İçerik değiştir

- - - - -

Kuş Gribi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#21 KeyserSoze

KeyserSoze

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 64 Mesaj
  • İlgi Alanları:Havacılık, müzik, dekorasyon vs.vs.vs.

Gönderim zamanı 13.01.2006 - 02:29

Kuş gribi rabbimizin bizleri kurban bayramında nasıl olsa bu herifler bolbol öpüşüp birbirlerine yayarlar. topunun soyunu kuruturum diye ortaya çıkardığı böylece hem diğer din mensupları rahat nefes alır diye yaydığı bir hastalıktır. Şöyle söylediğini duyar gibi oluyorum. haçlı seferlerini Amerikaya çiçek hastalığının battaniyelerle taşınması gibi şunlarada hastalığın yayılmasını sağlamaya çalışıyım.
İslam öğretisinde(((buraya dikkat:bknz islam öğretisi))) Allah'ın kuluna bu dünyada değil ahirette sorgulanmasının ardından ceza vereceği yönünde telkinler mevcuttur. Bu nedenle Rabbimiz bazı kendini bilmez, kendilerinin islam için savaştığını iddia eden yobaz fikirlerin savunduğu ve öne sürdüğü gibi, ne 17 ağustos ta gölcükte ölen askerlere depremi zuhur ettirdi nede kuş gribini islam dünyasına veya daha küresel bir ceza mahiyetinde gönderdi. Bu dünyada hiç bir kul, ister budist olsun ister yahudi ister hristiyan ister putperest ya da müslüman kayırılmaz. Kayırılacakları yer öbür dünya diye nitelendirilen yerdir. Şimdi bu kuş gribini sorarken farklı bir mantıkla yaklaşmanızı öneririm. Ancak anladığım kadarıyla böyle bir soruyu sormaktaki asıl amaç ya yine 17 ağustosta mehmetçiklerimizin başına yıkılan çatıyı bir ceza gibi gösteren zihniyetle aynı güdüyü duyması ya da bu tür geri kafalıların kendilerini yada düşüncelerini savunmak için tahrik olarak konuya cumburlop dalmalarını sağlamaktı. Gerçi soruyu soranın kendi iç dünyasında gelişen bir olgu. Belki kale alıp bizide merakta bırakmaz.

Bu mesaj KeyserSoze tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.01.2006 - 03:24

#22 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 13.01.2006 - 02:33

:) sadece güLüyorum başka bir şey demiyorum

#23 KeyserSoze

KeyserSoze

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2006 - 02:48

Bir konuda da uyarıda bulunmak istiyorum arkadaşlar. Acaba fikir beyan eden herkese bu şekilde tehditler savurarak yada kaba kuvvet ile tehdit edip sindirmeye çalışarak varmak istediğiniz nokta neresidir? Düşünmekten yoksun olabildiğimiz gerçeğimi yoksa çıkış yolu bulamamamızmı? Bunu düşünerek davranış ve tavırlarımıza dikkat etmekte fayda olduğunu ve medeni toplumlara ancak ve ancak bunun yakıştığını dikkate alın lütfen.

#24 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 11:02

ister yahudi ister hristiyan ister putperest ya da müslüman kayırılmaz. Kayırılacakları yer öbür dünya diye nitelendirilen yerdir.

İddianız gerçeklere aykırıdır. Kuran'da hak tanrının birçok yerde, kafirleri cezalandırmak için yeryüzüne büyük felaketler yollayarak onları katlettiği öğretilmektedir. Bunlara en çok bilinen iki örnek olarak, hak tanrının, Musa'yı ve kavmini serbest bırakmadığı için Firavun'a ve kavmine yolladığı on felaket, ve Nuh'un ailesi dışındaki tüm insanları katletmek için yeryüzüne yolladığı tufandır. Bundan başka birçok felaketten daha sözedilmektedir, dileyenlere ayet atıflarıyla birlikte bir liste sunabilirim. Ama netice itibarı ile kuş gribinin hak tanrıdan kafirlere yollanmış bir felaket olabileceği ihtimali, Kuran tarafından birçok örnekle desteklenmektedir.

Bu mesaj sparkplug tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.01.2006 - 11:03

#25 KeyserSoze

KeyserSoze

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 12:06

İddianız gerçeklere aykırıdır. Kuran'da hak tanrının birçok yerde, kafirleri cezalandırmak için yeryüzüne büyük felaketler yollayarak onları katlettiği öğretilmektedir. Bunlara en çok bilinen iki örnek olarak, hak tanrının, Musa'yı ve kavmini serbest bırakmadığı için Firavun'a ve kavmine yolladığı on felaket, ve Nuh'un ailesi dışındaki tüm insanları katletmek için yeryüzüne yolladığı tufandır. Bundan başka birçok felaketten daha sözedilmektedir, dileyenlere ayet atıflarıyla birlikte bir liste sunabilirim. Ama netice itibarı ile kuş gribinin hak tanrıdan kafirlere yollanmış bir felaket olabileceği ihtimali, Kuran tarafından birçok örnekle desteklenmektedir.

Bana Kuran'da başınıza daha çok bela saracağım yazan ayeti gösterebilirmisin.
Bundan sonra Yaptıklarınızın cezasını bu dünyada size musallat edeceğim benzeri bir ayet yada cümle.

Bu mesaj KeyserSoze tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.01.2006 - 12:08

#26 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 12:33

Bana Kuran'da başınıza daha çok bela saracağım yazan ayeti gösterebilirmisin.
Bundan sonra Yaptıklarınızın cezasını bu dünyada size musallat edeceğim benzeri bir ayet yada cümle.

Sen "başınıza saracağım bütün felaketleri sardım artık sarmayacağım" gibi bir ayet gösterebilir misin?

Allah değişmez. Geçmişte neyse gelecekte de odur. Geçmişte kafirleri felaketlerle yoketmişse gelecekte de yoketmeye devam edecektir. Değişmek Allah'ın tanımına aykırıdır.

#27 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 12:40

7:12
Âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, biz onları bilemeyecekleri bir yerden yavaş yavaş felakete götüreceğiz

bu ayette kastedilenlerin arasındasın sanırım sen spark
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#28 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 15:02

Tam aksine, bunların arasında sen varsın.

Sahte bir ilaha taptıkları için yüzer yüzer öldürülen Müslümanlar'a sen de dahilsin.

Allah hak tanrı olsa idi kendine ibadet etmeye gelen kullarını gözetmez miydi? Bunu becermekten aciz midir?

Kanıt gözünüzün önündedir.

Eğer hak tanrı mevcut ise, sahte bir ilaha tapan Müslümanlar'ı kafir olarak görmekte ve onları katletmektedir.

Bunu da, kalın kafalılar iyice anlasın, İslam'ın gayrimeşruluğundan şüphe kalmasın diye, İslam'ın merkezinde cereyan ettirmektedir.

#29 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 17:26

benim anlamadığım bunları sen nerden biliyosun hadi bizler salağız bi boktan haberimiz yok bildiklerimiz yanlış...vahiy falan mı geliyor sana...''bak bunlar salak ben bunları kandırdım milyonlarca insan var hak din diye yedik bunları müslümanlık son din hak din cart curt hepsi enayi ama sen enayi değilsin bak sen akıllı adamsın...yüzlerce yıl evvel bir kitap gönderdik yedi bu beyinsizler...bu beyinsizlerin içinde nice bilim adamı nice dahi var,ama sen onlardan farklısın bi tek senin haberin olsun''...böylemidir aga senin vaziyetin...nesin sen herşeye bu kadar kesin yargı koyduğuna göre vardır bi vaziyetin...deccal misin şeytan mısın...insan olmadığın kesin...ya da biz insan değiliz...biz boşuna yaşamayalım o zaman haybeye yaşamışız bugüne kadar...artık sende tvlere falan çık böyle kuytuda köşede çürütme bu fikirlerini....bir bizimle olmaz hanii diyorum milyonlar tanımalı seni...(kavurma yedin mi kavurma şşş sen bana onun cevabını ver :))
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#30 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 17:32

denio'nun sınırlarına dayanmış..
Gönderilen Resim

#31 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 17:48

bir ışık yaklaşıyor üzerime...sanki
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#32 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 18:33

sparkblug bu konu başlığında son okudğum posttan anladığım kadarıyla neyi savunduğunu şaşırdın. bir daha cevap verme hakkı sunuyorum sana :) yer değişmeyelim. benim yazdığım şeyleri savunma:)

#33 tylol hot

tylol hot

Harabecilerin Korumasındadır!

• Üyeler
  • 650 Mesaj
  • İlgi Alanları:keyifli olan herşey ilgi alanıma girer..

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 19:51

Spark arkadaşımıza ithaf olunur...

Bir hikmeti vardır

Adamın biri bir pislik böceği görür
" Bu yaradılışı çirkin pis kokulu bir yaratıktır.Allah bunu niçin yaratmışki ? " der.

Aradan zaman geçer, adamın yüzünde bir çıban çıkar. Nereye başvurduysa derdine bir derman bulamaz. Çııban yara haline gelir. Bir gün sokakta dolaşırken, yüzündeki yara bir yolcunun dikkatini çeker. ayak üstü sohbetten sonra yolcu kendine yardım edebileceğini, bu tip çıbanların oluşturduğu yaraların tedavisini bildiğini söyler. Adam her ne kadar inanmadıysa Allah'tan umut kesilmez diyerek kabul eder.

Yolcu bir pislik böceğinin getirilmesini ister.Orada bulunanlar bu isteğe gülerler. Fakat hasta olan adam, o böcek hakkında söylediği sözleri o an hatırlar ve derki ;
- Adamın isteğini yerine getirin, ne diyorsa yapın.
Yolcu getirilen böceği yakar ve külünüyaranın üzerine serper ve yara Allah'ın hikmetiyle iyileşir. Bunun üzerine hasta olan adam etrafına der ki ;
- Unutmayın ! Allah'u Teala'nın yarattıklarının, yaratılışında bir hikmet vardır, bir derde deva vardır. Velev ki pislik böceği olsa dahi.

Şimdi diğer arkadaşlara sesleniyorum lütfen spark arkadaşmıza kızmayın belki onunda yaradılışında bi hikmet vardır belki allah bizi onun varlığıyla ve inançsızlığıyla bizim inancımızı ve sabrımızı sınıyordur..Benim spark arkadaşımıza tek bi sözüm olacak Allah seni ve diğer inançtan yoksun kullarını hidayete erdirsin(AMİN) :P
Oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen...

#34 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 01:11

benim anlamadığım bunları sen nerden biliyosun

Kuran'da hak tanrının kafirleri topluca katlettiği sayısız örnekle kanıtlanmıştır.

Buradaki asıl sorun, hak tanrının kim olduğudur.

Müslümanlar Allah'a ibadet etmeye çalışırken topluca katledildiğine göre ve Allah bu duruma engel olamadığına göre elbette hak tanrı Allah olamaz. Olsaydı müminlerini korur ve gözetirdi.

#35 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 09:43

3:185 Her canlı ölümü tadacaktır. Ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete sokulursa gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. 

- kurana inanmış bir kimse böyle düşünür.

#36 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 10:23

O halde Kuran'da sayısız örneklerle anlatılan toplu kafir katliamlarının anlamı nedir?

Hak tanrının gazabını simgeleyen bu felaketlerin gerçek sebebini inkar etmek asıl kafirliktir!

#37 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 10:26

açıkla gerçek sebebini :) inkar eden yok saklayanda yok. kuranda yazıyor zaten

#38 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 18:47

kuş bilimsel bir gerçektir, grip de bilimsel bir gerçektir evet kuş gribi de bilimsel bir gerçektir... Vay be süper konuştum hadi cwpla bakim prozac he kaldın di mi öle cwp veremezsin işte, yaa ben ahmet altan gibi adamım hem karılardan anlarım hem edebiyattan hem dinden hem şundan hem bundan böle benle laf dalaşına giremessin, bana ilerde harabe madalyası vercekler yaaa yaaaa :) euheuh

Delinin Notu: Konuyu sulandırma çabam yoktur, bariz yavşatma çabasındayım :P
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#39 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 18:59

Ama bu durum İslam'ın merkezinde cereyan etmiştir, hayatlarının en önemli ibadetini etmeye gelen Müslümanlar ortadan kaldırılmıştır. Doğaüstü bir iradeye inancınız varsa bu iradenin meramı açık ve seçik belirtilmiştir.

Din karşıtı bi kişinin dediği bu cümleden anladığıız nedir ?

smiley-sport036.gif  

#40 KeyserSoze

KeyserSoze

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 23:01

Benim tek anladığım ilahi bir güce inandığıdır.