İçerik değiştir

- - - - -

O Benim ; Sahibinin Sesi ... Gelgitlerim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 221 yanıt verildi

#61 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 21:51

Keşke elimizden birşey gelebilse onlar için..Teşekkür ederim yorumun için
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#62 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 21:53

Bu şehrin ölüleri dirisine ağlar..Bu şehirde artık martılar denize sevdalanmaz..Deniz karadır ..katrandan kara..Sanki herkes günahları işlemişte , tüm günahlarım bu suyla birlikte aksın gitsin diye denizlere boşaltmış..Deniz sanki bir günah çukuru olmuş..Üzerlerinde etler yüzmekte..Kiminin kolu , kimin bacağı kimininse sadece başı bu denizde..Herkes kirlenen uzvunu atmış … Ve artık martılarda bıkmış ..İnsan leşlerinden..

Herkesin günahı suda yüzer , kimininki bilmez suda yüzmeyi denizin dibine batar..Görmezsin ama ordadır bilirsin..Bazen tüm günahlar derinlerde yaşanır..Bu şehir bedenleri bakir(E) bırakır , ruhlarıysa üçüncü tekil şahıs yapar..Herkes bir yudum sevgi arar .. Herkes ararken bulunmayan tek şey aynı zamanda sevgi..Ne garip… Oysaki aranılanın günün birinde bulunması gerekir..Gerekirde acaba kayıpmıdır sevgi..Kentler , insanlar , hayvanlar , leşler kaybolurda ..Sevgi kaybolur mu ?

Bu şehirde yağmur yerine katran , irin yağar göklerden..Bu şehirde damla damla ağlamaz insanlar..Bu şehirde daha fazladır gözyaşları yağmurdan..Doğasındandır kaybolan her şeyin bulunmaması , doğasındandır kayıp kentte kayıp asi ruhların gezinmesi..Bu şehrin kaldırımlarında mis(leş) kokulu çiçekler açar bazen..Biri gelir damla damla sular , biri gelir meyvaları toplar , biri gider evinde hıçkıra hıçkıra ağlar..

Pazarlıklar yapılır bu şehirde , köle pazarlıkları , ağzı olmayanların üzerinden..Ağzı vardır ama dili mühürlenmişler vardır..Kıramaz mührünü..Soğuk mühür ağzından kalbine akmıştır ..Kalbi kapanmış buz gibi olmuştur..

Bu şehirde artık martılar denize aşık değildir , bu şehrin martıları artık çöplüklerde kara kuşlarla dertleşir..Onlarla bölüşür varını yoğunu..

Şimdi sorma o şehir neresi diye..Bilmiyorum ..Ama var böyle bir şehir..Belki hayallerde , belki herkesin kendi içinde bu şehir..Ben çok üzgünüm..Gerçekten..Bir kez daha sana bu şehrin karanlığını gösterdiğim için..Ben çok üzgünüm bu şehirdekiler gibi yaşadığımı bir kez daha kanıtladığım için..

Ben çok üzgünüm kirlenen uzvumu denize atamadığım hala kendimle beraber taşıdığım için….

#63 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 21:56

Hatıralardan sen sorumlusun.Beynimin içindeki gelgitlerden.Ruhumdaki anlamsız savaşlardan sen sorumlusun.Sen sebebim…Aynı zamanda sonumun habercisisin..Sana giden yollarda ayağım takılır düşerim..Aynı zamanda senden kaçışlarda ise yine düşerim..Kayıplarda kaybolurum..Aranmayan..Bulunmayan olurum..Beni bulduğunda da sana geç bana erken kalırım..Sen sorumlusun her şeyden..Dünyanın yörüngesinde dönmemecesine beynimde yarattığı dengesizlikten..Senin kokun sorumlu doğruyu bulamamamdan…Sana varamamamdan sen sorumlusun..

Biliyorsun..Anlıyorsun..Seviyorsun da üstelik..Zalimlik işlemiş damarlarına..İnatla görmüyor görmezlikten geliyorsun..ortalarda kalmış biçare gönlümü..Çare sen sin ..Çare sende diyorsun..Diyorsun da ..Kanayan yarama inatla tuz oluyorsun..Üşüyen ellerimeyse buz..Senden ne istiyorsam aksini yansıtıyorsun bana..Oysa aksin vurmalıydı gönül pencereme,oysa tenimden çok ruhum doyurmalıydı seni..Olmuyor..olmuyor..Hep eksik kalıyoruz biz bize..Anlayamadığımız şeyler var..

Ya sen aşkı yanlış biliyorsun ya ben aşktan hiçbişey anlamıyorum..Ortada bir anlamsızlık var..Anlamsızlığımız anlatmaya satırlar yetmiyor , bakışlarsa çok alakasız kalıyor..Umut et diyorsun ..Umut..Söylesene sence ne umut…

Ben bilmiyorum..Artık beynim ve kalbimde anlamsız savaşlar..Bir yanım sevmeye muhtaç zavallı bi yürek sancısı , bir yanım yok etmeye alışık bir acı müptelası..Tükenense sen değilsin..Ne yazık..Bitmen lazımdı bu kadar zamanda , gitmen lazımdı anlamsız yerlere..Gittin ama nedense bitmiyorsun..Söylesene??? Benden daha ne istiyorsun..Sence alacak başka bir şey kaldımı?? Sen hiç merak ettin mi sol yanımda kalbim olmadan nasıl yaşadığımı…Kalbim yerinde evet..Yoksa nasıl yaşarsın diyorsun ya ..Yüzüme anlamsızca bakıp..Kalbim öylesine bir organ artık..Sadece kanımı pompalayan bir et ve kas yığını üstelikte sadece bir avuç…Ondandı aslında seni severken ..elim ellerindeyken avucumun terlemesi..Neden ? diye sorardın ya hep..Kalbim avuç içim kadardı ve avuç içim sadece sana terlerdi..Şimdiyse kalbim avuç içim kadar ve sadece sana kanıyor…

Anlamsızım artık..Sen hiç anlamsız kaldın mı..Anlaşılmaz diyorlar artık bana ..Şizofren belkide saplantılısın diyorlar..Bu yolun sonu zararlı adımların uçurum diplerine varır sen artık daha fazla parçalanmadan dön geri diyorlar..Bilmiyor onlar..Bilmiyorlar…Ben parçalanalı çok oldu..Kendimi kanadım gözlerimden..Üçüncü sınıf bir muayenehanede kürtajla aldırdım içimden beni..Önce kollarım ..ayaklarım..Bedenim..her yerimi parça parça çıkardılar içimden..Bir neşter darbesine bakıyordu her şey..Çok ürkütücüydü ve muamelede çok aşağılayıcıydı…Kalbime değdiğinde neşter artık çok geçti..Eski benden kalan son parçada çıkartılıp atıldı içimden…Ons ekiz artı seven kalbim…On Dakka bile hükmü kalmadan paramparça oldu..Toplandı ucuz bi naylon poşete parçalarım..Korkunç ürkütücü bi el yardımıyla çöpe attılar eski beni..

Çok üzüldüm..Çok ağladım…Faydasızdı..Yeniden vücuda geldim..Ellerim..Ayaklarım…başım..gövdem..Allah acıdı hepsini bana geri verdi..Ceza verildi bana ..Cezaların en büyüğü…Bana sadece kalbim eskisi gibi iade edilmedi.Suçunun bi cezası olmalı dediler ve bana kalp diye bi avuç büyüklüğünde bi et parçası verdiler…

Çok zor bu et parçasıyla yaşamak…Tahminimden bile zor …Zoru başardı ya bu yürek ..Artık yüreğim yok…

#64 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 21:59

Susar mı sandın bu yürek..Alırda tüm alfabesini gider mi sandın? Birkaç kelime anlatır mı sandın sana susayışlarımı…Kelimelerin kaç tanesi bir cümledir ayyaş ruhumda..Aşkın sarhoşluğu vurmuşken belalı başıma senden öteye gidebilirmiyim sanırsın…Hiç yorulma can yarısı ..Bu belki kara sevda , belkide kadınca bir tutku , belkide bir iç güdü ..Sana içimde akan ırmakları anlatamam ki…Parıltılı tüm sözcüklerimi boşver..Yalınca ..Yalnızca SENİ SEVİYORUM…Bunu bil , tüm sözlerimden sadece bunu duy yeter…

Susmadım..Susturamadım dilimdeki haykırışları..Yutkunsam ölecek sanki satırlar içimde..Kıyamam ben sana , kıyamam ben bana ..Yaşanacakları düşünüyorum günlerdir..Bana en güzel hediyedir varlığın…Aşk kılığına bürünmüş tüm yalanlardan sıyırdım ruhumu..Bak çırılçıplağım ..Tüm süslü sözlerimden ayrıldım..doğalım ..Yalanım yok , ihanetlerim yok..Pişmanlıklarımı en yakın denize döktüm..Sana yeni bir ben doğurdum..En anaç halimdeyim..İçimde bir anne heyecanı , dışımda bir aşık edası , başımda kavak yelleri..Kahretsinki yanımda sadece hasretin var…

Özlemekte , beklemekte bu kadar zor gelirmiydi..Bilmemişsem sen yanımdayken kıymeti , bilki kul hakkı yemişim..Şimdi sana diz çöküşlerim , şimdi sana kapı önlerinde bekleyişim..Hadi artık geldim sana kadar , kapında bir garibim ..Ne verirsen razıyım..Bilki rızanı affını dilemekteyim…Beklentim mercan gözlerin..Dileğim sen , sebebim aşk…

Çaresizliği bulaştırma yüreğime , senle çaresiz yoktur ki? Sende çareleri teninde barındıran bir zayıf oğlan …Sen güçlüsün tüm zayıflığına rağmen..Karşı koyamadığımız irade zayıflıklarımız kimi zamanlarda aşılmaz setler aşsada..Bazen kaderinden öteye gidemez insan..Yazılan kadar yaşar insan.. Korkum ya sen kaderime yazılmamışsan mercan gözlü sevdam..

Yağdır üstüme tüm günahları..Tüm günahlarını yanına alıpda gel kapıma..Ben tüm sevaplarımı hazırladım sana..Gel gömelim günahlarımızı satırlarımızın arasına..Gel beraber sığınalım rabbim huzuruna..Gel yağmurlar yağsın üstümüze..Belki gözyaşlarımızın tuzuna acırda affeder yaradan… Belki senden belki benden bi adımdır her şeyin başlangıcına..

Bilirim her şey sana varır..Bilirim sevda tek bize yanar..Bilirim yollarda adın varken olmazki başka sevda..Başka tende yanmazki ..Bazen günahı bile canı çeker ayyaş ruhların..Bazen bir tebessümdür günahın ötesinde sevaba çağıran..

Desem ki yeniden doğsak…Desenki doğulmazki yeniden..Desemki gel bizde arınsak ..Desenki olur..Sahi dermisin? Sahi tüm günahları bizim için terki diyar edermisin..Bir sevdanın yanmış iki ucundan birinde sen olur musun?

Şimdi sensiz yaşamak olmaz..Bir kez sen tatmışken bu hayatta…Yavan yaşanmazki..Katıksız ekmek olmazki…Sen katığısın ekmeğimin…Seni yüreğime kattım.. Hep orda yaşa…,

devamı gelecek :D

#65 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 22:20

Aşk

Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git.
Gözlerin durur mu onlarda gidiyorlar. Gitsinler
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmıştık
Sevgiyeydi ilk açılışı gözlerimizin sırf onaydı,
Bir kuş konmuş parmaklarıma uzun uzun oturmuştu
Bir sevişmek gelmiş bir daha gitmemişti
Yoktu dünlerde evvelsi günlerdeki yoksulluğumuz
Sanki hiç olmamıştı

Oysa kalbim işte şuracıkta çarpıyordu

Şurda senin gözlerindeki bakımsız mavi, güzel laflı İstanbullular
Şurda da etin çoğalıyordu dokundukça lafların dünyaların
Öyle düzeltici öyle yerine getiriciydi ki sevmek
Ki karaköy köprüsüne yağmur yağarken
Bırakasalar gökyüzü kendini ikiye bölecekti
Çünkü iki kişiydik

Oysa bir bardak su yetiyordu saçlarını ıslatmaya
Bir dilim ekmeğin bir iki zeytinin başınaydı doymamız
Seni bir kere öpsem ikinin hatrı kalıyordu
İki kere öpeyim desem üçün boynu bükük
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde
Memelerin vardı memelerin kahramandı sonra
Sonrası iyilik güzellik.

Cemal Süreya

#66 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2009 - 12:13

Sessizliğin boşluğu var şu an..İlkkez ..Uzun zamandan sonra satırlarımla buluştu yüreğim.Ne yazacağımı bilmiyorum.Böyle olmamalı ama..Fonda acılı bi şarkı çalmalı.Kulaklarım beni terketmeli.Yazmak için acı çekmem gerekli.Uzun zaman oldu acı çekmiyorum.Uzun zamandır gözlerim dolmuyor.Küçük şeyleri dert edinirken kendime..Hiç düşünmemiştim bu denli dertlerinde olabileceğini..

Kıymetini bilmediğim şeylerin elimden tek tek kayıp gideceğini düşünmemiştim.Varlığının verdiği mutluluğu bilmediğim bi çok şeyi yitirdim..Oysaki daha benim sana çok ihtiyacım vardı..Artık bi önemi olmasada ..Ben misafirliğini çok sevmiştim.Hayatımdaki ağırlığın tamda ihtiyacım olanmış..Bense harcadım bu güzelliği..Suçlu aramak saçma ..Aramasam nefsim sormakta..

Satırlarda kaybolmak istiyorum bulmasın kimse beni.Karamsar olmamaya söz verdim hayatın bi köşesinde.Tutacağım sözümü

sana (1319)

#67 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2009 - 13:29

Yine güzel ve içten satırlar...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#68 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2009 - 14:52

Teşekkür ederim *pilot

#69 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2009 - 21:32

Sen giderken umudum bıçak kesmişçesine kanardı..kanayan yerlerden kan diye sen damlardın..Akar giderdin önce gözlerimden sonra kalbimden..Adım adım giderdin uzağıma..her yakın sandığımda sensizliğimle birlikte yok olurdun..inadım ..inancım olurdun..sen gittiğindeyse ardından sadece inadım kalırdı..İnancımıysa anca senin geri dönüşlerinle kazanırdım..Kazandığımı anladığında da yokluğa karışırdın..

Ben köşe başındaki evsiz dilenci olurdum..bi damla sevgiye muhtaç..Sense umursamayan bi adam..Olsun ..Umursama bu benim sevgi beklememe engel değil ki..Öyle olmalı..Ben öyle inandım..Yoksa yenilenemem..Yoksa gururumun altında ezilirim..Ezilirimde yok olurum yeniden ben olamam…

Ağaçlar görüyorum sanki içimde büyümüşler..Sanki her bir dalı sensizlik..Sanki her bir dalı karanlık..Sanki her bir dalı bir insan sureti..Ve sanki ben her gün bi yaprağı katlediyorum..Sanki her gün bi dalı kırıyorum..Kimse bilmiyor ki..!! Kimse görmüyor ki ben kanıyorum..Kendi kanımla kendi köklerimi suluyorum..Bitse ya kanım..Son damlasıda ölsem diyorum..Diyorum da…

Kahretsin her gün her dakika yeni bi kan hücresi üretiyorum..Bi yanım tükenmekte ..Bir yanım güne geceye inat yenilenmekte..

Korkuyorum …Korkuyorum da kimse bilmiyor..Beni korkusuz senide masal kahramanı sanıyorlar..Bilmiyorlar ben minik bi çocuğum tek başıma adım atmaktan aciz..Bilmiyorlar..sen beni sevmekten aciz..Onlar benim hayallerimi biliyorlar sadece..Sanki seninle yaşadığımı sandığım saçma sapan şeyi..Onlar AŞK yaşadım sanıyorlar..Oysaki ben sevmiştim..sense hiç ama hiç sevmemiştin…Ben senin için anlık halisünasyondum sen İse benim için bi hayal kahramanı..Yani başlayamadığımız bu masal…Mutlu ..mutsuz hiçbir şekilde sonlanamadı..Üstelik hayallerde lekelendi..

Kimse görmedi..Bilmedi..Ben gizlice tüm satırlarımı sana yazdım ama ne yazık ki sende anlamadın..Şimdi benim sana CANIN SAÐOLSUN…demem gerekiyor ve kadere de EYVALLAH…öylemi…yanıldın…

KADERİN CANI SAÐOLSUN..SANADA EYVALLAH..(Bu satırlarda burada biter..Kalem kusar..Kusmaktan bitkin kaldığında da küser..)

BU AŞK BURADA BİTER VE BEN ÇEKİP GİDERİM..EYVALLAH..

#70 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2009 - 21:35

İsyan bu….Kurtar kendini..Uzağımda kal..Yakınım yoketmeye hazır..İsyan damarlarımda dolaşan her damla kan.Kanım akıyor damla damla yerlere.Üstüne basıp yürüyorsun ya ayak izin kanım oluyor..Kan kokusu peşinde sürüklüyor beni..Benim kanımın kokusu sendeyken çıplak ayaklarının altında yer etmişken..Peşinde kalbim kan kokusunun ..Kurtul benden..Hemen…Bir an önce… Ayna paramparça oldu.Göremiyorum aynalardan ruhumu..Ya parçalasam bedenimi..Damla damla sen sürsem..Dilim kanımın üzerinde gezinse seni içime çekipte hapsetsem bir nefeste…Kırılan parçalarla tenimde yaralar açsam..Yaralardan ruhum yansırmı aynaya…Peki ya melek sandığın ben can alıcı azrailin olsam…Yinede kanarmı ruhun bana…Kanarmı bedenim sana..

İsyan bu..Çığlıklar dilimde..Ellerimde tutatm tutam saçlarım..Nefes alamıyorum..Boğuluyorum..Ölüyorum..İsyan bu ..asi içimdeki tüm ruhlar..İplerini saldım beynimin içinde gezen delilerin..İsyan bu…Gelde kurtar beni…Kurtar yoksa içimdeki kan deryasında boğulacağım…Bu gece kestim bileklerimi..Jiletin paslı yüzüyle..Kanım doldurdu yatağımı..Bu gece intihar ettim içimden seni…Yatağım kan doldu..Kokladım kanımın kokusunu..Ne yazıkki yine sana rastlayamadım..Kahretsin..Seni bulurum diye bu cana kıydım..Yinede sana kıyamadım..Lanetler olsun ….Anlamı olmayan…Avuçlarımda kaybolmayan..Beni sende kaybetmeyen adına senin aşk dediğin..Benim eziyet…dediğim adı herneyse işte ona …

Yalvarmalar bitti…Yok oldu…İçimde senden sonra arsız birisi doğdu..

Yokluğunla büyüttüm..Geleceksin diye avuttum…Dili çatallı..Yüreği zehirli ..Bir engerek kadar tehlikeli..İçimde tanımadığım bi yabancı var..İsyanlarda kavrulan..Hiçbirşeye inanmayan birisi var..Gel ..Gelde öldür içimdeki o haini..Dağıt bedenimi..Parçalara böl..Her bir parçamı ayrı bir günah çukuruna göm..Gel..Gelde göm beni..Zarar yaşadığım her an bana…Lanet olsun..Gelde zararın bi tarafından çek kurtar beni…

İsyan bu..Taşı bile dile getiren..Kayboluş bu..Yeniden doğma ümidini küle çeviren..Artık beklenen sadece….Ölüm meleği…

#71 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 14:00

İnsanlar yaşadıkları büyük yıkıntılardan sonra bu dünya ile bağlantılarını koparıp ötelerin ötesine gitmek istiyorlar.Her doğan günün nelere gebe olduğunu bilmeden,sonra bahar yağmurları gibi topraga can veren küçük mutluluklarla filizler tekrar yeşeriyor;İnsan tekrar yaşama geri dönüyor, ötelerin ötesini unutuyor, ta ki başka yıkımlara kadar...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#72 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:57

Haklısın...*zong teşekkürler

#73 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 23:48

Mutluluğun gömleği yakışmıyor üstüme..Göçmenliğe vurgun hasret dolu kanat çırpışlarım var..Bekliyorum ardımdan itmeni.Uçmaktan korkuyorum biraz cesaretini bulaştır bana..Bulaşıcı bir verem hastalığı gibi ,ucuna ,kıyısına dokunsam mikrop kapıyor mutluluklarım..Neştere muhtaç ..Kesilip atılamalara hasret..Sende de sevdalar böyle mi yaşanıyor bilmem..En azından bu yürekte öyle..Sahiden de sen kaç adım mesafesince sevdin beni..Yada mutluluğa kaç adımda varılırdı..Kilometreler engelmiydi gerçekten..Peki uçmayı bilseydim bi martı hasretiyle varırmıydım ki sana..Bilmem…Bir soru işareti dolantısında bir labirentten çıkış imkansızlığında olur mu sevda dediğin..

Oluyor..Oluyormuş anladım..Hüzün bulaşmışken yıkanası yıkılası gönlüme her şey imkansız oluyormuş..Çare dediğin benmişim ama çaresizliğinde adı sen..Kaç yalnızlık ederki adımın anlamı..Kaç mutluluğu koynunda boğarki? Binlerce yürüsem binlerce kaçandır mutluluk..Tadını bilirimde üstelik ondandır bunca sana gelişim..Bundandır olmayacak dualarımın içine çaresizliğine inat seni de bir köşeye usulca koyuşum..Sana hiç varamayacağım , sende yokolmanın tadını hiçbir zaman anlayamayacağım..İmkansızımda olsan ,sana imkansızda görünsem şizofreni bulaşmış bir aşkıda yaşasam seviyorum seni. Korkuyorum bu cümleyi ulu orta söylemekten..Hani soruyorsun ya ne az çıkıyor dilinden bu iki kelime..İşte Nazar değer mutluluk biter diye korkuyorum..Korkuya rağmen hayatın en anlamsız bir dönemecinde biteceğinide biliyorum..Belkide savurupda basiretsizce harcamak daha iyidir sözcükleri.Sözcüklerde biterse mercan yüklü gözlerinin vurgunları yeter yüreğe..

Şimdi bize bir sevda biriktiriyorum..Hergün kumbarama bir tutam sevda atıyorum.Hergün özleminden akan gözyaşlarımın ilk damlasını hasretimiz ..Vuslatımız için biriktiriyorum..Yağmurum olacak tüm biriktirdiğim damlalar..Yalnız günahlarımızı yıkayacağız biriken gözyaşı deryalarıyla..Vaktinde ,kararında gelde sevgili boğulmayalım sevdanın tufanlarında..

Zindanlarımız olsun yalan sevmelerimizi acıdan uzak sevişmelerimizi hapsedeceğimiz ..En derinimizde olsun en karanlık zindanlar oraya atacağımız her suç için Rabbimizden binlerce af dileyelim..Her vakitsiz isyanlarımızı ,anlamsız dileklerimizi orda hapsedelim..Vaktinde ,kararında gelde suçlarımız illegal örgütler kurupda isyan dalgalarına kapılıpda ipin ucuna getirmesin bizi..

Sevdanın en imkansızı ,günahların en temizi , sevapların en kıymetlisi kısa yolculardan haz almayalım..Aşkı zevk ,zevkide ihtiyaç görmeyelim..İhtiyaçdan öte muhtaç olurcasına birbirimize yaşayalım..Birimizden birimiz yokken kendimizi öksüz ,yetim ve yalnız hissedelim..Ruh hastası olurcasına değil ,dermanı bizde bulurcasına sevelim..Yokluğumuzla imtihan etmeyelim varlığımızla birbirimiz ayakta tutalım..

Yalandan ,yılışık , yakışıksız ,lakayt sözcüklerle anlatmayalım sevgimizi İşte sen süslü ,en yalandan uzak sözümü söylüyorum..

İmkansızım seni seviyorum..

#74 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 23:50

Sana hoş geldin demek zor çok zor artık..Her gidiş daha bir alır götürür yürekten.Tükenmişliğe adım adım yürümekten caydırmaz titrek gözlerin.Mısralarımda sakladım seni , kayboldun sen orda.Bense kendim kaybedip kendim aradım seni.Her bulduğumda daha bir sıkı sardım seni.Sarmaşık gülleri gibi ..Acımdan sana kıpkırmızı güller açtım..Her gülü tek tek avuçladım..Dikenlerden korudum seni ..İstemedim senin parçalanmanı kanamanı..Ben ağladım senin yerine ben kanadım.Güller ağlamaz deme..Onlar ağladı..Ben gördüm!! Avucumdaki güller avcumun terinde ağladı..

Kuytularda sardım yaraları..Tek kul acısın istemedim..Bu sefer başka , bu sefer farklı…Kaç satırda seni çağırır seni yüreğim bilmem..Korktum ya hep düşmekten..Şimdi yerlerde bu yürek..

Ezip de geçtim sanma ..Belki Unuttum seni ‘lerle başlayan iddialı sözcüklerim yok dilimde , haklısın belkide bir ömür içimde sızınla yaşayacağım , bir süre belkide ölmeyi düşüneceğim..

Sonra..Sonra ..Geçecekmiş işte..Kan kuruyacakmış , sen kan kokumu duymayınca artık unutacakmışsın beni , bir zaman sonrada ben..Sonra yıllar sonra bir yerde görecekmiş gözlerimiz birbirimizi ..Bir ah edip gidecekmişiz başka yollara..Öyle söylüyorlar sözde aşkı çok bilenler..

Öyle olmasa , biz mücadele etsek ..Savaşsak aramızdaki bu yalnızlıkla , birbirimizi değiştirmeden biz olsak ..Olmaz mı..Biz farklı olsak ..

Yada boşver..Unutalım gitsin ..Gidene kalma demek saçmaymış bunu senden öğrendim..Boşverdim gitti..

Belki bu satırlar böyle bitmemeliydi , bir şeyler değişmeliydi ama olmadı.değişmedi , değişmeyecek..Her ayrılık bu kadar sözü hak etse ,kelimelerim tükenirdi çıkınımda..Üzgünüm satırlarım , kelimelerim cümlelerim bana lazım..Nasılsa çok gün görecek ömür , çok canı yanacak gönlümün..
O vakte kadar , yeniden yanma vakitleri gelene kadar ..Hoşçakal…

#75 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 23:53

Merhaba ..

Biliyorum sen bu mektubu yine okuyamayacaksın.Okumayacak olsanda ben yine sana yazıyorum..Sana yazdıkça içimdekiler dökülüyor..İçim hiç ummadığım kadar rahatlıyor..Günün birinde ..Bu mektuplardan hiç ama hiç haberin olmayacak..Belkide olur..Bilmiyorum..Bunu zaman gösterecek.

Dediğin gibi yaptım.Herşeyi zamana bıraktım.Zaman sarılmaz denilen yaraları sardı..Onulmaz denilen sancılar iyileşti.İçimde sana karşı bir küskünlük kırgınlık kalmadı..Kustum ya tüm içimi acıtanları..Sana acım kalmadı.İyileştim belkide..Bir hastalıktı ayrılık..Tedavi sürecini atlattım.Pişmanlıklarımızı kesip attım..

Sil baştan başladım bize..Kalbimize bir şans daha verdim.Tüm aşklar bazen tüm nefretler bile şansı hak eder..Sen hak edermisin.Ben sana eskisi kadar yakışırmıyım , yada o zamanlardaki gibi olurmuyuz bilmem..Sana unutmak adına bir sünger çekipte kurtulamadım..Ama ayrılığın üstüne sünger çektim..Yok saydım bundan önceki tüm yaşanmışlıklarımızı..Sıfırdan bir hayal kuruyorum bize..Belki yıkım çok ama çok yakında olacak..Belki içim eskiden dahada parçalanacak..Olsun parçalanmaktan korkmuyorum sanırım..Seninle olmak sensizlik kadar can yakmıyor..Senli nefes alışlar sensiz boğuluşlarımdan çok ama çok güzel..

Korkuyorum..Yine korkularım ceplerimde..Aşkım bela sanki başımda..Aşkın kokusu sürüklüyor beni peşinde.Sanki yavrusunu kaybetmiş bir anne misali kokundan buldum seni..Tenin sanki cennetten çalınmış bir köşe..Gözlerin mercan yoğunluğu..Anlıyacağım ben sensizliğe alışamadım..Kaldıramadım..Ayrılığın yükünü omuzlarımda taşıyamadım..Sana geri geldim..

döndüm..Ellerimden tuttun..Sana söz tuttuğun bu el ömrünün hiçbir döneminde ellerinden kayıp gitmeyecek..Söz seni bir çocuk parkında unutmayacağım..Sen salıncakta sallanmaktan bile daha fazla huzur veriyorsun..

Şimdi ..diyorumki zaman dursa..Böyle..Burda..Hiç ilerlemese..Hep ama hep seni sevsem..Hep beni sevsen..Bu sefer eller için senden geçmiyeceğim..Onlar mutlu olsun..Gururum tatmin olsun diye sensizliğe düşlerimizi kurban etmeyeceğim..Hayal kahramanım..düşlerimin..Rüyalarımın tek sahibi..Sana birikiyorum şimdi..Zaten sende bende biliyoruz..Tüm satırlarım sana kanıyordu..Varsın şimdi de tüm satırlar bize sevsin..

Bahar bizim için süslensin , kuşlar bizim için uçsun,kelebekler bizim için mutluluk tozları serpsin..Hatta arılarada söyle en güzel balı bizim için yapsın..Meyva ağaçlarına söyle bizim için mis gibi koksun..Bahar geldi ya..Belkide bu sarhoşluk ondan..Varsın olsun..Sen varken şarabın sarhoşluğu neyime..Senin sarhoşluğun en güzeli…

Korkuyorum..Bu kez daha çok korkuyorum..Sanki bir şeyler olacak..Avuçlarımdan kaçıp gidecek mutluluğum..Keşke eller değmese bu mutluluğumuza..Sende kalsam ..Bir ömür orda..Nefes bile almasam..Belki bitimlere gebeyiz yine..Olsun ..Ben bu kez gururumu değil seni seçiyorum…

Bu satırları hiç okumayacak olanım..Bu sana yazdığım son mektup..Acım yok oldu gitti..Acının ardından sıcacık bir güneş değdi.Hani derler ya her şerde bir hayır vardır..Bu ayrılığında bize faydası oldu..Anladım hayatımdaki yerini önemini..Biliyorumki artık kovsanda gitmem bi yere…

Kaç nazar boncuğu korur bizi bilmem..Milyonlarcası bir olsada korusa bizi.Kimse dokunmasa bize bizden başka…

Yine satırlarımın sonuna geldim..Bize bir dua edeceğim…Umarım Rabbim kabul eder..Duamı kabul eder..

Dünya üzerinde yaşanacak her mutluluktan bir toz bulaştır bize Rabbim..Dünya üzerinde yaşanan tertemiz aşkların her birinden temizlik bulaştır bize..Bizi ömür boyu mutlu ve birbirimize hayırlı kıl Rabbim…

En kısa sürede kavuşabilmek dileğiyle…Hoşçakal

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.01.2009 - 23:57

#76 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 23:56

Sizin yazılarınız mı bunlar ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#77 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2009 - 00:03

evet.. :) Gerçi daha önce başka bi yerdede paylaşmıştım..Okunmuş olabilir :P

ama iki tane şiir vardı onlarında yazarlarını yazdım :P

#78 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2009 - 00:13

Son yazmış olduğunuz yazı burada var da o yüzden dedim.
Adminsiniz sanırım bahsi geçen sitede , ya da sizin yazınızı alıntıladılar.

Değişiklikler Kaydedildi...

#79 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2009 - 00:19

Yazılarımı bi kaç sitede bende gördüm ama malum net ortamında paylaşıldığı için herhangi bi koruma yok ispat edin derseniz edemem :) ama ben biliyorum en azından benim olduğunu ..

O konularda bende çok hassasım yani alıntı yapsam mutlaka yazarım alıntı diye..Bunlar bana ait ..yazıların geneline bakılınca aynı kalemden çıktığı belli oluyor ..

Teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğun için..

#80 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2009 - 00:24

Merhaba…

Ben aslında sana yazmazdımda..Ne bileyim..Dün gece aklıma sen geldin..Saatlerce kendimle ,vicdanımla boğuştum durdum.Seni aramakla aramamak arasında saatlerce gidip geldim.Biliyordum..Duymak istediğim senin sesinde..Sanki sesini duyduğumda rahatlayacaktım..En azından iyi olduğundan haberim olacaktı..En azından yaşıyor ve hayatta olduğundan emin olacaktım..Ama arayamadım..Kıyamadım ki sana..Uykuna..Hani sen bi sabah demiştin ya ..Seni arayacaktım ama kıyamadım ki sana ..uykuna..Bende gecenin o kör saatinde seni uyandırmaya kıyamadım..Yanlış anlama seni hala sevdiğimden değil..Sadece o saatte patavatsızlık etmek istemediğimden..Beceremedim değilmi? Yine yalan söyleyemedim..Seni çok ama çok sevdiğimden işte..Nasılsa sen okumayacaksın ya bu satırları ..Söyledimde içim rahatladı..Ben seviyorum seni be yaramaz adam..Neyse geçelim bu bol sevgili ve içinde bolca sevgi haykıran satırları..Satırlar yine canıma okuyor..Kırk satır mı desen kırk satır derim..Ölümüm bile olsa kırk satır…Sensizlikten daha kötü olamaz ya…

Dün çok güzel bir hava vardı..Bahar gelmiş öyle diyorlar..Şimdi ben sensiz baharı neyleyim desem çokmu arabesk olurum..Çokmu avam kalır..Çokmu gözünden düşerim..Neyse olsun ..Herşey olacağına varıyor..Seni gözümden sakındım da ne oldu…Yine bitti..Yine bitti..Hikayemize son yazıldı..Bir daha başlamaz..Şimdi sen ne yapacaksın bu baharda?? Hani beni ilgilendirmezde ..Hani seni merak ettiğimden değilde..Ben sizin oralardaki baharları merak ettim..Bizim burada kaldırımlar betonlardan çiçekler açmıyor..Tıpkı kışın karın tutmadığı gibi baharda ..yazda çiçekler yakışmıyor toprağa…Ne yaparsın..Buralarda böyle..Sen şimdi uzak diyarlara gittin ya oralarda toprağın gibimi yoksa..Çiçekler toprağından sökülüpte başka yerlerde başka topraklara dikildiğinde filiz vermez ölürmüş..Sende ÖLME olur mu?? Hani seni sevdiğimden değil..Hani sana deli gibi aşık olduğumdan değil..Hani yakışmaz ya ölüm kimselere işte ondan..Yoksa ..Yoksa sen üstüne alınma..Hem hiç erkekten çiçek olurmuymuş…Sana çiçeğimsin dediğimi duysan…Sıraladığın lafları duyar gibiyim..Sakın fazla savurma lafları..Yinede kırılır..incinirim..

Sahi senin günlerin nasıl geçiyor..Benim günlerim gibi ıslak mı…?? Sende gözyaşlarını kurusun diye güneşe seriyormusun? Güneşe serdiğinde kaç damla yaşın kuruyor..Hala kuytularda yüreğini intihar ediyormusun..Hala bebek gözlerinle..Yakut ..mercan gözlerinle gülümsüyormusun hayata inat..Yoksa hala tıpkı o zamanlardaki gibi..Küskünmüsün her şeye…Peki hala o zamanlardaki gibi mi geçiyor gecelerin..Hala gecenin bir yarısı o parkta arkadaşlarınla buluşuyormusun..Hala o gecelerdeki yıldızları sevdiklerine anlatıyormusun..Hala seni sevdiğimden değil..Hala sana aptalca aşık olduğumdan değil sadece seni merakımdan..Meraklıyım sen bilirsin beni…

Gerçekten bilirsin değilmi beni?? Neyi sevdiğimi hala biliyormusun..Karanlıktan korktuğumu..Böceklerdende korktuğumu hala biliyormusun…Yıldızları saydığımı..Bulutlara bakıp onları şekillere benzetipde hayaller kurduğumu..Peki seni hala çok sevdiğimi biliyormusun..??Her ayrıntımı..Sözlerimin alt yazısını hatta kaprislerimi bile hala biliyorsmusun…???..Bilmiyormusun…Tahmin etmiştim…

Soracağım bir şey daha varda..Lafı nasıl oraya getireceğim..Hangi cümlenin sonunda bu soruyu soracağım bilmiyorumda..Ondan bu kadar zorlanıyorum..Gideli ..Biteli çok oldu ya..Sevdinmi başka birisini..Aşık oldunmu..? Başka bir kadın ..Başka bir kalp ..Yani açıkçası başka bir sevdiğin..sevgilin odlumu?? Hani merak ettiğimden değil..Hani seni çok sevdiğimden değil..hani sana aşık olduğumdan değil..Öylesine bir soruydu …Boşver ….CEVAPLAMA…Hazır değilim cevapları duymaya..Kendimden kaçan bir sağır..Hiçbirşey görmeyen bir körüm..

Sanırım yine bitme gitme vaktim geldi..Sen iyi bakarsın değilmi kendine..Bakarsın biliyorum..Sen yazmasanda ben yine arada yazarım sana….Günün birinde okursan şayet bu mektupları..Ki okumazsın biliyorum…Ama okursanda..Sakın umutlanma oldumu?? Bunlar benim kendime ..içime yazdığım mektuplar..Benim sevdiğim SEN ..Sen değilsin..Benim sevdiğim sen benim içimde yaşıyo..Ben içime yazıyorum bu mektupları..işte ondan sen yok say beni..

Yinede HOŞÇA KAL…Sakın yanlış anlama..Seni sevdiğimden..sana aşık olduğumdan değil bu satırlar..Birinin içinde ölenleri dışındaki toprağa gömmesi gerekiyor..Bunu ben ikimizin yerine yapıyorum…Sakın kızma bana..

GÜLE GÜLE..En kısa sürede görüşebilmek ümidiyle…