İçerik değiştir

- - - - -

Kuş Gribi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#81 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:13

Ayrım yapılmaz derken, başlarına gelen felaketleri göz önüne alarak dedim bunu...

Kuran, sadece Gayrimüslümler'in başlarına felaketler geleceğini, Müslümanlar'ın ise her türlü iyilik ve güzelliği yaşayacağını iddia ediyor.

Müslümanlar'ın başına felaketlerin geliyor olması Kuran'ın geçersizliğinin bilahare kanıtıdır.

o halde hemen bu dediğini ispatla spark!

o ayeti görmek istiyorum...bakalım dediğin gibimiymiş...

BU DÜNYADA sadece gayrimüslimlerin başına felaketler geleceğini ve müslümanların ise sadece iyilik ve güzellikleri yaşayacağını ayetlerle ispatlamanı bekliyorum....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#82 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 00:12

"Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter. " (4:79)

Bu ayet, hayatını Allah'a adamış bir insanın sadece iyilik göreceğini kanıtlamaktadır.

#83 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 00:41

"Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter. " (4:79)

Bu ayet, hayatını Allah'a adamış bir insanın sadece iyilik göreceğini kanıtlamaktadır.

Allah'a hayatını adamış o insan her hangi bir insan değil, Hz. Muhammet'tir dostum....

Sen bu ayeti bana ispat olarak gösteremezsin, nitekim burada peygaberin dahi sadece iylik yaşamayacağını gösteriyor...kötülüklere de maruz kalabilir -kaynağı ne olursa olsun-

sen bana, bu dünyada sadece gayrimüslimlerin başına felaketler geleceğini ve müslümanların ise sadece iyilik ve güzellikleri yaşayacağını ayetlerle ispatla...

mevzudan sapıyorsun....dikkatli ol.....

#84 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 00:55

Ayet sadece Muhammed'den sözetmiyor. Her müminden sözediyor. Allah'tan müminlere sadece ve sadece iyilik gelebileceğini, asla kötülük gelmeyeceğini açıkça belirtiyor. Bu anlamda savımı kanıtlıyor.

Allah'tan Gayrimüslümler'e kötülük geleceği ise sayısız ayette belirtilmiştir. Dilersen yirmi otuz tane yazabilirim.

#85 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 01:08

Ayet sadece Muhammed'den sözetmiyor. Her müminden sözediyor. Allah'tan müminlere sadece ve sadece iyilik gelebileceğini, asla kötülük gelmeyeceğini açıkça belirtiyor. Bu anlamda savımı kanıtlıyor.

Allah'tan Gayrimüslümler'e kötülük geleceği ise sayısız ayette belirtilmiştir. Dilersen yirmi otuz tane yazabilirim.

Yuhhhh!!!! yani şu ayette sadece Hz. muhammet'in değil tüm müminlerin sadece iyilik göreceği, ve asla kötülük gelmeyeceği yazıyor öyle mi?...

""Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter. " (4:79)"

yuhhhh!!!!

nerenle okuyon dostum sen...

biz insanlar okurken gözlerimizi kullanırız....ya sen?

ayrıca iddia ettiğin diğer ayetleri de görmek istiyorum...ama bak çarpıtıyorsun Allah'tan ngayrimüslimlere sayısız kötülüğün geleceği sayısız ayette belirtilmişrit ddiyorsun...
benimsenden istediğim o değil..

benim istediğim senden , BU DÜNYADA sadece gayrimüslimlerin başına felaketler geleceğini ve müslümanların ise sadece iyilik ve güzellikleri yaşayacağını ayetlerle ispatlaman....yani iddianı desteklemen...

#86 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 10.05.2006 - 11:58

duygusuz... sakin ol...

spark..aslında haklısın evet. ama bu ayetleri senin gibi anlamak için bişileri beynimize inandırmamız gerek. sen önyargıyla okumaya başalmışsın. yani kuranda çelişki olduğunu ya birinden duydun yada ne bilim ne..

bir ayetin ne anlam ifade ettiğini anlamak için onun iniş sebebini bilmen lazım. hangi olaydan sonra ne amaçla gönderişldsiğini bilmen lazım.

ben müslüman olmadan önce kuranı okudum. bana mantıksız gelen yerlerin altını çizdim. VE BİR BİLENE SORDUM. bence sen de böle yapmalısın. aksi taktirde anlamadığın yerleri yada ne bilim kafanda çelişki uyandıran yerlere TABİRİNCE çelişki demen burdaki kimsenin hoşuna gitmiyor...
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#87 minikella

minikella

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 383 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim yapmak

Gönderim zamanı 10.05.2006 - 12:42

DUYGUSUZ napsın ki baksana adam atıp tutuyo, bak SPARKPLUG, bunlar hayal ürünü ve inan hiç inandırıcı değil.boşa kürek çekiyosun !
bir ben var benden öte benden ziyade

#88 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 10.05.2006 - 18:59

ah ah ah.....açılmış gene din kısmı...sparkı özlemiştim...geldi inşallah....

#89 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 06.08.2006 - 18:34

o gitti dönmeyecek...yıllarca özlenecek...yüzüm ne kadar gülse kalbim hiç gülmeyecek
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#90 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 06.08.2006 - 19:42

minikella

ve inan hiç inandırıcı değil.boşa kürek çekiyosun !

Problemlimisin sen?
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#91 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2006 - 11:45

laa yanlış anlamamışmısın...orda inan derken başka bir mana kullanılmış...gibi...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan