İçerik değiştir

- - - - -

Kuş Gribi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#61 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 15:16

Hak tanrı, kendisine inanmayan halkları sırası ile katlediyor olabilir.

Bu halklara hem uzakdoğu halkları hem de Müslümanlar dahil olabilir.

Hak tanrının kim olduğu meçhuldur ama yaşanan olaylar doğrultusunda Allah olmadığı bellidir.

kimdir hak tanrı ?
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#62 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 12:57

Sümerler'den beri süregelen tek tanrılı dinler kapsamında (Kuran da dahil olmak üzere) birçok dini kitapta sözü edilen, kendine inanmayan halkları doğal felaketler aracılığı ile katlettiği iddia edilen varlıktır.

#63 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 14:52

hak tanrımı kuş giribini bize yollamıştır ?

#64 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 21:50

hak tanrımı kuş giribini bize yollamıştır ?

Kuran'a inanan biri buna da inanmak zorundadır.

Kurban Bayramı gibi sözde hak tanrıya inanan insanlar için çok kıymetli bir bayram sırasında, hem Hac'daki izdiham ve otel çöküşü, hem de kuş gribi sebepli ölümler ve ekonomik kriz yaşanyorsa, bu durum Kuran'da ve diğer tek tanrılı dinlerin kitaplarında sözü edilen hak tanrının kafirleri topluca katletmesi olaylarından elbette farksızdır.

#65 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 22:06

Kuran'a inanan biri buna da inanmak zorundadır

sen kurana inanan biri değilsin, hak tanrıyada inanmıyorsun ?ne demek istediğini anlamak mümkü değil. bu nasıl bir çelişkidir.

#66 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 00:45

Ne dediğimi anlayamayan bu forumda sadece sen varsın sanıyorum.

Bir önceki iletim meramımı açıkça ifade etmektedir.

#67 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 15:28

bir önceki iletindede kendinle çelişen açıklamalardan başka birşey yok.

#68 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 16:06

Takdir okuyucunundur.

Kötü niyetli anlayışsızlığından ötürü seni muhatap almamayı tercih ediyorum.

#69 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 16:26

Ne dediğimi anlayamayan bu forumda sadece sen varsın sanıyorum.

bende varım bende...benide ekle...okuyorum okuyorum anlamıyorum,okuyorum okuyorum anlamıyorum,anlamaya çalışıyorum,sıkıyorum,ıkınıyorum, anlamıyorum allah anlamıyorum,anlamıyorum billah anlamıyorum,anlamıyorum tillah anlamıyorum...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#70 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:42

şşt denio olm konu kapanmış, tartışma bitmiş, taktir okuyucununmuş. Bizi okuyucudan saymıolar kiiiii yavaş yavaş uzaklaşalım buralardan :banghead:

Not: Sieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Dip Not: aha bi de burayı doldur işin gücün yoksa
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#71 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:44

olm konseptten kopmayın kaparım konuyu !
Gönderilen Resim

#72 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:47

hakkaten laaa drizzt...nasıl bir vizyonumuz var len şu alemde...okuyucudan saymıyorlar...gidelim şurda bi kumpanya varmış en azından anladığımız iş oraya bakalım...bize ekmek oralarda...bekçide kıllık yapıyo baksana....''tamam dayı ya çıkııyoz ne baaarıyon harrrt bişi yaa''
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#73 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:49

yapma canım, yapma arkadaşım !
Gönderilen Resim

#74 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 20:26

Eğer sözkonusu din hak din olsa idi, sözkonusu dinin tanrısı müminlerine bu şekilde eziyet etmez, en büyük mutluluklarını yaşamayı bekledikleri bayramın arifesinde onlara, ailelerine ve sevenlerine, adeta alay edermiş gibi en büyük acıyı yaşatmazdı.

ya spark inan sana bir cevap yazmak hiç içimden gelmiyor artık...buradaki birçok insan sana geyik yapıyor, kafaya alıyor resmen,komik hal ve hareketlerinle oyuncak oluyorsun...
bi ben oturmuş sana adam gibi bir şeyler yazmaya çalışıyorum....ama ben de yoruldum artık....açıklama yapmaktan bıktım ....

İslam kültürünü öğren bak...Bu dünyanın içine gir, didik didik et, araştır incele...bilgin yok çoğu şey hkkında, bildiklerinde bugün 7 yaşındaki çocuğun bildiği kadar İslamiyet hakkında..tutmuş bize bu bilginle fetvavari konuşmalar yapıyorsun....

Allah, insanlara ayrım yapmaz..Bugün bir toplumun başına bir felaket geliyorsa yarın diğer bir toplumun başıına gelir...Tüm felaketler müslüman olmayanların başına gelecek olsa bu sefer de Allah ayrımcılık yapıyor diyilecekti, ortalığı bununla vaveylaya verilecekti...işte o zaman herkes bunda çok farklı bir gücün olduğunu anlayacak ve sırf çıkarlar uğruna İslam dinine geçilecekti..Allah işte bunu bildiği için, aynı felaketin hem bir Müslümanın hem bir Yahudinin başına gelmesine izin verebiliyor, İslamiyet'in gayrimüslimler tarafından beşeri çıkarlar uğruna değil, gerçekten inanarak ve iman ederek tercih edilmesi için...Bu böyledir spark..İslam kültürünün içine gir diyorum sana, şimdi söyled,klerimi daha önce duymadığın için inanmayabilirsin ama bu gerçekten böyledir...

Dilimin döndüğünce sana anlatmaya çalıştım bu gerçeği..Daha bilimsel dil kullanılarakyapılmış açıklamalar duymak istiyorsan İslam inancıyla ilgili kaliteli eserler var, kaynak olarak onlardan faydalanabilirsin...

Nitekim bu felaketlerin ucunda yine insanlar var, insanın düşmanı insandır derler, bugün mevcut bir çok bulaşıcı ve öldürücü hastalığın kaynağı insanlardır ve insanların pis halleridir...

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#75 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 20:36

Müsadelerinizle..

Gönderilen Resim
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#76 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:47

Allah, insanlara ayrım yapmaz..

Kuran'da öğretilen Allah, hem bu dünyada, hem de öbür dünyada Müslümanlar ve Gayrımüslüm'ler arasında ayrım yapar. Gayrımüslümler her iki dünyada da lanetlenir, her iki dünyada da azapla tehdit edilir, Müslümanlar'a ise her iki dünya için ardı arkası gelmeyen vaatlerde bulunulur.

Dilersen birçok ayetle bu anlattıklarımı destekleyebilirim.

#77 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:52

bravo sana..
Gönderilen Resim

#78 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:52

Ayrım yapılmaz derken, başlarına gelen felaketleri göz önüne alarak dedim bunu...
bugün sokakta yüyürken bir müslümanın da kafasına saksı düşüp ölebilir, bir hristiyanın da..ya da bir müslüman da depremde ölebilir bir yahudi de.ben bunu demiyorum...
nitekim evet Allah'a itaat edenlerle etmeyenler asla bir olmaz...itaat etmeyenler öteki dünyada bunun azabını çekerler...tevbe edeip ıslah olanlar istisna....İtaat edenler de ödüllendirilirler....
bu dünya gelip geçicidir....bir hiçtir...asıl olan ölümsonrası hayattr...ebedi hayatta herkes yerini bulacaktır...işte o zaman müslümanlarla kafirler ayrılacaklardır....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#79 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:07

Ayrım yapılmaz derken, başlarına gelen felaketleri göz önüne alarak dedim bunu...

Kuran, sadece Gayrimüslümler'in başlarına felaketler geleceğini, Müslümanlar'ın ise her türlü iyilik ve güzelliği yaşayacağını iddia ediyor.

Müslümanlar'ın başına felaketlerin geliyor olması Kuran'ın geçersizliğinin bilahare kanıtıdır.

#80 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:10

Kuran, sadece Gayrimüslümler'in başlarına felaketler geleceğini, Müslümanlar'ın ise her türlü iyilik ve güzelliği yaşayacağını iddia ediyor.

Müslümanlar'ın başına felaketlerin geliyor olması Kuran'ın geçersizliğinin bilahare kanıtıdır

nerde yazıyor. iddaların için kanıtlar göstersen iyi olur. elli tane yalan bir doğru yapmaz. boş yere elli yalan,yanlış post yazma.