İçerik değiştir

- - - - -

İddialar bir bir çürüyor...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 180 yanıt verildi

#21 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:30

Yahu ben "mükemmel değildir" demiyorum. "Mükemmeldir" de demiyorum. Bütündür diyor arkadaş sana.
Bir ayette bahsedilmeyen şey bir başka ayette belirtiliyor diyor.

Vat part yu dont andırstend?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#22 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:31

Kalın kafalımı ki acaba ?
Hakany, çay içermisin ? Benden..

Değişiklikler Kaydedildi...

#23 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:32

Sparkplug vs. Harabe.net.
Yeter artık ya ne zevk alıyorsunuz bundan??Vazgeçin olmuyor işte.

Dur dur az kaldı. Birazdan şahadet getirecek.. :D
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#24 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:37

Drizzt , öğret spark amcana şahadeti :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#25 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:38

aha ben neler kacirmisim burda :D neyse guzel konuymus yahu hosuma gitti :P her neyse ben uziim yavas yavas simdi dokuz kizacak geyik yapiom die

Ay ken sipik ingilis veri vell

Edit (dokusun ozel istegi icin) : Abi simdi sahadet yapmak icin once bi adet bi de sah bulman lazim ama once sah i bulursan iyi edersin neyse geldik konumuza,

Gerekli malzemeler:

Satranc seti
Miyav
Spark
Dunya kadinlar gunu

Simdi efendim satranc setinden aldigimiz sahi mizi, miyavin adet gununde miyava verioz ve ne oluor? sahadet oluyor vayyy bee :P

(dokus kizacak die duzgun aciklama): Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#26 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:49

Ayetleri kendi içlerinde tam olmayan bir kitabın ayetleri, dolayısı ile kendisi mükemmel değildir.

Kuran mükemmelliğini iddia etmesine rağmen mükemmel değilse de geçersizdir.

Vat part yu dont andırstend?

#27 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:54

aym telling yu rayt nav..

Bir ayette anlatılmayanın diğer bir ayette anlatılması güzel bir olay bana kalırsa. Niye bunda bu kadar takıldın ki? :P

:D
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#28 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 00:59

laheyy guzelim espri kaynadi orda sst ordaki iki msg uste bak orda super espri yapmistim :D bunlar tartismaktan sallamadilar, neyse ne demis atalarimiz ne kadar sallarsan salla dona duser son damla demisler, yani melcim ne dersen de asit yapar aazinda bu sebeple spark da ayni seyleri soyler sana :P

#29 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:01

Sorun, tekrarlamalardan ziyade, ayetlerin hepsinin eksiklikler içermesidir.

Mükemmel bir eserin her parçası da bilahare mükemmel olmalıdır. Değilse, eser, olabilecek en iyi eser değildir, yani tanım gereği mükemmel değildir. Daha iyi bir eser teorik olarak mümkünse (ki bu Kuran için kesinlikle mümkündür) sözkonusu esere mükemmel denemez.

İşte sorun buradadır.

#30 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:06

teorik olarak mümkünse

aha buraya taktim abi, ben 11 boyutlu uzayda islemler yapiyorum teori geregi. Bana pratikte bu uzayi gosterebilir misin?

#31 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:07

Allah'ın daha pek çok ayetinde Azrail'in vekilliğinden bahsetmiş olması, bu ayette bahsetmemiş olması bu ayetin eksik olduğu manasına gelmez..

Ayetin eksik olması, ayetin eksik olması manasına gelir.

Saçmaladığının farkında mısın?

Şurayı tekrar oku. Bunu söylüyorduk..

Azrail'in vekilliğinden bu ayette bahsetmemiş, ama başka ayetlerde yeralmış.
Şimdi sorun şu:

Burada yer almamışsa niye mükemmellikten çıkar ki?
Bir başka yerde yer almış işte ne güzel..

Hatta şu var. Burada bahsetmiyor olsa bile, bunun olmadığı gibi bir sav da yok burada, doğru mu? Aksi birşey söylenmemiş ki, duygusuz'un yaptığı tanım olarak "saçmalamak" olsun..

kapi?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#32 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:08

O kadar uçmaya gerek yoktur. Kuran'ın insanların canının alınması konusundaki bölük pörçük üç ayetini sentezleyip eksiklik içermeyen tek bir ayet ortaya çıkarmak, Kuran'ın mükemmel olmadığını kanıtlamaya yetecektir.

#33 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:09

"vekil değildir" dememiş ama di mi?
Benim anladığım bu çünkü..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#34 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:14

İddia edilen yoruma göre, sözkonusu üç ayet de eksiktir.

O halde sözkonusu ayetler mükemmel değildir. Parçaları olabileceği en iyi halden daha kötü halde olan bir varlık (yani düzeltilmesi mümkün bir varlık) tanım gereği mükemmel değildir. Dolayısı ile bu ayetleri içeren Kuran da mükemmel değildir.

Demek ki de Kuran geçersizdir.

Bunu bir kez daha tekrarlamayacağım. Bu konuda söyleyeceğimi söyledim.

#35 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:16

İyi de ben de söylüyorum işte. Bir yerde bahsedilmiş ama diğer yerde bahsedilmemiş.

Ama bahsedilmeyen yerde aksini iddia eden bir ibare de yok. Var mı? Hangi yıldayız?

*host
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#36 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 01:20

Ya evet Kuran hatalı bir kitap,ayetler eksik,İslam vahşi bir din ve inananları da müslüman olmayanlara zulmediyor.İyi güzel de Sparkplug kardeşim sen neden üstlendin bu ulvi misyonu?Bu zavallı aciz müslümanları dinden çıkarmaya uğraşıyorsun.Sen böyle yazdıkça millet daha bir gaza geliyor, yarın bu konuyu okuyanlar gidip El-Kaide'ye falan katılacaklar diye korkuyorum.Haçlı şövalyesi misin sen nesin anlamadım ki??
I find your lack of faith disturbing!

#37 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 09:52

Sen böyle yazdıkça millet daha bir gaza geliyor, yarın bu konuyu okuyanlar gidip El-Kaide'ye falan katılacaklar diye korkuyorum.

Aklı başında olan her insan, Kuran'ın çelişkileri gözünün önüne serildiği zaman, ilk başta biraz rahatsız olsa bile, eninde sonunda yıllar boyunca kandırıldığının farkına varacak ve sağduyuyu seçecektir. Sonuçta suçlu olan müminler değil, müminleri Kuran aracılığı ile kandıran elebaşlarıdır.

Not: Kuran zaten 8:39'da Gayrimüslümler'le savaşılarak İslam'ın dünyadaki tek din haline getirilmesini emretmektedir. Yani El Kaide, Kuran'a aykırı olmaktan ziyade, Kuran'ın öğretileri ile uyumludur. El Kaide'nin işlediği insanlık suçlarına karşı olan her Müslüman, vicdanında Kuran'ın tutarsızlığı ile zaten karşı karşıya gelmiş demektir.

#38 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 10:59

YA GERÇEKTEN ANLAMADIÐIM VEDE ANLAM VEREMEDİÐİM ŞEY ŞU!: madem sen kuranın hatalı eksik ve aldatmaca bi kitap olduğunun farkına vardın,, ki aferin sana biz henüz bunu keşfedemedik... niye gelip burda bizede bunları anlatıp kafamızı bulandırıosun... gerçi aklı gerçekten başında olan bi insan bunları hiç dikkate almaz ya... bakma sen... belki bizimde senin gibi kendi başımıza farketmemiz lazım bunları.. sen şu anda ne kadar bunları anlatırsan insanların gözünde o kadar misyoner olucaksın.. dolayısıyla bu anlattıkların müslümanlara saçmadan başka bişi olarak gözükmicek.. o yüzden bırak hakaret etmayi dinimize ve kitabımıza.!!!
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#39 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 12:16

sadece şunu diyeceğim Kuranı Kerim bahsedildiği gibi mantık dinidir yüzeysel okuyan saçma bulabilir ve mükemmel olmadıgını iddia edebilir ama KUran okuyucusunu seçen kitaptır yalın oldugu kadar eger ayetler hekkında yorum yapılacaksa da derin olan bir kitap spark yüzeysel okuyucu birisi oluyor dogal olarak oysa ki eger yorum yapacak ise derin okuması gerekirdi bunu yapması gerekirken yapmadan ahkam kesio ama haddi bildirilmiştir ve onun maglubiyeti Prozak cevap veremeyerek ve arkadaşlarımızın mantıklı cevapları vererek onu köşeye sıkıştırmasıyla tescillenmiştir.
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#40 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 12:38

madem sen kuranın hatalı eksik ve aldatmaca bi kitap olduğunun farkına vardın,, ki aferin sana biz henüz bunu keşfedemedik... niye gelip burda bizede bunları anlatıp kafamızı bulandırıosun...

Kuran, tek başına insanlığa zarar veremez. Kuran'ın insanlığa zarar vermesini sağlayan, Kuran'ın tutarsız öğretilerini ciddiye alıp uygulayan, bu vesileyle tehcir kanunu, varlık vergisi, ayrımcılık, gericilik, hatta intihar bombaları ve terör saldırıları gibi insanlık suçları işleyen müminlerdir. Kuran'ın tutarsızlığı gözler önüne serildiği zaman, müminler yanlış inançlarından ve bu inançları uğruna işledikleri insanlık suçlarından vazgeçecek, dolayısı ile insanlık rahat bir nefes alacaktır.