İçerik değiştir

- - - - -

O Benim ; Sahibinin Sesi ... Gelgitlerim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 221 yanıt verildi

#21 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 23:11

27.temmuz.2007

Ben bir salıncağım ben ; hüzünler parkında. Bir başına . Kırık dökük her tarafım. Sankai yalnızlık bana AŞIK ben yalnızlığa. Hüzün dolu her yer. Tek bir ses , tek bir varlık yok. Hüzünler parkı hep böyle mi olur. Hep yalnızlık mı kaderidir. Benim gibi kırık dökük salıncakların. Yalnızım bir başıma, acılarım ve yaralarımla. Tuz basılan yaralarımla.

Hüzünler parkı burası. Hiç bir AŞIK gelmez buraya , el ele tutuşmuş yaşlı aşıklarda gelmez, güvercinler , minik serçeler. Onlarda terk edeli çok oldu benim gibi kırık dökük bir salıncağı. Burda herkes üzgün. Karşımdaki kayak , yanımdaki tahtaravelli. Hepimiz mutsuz ve yalnızız hüzünler parkında.

En çook canı yananda benim. Beni severdi tüm çocuklar. Deli olurlardı , benim için hatta ağlarlardı. Benimle olunca mutluluktan havalara uçarlardı. Bende az değildim hani. Onların ayaklarını yerden keser , zamanı vakti unuttururdum. Hatta bişey itiraf edeyim mi ? Kocaman kocaman kızlar , anneler , hatta ağabeyler akşam olup hava kararınca gelirlerdi bu parka onlarda benimle olmak için bu akşam vakitlerini beklerlerdi. Saatlerce benimle beraber olurlardı. Dertlerinden hayat telaşelerinden ,omuzlarında taşıdıkları yüklerden olsa gerek çok ağırlardı çok. Çekemezdim yüklerini. Sorun değildi bana geldiler ya . Benimle olmak istediler ya ne önemi vardı. Dertlerinin ,yüklerinin vede ağırlıklarını.

Artık kırıldı tüm bedenim. Eskimiş bir parkta sessizliğimle başbaşayım. Yalnızlığı hiç alışamadım. Ama o kadarda üzülmedim. Ben mutlu ettim herkesi , ayaklarını yerden kestim, varmak istedikleri yerlere göklere çıkardım onları. Karşılığı vefasızlıkda olsa. Onlar beni unutmuşta olsa. Bu güne kadar mutlu olduğum günler yeter bana.

Ben bir salıncağım hüzünler parkında. Hüzün çok yakıştı bana.

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.01.2009 - 23:11

Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#22 deryadeniz

deryadeniz

çözmeye çalışma beni...

• Dokunulmazlar
  • 4.502 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 23:18

çok güzeldi yüreğine sağlık
DeRyOş.!!

#23 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 23:31

deryadeniz....Teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğun ..beğendiğin ve yorumun için *ühü

#24 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2009 - 10:26

Bencede çok güzel bunlar yüreğine sağlık.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#25 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2009 - 10:52

€ylül...teşekkür ederim *ühü

#26 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2009 - 11:00

28.Temmuz.2007

Yine Sana Kaçtım geldim yaramaz bir çocuk gibi. Bu gece dertlerim sardı beni.Yalnızlığım sardı dört bir yanımı.Hep sana gelirdim sende zifiri karanlığında saklardın beni.
Ağlayacak gibiyim , dokunsalar boşalır gözpınarlarım.Dokunsalar yıkılır gider bedenim.
Hatırlarmısın geceyarısı ; ben ilk kez aşık olmuştum o ..... gözlü yare,ilk kez yar diye gönlüme almıştım ya gönülçelenin birisini.Sana koşup gelmiştim.Gözlerimin ışıltısı yıldızların ışıltısına eş olmuştu ya.Anlamıştım milyonlarca yıldızı niye koynunda sakladığını.
Hani ona ilk kez SENİ SEVİYORUM !!! SEVİYORUM SENİİ diye haykırmıştım yeşil gözlerine bakıpta .Gururu bir kenara bırakıp. Sen " ama biz......." diye başlayan cümleler kurmaya başlamıştı kaçmıştım yanından. O bilmiyordu ama yine sana sığınmıştım Öyle korktumki YAR'in cümlesinin sonundan ya beni sevmiyorsa? ya biz diye birşeyin varlığına inanmıyorsa? Sana sığındım Geceyarısı zifiri karanlığına sığındım .Hani yer yarılsada yerin dibine girsem demedimde , gökyüzünün karanlığında kaybolsam demiştim.O gün anlamıştım niye zifiri karanlıksın.
Hani hatırlarmısın? Aşkımı dolu dizgin yaşarken ........gözlü yarimle onuda sana getirmiştim o en çok ayışığının parlaklığına vurulmuştu.Gerçekten ayışığı aşık olunacak güzellikteydi.Geceyarısı o gün anladım ayışığına aşık olduğunu.
Geceyarısı ben geldim yine.Şimdi yok ...... gözlü yarim yanımda.Bu sefer ağlamaya geldim.Bu sefer haykırmaya geldim.Kinimi , nefretimi.Yaptığım hatalar bir bir ayaklarıma dolanıyor.Beceremedim ben Aşık olmayı.Beceremedim. En tehlikeli hataları yaparsam kalır yanımda sandım.Onun koynuda senin koynun gibi sıcak sandım.Yasladım başımı göğsünede bir ömür orda kalır sandım.
Yalanmış ...... gözlü yarin sevdası.Hevesmiş en akıl almaz istekleri .Şimdi gitti o.Ne zaman döner bilmem.Ama çook sıcaktı yarin koynu,çok sıcaktı yeşil gözleri.Ama çok soğukmuş kalbi. Yalan doluymuş.
Şimdi sana geldim Geceyarısı .Koynunda ölmeye geldim.Gözüm yok yıldızların parıltısında,gözüm yok ayışığının aydınlığında.Onlar ...... gözlü yarimin olsun.Eğer birgün gerçekten severse ,bir gün gerçekten kızın biri ısıtırsa buz gibi yüreğini ona hediye etsin yıldızların parıltısını,Ayın ışığını.Yürekleri umut dolu olsun AHHH ETMEM BEN O YARE.
Geceyarısı bana karanlığını ver.Beni zifiri karanlık ama bir o kadarda sıcacık koynuna al.
GECEYARISI BEN ZİFİRİ KARANLIÐINDA ÖLMEYE GELDİM.HOŞGELDİN DEMİYECEKMİSİN...

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.01.2009 - 11:08

#27 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2009 - 11:03

30.temmuz.2007

Canım acıyor. Yarama hiçbirşey merhem olmadı. Bu gün sensizliğinin ardından takvimden sildiğim kaçıncı gün? Sahi sevgilim sen böyle şeyleri sayarmısın merak edipte. Ardında bıraktığın bir enkazı merak etmezmisin . İçimdeki deprem 6.5 ama gönül binamın demirinden ,çimentosundan çalmışlar yetmezmiş gibi sende kalbimdeki sevgiden çaldın. Yoksa dayanırdım ben bu sarsıntıya. Katlanırdı yüreğim. Sen her malzemeden çalan bir mütahitsin. Söyle kaç gönül sarayını eksik yaptın. Nereye sakladın kalbimden çaldığın sevgiyi. Hangi gönüle kaçak kat çıktın. Hani gözbebeğine saray yaptın çaldığın sevgimden. Canım acıyor sevgilim canım acıyor.
Demirimden çalsaydın sadece bişey demezdim , kumdan çalsaydın bişey demezdim. Ama yapmıyacaktın sevgilim çalmıyacaktın sevgimden. Şimdi ben sevememki yeni bir kalbi daha. Şimdi güvenememki ben hiçkimseye . Bir ömür yıkık viran yaşayacağım artık. Belediye gelip kaldırana kadar enkazımı çürümeye terkedilecek gönül sarayım.
Haksızsam söyle, bir gün olsun adınla seslendim mi sana, Hep AŞKIM , SEVGİLİM demedim mi sana , sen ne dersen olmadımı kabulüm. Sen bilirsin usta deyipte sana teslim etmedimmi gönül sarayımın inşasını. Ben hiç sevmedim senden önce sen öğret demedimmi sevgilim. Haksızsam söyle. Uykusuz geceleri beraber almadıkmı koynumuza. Yarınsız bir hevesten ibaretmiydi sevgin. Niye bu kadar acımazısca öğrettin sevgiyi. Neden Ben çekip gidiyorum bile diyemedin bu sevginin arkasından.
Demirden çaldın , kumdan çaldın en önemlisi kabimden çaldın gönül sarayımı yaparken. Hani en başta bir soru sormuştum ya saydınmı yokluğumu diye. hırsız mütahit sen saymadın ama ben saydım 90 gün +1 saat 44 dakika .Yokluğunun üzerinden geçen

Dün 6.5'lik bir deprem oldu yüreğimde. Gönülsarayım viran oldu. Herşey yıkıldı,yokoldu,mahvoldu. O kadar çalmışsınki malzemeden toparlanamıyor hiçbirşey bidaha. Şimdi seninde canın öyle çok acısın istedim ama kıyamamki ben sana. Kendim yokolur giderimde kıyamamki yar sana. Bundan sonra olmasada bedenin yanımda Leyla dan geçme faslındayım. Kimseyi koyamamki artık yerine zaten kimse dediğin bir yabancı kimse işte ne anlar o benim acılarımdan. Ne anlar gönlümün viraneliğinden. Yolların aşktır artık bana.

Gelmesende sevgilim , gelsende artık olmasada gönülsarayım artık Aşkım sana .Ama varolan bedenine değil. Beni sevdiğin günlerdeki kalbine.
Senden tek dileğim iyi bak kalbine mahşerde tek isteğim o kalbin olacak.

#28 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2009 - 23:56

31.temmuz.2008

Tamam ; tamam oldu dediğim gündür belki bu gün. Yalnızlığa karşı hiç bu kadar korkusuz yürümemiştim. Güçsüzlüğümü , senin gülüşlerinle doldurduğun resimleri , mektupları bir bavula toplamanın zamanı Gelmişte geçmiş bile. Merak etme anılarını harcamam . 1 ytl'lik çakmağın alevine bırakmam anılarımızı. Saklıyacağım bir ömür boyu. Tavanarasında.

Evet cesurum bu gün. "Sevişmek olmuyorsa savaşırız gülüm" bir şarkıda duymuştuk seninle hani sen çok beğenmiştin. Sebebini anladım. Evet gidebilirsin bu gün yüreğimden. Bu kadar kanattığın , bu kadar acıttığın yeter. Evet eminim gidebilirsin. Korkma ben güçlü bir kızım. Sen derdin ya "sen varya çok güçlü bir kızsın" Evet aylardır sende sabit inadım bu yüzdendi ben güçlü bir kızım. Güçlü olmak sevdiğini kaybetmekse Aşk aleminde evet ben güçlü bir kızım. Ve Senin diyemediğin bi laf varya ben diyorum şimdi.

BİTSİN BU YAŞADIÐIMIZ Adı her neyse ben AŞK dedim AYRILIK , Ben BARIŞ dedim sen KAVGA . Gerçekten adı her neyse bitsin.

Git artık . Fazla oyalanma buralarda . Her an cayabilir yüreğim. Kendimi bir milyoncularda satılan bir yığın gereksiz şeylere benzetmeye başladım artık. Ne olur git. Bir adım daha atmassan bu yürekte gurur falan kalmayacak. Ne olur Git artık. Çünkü biliyorsun SEVGİLİM ben gidemiyorum. Ne olur sevgilim bakma o ...... gözlerinle gözbebeklerimin taaa içine. Ben karar verdim bu gün gidiyorum.

Artık bakışların faydasız. Kalbimi Gurur denen hastalık kapladı. Ne kötüymüş bu gurur Aşkımı ziyan ediyor. Ne olur bana daha fazla acı çektirme şimdi git.

GİT ARTIK

NE OLUR GİT ... GİT...... GİTME !!! DUR !!!!

GİTME DUR DOÐRU DEÐİL SÖYLEDİKLERİM
GİT ME DUR YALAN SÖYLEDİM.

07.ağustos.2007

En saf halimle geldim sana. Kocaman yüreğimi minicik avuçlarımın arasına alıpda geldim sana. Senden öncesi yokken. Sevmeyi öğrenmek için geldim sana. Sense önce AŞK için kavga vermelisin. Yüreğin,bedenin sağ çıkarsa bu savaştan bin yıllar boyunca senin olacağım derdin.

Seni sevmeye başladığımda başladı kavgam. Ben AŞK' ı hiç bilmeyen bir sevgi dilencisi. Sense AŞK'lardan bezgin düşmüş bir seyyah. Yok bu dünyada kalbimi hakedecek derdin de başka bişey demezdin. Hep sorardın. Yüreğin Ne kadar? Benim Aşkımın tamamını alabilir mi içine diye. Sığarmı kalbine yaralanmış duygularım. Sen kimbilir kaç kere savaşlardan yorgun çıkmış. Her yenilginde AŞK' a , dünyaya sövmüş bir adamdın. Ben se çok saftım senin için hiç bişey bilmeyen çaylak. Oysaki çaylaklarında uçmayı öğrenmeye ihtiyacı vardı.

Hiçbirşeye aldırmadan, kanayan avuçlarını ellerimin arasına aldım. Avuçlarının kokusunu sindirdim iyice. Unutmak dahada zor olsun diye teninin kokusunu ezberledim. Hemde benden uzak dur!!! Yaralarımı hiç bir kul saramaz dediğin anda. Sanma ben sadece endamını , havanı , ....... gözlerini sevdim. Ben senin içinde bir çocuk gördüm tıpkı bana benziyen. Sendeki çocuğun tek farkı her seferinde inandırılmış olmasıydı vaatlere. Ben hiç bir vaatde bulunmadım sana, hiçbir vaatde beklemedim. Yaralanmış avuçlarında. Çivili tellere takılıpda çizilen yüreğinden.

Sadece SEVGİ istedim senden. Sadece Deli gibi tüm tutkusuyla yaşanacak bir AŞK istedim senden. Yorgun düşmüş savaşçı bir kalbin bir kez olsun haklı zafer kazansın istedim.

Sen AŞK 'ı hakedensin. Ne olmuş avuçların kanıyorsa , ne olmuş kalbini dikenli teller çizmişse , ne olmuş dünyaya nefretin sevginden büyükse. Benim AŞKIM da kainattan bile büyük.

AŞK dediğin tüm yaraları tamir eder. Kapanır ellerinin yarası, kapanır yüreğinin yarası. Kolayı sevmek , zora gelince çekip gitmek değil AŞK. Bazen ne kazanacağını bilmeden gözünü karartıpda dalmaktır okyanusların dibine. Hemde OKSİJEN TÜPÜN OLMADAN.

#29 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2009 - 16:13

Gönderilen Resim

19.Ocak.2008

Ürkek bakışlım. Söyle bu bakışlar kimin eseri. Kimde bıraktın cesaretini. İnancını , kararlı bakışlarını kimde bıraktın … Yoksa hepmi böyleydi senin bakışların. Beni gözlerinden taa içine sürükleyen. Derin dehlizlerinde saklayan , nefes bile aldırmadan seni sevdiren gözlerinmiydi. Yoksa gözlerine yapışan , yüzüne yakışan ürkek bakışlarınmıydı. Damla damla yaşda aksa seni severken gözlerimden… Sen başkaydın. Farklıydın . Sen bana daha yakındın Belkide bana hiç benzemediğin için sevilendin.

Bakışların ürkekti. Tüm bedeninden daha güzeldi bakışların. Hiçbi albenin yoktu belkide ama olsun. Sebepsizde sevemezmi insan. Sevdim işte sebepsiz.

Şimdi gidiyorum , sende gidiyorsun . Ürkek bakışlarını benden alıp götüreceksin. Bencilce bi istek belki . O bakışlarını bana bıraksan. Aynalarda hep gözlerin olsa. Olmaz değilmi.?? Kabul saçmaladım yine. Saçmada olsa sevilmek bir zamanlar güzeldi. Güzeldi … Her güzellik gibi bitiyor , bitti bile. Adına son demiştik , ilkleri çok öncelerde bırakıpda adımızı son koyup sevmiştik. Artık _mış’lı zamanların sevdasıydı. Bu bitti.

Nefretim büyük bu gece. Sorma sebebini. Anlamsız değilim ama. Tüm anlamları yükledim kendime. Bu gece son olmalı belkide. İlkleri unutulmuş bir son. Sende bırakıyorum her şeyi. Sadece senden o ürkek bakışlarını istiyorum. Çoksa eğer bu istek. Demem artık ben sana bişey. Sadece veda ederim. Kararlı , inançlı ve gururlu bir veda. Yakışanıda bu. Yakışmayanlarıysa çok öncelerde binlerce kez denedik. Tüm denemeler başarısız oldu. Başarısızlığa mahkumduk hep biz.

Görüyormusun … Bitmek nedir bilmiyorsun. Hala bana “biz”li cümleler kurduruyorsun. Yeter artık bizli cümlelerin bir intiharı olsun. Bilerek , isteyerek , idrak ederek kıyalım bu aşkın canına. Bakmayalım can çekişirken. Asalım sevdamızı yağlı bir urganın ucuna. Hatta bir ayağı kırık bi sandalyemiz olsun. Olurku vazgeçersek bizim sevdamızı öldürmekten dönüşümüz olmasın olamasın. Sandelyemizin çürümüş ayakları izin vermesin. Öyle bir çarpalımki kapılarımızı. Öyle bir kıralımki birbirimizi. Bir daha karşılaştığımızda cesaretimiz bile olmasın.
İki satır kelam etmeye.

Tek dileğim var sen giderken. O ürkek bakışlarını bana bırak. Benden sonra , kararlı , inançlı ol. Attığın adımları bil. Arkana bakarak bi hayat yaşama. Gözlerini emanetim bilirim. Senden başkasının gözlerinde sen aramam. İntihar etmiş bir aşktan geriye kalan bunlar.

#30 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2009 - 21:56

Bir kaç gün evvel de okudum yazdıklarınızı tam yazacağım,elktrikleri kestiler....

Aşk duyguların ötesinde bişey, kimsenin tarif edemediği etse de diğerlerinin anlamadığı,neden?Kişiye özel şeyleri başkalarının anlamasını beklemek ne kadar doğru?Duygular intihar eder,aşk asla;bence de bu böyle....Yüreğinize sağlık...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#31 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2009 - 22:16

kılıç......teşekkür ederim ...

#32 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 00:01

O kırık Dökük..kafiyeden yoksun satırları ben yazdım..Ben sana yazdım..Belki okursun diye , içimi sana satırlarımdan oluşan bir aynadan gösterdim..Yazık bana ki..Anlamadım ..Ayna ne gösterirse göstersin..Kimi yansıtırsa yansıttın ..Tüm gösteebileceğim karşımdakinin yani senin görebileceğin kadarmış..Bense sendeki bana dev aynasından bakmışım..Bir küçücük silüeti hayatının tamamı sanmışım..Yanılmışım…

Kırık dökük bestemsin şimdi sen..Korkar dilim seni haykırmaya ..Ayna kırıldığından bu yana ..Daha bir korkuluyum ,daha bir buhranlı..Gitmemiş hala yanımdayken aynamda görüntünün yavaş yavaş kaybolduğunu seziyorum..Altıncı his değil bu ..Anlıyorum ..Ayna yanlış yansıtıyor..Bense o yansıyanı yanlış yorumluyorum..

Hep hayatın bir köşesine yorumumu katarım..Öyle demiştiler ben büyürken , beni büyütürken…Öyle inandım..İnancımın sarsıldığı yıkıldığı gündür bugün…Susmam gerekiyormuş..Tamda hayatın bu kısmında..Sus dediler..Sustum…

Gelmiyor dilimin ucuna kelimeler.. İçimdeyse ağız dolusu kelimeler..Tükürsem diyorum..Hani bulsamda bir kuytu tükürsem..Olmuyor ..Korkuyorum..Mendilimden uzak gözyaşlarımsa ..Benden ayrı bir cumhuriyetin bir parçası ..Bense inatla kayıp kıtalarda olmayan sevgileri arıyorum..İnanıyorum hemen..Bağlanıyorum..Sonra bağlandığım ipi bir anda kesiyorlar ve sahneden düşüyorum..Bir kukla gibi kırılıyorum..Her parçam bir yere savruluyor..

Bazen muhtaçmışım gibi geliyor ya da bir damla sevgi sıvısı beni kendine muhtaç ediyor..Aslında bilse YÜREÐİM…Sevginin aslı benim damarlarımda gezen , onu bana şirin gösteren benim gözlerim..Yoksa kim görebilirki sendeki bu sevgiyi benden başka..Herkesin aynası kendi şirinini sevimli gösterir..Oysaki sır benim gözlerimde..

Aynanın sırı döküldü..Artık gözlerimde bana bakan bir yabancı..Bitişlerden hep korkarım..Hep haklı zaferlerim olsun isterim..Nedense tüm zaferler kanlı savaşlardan sonra kazanılıyor..Bense ..Savaşmaktan korkuyorum..Yüreğinle cihad bana göre değil , ben bu cengaver ruhumu yok ediyorum artık…Nasılsa savaşlar en çok benden alıp götürecek..Ben hiçbir parçamı bu kanlı savaşta yitirmek istemiyorum , kalbin kazanmam gereken bir ganimet , avlamam gereken bir av değil..Av çürür , kokar onu avladığında dişlerinin arasında parçalamazsan…Seni öyle göremem..Ben yüzüne bakmaya kıyamamki..Nasıl böyle bir savaşın ganimeti yaparım seni..ÜZGÜNÜM…SENİ SEVEMEYECEK ..SAVAŞAMAYACAK KADAR KORKAÐIM…

Yollarından dönüyorum..Bir zamanlar çok seviyordum , halada seviyorum..Yani kalbin tek sahibi ..Tek tanesi..Senin için senden vazgeçiyorum..Bilki benim kalbim altın gibidir..Ama bülbül misali altın kafesimde alıkoyamam seni..

Hadi azadem..seni salıveriyorum..Gökyüzüne maviliklere açıl , binlerce kilometre kat et…Sürgün ol başka sevdalara..Nasılsa aşkım sende filiz değil , filiz olduğuna bir an inansaydım gözyaşlarımla sulardım..Kan gelene kadar sana ağlardım..

Git artık..SADECE GİT..Yapman gereken GİTMEK..Yapmam gereken UNUTMAK ..

#33 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 00:03

Gecenin koynuna sakladım seni..Kayboldun..gözyaşlarımda boğuldun..Yokluğuna alıştım..zor oldu ama ..Yalan ama sen dilimden çıkanlara inan..Çaresizliğin ortasında gözyaşlarımla suladım gizli sevdamı..Başka isimlerde seni sevdim..Başka gözlerde seni gördüm..Yokluğuna alıştım….Alıştım ..sinemde yanan bu ateşe..Her gün gelmiyeceğini bildiğim halde beklemeye..

Sana sevdamı söyleyemiyorum..Sen anla..Gözlerimi gözünden kaçırmamdan anla..kendimi senden alıp gitmemden anla..Ne olur sevdim ben seni bu sefer sen anla..Anla beni..kar üşütmüyor..sıcak yakmıyor..Yağmur ıslatmıyor…Her şey hayatta tersine akıyor..Bense inatla sana akıyorum..Kaynak suları kadar temiz bir aşk besliyorum…Desem de..Olmazki..Sen onun gözlerinde erirken..Onun teninde gecelerini sabahlara iletirken…Ben sevemem seni..

Sen karlı dağların ayazda kalmış yüreği ben kimimki..Oyuncaklarıyla oynayan ,yalandan zaferler kazanan ,hala annesinin sözünü dinleyen bi çocuğum..Ben bir elmayı bile bölüşmesini bilmeyen..hIçkırmaktan hatta ağlamaktan birhaber minik bir kız çocuğuyum..Oyuncaklarım bez bebekler…Kırmızı arabalar..

Senin oyuncakların kocaman kocaman kadınlar..Uğrunda harcananlar , senin oyuncakların nefes alabilen..canını yaktığında mutlu olduğunu sanan bebekler..Sen çok mutlusun kukladan kadınlarla…Kadınların var senin ..binbir gecenin binbirinde avunduğun..Bense bi kız çocuğu..Bilmem ben acıdan zevk almasını..Bilmemki ben senin oynadığın oyunları..Beni burada bırak..Ben senin kukla bebeklerinden olamam…Ben şımarığım…Uslanmam..Bana sözün geçmez..Canımı yakmaya çalışırken senin canın yanar..Üzgünüm ben senin kadının olamam…Binbir gece masalları anlatamam..

İşte sakladım sevgimi kalbime…Ben itiraz ediyorum büyümeye..Senin sevdan alacaksa benden çocukluğumu..hayallerimi..Üzgünüm sevdanı al ceplerine koy ve git…Sevme beni neolur ..Ben küçük bi kız çocuğuyum..Al aşkını git benden..Kaybolacağım ben oyuncaklarımın ..oyunlarımın arasında..bezden bebeklerim..kırmızı arabam..topacım..misketim..herşeyim var..Varsın Aşkım olmasın..Ne çıkar..

Bu da işte böyle bir aşktı içimde başlayıp yine benim içimde biten.Kimsin diye sakın sorma…Ben ufacık bir çocuğum..Unuttum seni..

#34 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 00:04

Ben senin yüreğinde bir kaçak yolcuydum..Mevsimsiz açan bir çiçektim.Oysa aşkın sadece kardelen sabrına ihtiyacı varmış.Bizimki bir hercai sevdasıymış..Aşk ne vaktinde olmalı ne vaktinden sonra..Aşk bazen hayata inan var olmalıydı..Bizimki bir hercai aşkı yabancı..Olması hata sayılan , olduğunda günah sanılanmış bizim aşkımız..Vakitsiz bulduk ,daha anlamadan bizi kayıp gittik bizden..

Düşlerde saklanmıştın oysa..Oysa ben hercai değildim aşkta..Ben seni kardelen gibi sevmiştim..Karlara inat sevmiştim.Aşk iki bedende aynı anda yanmalıymış..Ötesi boşmuş..Bu bizi kaçıncı terk edişim..Unuttum..Bu bizi kaçıncı bilinmeyen bir kapıya bırakıpda kaçışım..Oysaki sen sebebi belli bir aşktın..Ama ben seni büyütmekten korktum..Bu bıraktığım kapıda sana iyi bakarlar diye düşündüm , tüm duygularını koynuna bıraktığım kağıda yazdım , merak etme seni yeni sevecek olana adını yazdım ..Koynuna koyduğum kağıtta adın sevda yazıyor..Söz biraz büyüdüğünde gelip alacağım seni..Bırakmıyacağım bu köşede seni boynu bükük..Şimdi bu sevdayı taşımaya mecalim yok..

İlkkez çaresizliğim ..İlkkez elimin kolumun bağlı kalışı..Hiç böyle oturmamıştı ayrılık içime..Bu sefer canıma kastediyor hayat..Hayat benden tüm gülücüklerimin bedelini alıyor.Her gülüşümün sonunda bir hüzün yapıştırıyor yüzüme..Gülümsemeye korkuyorum artık..

Sen bana aitsin ..Mercan gözlüm..Günün birinde bu yalan aşkların içinden seni çekip alacağım.Acılarıma tuz yerine ayrılığımızı basıyorum.Hiç bir ayrılık gerçek sevdaları bitirmez..Kaldıki bir kör görmüyorsa sevemez mi?? Farzetki ben bir körüm..Ve göremiyorum seni..Söylesene sevemezmiyim?? Kaldıki cenneti..cehennemi görmeden inanmıyormuyuz ..İşte öyle inandım sana…

Bu gidiş ebedi değil , tıpkı tüm ayrılıkların bittiği gibi bu ayrılıkta bitecek..Şimdi uyuttum kalbimi pamuklara sarıp..Attım kalbimi dikenli teller arkasına sakladım..Kalbimi çalmak isteyenin eceli olacak zindanlarım..Biliyorum sadece sende bu zindanların anahtarı..Sevgimden şüphem yok..Sadece seni büyütmek korkum…

Şimdi bir yolculukta yüreğim..Bir tren camından yaptım vedamı..Söz kardelen sevdam döneceğim sana..Bilirsin ben senden uzağa gidememki..Düşünsene …Satırların bile sebebi senken..Ben nasıl elde avunurum…

Seni sardım yüreğime..Üşüdüğümde sana sarıldım..Şimdi sende sar yüreğimi ..Sarıl bana..Hadi karlara inat filizlensin bu sevda..

#35 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 13:41

Zevkle okuyoruz...Teşekkürler...

#36 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 14:59

Gerçekten teşekkür ederim.O zaman bende büyük bi zevkle yazılarımı eklemeye devam edeceğim..

#37 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 14:13

Bekleriz, mutlu oluruz...

#38 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:02

Ne dense hayat ortada kalıyor..Yaşnması gereken ne varsa yaşanmıştı yaşnması gereken hayatta..Belkide yaşanılmayanlardı dilde uhde kalan..Ulaşılmaz olandı kalplerde saklanan..Hani derdin ya “Ben değerli olan her şeyi korurum” Şimdi kalbim benimle harpte masal kahramanım..Vazgeçtin artık sen beni korumaktan..Yoksa değerimi tükendi artık gözünde..Oysaki yeryüzündeki ağırlığım aynen duruyor demeyi çok isterdim..

Yokluğundan bu yana kalbim eksik ya yerinden söküp almışlar ya..Yada çoğul eklerini bir kenara bırakalım..Hani sen sol yanımdan söküp heybene attın ya kalbimi..Bir kalp daha buldun ya acıkmış ruhuna ..İşte o zamandan beri biraz eksiğim..Ağırlığım azaldı..Ondandır bu yalpalayışım , ondandır ayakta durmaya çalışırken sahte görünüşüm ..Eksikliklerimi gizlemeye çalışmamdır bu hırçın duruşum..Yoksa ..Bir dokunsan ..Ahhh..Bir dokunsan ne kadar da korkağım ve ne kadarda gerçeğim bir bilsen..Ama BİLEMEZSİN…

Bilmeni isteyen kim ki ?????

Soru işaretleri varsa bitmek en doğrusu ..devamı yaralamak olur , yaralıyı süründürmek olur , sürüneni yok ektmek olur.. Oysaki düşene bir tekmede atmamak lazım gelirdi hayatta..

Hayata artık inanan kim ??????

Yaşanması gereken binlerce gün var belkide yada sadece birkaç soluk alışı daha..Aldığım nefesi bile geri salmak garanti değilken..Kim neden inandıracakki bana bu hayatın varlığına…

İnanmak isteyen kim ???????

Ben… Ben… inanmak istiyorum hayatların varlığına , soğuna , sıcağına , karına , yağmuruna inanmak istiyorum…Sahnelere alışkın değilim ve çok perde kapattım tek alkışsız ..Tozunu yuttum hayatın … Ağırdı , nikotin kokuyordu , şarap tadındaydı , yokluk tadındaydı ..Sonuçsa hayat yoksulluktu…

Binlerce soru sordum kendime , binlerce soruya içimden bir cevap bile gelmedi.Sorgulardayım , suallerim var , cevaplarımsa yok..Hiçbişey sorma bana ..

Kimim ..Neyim..Nerden gelir Nereye giderim çok iyi bilirim ama kayboluşlardayım..En azından şimdi bilmiyorum yok cevaplarım..Karışmakta kafam günden güne..

Sen üstüne alınma ..Bu içimle bir hesaplaşma , vicdan çukuruna düştüm..Kimse duymuyor seslerimi..Şeytanların sesi kulaklarımda uğuldamakta..Hakimiyetine girmemem lazım…

Günahlarım ateşten bir urba ..Sarmışta teni yakmakta..Ya suyum olmalı geçen zaman ..Ya belam olmalı akıp giden hayat..Tek bildiğim aklımdaki nara atan şeytanlar susmalı..Akıp giden hayata dışımdan biri dur demeli..

Yoklukta kayboluyorum , düşüş acı , çöküntü büyük..İçimde küçük kıyametler kopmakta..Tüm küçük kıyametlerim ölüme gebe…

Hayata inanmak isteyen kim ???

<<<< Ben değilim…Tükendi yaşama inancım..Yaşıyorsam ..Bu bir görev gayedir..Korkma intihar etmez bu yürek ..Teslim edilmesi gereken gayesiz bir CAN’ dır..>>>

#39 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:04

Bu şehirde bir çok anı bırakıp gidiyorum..Özleneceğimi bile bile gidiyorum..Düşlerimi koynumdan atıp gidiyorum..İkili yalnızlıklarımdan sıyrılıp gidiyorum..Sebebi yok..

Gitmek istiyorum..Ve bu şehrin en kestirme sokağına sapıp en uzak yola gidiyorum…

Kalmak anlamsız , anlamak İmkansız..Bir sevdaydı bu oyuncaklarımız imkansız..Hiçbir zaman olmayacak..lara inanmaktansa her zaman olacaklara gönül bağlayıp gidiyorum..Konusu yok bu yalnızlığın , sahibi yok bu hüzünlerin , gözyaşlarımın adresi yok..Menzilim belli değil sadece rüzgarımdan medet umuyorum…

Savrulduğum yere kadar gideceğim adım ADIM…Peşimde oalcak tüm sevgilerim..Belkide gidiyorum diye kıymete binecek bir dirhemlik etim..Belki paylaşılacak bende sonra her bir kırık satırım..Emanet isteme beni hatırlamaya..Emanet bırakamam ..Amacım yok olmakken bir saç tokasında kalmış kokumla seni bana musallat edemem…

Aklının dizginlerini tekrar al eline..Hadi al hayallerini demirden sanki tüm lokmalar..

Yutmak istedim bir doz mutluluk… Akşam tok karnıma ..

Gidiyorum hayallerimi kefenleyip..

Kefenimin cebi yok sevgili hiçbirşey alamıyorum yanıma ..Bileklerimde bir acı paslı usturanın kesiğinden olsa siyah akar kanım..Gözlerimin feri sönmek üzere..Tüm ışıklar sönüyor yavaş yavaş şehrimde..Hani gece olunca perdeler kapatılırdı ..hani gece olunca şehrin ışıkları tek tek yanardı..Hani kimse kapamıyor gönül perdelerini..Hani kimse yakmıyor ışıkları..

Hani kimse duymuyor sessiz kan revan çığlıklarımı…

Yasaklı yabanıl bir şehir burası ..Ayaklarımı güller kesti sevgili , dilimi har dağladı sevgili..Son yolculuk sevgili..

Korkuyorum…Sende gelsene…

Gelmezsin bilirim..Şimdi yaşanılacak tek kişilik bir senaryo ölüm..Kan damlarken tüm odama çığlık çığlığa geziyorum evimin her köşesinde..Aynalara bakıyorum..Aynalar göstermiyor yüzümü..
Hafifçe gülüyorum…Neden mi.?? Aynada seni görüyorum

Hani o günkü gibi , hani hafifçe gülüyorsun ya..Hani bakaren gözlerini kısıyorsun ya işte öyle…

Sanırım kefenlenmiş sevgilerimide bir şaka sanıyorsun..O kadar çok isterdimki kötü bir şaka yapmayı..Üzgünüm şaka değil bu terki diyar…Ben bir kural daha çiğniyorum senin..Bir yasak bahçeye daha giriyorum senin için..

Telafisi olmayan düşlerde ölüyorum…

#40 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2009 - 00:09

Yine ben..Aynı beden aynı ten..Aynı koku aynı doku , Dokunduğunda korktuğun , hani dün gece yastığına acılarımı boğup da unuttuğun..Hani göz yaşlarınla ıslatıp da boğduğun ..İşte yine ben.. her şeyde sen varken gidemedim buralardan uzağa..Yani anlayacağın çocuk gülüşlü koca adam ben bavuluma yalnızlığı sığdıramadım..Güçsüzlüğüm..Acizliğim..Karşımda dikiliyor..Bu şehirde ayaklarım geri geri gidiyor..Sense en son dün gece unuttun beni..Sen unuttum dedin ben inanmadım..

Zor kararlar aldım da uygulayamadım..Sesim kısıldı , tüm sözcükler boğazıma düğümlendi..Haykırdım da duyan olmadı..Ölümse bekledim ama gelmedi..Ben kendi kendime ölemeyecek kadar aciz kaldım..Anla tek başıma da ölemedim..

Hüznüm göz yaşlarımdan avuç işlerime döküldü..Ben hıçkıra hıçkıra ağladım..Ümitsizliğim diz boyuydu. Yorgunluğum ömürlük..Artık ağlayamayacak kadar kurumuşum..Kalbimse katılaşmış..Yumuşamak isteyen kim ki..

Bundan sonra mesafeliyim her şeye .. Kendi kendime sınırlar çiziyorum..Dikenli teller koyuyorum..Anla beni dikenli teller bedenimi yırtıyor , kanatıyor , acıtıyor..Sakın ..Sakın acıma dökülen kanıma..Kanar kanar geçer..Geçecek mecburuz ..Bedenim ve ben ..Gözlerim ve ben..Kalbim ve ben mecburuz ayakta durmaya..Bir servi kadar dik , bir selvi kadar koruyucu , bir meşe kadar verimli , bir çam ağacı kadar dört mevsim yeşil kalmaya mecburuz…

Bu boyun nedense bir sana eğildi.Diz çöktü umutlarım .Değermi bu sevgi bunlara..Onuda bilmiyorum..Bir yanı kırık , azıcık kavrulmuş bir hüzün bizimki..Sen dersin hikaye ben derim AŞK…

Şimdi susuyorum yine ..Korkuyorum…Aslında ömrümce konuşanlardan korkmuştum..Şimdiyse susanlardan korkuyorum..Korkuyorum işte susupda içten içe konuşanlardan..Ne olur sende susma..Konuş korkuyorum ben artık susanlardan…

O yastığındaki gözyaşları kurumadan unutma beni , son hıçkırıkta bile beni an..Belki bencillik , belki cana eziyet..Bilirsin ben hep şımarıktım bu hayatta..Ondan bu kadar aşkta şımarmam..Şimdi sen benden uzakta , benden bi haber ağlarken yastığını ıslatan adam..Son hıçkırıkta bile unutma…