İçerik değiştir

- - - - -

O Benim ; Sahibinin Sesi ... Gelgitlerim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 221 yanıt verildi

#41 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:14

Benimde bir kalbim olabileceğini düşünemedin değilmi? Üzülebileceğimi , ağlayabileceğimi düşünmedin değilmi? Gülsemde içimden ağlayabileceğimi görmedin değil mi? Bu can acısı geçer diyorsun..Peki acılarımın hiç geçmeyeceğini düşünmedin değil mi??

Hep kaçtın sorulardan…Hiçbir zaman cevapların olmadı..Benim gözlerimin üzerine yağan yağmurlardan hiç sorumlu tutmadın kendini..Evet ben acizim..Yokluğuna rağmen sevdim.seni..Yoksunluğuma rağmen inandırmıştım seni varlığıma..Demekki inanmamışsın sen hiç bana..Yada ben hiç olmamış aslında..Bir hayal ürünü ..Sadece düşüncelerini , uykularını süsleyen yapay bir oyuncaktım öylemi?? Sen gözlerini açtın ve ben silindim düşlerinden , sen uyandın ve ben kayboldum ..Sen gitmek istedin ve oyuncağın kırık dökük kaldı..Tamiri yok ..

Ama sen benim HERŞEYİMDİN..Herşeyimi alıp gidiyorsun..Rüyamda değildin sen , hayalde değildin sen..Vardın işte..Gerçekten..Dokundum sana , kokladım varlığını..Uyuyorum o günden bu yana..Belki unuturum diye..Belki anlarım seni diye…Uyumakla unutulmuyor, her sızıda sen geliyorsun aklıma..Neden bu çaresizliğim bilmiyorum..Sadece aciz bir kelimenin ardına yüklüyorum tüm anlamları ..SEVİYORUM.. Evet!! Duymaktan sıkıldın artık ama ben söylemekten sıkılmadım..Delilik belkide..Olmuyor işte senden uzakta yaşanmıyor..

Nefes almakta zor gelirmi insana…Öyle işte ..Nefesim bile yakıyor genzimi…Sende bitti sanırım bir şeyler..Sorgulama beni diyorsunda..Sen neden sorguluyorsun beni..Sanki en ufak hatamı bekliyorsun …Hani bir hata yapsında sileyim anında diye..Bense her hatanı görmezden geliyorum..Her hatana içimde mazeretler üretiyorum..Artık mazeret de bulamıyorum..Avunamıyorum senden ayrı rüyalarda..

İmkansız biliyorum , oysaki biz ne imkansızı ardımızda bırakmıştık..İmkansızı söylesen banada …Beraber aşsak olmaz mı?? Sevsen olmaz mı?? Ağlatmasan olmaz mı??

Anlasana …İçimden gelenleri içimde tutmaktan sıkıldım..Bağıramamaktan..Hıçkıramamaktan sıkıldım…Tükenmek istemiyorum ben..Görmüyormusun …Çırpınıyorum…Duymuyormusun …Ben ÖLÜYORUM…

her şeye rağmen bir gülüşün bir bakışın yetiyor…Neyi fark ettim biliyormusun..Ne zaman yalın yalnız kalsan yanımda oluyorsun..Benim sana ihtiyacım varken sen hiç olmuyorsun..Ben sana muhtaçken sen yoksun yanımda fark ettim..Cesaretim yok işte…Biliyorum sen HİÇ SEVMİYORSUN BENİ…

Benimse ardıma bakmadan gitmem gerekiyor değilmi.. Ben kadınım ..Güçlü olmak zorundayım değilmi , ağlarsam aptal , yalvarırsam gurursuz olurum değil mi?? Kalıplar içinde yaşamak zorundamıyım..?? Ne yani olamazmıyım farklı..Ne yani SEVEMEZMİYİM seni..

Ellerimden sadece bi kaç dakika tutuyorsun..Gözlerime bile uzun uzun bakamıyorsun …Ne o yoksa çekindiğin bir şeyler mi var..Yoksa sende BENİ SEVMEDİÐİNİMİ GİZLEYEMİYORSUN…
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#42 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:16

Ayrılmalıyız artık..Gitmeliyim bu yerlerden..
Saadetler diliyorum sana beyaz güllerden..

Bu kaçıncı vedam..Hatırlamıyorum..Sanırım bi düzineyi geçti..Vedalarımın sayısı..Hep hoşçakalla yaptım tüm vedalarımı..Hep bir dönüş umudumuz kalsın istedim..Her hoşçakalımdan sonra döndün bana..Döndüm sana..Biliyorum..Biz ELVEDA demeyiz..Diyemeyiz..Vedalar sadece bi durak mesafesi uzaklıkta.Kısa mesafelerde olurdu hep vedalar..Uzun vadesine dayanmazdı yüreğimiz..Yüreğimizle severdik biz..Bedenler şehvetle yanmazdı bizde..Tek günahımız elimden tuttuğunda terleyen avuçlarımızdı..Bu kadarcık günahımız varsın olsundu..

Hatırlamadığım kadar uzaktasın şimdi..Umut ekmiştim yollarımıza …Kalbimizde yeşertmiştik bütün umutlarımızı yalanlardan çok ama çok uzaktaydık..Yalan bize yakışmazdı..Aykırı ruhlarımıza tersti..Her ne kadar kurallardan duvarlarda örsek yolumuza bilirdik bir gün kural diye bir şey kalmıyacaktı..Kalmıyacak demiştin..Sözümüzdü

..Sözümüzü tutamadım ben..
yarı yollarda caydım hep senden..Tam sana gelecekken..Tam sendeyken..Tam gözlerindeyken vazgeçtim hep..Pişmanım demem…Diyemem..Pişmanlık seni geri getirmez..Pişmanlık beni geri getirmez.. Hatırlamıyorum..Bu kaçıncı vedam..Noktalardan çok uzaktaydı vedalarımız..Hep virgül arası kadar adım uzaktaydık bize..Bizi anlamadık..Anlayamadık..

Şimdi benden ayrı..Şimdi senden ayrı uyuduğumuz her gece kayıp ömrümüzden..Bu şehirde kaybettim seni..İsli ..puslu ve gürültülü bir şehirde..Kalbimin sesini duymamışım..Kalbim avazı çıktığı kadar SEN Diyor duymuyormusun..?? Kulaklarınmı sağır oldu..Yoksa gözlerinmi kör..Yada kalbinin anahtarını toprağamı gömdün..

Denizi olmayan şehrin adamı..

Anla …Anla artık
bu satırlar sana..Yok içimde senden başka hiç kimse..Hiçbir günah senin masumluğun kadar çekmiyor beni kendisine..Gel..Gelde avuçlarım terlesin yeniden..Ellerini tutayım..Nedendir bilmem..Belki sana ihanetin korkusundan..Senden sonra..Kimseyi öpmedim ben..Öpemedim..Dudağımda senin dudağının izi vardı..Ellerimde ellerinin..Gözümde su gibi gözlerinin izi vardı..Bazen yeşil..Bazen mavi olurdu. O gözlerin..Ne çok severdim..Gözlerin mabedimdi..Orda arınırdım tüm günahlarımdan..Ve orda kalırdım çırılçıplak..

Hala ....... mı gözlerin...deli adam hala geleceğini düşünmüyormusun..Hala uzaklara gitme hayalin sürüyormu?? Hala neşen ..sevincin duruyormu? Hala mutsuzluğunu vurdumduymazlığınla..Çok neşeliymiş gibi görünmekle saklıyormusun..

Ben sana soramıyorum..Artık sana ulaşmaya çalışmıyorum…Bu kez gururumu dinliyorum..Ona uyuyorum..Sana gelmiyorsam..sebep inadım değil GURURUM..DUVARIMDIR GURURUM…Ayyaş ruhumun tek engeli..Aşk sarhoşluğumun tek engeli gururum…

Ben hala aynıyım..değişmedim..Hala çok safım..Hala insanlar kalbimi kırabiliyor..Hala gözyaşım en olmadık zamanda akıyor..Ben hala cebirden bişey anlamıyorum..Hala sadece yazılar yazıyorum..Aşk mektupları yazıyorum..Tıpkı eskisi gibi..Hala sade bakıyorum..Hala yeni bişey öğrendiğimde gözlerimi kocaman kocaman açıyorum..Hala hayatı anlayamıyorum..Veee hala karanlıktan korkuyorum…

Söylemek çok zor..saçma belkide..Hala eskisi gibi Seni çok seviyorum..Adının anlamı ulu..yüce olan adam..Seni hala ulu ve yüce seviyoru..Bazen tertemiz..Bazen günah dolu..Bazen melek..bazen şeytan..Yinede SENİ ÇOK SEVİYORUM…

Değişen tek şey artık sana sevdiğimi haykıramıyorum..Sadece kendi içime fısıldıyorum…Biliyorum..Sende beni seviyorsun..Beni unutamazsın biliyorum..Ve biliyorumki artık sende SENİ SEVİYORUM diyemezsin..Çünkü sende benim gibisin…Çünkü

Biz birbirimizin ruh ikiziyiz…Hep söylemiştim..Halada söylüyorum.,

SENDE BEN GİBİSİN..

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2009 - 00:21

#43 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:18

devamı gelicek...

kılıç....okuduğun ve beğendiğin için teşekkür ederim :P

#44 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 22:22

Yazdığın için, ben teşekkür ederim...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#45 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 12:45

kılıç...teşekkür ederim..

bi tanede araya mola vereyim..

SENİ İÇİMDEN TERK EDİYORUM

Binmediğim hiç bir otobüs
Beklemediğim hiç bir durak kalmadı bu şehirde
Gittikçe azalıyor hayat
Neyi erken yaşadıysam
Hep ona geç kalıyorum
Sana göçüyorum her sonbahar
Yolların çıkmıyor aşkıma
Unuttuğun yağmurların adı saklımda
Seni içimden terk ediyorum

Susmaktan yoruldum
Kuşlar ve şarkılar,
bu şehri terk edeli
Efkar demliyorum gözlerimde
yaşlarımı,
yanağıma varmadan öldürüyorum
Tam sancağımdan yaralıyorum kendimi
Alnını yüreğime dayadığın güne bakıp
SENİ İÇİMDEN TERK EDİYORUM

Ne unutacak kadar nefret ettin
Ne hatırlayacak kadar sevdin
Yıkık bir duvar kadar bile
Pişman değilsin biliyorum
Beni hep bulmamak için aradın
Yanıldığımdın
Yangınımdın
Yangındın

Sensizliğe yenilmek
Sana yenilmekten zor olsada
Ardımda bir sürü “belki”ler bırakarak
Seni içimden terk ediyorum

Şimdi
İçimde öldürecek bir anı bile bulamayan
İki yarım kaldık
Tamamlayamadık bizi
Elinden tutamadık yanlızlığımın
Saçlarımıda uzaklarına gömdün
İçimin mavisi senin okyanusundandı
Al! geri veriyorum.
Kilitleri hep yanlış kapılara vurdun
Devrilmiş vagonlara dönerken gözlerim
Sana bensizliği terkediyorum

“Yarime uzanmayan bütün dallar kırık” demiştin
Aşk içinde doğmuşsa nereye kaçabilirdi?

Ne tuaf değil mi?
İçimi acıtanda sendin
Acımı dindirecek olanda.
“Ya öldür beni”dedim
Ya da ğit benden.
İçi bulanık bir sevdanın ucunda
Seni kaybettim.
Aldırmadın aldırmalarıma
Bir gecede yakıp yarini
Şafaklara sattın ihanetini
Küllerime basanlar bile utandı yaptığından
İşte soluk bir ömrün son nefesi
Benden
İçimden
Terkediyorum

Kahraman Tazeoğlu

#46 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 13:34

Kaybetmek insanın içini kazanmaktan daha çok dolduruyor....Bu doluluklar, satırlar çok daha kuvvetli dökülebiliyor?

#47 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 16:06

Ben genelde mutsuzken daha çok yazabiliyorum..Mutluyken tek satır çıkmıyo..Tıpkı Eylül ayından bu yana olduğu gibi..

#48 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 20:52

Sen mutlu ol ve yazı da yazma, varsın bizde okumayalım,ama sen mutlu ol....Eski yazdıklarını aktarırsın onlarla yetiniriz...

#49 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 23:53

teşekkür ederim inşallah..Herkes mutlu olsun tabi..

#50 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 23:56

Bunca zaman seni bitirir mi Sandın?..Gittiğinde sen unutulur içimde binlerce yalancı aşk filizlenir mi sandın? Giderken demiştim ya ..Bavuluna birazda benim kokumu doldur..Korkum önce kokumu unutmandı..ki…Korktuğum başıma gelmedi..Kaç hercai bahar geçirdim sensiz , kaç güneşte terimi elime sildiğim yaz , kaç tane karların altında buz kestiğim kış ve sayamadığım kadar bahar geçirdim..Sensiz ….Sanma ki ..Hepsi sensiz geçti…Sen hep yanımdaydın..Hiç gurbetim olmadınki sen hep Sıla’mdın…Vatanım yani..Gurbetim İyot kokulu İstanbul..Hasretim içinde sen barındıran denizi olmayan şehir..

Tarifeli şehir hat otobüslerinin vardığı son duraklarda …Ulaşılan kocaman otogarlarda buluşma kokuları..Özlem sonları…Sonra yine yeniden başlayan yolculuklar..Cam kenarından yare yollanan veda buseleri ..Ve işte Sıla’dan Gurbete yapılan uzun uzun yolculuklar..Kimsesizliğe mahkum edilen sevişmeler…Uzaklarda bir ümit , uzaklarda bir umut ve uzaklarda bir yorgunluk…

Yeniden sayılan dakikalar , dakikaların ulaştığı saatler , saatlerin anlamsız üreyişlerinden doğmuş günler , günlerin anlamsızca ardı ardına gelişleriyle harcanan yıllar..Asla anlamsızlığına rağmen harcandığına inanılmayan zaman aralıkları…Yar sevmek zordur derler..Aşkı çekmek imkansızdır derler..Yazık ki ne yazık!!! Peki onlar uzağımda seni sevmek , sana sen biriktirmek imkansızlıktan ne kadar öte bilemezler..

Sana birikiyorum , Sana sen biriktiriyorm..Aynı zamanda beraberce ömrü tüketiyoruz..Acımıyorum geçen zamana..İçimdeki uhde yaşanmışa özleme değil..Sen yanımda yokken yaşayamadığımız her bir ana..

Olsun ..Yinede Olsun demek…Doğru mu ? Yanlış mı ? Yoksa sorgulanmamalı mı? Bilmiyorum..Sadece hayat beni yaşa diyor bende hayatla beraber senide sensiz yaşıyorum…Vuslatlar kısa , vuslatlar doyumsuz , ayrılıklar acı ..Dilimde acımtrak tadı , üstünde kekremsi rengi.. Olsun..Yinede olsun..Anılar birikiyor ya ..Uzağımdada olsan anılar çoğalıyor…

Yakışıyor bu sefer mutluluk bize..Bu sefer yakışsında aslında..Bilmediğim her şeyden belkide bildiğim tüm varlıktan uzakta ..ayrı bir yerde sakladım seni..Kimselere demem ismini..Kimselere anlatmam cismini…Varsın onlar seni benim delirmiş aklımın bir oyunu sansınlar..Varsın onlar beni deli sansınlar..Yoktan bir varlık yaşıyorum diye içten içten gülsünler..Sen varsın..Anlatmasamda ismini cismini, sır gibi saklasamda seni varsın kalbimin bir köşesinde…Teninin izi kalmasada tenimde , elimi tuttuğun anlarda avcumun teri şahit sevdiğime…Yok belki yan yana bir resmimiz çerçevede , hatta benim sen tarafından sevildiğimi kanıtlama gibi bir derdim yokki…Sen sevildiğini bil yeter…

#51 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2009 - 23:59

Sahnemde kapansın perdem..Bu benim son oyunum..Biterse bi daha oynanmayacak..Ondan bu sefer oyuu bir türlü bitirmemeye yanaşmamam..Ondan oyuncuların her dileklerini yerine getirmem..Kaprislerine katlanmam..Nazlarını çekmem..Onlara önemliymiş gibi davranmam …Korkumdandır her şey..Oyun biraz daha biraz daha uzasın diye..Ondan seyircilerin gözlerinin içine bakıpda derinlerine yalan söylemem..Ondandır..Bu oyunun biraz daha uzaması..

Çünkü; ama ; fakat ; lakin…Hep bu kelimelerle keserdi hayat yolumu..Biliyordum ..Aslında hepsi..Bir öncekindeki kurulmuş tüm cümleleri imha ediyordu..Yok edicilik bulaşmış bir kere..Okunuşu nasıl olursa olsun..Kulağıma nasıl gelirse gelsin..Bundan öncekileri yok say demekti..Ama ben yok sayamıyorumki..Dedim ya yine cümleleri imha ettim..

Sahnede süren bu oyun hiç bitmese keşke..Sürse..sürse..Oyuncular yorulduğunda hemen değiştirilse..yeni oyuncular..olsa..Olsada dram hiç değişmiyor ki..Seyircilerde aynı üstelik..Farkındayım…Alkışlar değişiyor sadece…Alkışların azaldığını hissediyorum..Sıkıldılar artık..Oyuncular değişsede hepsi aynı gözlerden bakıyorlar..

Oyuncular , seyirciler , alkışlar hep sıkıldılar..Bir ben sıkılmadım..Bir ben yorulmadım..ama (bak yine imha ettim bir önceki cümleyi her zamanki gibi..Neyse sen yok say..) Sıkıldım..Bu oyundan sıkıldım..Çok zamanımı (ç)alıyor..Zaman kıymetli..akıp giderken içimde akıp gidiyor..

Perde kapanacak günün birinde..O zamanda bu oyunlar bitecek..Sen sadece sabret..O zaman bende biteceğim..Kırıntı ararken bu oyundan KÜL bile kalmayacak..Perde kapandığında

Alkışlarmısın beni..

#52 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 00:02

Şimdi her zaman yürüdüğümüz o yolda sessiz , sedasız yürüyorum..Dal kıpırdamıyor..Yazdan olsa gerek..İçim üşüyor ..İşte buna bahane bulamadım.Kıştan diyeceğimde dallardaki çiçekler yalanlayacak..Yani inandırıcı olmayacak.. o KOLTUÐA o masaya baktım uzun uzun , isimlerimizi kazıdığımız ağacı seyrettim bir süre..

Her zaman ayaklarımıza dolanan o sırnaşık kedide orda işte..Yine bakıyor yalın gözlerle..Bu sefer o değil ben yalınım , yalnızım...Yokluğundan urbalar diktim üstüme..İğnesini tenime batırdım..Sırtıma nakış nakış adını işledim..Kanadım ..Kanadım kırıldı sen yoktun..

O sahile gittim yine..Hani tuttuğun balıkları tek tek denize attığım yere..Hani demiştim ya ..Onlarında sevdiği vardır belki ,beklerler..Sende hadi kavuşturalım sevdiklerine deyipde her tuttuğumuz balığı azat ederdin..Aslında geri attığımız balık yaşayamazdı..Bir kere olta ağzını paramparça etmiştir..Gittin ya öptüğün dudaklarım paramparça ..

O gelinlikçinin önünden geçtim yine..Yine o vitrindeydi..Hani çok yakışır sana dediğin..Şimdi o gelinlik hesap soruyor benden..Nerde ?? Söyleyemiyorum ki..

O öldü..Yoksa onsuz gelirmiydim buralara..Söyleyemiyorum..O öldü..Ben onu mezarına uğurladım..O şimdi beni bekliyor Diyemedim..

Yakışmıyor işte yokluğun bana..Bende yaşayamıyorumda doyasıya..Zaten istemiyorumda..Katlanırım yaşamaya inat..Varlığından kalanlar yeter bana..Kazaklarını koklarım , kol düğmelerini öperim , kokunu solurum , yazdıklarını okurum..Yinede unutamam ki seni..Sen beni unutma demiştin ya o ilk gecemizde..Unutmam söz seni..

Ciğerim yanıyor , yanıyorum ..yanıyorumda küle dönmüyorum..Yalvarıyorumda Allah'a ecelimde gelmiyor..Hadi bir kerecik olsun gel rüyama..Aylardır göremedim rüyamda..Resmine sarılıpda uyuyorum..Saçlarımı yoluyorum tek tek , kimse senin gibi koklamasın diye saçlarımı..Tüm hayallerimden bir kalemde vazgeçiyorum..Ben bir hayal uğruna yok oluyorum..

Herkeslere uzaklarda bir sevdiğim var , bir gün gelecek beni yanına alacak diyorum..Sen benim içimde yaşıyorsun ben sana nasıl ölü derim..Her sabah soframdasın , her akşam yatağımda..Söyle ben sana nasıl öldü derim..

Sordular senide ismini alamadılar ağzımdan..Kimse yüzüğümü çıkaramadı parmağımdan..Tanıyanlar sordular , tanımayanlar merak ettiler..Ben

O ÖLDÜ DİYEMEDİM..

#53 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 00:03

Ne vakit seni hayal etsem..Bir güneş doğar kalbimin en güzel köşesine.Işıl ışıl olur sevdan yüzüme ışıltısı vurur sevdanın..Bir melek olurum..Senle bir hayat düşlesem..Ne vakit gözlerin gelse aklıma.En güzel şarkıların en güzel nakaratlarını senin için söylerim..En güzel aşk şiirlerinin en can alıcı mısralarında seni görürüm..Sana söylerim daha önce gün yüzü görmemiş kelimelerimi..Aşk bu..Beni alıpda sana götürmez ama ..Seni alıpda hayallerimin en güzel köşesine götürür..

Ne vakit sen gülümsesen..Şehrime mutluluk tozları bulaşır.Tüm şehir bereket saçar , hatta çocuklar bile gülümser , deliler bile bana dönüp “sen bizden de delisin” der..Olsun ..Varsın desinler ..Ne güzel…Deliler değilmi sorgusuz sualsiz cennetin kapısından geçen..Ne vakit ellerin elime değse..Tüm ağaçlar çiçeğe durur , mis gibi kiraz kokar ortalık , taze ekmeklerin kokusu burnumuza gelir..Ne vakit ellerin avuç içlerimi terletse aşka ibadet edesim gelir..Aşk bu ..En güzel kokusunu hazırlayıpda bizi baştan çıkarır..

Ne vakit sen o güzel gözlerinle gözlerime baksan..Benim aklıma mıh gibi çakılır kalırsın..Seni kazırım alnıma kaderim diye..Sen yazılırsın alnıma , ben yaşarım seni aşk tadında..Sen gözlerime bakınca şehrime yedi renk gökkuşağı doğar..Bizde geçeriz gökkuşağının altından..Belki kabul olur vuslat dileklerimiz..Aşk bu her süprizi teninde taşır.

Ne vakit kulağıma o sözleri fısıldasan ,utanır bakışlarım ..Baktığımda utanmayan sevgiliden yâr mı olur..Gözün gözüme değdiğinde bakışların kaçar ,korkarsın günahtan..Alna yazılmış yazıda korkarız günahından..El değmemiş kalmalı aşk bu şehirde..Kirlenmemeli .. İbadetimiz , duamız Allah’a bu aşkta..Biliriz o kavuşturur bizi günü vakti geldiğinde..Aşk bu..Kavuşursak bitirir bizi…

Ne vakit ayrılık gelse bu aşka , gönlün kıyameti kopar..Alın yazımızı bozamayız sadece geciktiririz.Alın yazısına müdahale etmek Günah değilmi yar ..Gidersinde iki ten , iki beden ayrı ayrı yerlerde günahkar kalır.. Madem ki ayrıldık , mademki alın yazımızı geciktirdik ..Mademki sen ve Ben günahkarız..O zaman Cehennemi hak edeniz. O zaman bırak boylayalım cehennemin dibini..

Ne vakit bir çocuk gülümsese aşk herkese mutluluğunu bulaştırır..Ne vakit seni düşünsem aşk sebepsiz yere Prangasını kollarıma takar..Beni sana hapseder..

#54 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 22:45

Birilerinde haps olmak,Aşk için değişik ve güzel bir tanım...

#55 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 23:52

aşkın her hali güzel aslında :S teşekkürler ...

#56 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 23:55

<<<Küçüğüm daha çok küçüğüm
Bu yüzden bütün hatalarım
Öğünmem bu yüzden
Bu yüzden kendimi
Özel önemli zannetmem>>>

Adımlarımı attığım zaman aslında biter sandım yürüdüğüm yollar.Yolun sonu sana varır sandım..Adım adım yürüdüm..Sana geldiğimi sanarken aslında senden çok uzaklarda bir şehre varmışım..Karanlık , ürkütücü ve ıslak bir şehirdeyim.Gözlerimmi kör olmuş ,yoksa ortada bir şeyler mi yok..Bilmiyorum.Yok işte hiçbir şey.. Küçüğüm ..işte..Küçüğüm..Sanma sen büyüdüğümü..Ne fark eder boyum uzamışsa, ben hala ayaklarımı kaldırdığım halde öpemiyorsam dudaklarından ..küçüğüm işte…Ne kadar uzatsam da ellerim varamıyorsa saçlarına küçüğüm işte…

Ben sende büyüyecektim.Sana vardığımda büyüyecektim.Ne fark ederki ..Aşamıyorum bu uzakları..Olmamalıydı bu aşkın katili yollar , şehirler olmamalıydı bizi ayıran..Oysaki o trenler , o otobüsler kavuşturmalıydı seni bana…Oysa onlar hep seni benden daha uzağa götürüyorlar…Söyle ne olur onlara..Söyle işte..Götürmesinler seni benden..Almasınlar kokunu , söyle onlara ben daha doymadım sana ..Söyle onlara geri getirsinler seni bana …

Bu yüzden bütün saçmalamam
Yenilmem bu yüzden
Bu yüzden hala kendime güvensizliğim>>>

Küçüğüm ..Büyümekten aciz bir çocuk..Kendimi o kadar da dev aynasında görmüşümkü..Sanki seni benden fazla seven olmadı sanıyorum..Oysaki sen benden öncede vardın ve seni sevenlerde..Ne bileyim ..Beni daha çok sev istedim..Senin daha çok sevmen için ben senden fazla sevdim..Sevdiğimizde büyürüz sandım..Yanıldım..Hala küçük kalmışım(z) ..Saçmalıyorum doğru..Tüm bitişlerde saçmalıyorum..Bitmesin istiyorum ama bitiyor işte..Ağlıyorum , üzülüyorum sonra yürüdüğüm tüm yollardan geri dönüyorum..Kesikler için de, parçalanmış bir şekilde kendi içime dönüyorum..Çocuğum ya ben ..Sen küçücük bir gülümsemenle kandırıyorsun beni..Ben artık kandırılmak istemiyorum..Tut çocuk yüreğime verdiğin sözleri..Gitme ne olur..SEN GİTME..BEN HEP KALIRIM SENDE..

<<<Ne kadar az yol almışım
Ne kadar az Yolun başındaymışım meğer
Elimde yalandan kocaman rengarenk
Geçici oyuncak zaferle>>>

Ben artık seni o şehirlere bensiz yollamak istemiyorum..Benide yanında götür.Korkuyorum burada ben.Herkes yabancı ,herkes uzak geliyor bana ..Şehrin tek gözyaşlarıyla ıslanmış gözleri bana ait.Avutmuyor kız kulesi , boğazımın iyot kokusu kandırmıyor beni..Anla artık ..İstanbul anlamıyor beni..Simidimi paylaştığım martılar için için gülüyor bana , meydandaki güvercinler dik dik bakıyor bana ..Çocuklar saçlarımı çekip de gidiyor , ağlatıyorlar beni..Burada makyajım akıyor..Ne olur al beni yanına ..Büyüt koynunda ..Üşüyorum ben bu buz gibi şehirde..Al götür beni gittiğin , o otobüslerin götürdüğü son durağa götür beni..Hüznüm boğuyor beni bu şehirde..

Bu yüzden bütün korkularım
Gururum bu yüzden
Bu yüzden çocuk gibi korunmasızlığım>>>

Tüm korkularım senden yana…Seni kaybetmek en büyük korkum..Biliyorum sensizde yaşanır bu şehirde , sensizde ellerimi tutan olur..Sensiz avuç içlerimi kimse terletemezki..Hala ilk günkü gibi heyecanlanır yüreğim sesini duyduğumda , sanki o ilk gözlerine bakışım gibidir tüm göz göze sevişmelerimiz..Sanki ilk öpücük gibidir tüm öpücükler..En masum günahımızdır aslında öpücüklerimiz..Ötesinden anlamaz ki küçük kalbim..

Gururum önümde durur , bundan sana kızıp da arkamı dönüp de gitmem..Oysaki ben her arkamı dönüp gittiğimde hıkçı hıçkıra ağlarımda haberin olmaz , avuturum çocuk gönlümü oyuncaklarla..

Yar büyüdüm artık avutmuyor o oyuncaklar beni..Artık bez bebeğim silmiyor gözyaşları mı , ufacık arabalarım , o kayıklarım alıpda götürmüyor beni sana ..Anla ..Büyümüş kalbim..Gururum büyümüş..Ben sana gelemiyorum , sen Gel diyemiyorum..

AMA SEN NE OLUR GERİ GEL…

#57 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 23:56

Gözyaşlarımdan kurşun askerlerim var benim..Her birini başka bir er meydanına salıyorum.Cenkler çetin geçiyor.Yoruluyor kurşun askerlerim..Yara alıyor ,kanıyor ..Sonra kurşun askerlerim azalıyor ..Ben tam o anda yeniden gözyaşlarımdan yeni adamlar yapıyorum ..Savaşa koşuyorum o askerleri..

Aşk ne kadar yok olursan ol..Bende gözyaşları var , gözyaşlarımın tuzundan kurşun askerlerim..

Korkmuyorum..Aşk ..Sana karşı boynumu eğmeyeceğim.Sen istediğin kadar üz..Ben savaşaağım..Bazen ağlarım bazen gülerim..Bilki o gün gelince Unutmam seni.. Unutmama günlerine gebeyim..Unutmalar onlara yakışsın..Ben yakışmayacağım unutmalara..

Ceplerime dolduracağım tüm mutlulukları , ne zaman sıkılsam ceplerimden mutluluğumu çıkaracağım..Avuçlarımın içinde tutup savuracağım mutluluk tozlarımı üstüme..Kutlayacağım yalnızlığımı mutluluk tozlarımla…

Gökyüzünden bir yıldız seçeceğim..En parlak olanından..Ona adını vereceğim.Nasılsa erişilmeyen yerlerden kimse çalamaz gözlerinin ışıltısını..Her gece sensin diye o yıldızlara selam yollayacağım..Hayalleri o en parlak yıldıza hapsedeceğim..Sen duymasanda ,ben her gece o yıldıza seni anlatacağım..

Aklımı bir akıl hastanesine kapatacağım..Unutacağım..Yok sayacağım..Bir deli iç huzuruyla yaşayacağım..Aklımdan uzakta ceplerimde mutluluğum , gözyüzünde en parlak yıldızım..Varsın olmasın soğuk şarabım..Sigaramın dumanı boşver boğmasın beni..Ne gerek var…Ben onlarsızda severim seni..

Olmayacağını kabullendi ruhum , hiç gelmiyeceğinide kabullendi tenim..Engelleyemez ya sahte hayatlar seni sensiz yaşamamı..Hayat gülümsememi engelleyemez ya..

Kurşun askerlerim..Hadi ben bu orduyu dağıtıyorum..Korunacak bir kale kalmadı aşkta..Artık bundan sonra aşk yokta zaten hayatta .. Son gözyaşımıda yuttum diyor ya tanımsız bir şarkının sözü..İşte öyle son gözyaşımı yuttum..Baktımda çok tuzluymuş..Baktımki ciğerlerim çürüyecek , baktımki aklımda binlerce soru kemirecek..Artık gerek yok kurşun askerlerim..Son askeriminde tükenince takati dermanı aşk denen de silinecek ömürden..Bu gözler yeniden ıslanmayacak..Yeniden savaşmayacak..

Kurşun askerlerim..Hadi göreviniz bitti..Savunacak kale kalmadı hayatta..

#58 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 11.01.2009 - 23:59

Satırlarımın arasında bir yabancı kaybolmuş..Bir labirentin içinde kayıplarda.Uğraşı kaçış..Kaçmaya çalışırken canım acır..Her bir harfim hançer yarası her adımında yaralarım sızlar yabancı.

Sen artık satırlarımda bir yabancı , yüreğimdeki derin sancısın..Kapat göz kapaklarını sonra hasretim gözüne kaçarda ağlarsın.. İstemem ağlama yabancım..Madem yabanım oldun , madem yabancı bir adam oldun ..Ağlama benim için..Kapat gözlerini..Gitmekse maksatın ki amacına ulaştın.Haramdır mercan gözlerinde siluetim ..

Bakma artık bana..Helalim değilsin..Kirlenmiş kalpler biraz daha yanmasın cehennem çukurlarında..Daha aşkın yanıklarının izi geçmemişken ..Ürkütür beni cehennem sıcaklığı..

Kaybım büyük bu gece..Her bir satır her bir hece bizdik.. Her nefeste iki kişilik nefes alırdık..Gittik ya bizden şimdi alınan tüm nefesler yarım..Unutmaya çalışırken acıtsada her duyulan , satır satır yazılan , her düşen yaprakta adımız var.. Satırlarımın arasında kayboldun sen. Adınıda unuttum. Şimdi unutacağım kime yazıldı bu satırlar..Öznesi belli kayıbımsın bu gece..

Kapattım kapıları , kapadım perdeleri ..Artık önemi yok ..doğmasın güneşim sabaha ..Artık önemi yok parıldamasın yıldızlar.. Bir önemi kalmadı yağmasın yağmurlar.. Görmeyeceğim ya senin gözlerini görmesin kimseleri..Kör bakayım , sabahlara uyanamayım..

Değer mi? Değermisin tüm bunlara ..Karanlıklarda kalmaya , günahlarda yanmaya , değermisin avuçlarımı terletmeye..Yaşadım ya seni o kadar güzeldiki..Yeniden yaşa desen gözüm kapalı yaşarım seni kayıbım..Mahşer de tek günahım..Kapat gözlerini artık ..Dayanamıyorum mercan gözlerine itiraz etmeye..

Yokluğun tek tesellim.. Sen varken inan seni unutamazdım..Unutmam lazım..Tüm yalancılar öyle diyor..Unut o vefasızı , unut diyorlar..Bilmiyorlar ki gönül unutmak nedir bilmiyor..Gel yabanım , yabancım ..Gelde unuttur seni..Sevdirmeyi biliyorsun ya ..Hadi son kez gelde unuttur bana seni..

Sen çoktan unuttun bilirim..Bilirimde söz geçmez ki bu yüreğe..Sanki damarlarımda kanım azaldı ..Sanki gittin gideli biraz daha hüzünlü oldum..Sen gittin gideli çiçeklerimiz soldu..Hani beraber dikmiştik ya ..Bahçemizde ..solduğu gün anlaki sensiz ölmüşümdür demiştin..Bak soldu tüm çiçekler , sen hayattasın hala.. Gelde varlığında ölü gibi susma..

Satırlarımın arasında bir yabancı kaybolmuş , yüreğimde tarifsiz acılar..Kabul olmayan dualar gibiyim.. GEL … GEL..de al içimdeki bu yabancıyı..Sana benziyor az ..Ama buz gibi..Bu sen olamaz ..OLSA ..OLSA…Sen taklidi yapıyor , tanıdığım sen bensiz uyumazdın , tanıdığım sen ellerimsiz üşürdün , tanıdığım sen ben ağlasam sen çağlardın..Bu yabancı sana benziyor sen değil..

GEL…Sol yan sancısı ..Gelde kabus bitsin..Ya aklımı kaçırağım , ya bu canı harcayacağım…

GELMİYORMUSUN…DÖNMEYECEKMİSİN..

Peki AŞKIM… ben seni sensizde yaşarım..Hiç rahatsız etmem.. Canını yakmam ..Bir köşede öylece bitişi izlerim..Sakın korkma benim satırlarındaki yabancı , korkma benim yüreğindeki sancı..Sen tanımamazlıktan gel..Zaten bir yabancıyım

#59 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 00:02

Artık İyi değilim…İyi olmak zormuş!! Hemde çok zor..Benim katlanamıyacağım sırtlanamıyacağım kadar zor..Zoru başarmanın her zaman imkanı olmuyor..Tüm imkansızlıklara rağmen hayat iyilere rağmen akıp gidiyor..Boşa harcanmış birkaç umudum var , yitirilmiş birazda ümit..Herşeye rağmen tüm karamsarlığımla hayatın bir ucunda durmaktayım..

Belkide dünya düz olmalı..Yuvarlak değil..Kıyısına kadar varan düşmeli bi ucundan..Parkta bir tahterevalli gibi.. Biraz hayatta ağırlığı az olan düşmeli..İçi kötülüklerden boşalmış olan havalarda kalıyor hep..Hayat artık bende içimi boşaltmak istiyorum..Gökyüzü benimde hakkım..Hakkımı gaspediyorsun zaman..

Yeter !!! Artık dur yerinde..Dönüp durma dünya midem bulandı..Herşey üstüme üstüme gelmekte , binalar, insanlar , sokak hayvanları her şey işte.. Ben yorgunum..Tüm mazeretim bu..

Gideni çoktan unuttum diyebilmek mümkün olmadı..İlkler unutulmadı ,sonlar beklenemedi gönülde sabır denen cam gibi dağıldı..

Yoruldum..İyi olmaktan.. Kırılmaktan , dağılmaktan sonra tuz buz olan parçalarımı bir yap-boz parçası gibi toplayıp bir araya getirmekten yoruldum.Anonim aşklardan , peri masallarından , bitmeyen hikayelerden , ima edilmeye çalışılan tüm sözlerden yoruldum..Sevgisizlikten boğulmaktayım..Depresif haller ciğerimi dağlamakta..

Yoruldum ..Süslü püslü laflardan , en güzel hediye paketleriyle önüme dizilmiş kanlı kalp parçalarından yoruldum..Kendi ciğerimi kan kusupta tükürmekten yoruldum..Mendilime gözyaşı diye puldan sevdalar dökmekten yoruldum…

Anlıyormusun !!!Duyuyormusun!!! Hissediyormusun…

Geceler boyu sonu (ünlem) işaretleriyle biten sorulardan yoruldum..Odamın duvarına vurupda bana geri dönen çığlıklarımdan yoruldum..Amansız ..Tedaviye cevap vermeyen kalbimden yoruldum..Ellerimden..Tenimden..Kendimden yoruldum…

Yokmudur ??? Tüm soruların cevapları bir yerde..Haritası yokmudur yürekte ve insanın kendini bulması kaç asır sürer..ve bir can kaç kere ölür kaç kere doğar..

Yorgunluğum yaşanmışlıktan değil..Yaşnmışlık ihtimali olan anılardan..Kirlilik çıkmayan lekelerde değil bulaşılmasını beklediğim kirlerden…

Geçmiş zamanlar dönmesin geriye..Sana rağmen..Sana rağmen ..

Keşke dünya düz olsaydı..Bir ucuna fazla giden düşse köşesinden..Tutunacak dallar çok uzakta olsa..Bir tahterevalli gibi..Ağırlığı az olan havada kalsa..Gökyüzüyle sevişse ….

#60 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2009 - 21:39

Göz yaşından kurşun askerler?Konuyla alakası yok ama bu bölümü okurken Filistinli Analar ve çocukları geldi aklıma...