İçerik değiştir

- - - - -

Kuş Gribi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#41 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 00:22

Yanlış anlamışsın.

Benim anlattığım daha nüanslı bir çıkarımdır: İlahi bir güce inanan bir insanın, Mekke'de cereyan eden katliamları Kuran öğretileri doğrultusunda değerlendirince, İslam'ın hak din olmadığını kabullenmekten başka alternatifi olmadığını anlatıyorum.

Düzenleme: 'Yanıt Ekle' seçeneği yerine 'Alıntı' işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.01.2006 - 00:35

#42 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 17:06

Spark soru şu ?

4 milyar yaşındaki dünya ve sadece 110000 yıl önce oluşmuş ilk insan ( ki sen bunun en kötü tasarım oldugunu idda edsende tüm ilim ve bilim adamlarının yaşayabilecek makinelerde doğadan aldıkları bir çok sistem den sona yine insan yapısına dönmüş ama makinenin beyni konusundaki karmaşıklıgın çözümü olabileceği ihtimalini yok olarak görmüşlerdir ) doganın gelişiminden meydana geldiniğini düşünüosan ve yüce bir varlıga inanmıyorsan nasıl olurda doğanın işleyişini bozan ve kaldırabileceğinden fazla sayıda insanın bulundugu ve eskimiş bi otelin yıkılmasını doğa üstü bir şeyle nitelendiriosun ?

smiley-sport036.gif  

#43 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 00:25

1. İnsan vücudunun tasarımının hatalarla dolu olduğu benim kendi tezim değildir. Profesyonel herhangi bir biyolog veya doktora sorarsan, örneğin bademciklerin, apandisitin, omurganın dibindeki sert açının, veya kuyruk sokumunun, insan vücudunda hiçbir işlev görmemesine rağmen komplikasyonlara sebep olduğunu, yani tasarım hataları olduğunu sana açıkça ifade edecektir. Bu durumun tek açıklaması, insanın mükemmel bir tasarımın eseri olmadığı, işe yarar sonuçlar ortaya çıkaran ama her zaman mükemmel sonuca ulaşamayan evrim sürecinin eseri olduğudur.

2. Yapay zeka biliminin tarihçesi daha sadece 50 yıl önceye dayanıyorken şimdiden mükemmel sonuçlar talep ediyor olman biraz erkenci ve sabırsızdır. Fakat insan beyninin işlevinin yeniden yaratılamayacağı konusundaki iddian, bilim adamları tarafından paylaşılan bir sav değildir. İnsan beyninin işlevini yeniden yaratmayı amaçlayan ve kayda değer başarılara ulaşmış, hala da gelişme aşamasında olan birkaç proje mevcuttur. Bunların en başarılısı MIT'nin Cog projesidir.

3. Bir önceki iletimde son sorunun cevabını veriyorum.

#44 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 00:26

en mükemmel sensin sparkplug :msn32:

#45 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 00:49

İnsan vücudunun tasarımının hatalarla dolu olduğu benim kendi tezim değildir. Profesyonel herhangi bir biyolog veya doktora sorarsan, örneğin bademciklerin, apandisitin, omurganın dibindeki sert açının, veya kuyruk sokumunun,

Spark benim karşımda boyle konuştukça ben buna inanmaya başlıyorum. Bence Sparkın hatası yalnız bunlarla sınırlı kalmamış. Ne yapalım İlah-i takdir :)
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#46 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 14:41

Şaşkın ördek misali, "doğa mı?", "kader mi?", "Allah mı?", deyip; labirentte yolculuğa devam ediyoruz…
Genetik ilminin getirdiği sonuçlardan haberi olmayan, gök tanrı kulları, hala yukarıda oturan ve tükenmez kalemiyle anbean olayların akışına göre kader yazan tanrı baba hayal ediyorlar!.
Ezelde takdir edilmiş olanın aşikare çıkmakta olduğu; beşeri değer yargılarının, Allah indinde yalnızca bir "hiç" ifade ettiği ne zaman fark edilir acaba?
Her birey ve toplum, kendi elleriyle yaptıklarının sonuçlarını yaşar!… Kurunun yanında yaş da yanar!.

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.01.2006 - 14:55

"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#47 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 13:23

Ezelde takdir edilmiş olanın aşikare çıkmakta olduğu;

Her birey ve toplum, kendi elleriyle yaptıklarının sonuçlarını yaşar!…

Bu iki iddian çelişmektedir.

İnsan davranışlarını ya insanın kendisi belirler ya da Allah daha önceden belirlemiştir.

İnsan davranışlarını insanın kendisi belirliyorsa kader yoktur.

Allah daha önceden belirliyorsa da günah yoktur.

#48 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 14:13

bende daha evvel belirtmiştim "şaşı" bakmazsan eğer
yaptıranda, yapanda aynı kişinin özünden meydana geldiğini,
iki ayrı varlık kavramının "meleki boyutta" olmadığını
bulunduğu boyutda ise yaptıklarının neticesini yaşaması gerektiğini, bu ise Allahın sisteminin(sünnetinin) değişmez kanunu olduğunu daha evelki yazılarımda belirmiştim

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.01.2006 - 14:15

"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#49 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 21:42

Türkiye'deki kuş gribi salgınının Kurban Bayramı'na denk gelmesi şüpheli değil mi?

İslam hak din olsa idi, Allah böyle bir felaketi böyle bir zamana denk getirir miydi?

Kuş gribi Allah'ın Türkler'e bayram hediyesi midir?

böyle yazmışsın spark.

H5N1 kuş gribi virüsünün hikâyesi

Şubat 2003:
Virüs Hong Kong’da bir kişinin ölümüne neden olarak ilk kez gündeme oturdu

Aralık 2003:
Güney Kore’de ilk H5N1 kuş gribi salgını.

Ocak 2004:
Çin ve Japonya’da H5N1 kuş gribi salgını sonra Tayland ve Vietnam’a da ulaştı, bu son ülkelerde sekiz kişi öldü.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ABD ve İngiltere’de aşı için gönüllü aramaya başladı.

Mart 2004:
Virüs Asya’daki kuş sürüleri arasında yayıldı ve bu sürümlerle batıya doğru da ilerlemeye başladı.
Vietnam ve Tayland’da yeni insan ölümleri meydana geldi.

Ağustos 2004:
100 milyon tavuk itlaf edildi.
Çin, domuzlarda da kuş gribi görüldüğünü duyurdu.

Kasım 2004:
DSÖ, milyonlarca insanı öldürebilecek bir salgın olabileceğine dikkat çekti.

Aralık 2004:
Yıl içinde H5N1 kuş gribi virüsü 32 kişinin ölümüne neden oldu..

Şubat 2005:
Vietnam’da bu sefer 12 ölüm.
H5N1 kuş gribi Kamboçya’ya da yayıldı.

Mayıs 2005:
DSÖ Ocak 2004’ten beri Vietnam, Kamboçya ve Tayland’da 53 kişinin öldüğünü duyurdu.

Ekim 2005:
Asya'dan gelen göçmen kuşların geçiş yolundan bulunan Romanya, Türkiye, Yunanistan, Rusya, Makedonya, Hırvatistan, İtalya, Almanya ve İsveç'te kuş gribi tespit edildi.

şimdi bu ülkeler arasında tek müslüman ülke hala türkiye. senin iddan çürümüşmü oluyor ? ya da bu virüs bize düşman ülkelerin bir hediyesimi.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#50 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 21:58

Prozac diğer ülkelerde verdiğin tarihlere bakıp araştırmak lazım , acaba onların da dini günlerinemi denk geliyo :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#51 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 22:48

yaa bi de bu kuşlar yıllardır var.. daha yeni mi grip olmaya başaldı bunlar ?
Gönderilen Resim

#52 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 11:07

bende daha evvel belirtmiştim "şaşı" bakmazsan eğer
yaptıranda, yapanda aynı kişinin özünden meydana geldiğini,
iki ayrı varlık kavramının "meleki boyutta" olmadığını
bulunduğu boyutda ise yaptıklarının neticesini yaşaması gerektiğini, bu ise Allahın sisteminin(sünnetinin) değişmez kanunu olduğunu daha evelki yazılarımda belirmiştim

Allah'ın kendi kendini cehenneme mahkum ettiğini iddia ediyorsan bu da bir çelişkidir, çünkü Allah mükemmelse cehenneme layık değildir.

#53 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 19:42

benim yazdıklarıma nedne yanıt vermiyorsun. konu kuş gribi başlkığı sen açmışsın ama saçmalıyorsun her zaman ki cevap yazmaktan kaçıyorsun.

#54 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 23:00

İmüslüman ülke hala türkiye. senin iddan çürümüşmü oluyor ? ya da bu virüs bize düşman ülkelerin bir hediyesimi.

İddiam çürütülmüş değildir. Hak tanrı her kim ise, kendisine inanmayan toplumları sıra ile cezalandırıyor olabilir. Bu toplumlar arasında uzakdoğu toplumları mevcut olabileceği gibi, açıkça görülebileceği üzere Müslüman Türk toplumu da mevcuttur.

Hak tanrı, Allah adındaki sahte bir ilaha tapan Müslüman Türk toplumunu, bir yandan Hac'da değişik kazalar aracılığı ile telef ederek, öte yandan kuş gribi aracılığıyla katlederek, beri yandan da tahmin edemeyeceğimiz bilumum felaketler aracılığı ile yok etmektedir ve edecektir.

Hak tanrının buna benzer eylemleri tüm dini kitaplarda kaydedilmiştir. Hak tanrının gazabı kafir olmayan herkesin malumudur ve inkar edilemez.

#55 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 23:04

alıntıyı yanlış yerden yapmışsın. kuş gribini görüldüğü tek müslüman ülke hala türkiye yazmıştım ben. hak tanrı konusuna gelince zaten tektanrılı dinlerde inkar edilen birşey değil helak olayı. senin başlığı açarken olan iddanla bu yazdıkların arasında çelişkiler var.

#56 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 00:30

Yakın geçmişte Irak'ta da kuş gribi görüldü. Yani iddian maalesef geçersizdir.

Müslümanlar sıradan telef edilmektedir.

Çelişkiye gelince, neymiş çelişki?

#57 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 00:39

onumu arıyosun sabahtan beri...helal olsun...bulmuşsun en sonunda...aferin azimli bir insansın...allahın verdiği aklı iyi kullanıyorsun azizim...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#58 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 23:48

Yakın geçmişte Irak'ta da kuş gribi görüldü. Yani iddian maalesef geçersizdir.

Müslümanlar sıradan telef edilmektedir.

Çelişkiye gelince, neymiş çelişki?

tamam ıraktada olsun. benim sana sorum mülslüman olmayan ülkelerin suçu ne ? bu soruyu kanıtlaman gerekir. müslüman değiller. kurana inanmıyorlar ama yine ölüyorlar ya da kuş giribindne zarar görüyorlar. neden ?

#59 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 00:06

Müslüman olmayanlar gizliden gizliye İslamiyete sempati duyuyor olmasın ? Belkide o yüzden kuş gribinden ölüyorlar :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#60 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 00:51

tamam ıraktada olsun. benim sana sorum mülslüman olmayan ülkelerin suçu ne ? bu soruyu kanıtlaman gerekir.

Cevabı iki önceki iletimde zaten verdim. Görmezlikten mi geliyorsun?

Hak tanrı, kendisine inanmayan halkları sırası ile katlediyor olabilir.

Bu halklara hem uzakdoğu halkları hem de Müslümanlar dahil olabilir.

Hak tanrının kim olduğu meçhuldur ama yaşanan olaylar doğrultusunda Allah olmadığı bellidir.