekilde yüzünü çevirdi Allah Hz. Peygamberin bu davranışını kınadı ve şu mealde bir vahiy geldi: “ O peygamber, görmeyen kişi kendisine geldiği için yüzünü ekşitip geri döndü. Ey peygamberim! Onun buna müstehak olduğunu sana kim bildirdi? Belkide o arınacak, öğüt alacak ve bu öğüt kendisine yarar sağlayacaktı. Kendisine her türlü ihtiyacın ve yardımın üstünde görene gelince, sen yalnız ona yöneliyorsun; ama onun arınmasından sorumlu olan sen değilsin. Ya o koşarak sana gelen? O Allah karşısında ürperiyor sense ona aldırmazlık ediyorsun. Hayır, böyle yapma. Bizim sana vahyettiğimiz bir öğüttür, dileyen ondan ders ve ibret alır.(1-14)
Böylece Allaha imanın, Kurandan nasiplenmenin kafa gözünün açıklığından çok kalp gözünün açıklığına bağlı bulunduğunu, bu nasibin niyet ve gayret sergileyenin hakkı olduğunu, zorlamakla hiç kimsenin yücelmeyeceğinidikkatlere sunmuştur
Hz. Peygamber, vahyin bu serzenişinden çok etkilenmiştir. O günden sonra Abdullahı her gördüğünde, elbisesini çıkarıp yere sererek, ona şöyle hitap etmiştir: “ Hoşgeldin, şöyle buyur; ey hakkında rabbimden azar işittiğim kişi!”

Kuran’ın başka bir ayetinde ise “Temizlenmemişler şirkten arınmamışlar Kuran’a el sürmesinler” diyor neden? art niyetli yaklaşıyorlar, ön yargılı yaklaşıyorlar, inkar etme gayesiyle yaklaşıyorlar dolayısıyla Kuran’ın bu kişilere vereceği hiçbir şey olmadığını belirtiyor

(10.Yunus-99,100)
"Eğer Rabbin isteseydi yeryüzündekilerin tamamı iman ederdi...
O halde, sen mi insanları zorlayacaksın mü`min olmaları için.. Allah`ın izni olmadıkça hiç bir kimsenin iman etmesi mümkün değildir...."
* * *
"Rasûl`ün üzerinde tebliğden başka vazife yoktur." (5 Maide-99)
* * *
"Din içinde zorlama yoktur."
*
sevgi ve dualarımla

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.03.2006 - 11:54

"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#65 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:29

aradığın şeyin cevabı kuranda olmayabilir..

Kuran öyle demiyor. Hiçbir konuda eksik olmadığı, her konuda tam olduğu savunuluyor. (6:34, 6:115, 10:64)

Sana mı inanayım, Kuran'a mı inanayım?

#66 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:33

yalan böle birşey yok adam öldürün kafirleri öldürün demiyor yalancı onlara dogru yolu anlatın söleyin diyor

Yalancı diye sana derler!

"Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer (küfürden) vazgeçerlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir." (8:39)

Anlatın mı diyor, savaşın mı diyor? Elini vicdanına koy da söyle!

Ayrıca, Kuran'ın başka bir ayetinde iddia edildiği üzere herkesin dini kendine ise, Gayrimüslümler'e İslam'ın, anlatma yoluyla da, savaş yoluyla da kabul ettirilmeye çalışılması çelişkidir!

Çelişkiden kurtuluş yoktur!

#67 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:33

Sen dişlileri tek tek inceliyorsun ve "Allah Allah bu dişli diğeri gibi değil, o halde bu kilit çelişkidedir, dolayısıyla bu kilidi imal eden de çelişkidedir, ve de bu kilidi kullananlar da çelişkidedir" deyip kendini kandırıyorsun...
Halbu ki senin farklı farklı gördüğün dişlilerin hepsi bir bütüne hizmet etmesi için oralara yerleştirildiler, senin ise, o bütünü görmen için kilidin dişlilerini iç içe geçirmen gerekir....

Kuran'ın anlaşılmasının zor ve uğraştırıcı olduğunu iddia ediyorsun.

Anlaşılması zor ve uğraştırıcı olan bir kitabın tanım gereği mükemmel olmamasının yanısıra, Kuran'ın bizzat kendisi, anlaşılmasının kolay olduğunu iddia etmektedir. (16:103)

Üzgünüm, haksızsın.

Sen ki o dişlileri içiçe geçirip kilidi açamıyorsan o senin beceriksizliğin, o senin yeteneksizliğin, o senin bilgisizliğin, o senin körlüğündür...

Dişlileri içiçe geçirip kilidi açmak, yani ayetleri bir ayarya getirip bir bütün olarak bakmak ve Kuran'ı öyle anlamak senin için çok zor biliyorum..Bunu senin yapmanın imkansız olduğunu da biliyorum..Çünkü buna kapasiten yok onu da biliyorum..
Bildiğim başka şeyler de var...Senin fazla başıboşluktan ne yapacağını şaşırdığını ve inançlara saldırdığını, ipini kopardığını ve nereye sürüklendiğini bilmediğini de biliyorum...

Sana acıyorum...Zavallısın...Ne yapacağını bilmiyorsun..Barınağı olmayan köhne bir kayık gibi açıklarda kalmışsın...bunun intikamını almak için buradaki inanç sahiplerine saldırmaktasın...

Ama çelişki dediğin her şey çürüyor dostum Spark...Hiç o yana bu yana atma kendini....

Efendi gibi bak ve gör...ve en önemlisi düşün...sen ki bir küçük çocuğun sahip olduğu muhakeme yeteneğinden yoksunsun...

İşte bu sebepten, sen burada insanlarla uğraşacağına git bir kişisel gelişim uzmanına yardım al..kendini geliştir, muhakeme yeteneğini geliştir, ve de dostum aklını başına devşir...

Önceki yazdığım her şeyi tekrar oku, yüreğini açarak anlamaya çalış, biliyorum yüreğini açarak anlamak senin için bir eziyet..ama bunu yaparsan kendine iyiliğin dokunacaktır...Şu ana kadar hep kendi zararına çalıştın...İnsanların zihinlerini bulandırmak ve inançlarıyla oynamak büyük günahtır..Onların vebalini nasıl da alıyorsun üzerine...Zavallı, bil ki senin günahlarına eklenen o insanların vebali senim mahvına sebep olacak...
Bu sözümü sakın untma..hayatının hiç bir anında unutma..iyi belle Spark...Bu mahv seni bitirmeden gönlünü gerçeklere aç, gözlerinin bağını çöz insanlığın yaradılış amacını öğren..bu dünyaya neden geldiğini sorgula,ben ne için varım de...diliyorum ki sorularına yanıt bulursun...hiç sanmıyorum ya neyse..
Döneceğim tekrar...Şu an kendi kişisel işlerimden arda kalan zamanda Kur'an'ı açıp senin zırvaladığın iddiaların nasıl asılsız olduğuna bakıyorum...Araştırdım ve taraştırdım...Yeni çözümlemelerle geliyorum...üzülme spark, yolun buraya kadar...

Bu mesaj duygusuz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.03.2006 - 11:34

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#68 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:37

aradığın şeyin cevabı kuranda olmayabilir..

Kuran öyle demiyor. Hiçbir konuda eksik olmadığı, her konuda tam olduğu savunuluyor. (6:34, 6:115, 10:64)

Sana mı inanayım, Kuran'a mı inanayım?

aradığın herşeyi kuranda evet... ama senin gibi objektif bakmayanlar için kelam ve fıkıh düzenlenmiş... bunu bile kendi açından anlıosun.. kuranı nasıl anladığını tahmin edebiliorum... :msn97:
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#69 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:38

Kuran’ın başka bir ayetinde ise “Temizlenmemişler şirkten arınmamışlar Kuran’a el sürmesinler” diyor neden?

Kuran'daki çelişkileri belirleyip başkalarına anlatırlarsa Muhammed'in foyası meydana çıkmasın diye olabilir mi?

Her din, eleştirmenlerine kötü gözle bakar. Dönen tezgahın sarsılmaması için, müminlerin kandırılmaya devam edilmesi için bu elzemdir.

Eğer Kuran gerçekten mükemmel bir varlığın mükemmel bir eseri olsa idi, hiç kimsenin eleştirel incelemesinden çekinilmemesi gerekirdi, çünkü mükemmel bir eserin, tanım gereği, hiç kimse tarafından eleştirilebilecek hiçbir yönü olmazdı. Kuran için bu durum elbette sözkonusu değildir. Kuran, mükemmellikten hayli uzak, hatalar ve tutarsızlıklarla dolu bir kitaptır.

#70 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:40

Sen ki o dişlileri içiçe geçirip kilidi açamıyorsan

Kuran'ın anlaşılması zor ve uğraş gerektiren bir eser olduğu konusundaki iddian, Kuran'ın bizzat kendisi tarafından çürütülmüştür.

Daha fazla konuşma istersen. Biraz onurun olsun.

#71 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:42

ama senin gibi objektif bakmayanlar için

Sen objektif bakışı "Kuran yanlısı bakış" olarak anlıyorsun sanırım.

Objektif bakış bu değildir. Objektif bakış, ne Kuran yanlısı, ne de Kuran karşıtı olan, mantığa ve bilime dayalı bakıştır.

Bu açıdan bakıldığında Kuran hatalar ve tutarsızlıklarla doludur.

#72 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:45

çıkar yol bulamayınca insanların kişiliklerine saldırmaktan vazgeç..
Gönderilen Resim

#73 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:48

ama senin gibi objektif bakmayanlar için

Sen objektif bakışı "Kuran yanlısı bakış" olarak anlıyorsun sanırım.

Objektif bakış bu değildir. Objektif bakış, ne Kuran yanlısı, ne de Kuran karşıtı olan, mantığa ve bilime dayalı bakıştır.

Bu açıdan bakıldığında Kuran hatalar ve tutarsızlıklarla doludur.

gerçekten sinirlerimi gıdıklıosun.. kuranda senin çelişkilerin cevabı yok.. objektif bakışlı insanlar çelişkileri olduğunda bunları gidermek için başka kaynaklara başvurur. ama seninki sadece dil uzatmak.. buda yakışıo sana...
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#74 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:49

Sunduğum apaçık kanıtları göz göre göre ve utanmadan inkar eden bir insanı hakettiği şekilde tanımladığıma inanıyorum.

#75 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:52

objektif bakışlı insanlar çelişkileri olduğunda bunları gidermek için başka kaynaklara başvurur.

Her konuda tam olduğunu iddia eden Kuran'ın, başka kaynaklara atıfta bulunmak ya da anlaşılması için başka kaynaklar gerektirmek gibi bir lüksü yoktur.

Eğer Kuran başka kaynaklar olmadan anlaşılamıyorsa o halde 6:34, 6:115 ve 10:64 geçersizdir. Neticede Kuran yine çelişkidedir.

#76 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:55

normal bi insan kuranda yazılanları anlar çelişkide kalmadan... ben kuran anlamayanlar için bu kitapları çıkarmış die bişi sölemedim zaten.. ama eğer bazı ayetleri sureleri anlamadıysan hunların açıklaması ve iniş sebebini içeren kitapları okuyarak bu çelişkilerden kurtuolabilirsin anlamındaydı.. ama senin gibi at gözlüğü takmış bi vatandaştan bunu anlamanı beklemiorum tabi..
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#77 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:56

çıkar yol bulamayınca insanların kişiliklerine saldırmaktan vazgeç..

İnsanlar bana misyonerlik iftiraları atarken neredeydin?

Yöneticilik görevin şimdi mi aklına geldi?

#78 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 11:56

Sen ki o dişlileri içiçe geçirip kilidi açamıyorsan

Kuran'ın anlaşılması zor ve uğraş gerektiren bir eser olduğu konusundaki iddian, Kuran'ın bizzat kendisi tarafından çürütülmüştür.

Zavallı sersem..Kur'an'ın anlaşılaması zor ve uğraş gerektiren bir eser olduğunu sen söylüyorsun, bu senin iddian...Bu benim iddiam değil....Sersem....Diyecek lafın olmayınca kendi iddialarını bana mı yüklüyorsun...

Bir önceki mesajımda Kur'an'ı anlamanın senin için zor olduğunu söyledim, çünkü sen muhakeme yeteneğinden yoksunsun...iyi okusaydın..ama okumayı da bilmiyorsun ki, Kur'ân'ı nasıl ters okuduğundan belli...

Zavallı mahluk...

O nazik burnunu bilmediğin işlere sokma bana sorarsan...Bunlar basit işler değil...Çocuk oyuncağı değil....oyun oynamak istiyorsan oyun parkına git....Seni adi iftiracı...Ne kadar değersiz olduğunu bilsen, oturup ağlardın kendi haline...

Zavallı....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#79 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 12:00

normal bi insan kuranda yazılanları anlar çelişkide kalmadan...

Kuran iddia ettiği gibi tam ve mükemmel olsa idi, hiçbir dış kaynağa ihtiyaç duymamanın yanında, hiç kimse tarafından, hiçbir hatası veya çelişkisi bulunamazdı.

Ben buldum. Sürüyle buldum. Tarih boyunca birçok başka insan da buldu.

Kuran'ın tam ve mükemmel olduğunu iddia eden şahıslar, bu hata ve çelişkileri, SADECE KURAN'I KULLANARAK çözümlemekle yükümlüdürler.

Aksi takdirde Kuran'ın tam ve mükemmel olduğu iddiası çürümüş, İslam'ın geçersizliği kanıtlanmış olur.

#80 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 12:00

peki biz senin hakkında ne düşünelim spark... amacının ne olduğunu söle bizde sana iftira atmayalım istersen.. bu forumda gelip insanların çoğunun dinine kitapına hakaret ediosun ve bizden kendine saygı bekliosun.. hadi anladım tamam burası özgür bi forum ama bu kadarda olmaz.. düşünceni açıklarsın tartışılır ve çeker gidersin ama sende bu yok... kendi düşüncelerini bize kabul ettirmeye çalışıosun gibi gelio..sen bi misyonerliğe takmışsın.. kitabımıza hakaret ediosun biz napalım?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?