İçerik değiştir

- - - - -

O Benim ; Sahibinin Sesi ... Gelgitlerim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 221 yanıt verildi

#1 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 30.12.2008 - 14:46

2007 temmuz'u 2008 arasında kalemime takılanlar ..Çok kısa bi zaman sonra yazmaya başlayacağım..şimdilik ön çalışmaları yapayım dedim.. Ama önce bi yer açayım şöyle kendime bi ısınayım ortama ... *zong
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#2 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 01.01.2009 - 12:59

<not : Gerçek insanlarla hiçbir ilgisi yoktur satırların.>

Vakit tamam. Sensizliğin yollarındayım. Yollar belki taşlı olacak, dikenli olacak. Ayaklarım parçalanacak. Sensizliğin dikenleri cam kırıklıkları ayaklarımı parçalayacak. Olsun yinede ben yürüyeceğim bu yolda. Adım adım. Sensizliğin her adımını ezberleyeceğim. Sensizliğin kokusunu ciğerlerime kadar çekeceğim. Sensizlik ne kadar zor olabilirki? Bunu sanamı sordum . Komik bir soru değilmi?? Sen hiç sensiz kalmadınki. Hani söylüyordu ya o şarkıcı aynen öyle işte. Dönmüyeceğim sende dönme. Bitti bu aşkın büyüsü .Anla sende. Düş hayatın yollarına.Sırtında bir heyben olsun ama heybende bana ait hiçbirşey kalmasın. Hayat zor biliyorum ama sende şunu bilki bende kolayı hç sevmedim.

Şimdi bir veda zamanı.Dilimdeki en sihirli sözcüktü yarim. Ama dün sabah kestim attım paslı bir makastı cümlelerimi tam orta yerinden kesip atan. Dilimi ,elimi tüm tenimi kana bulayan. Olsun bilirmisin ki? İhtilaller hep kanlı olur. Kanla yıkanır bazı şeyler , kanla birlikte akıp gider bazı şeyler.Ardındansa saf berrak bir su olur ,ben suyla yıkadım senin kanlı yaralarından kalanları.

Ağladım evet , bağırdım evet, hırsımdan yokettim bir çok güzelliği. Ezdim yasak bahçelerdeki çiçekleri. Onlar bi daha açacaklar. Bir daha yüzlerini düneşe dönecekler.Çünkü umudum var. Umudum var evet. Senden değil ama .Umudum senden sonrasından.Unutamazsın deme , henüz unutmadım ama belkide az kalmıştır.Nerden biliyorsun ki? Sen beni ne kadar tanıyorsun ki.Hep iyi yanımı gördün. İçimdekileri,saklı dünyamı , hiç anlatmadığım geçmişimi nerden biliyorsunki?.

Ben senin hiçbir zaman çözemediğin problemindim. Sen beni çözümlemeye çalıştın.Üzgünüm yanlış yaptık. Olmayacak bir hevesin peşinde sürüklenip gittik.Senin amaçların ve benim beklentilerim. Ne kadarda zıttı birbirine. Bitti ..Güzel bir kelime. Bir çok şeyin açıklamasınıda içinde barındırır.Haklısın bitti

Şunu bilki sadece Aşk bitti. Ben hala oynuyorum. Bitti dediğin hayatta yeni bir başlangıçtır.Değilmiki yeniden doğmak için ölüyoruz fani hayatta. İşte bende öldüm. Yeniden doğmak için.

14.01.2008

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.01.2009 - 13:02

#3 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 01.01.2009 - 14:56

Sen yaz biz okuyalım, fazla müdahale etmeden...Yüreğine sağlık...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 01.01.2009 - 15:16

güzel yazmışsın tebrikler

#5 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 01.01.2009 - 15:34

Ben senin hiçbir zaman çözemediğin problemindim. Sen beni çözümlemeye çalıştın.Üzgünüm yanlış yaptık. Olmayacak bir hevesin peşinde sürüklenip gittik.Senin amaçların ve benim beklentilerim. Ne kadarda zıttı birbirine. Bitti ..Güzel bir kelime. Bir çok şeyin açıklamasınıda içinde barındırır.Haklısın bitti

Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#6 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 12:18

Alinda

Edy's

kılıç

teşekkür ederim..

#7 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 12:23

16.0cak.2008

Baktığında görebiliyorsan eğer beni. Bilki ben burdayım. Sis perdelerinin arkasında değil. Tamamen seninle yanındayım. Bildiğim inandığım doğruların sayısı gün be gün azalmakta. Baktımki eller adımın anlamını bile değiştirmiş. Zamanla herşey alıp kendini bir boşluğun içine fırlatmış.Eskiden bilinmeyen zamanın birinde BEN+SEN= BİZ' ken . Şimdilerde bilinen , tarihe not düşülen bir zamanda alenen hatta BİZ=HİÇBİRŞEY - Anlamsız yorumsuz.

Varlığına inanmakmıydı seni bu denli gözümde yücelten. Yoksa ben yüceydim ,sen bana ulaşmıştın .Yükselmiştin bana kadar sonrada bu kadar fit yükseklikte nefesin daralmış , sevgim bunaltmış hatta ihanetin kaygan ipleri ellerinin arasından kayıpda yerleremi düşmüştün. Yoksa ben kendimi bulutların en üst katmanında sanarken aslında boşlukta bir taş bile olamadığımımı anlamıştım. Bildiğim tek bir şey varsa. Anlamsızca başlayan bu sevda son derece anlamlıca. Üstelik hayatımıza binlerce ders katarak bitmişti .. Gitmişti.

Şimdi yollar yürünmekle bitecek , yaralar sarılacak. Yeniden uyuyacağız , yeniden uyanacağız. O gün geldiğindeki unutma vakitlerinde. Yeniden unutup,unutulup seveceğiz. Şimdi yüreğim bekle o ana kadar. Bekleki acın azalsın,kalbin taşlaşsın.

Sevmeye inancın bitsin. Yeniden aşk için çarptığında kalbin. Bir anne şefkatiyle değil ama ... Bir Aşık deliliğinde yeniden , belkide aynı tende başka bir ben . Aşklara hazır olacağız. İşte o zaman dilimden çıkan en büyük ,en süslü , en utanılası yalan. Unuttum seni olacak.

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 12:57

Ayrılıklar hep bu kadar yıkıcı ve yıpratıcı,can yakıcı; Belki çok ileride unutulsa da, izlerini ruhumuzda bir ömür boyu taşıyoruz...

#9 Sytk

Sytk

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 28 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 19:33

Ayrılıklar hep bu kadar yıkıcı ve yıpratıcı,can yakıcı; Belki çok ileride unutulsa da, izlerini ruhumuzda bir ömür boyu taşıyoruz...

güzel

#10 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 22:08

kılıç......ilk anlarda zor oluyor sonrasında insan yazdıklarına yaşadıklarını unutuyor...Geriye bi kaç satır kalıyor..Teşekkürler..

Sytk.... teşekkür ederim..

#11 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2009 - 14:18

Yenilerini bekliyoruz?

#12 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2009 - 15:26

tahmini iki yüze yakın var bunlardan..ama artık yazamıyorum..yani yenisi değilde eskiden yazdıklarımı paylaşırım tabiki..

#13 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2009 - 15:33

17.Ocak.2008

Çalma kapımı yokum burda. Belkide hiç olmadım. Bekleme kapılarda .Açılmayacak bu kapı. Hani hiç sormadan. Kırıldığıma bile bakmadan çarpıp gitmiştin ya. Hani bir eylül fırtınası esmişti ya yazın ortasında. Sen çocuk gözlerinide alıp gitmiştin ya. İşte o günden bu yana ben bu kapının iç tarafında kaldım sense ardında. Sen hep inandın. Bir kapı kapanırsa diğeri açılırdı. Haklısın diğer kapıları dene , onlar için anahtarlar üret ama benim kapımı açman için bilki bir çilingire ihtiyacın var. Tek başına yapabileceğin birşey değil ki bu. Artık o çocuk gözlerinin , gülüşünün yararı olmaz kapıları açmaya.

Büyümen gerekirdi bunca vakitte. Çocuksu gözlerin yaşlanması gerekirdi.Yokluğumda ağlaman gerekirdi. Hıçkırman ,yalvarman gerekirdi. Gururu bir kenara bırakman gerekirdi...Tıpkı benim gibi.Yapamadın sen gururunu seçtin. Bir hiçliğin içinde kaybolmaya gittin. Bilmiyorumki belkide bedeninide kirlettin benden sonra .Bense inandım aşka safça. Bekledim bir bebeğin çaresizce annesinin onu besleme zamanını bekler gibi bekledim. Gözyaşlarımın kana karışması zamanlarına kadar ağladım. Düşlerimde sen , rüyalarımda sen hatta keaynalar baktım ya yüzümde bile sen gördüm. Sen diğer yarımdın. Unutmazdın unutamazdın.... Ama oldu işte unuttun. Söyle gittiğin yerlerde kaç kişi sevdi seni benim kadar , kaç kişiyle daha beraber ağladın. Kaç kişiyi daha dizlerine yatırdın , kaç kişinin daha gözlerinin taa içine aşk dolu baktın. Kaç kişiyi daha davet ettin günah dolu gecelerine. Bilmiyorum ki... Soruların tüm cevapları sende. Sende şu an kapının ardındasın. Bırak orda kal. Gelme lanetinle birlikte odama , bakma gözlerimin içine dayanamamki ben. Bir sarılırsam sana , bir ağlarsam tekrar kapılırım rüzgarında savrulurum. Biliyorsun ben senin kadar güçlü değilim. Bir yaprak gibiyim rüzgara direnensenin karşında. Lütfen bir daha yapma bunu. Karşılaşmayalım. Durma kapıların ardında. Korkuyorum... Sevmekten , ağlamaktan , sebebi yok.

Gönderilen Resim

İstanbul kadar sevdiğimdin , İstanbul kadar vazgeçemiyeceğim. Sendin vazgeçen , en inandığım anda arkanı dönüp giden. Bir daha sen ve ben diye birşey olmayacağını söyleyen.Şimdi kırgınım sana. Gittiğinden bu yana kalpsiz bir hayatı yaşadım. Perdelerimi sıkıca kapattım. Hiç bir ışığın odama girmesine izin vermedim. Beni görenler sen deliriyorsun dedi , birazcık daha bilenler depresyondasın dedi. Aslınde cevap c-şıkkı hiçbiriydi. Ben sadece seviyorum ... Hala seviyorum seni herşeye rağmen , tüm kalp kırıklığıma rağmen. Elimden seni sevmekten başka birşey gelmiyor. Bir kez daha yıkılmayı göze alıyor yüreğimde aklım yanaşmıyor bir türlü seni affetmeye. Çocuk gözlüm ...Biliyorum sende bensiz yapamıyorsun. Biz sanki iki bedende aynı can gibiyiz , bir kabuktaki ceviz gibiyiz. Kabuğumuzu kırdıklarında ayrılırız ancak. Hani bilirmisin kördüğümleri çözmenin tek yolu kesmektir. Biz aslında çetin ceviziz bizi ayırmak için kırmaları lazım. Kolay da kırılmayız. Ancak tamamem parçalandığımızda ayrılırız. O zamanda bizden geriye kalanların bilirmisin bize bile hayrı kalmaz.

Gönderilen Resim

Affettim seni. Bırakıp gitme kapılarımın ardından. Buyur kalbimi bir kez daha avuçlarının içine bıraktım.Bir kez daha sana inandım. Aptallık değil bu sevgi. Hem biliyormusun???

(S)_BEN (B)_SENDEN HİÇ VAZGEÇMEDİM_(N)...

#14 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 14:35

24.temmuz.2007

Şu an bir tren istasyonundayım. Yalnız , bir başıma . Elimde bavulum. O kadar da büyük bir bavul değil. Bir kaç parça eşya hepsi o kadar. Kaçtığım tanıdığım yada tanıdığımı sandığım binlerce insandan. Kalabalıklar içinde yalnızlığı yaşadım yıllarca. Herkesin gözlerinde sahteliği gördüm. İmitasyon insanlar arasında gerçek olduğuna inandığım bir kaç insan aradım.
Şu an bi tren istasyonundayım. Kocaman bir istasyon. Aslında birbirine benziyor herkes , herşey. Karşımda oturan yaşlı amca , kimbilir neler yaşadı , ne ayrılıklar ,ne sevdalar ama karşımda işte yaşıyor hemde. Belki özlemleri vardı belkide çok mutlu yaşadı. Yanımdada bir genç kız . Rüzgar savuruyor saçlarını. Asi deli bir rüzgar. Onunda gözleri ışıl ışıl . Kimbilir neler yaşayacak uzun veya kısa sürecek hayatında.

Bir ayna koymuşlar karşıma kendimi görüyorum. O kadar mutlu bakıyorki gözlerim. Sanırım bende rol yapıyorum. İnsanlara mutluymuşum gibi kahkalar savuruyorum. Yaşlı amcaya komik şeyler anlatıyorum. Genç kızada umutlarının peşinden koş diyorum. Ama yalnızlığımı, umutsuzluğumu anlatamıyorum hiç kimseye. Bavulumun içinde olanları anlatamıyorum. Koskocaman dünyaya.

Bir ayna var karşımda. Devasa bir ayna .Koymuşlar bir tren istasyonuna . Birazdan kalkacak tren istasyondan. Gidecek herkes yavaş yavaş.Sonra vedalar ağlaşmalar hepsi devam edecek. Bir tren camından yaşanacak tüm vedalar.

Bu sene ayrılığımın üzerinden geçen kaçıncı sene hatırlıyorum. Ama onuda saklıyorum mutluluğumun ardına. Bir tren istasyonunda ayrıldık. Sen düşlerinin peşinden gittin. Düşlerin sürükledi ardında seni. Yoksun artık. Ben sensiz yaşıyorum seni. Hiç bir gönüle söz vermedim daha içimde aşkın varken. Hiç bir gerçek dost bulamadım daha .Senden kalan güvensizliklerim varken.

Bir tren istasyonundayım. Tren kalktı ve gitti perondan . Ben kaldım yine bu şehirde .Elimde bavulum. Yine acıttım canımı, yine kanattım yaralarımı.

BİR TREN İSTASYONUNDAYIM, ELİMDE BAVULUM. AMA SOL YANIMDA YOK YÜREÐİM. YERİNDEN KANLAR SIZIYOR. KAN KIRMIZI DEÐİL. O RENGİ AŞKININ ARDINDAN KAYBETTİM. KATRAN KARASI BİR SIVI AKIYOR.KAN OLDUÐUNU SANDIÐIM

#15 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 15:10

Sanırım bu şarkı seni anlatıyor çünkü site genelinde yazdıkların bana bu şarkıyı hatırlattı :mad1:

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#16 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 15:22

teşekkürler video ve yorumun için :mad1:

#17 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 21:58

25.temmuz.2007

Hani kıyamazdın sem benim gözyaşlarıma, hani gözyaşlarım denizdeki midyenin içinde inci tanesiydi. Hani İstiridye kan kusardı haftalarca belki aylarca da bir inci tanesi olurdu. Yada sabah seherinde gülün üzerine düşen çiğ damlasıydı gözyaşım. Hani SEVGİLİ hani kıyamazdın benim ağlamama.

SEVGİLİM yoktun yine dün gece. Ama yinede aldım ben seni koynuma. Yatırdım yatağımda, soludum nefesini , gördüm gözlerinin .....nı Hani kıyamazdın benim ağlamama.

Ben ağladığım zaman helede sebep sensen gözyaşlarıma , sende ağlardın benimle sevgilim. Çok kızardın kendine. Hatta üzdüm ya seni ne olur bağlanma bırak beni diyecek kadar da gururun vardı. Hani ben ağlamayayım diye geçerdin sen sevginden.

Sakın karıştırma diğer gözyaşlarıyla. Bir istiridye gibi kan kusuyor yüreğim. Bir istiridye gibi sabırlı aynı zamanda. AŞK deryasının en dibine gömdüm kalbimi. Her gün kan kusuyor orda. Kimseye göstermeden bir damla gözyaşını. O gözyaşları namusumdur . Sen dedin ya onlar bir inci tanesi , dedin ya bana onlar gül üstünde sabah seherinde çiğ damlası artık namusumdur gözyaşım.Kimselere göstermem onları gerekirse sahte gülücükler saçarımda aleme yine göstermem o gözyaşlarımı kimseye.

Olurda bir gün duyarsın da AŞKIN ağlamış , olurda kan çanağına dönmüş gözleri diye duyarsında. Yıkılılr gidersin diye. Ben mi?? Benimi soruyorsun sevgili benim çook değerli bir inci tanem var avucumda. Ama gözlerim yok , göremiyorum .Koca bir karanlıktayım. Aklımda en son kalan görüntü yeşil gözlerin.

Gülün üzerindeki çiğ damlasından sakın haber sorma. Göremiyorum. Gül ne renk ,çiğ damlası varmı. Aşkından kör olmuş bir serseriyim

#18 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 22:28

bu sayfayı yeni gördüm ilk gece mesaisinde tamamen okuyacam *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#19 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 22:56

sen bu satırları daha önce gören tek üyesin..azmı kafanı şişirmiştim bunları yaşarken..Okuyacağını biliyorum inşallah yine beğenirsin..Tek fark var artık bunları yaşamıyorum..o zamanlar kadar karamsar değilim bunda yani bu karamsarlığı üzerimden atmanda büyük etkin var biliyosun ..tek dostum..arkadaşım ..sırdaşım.. sadece yazdıklarımı bi yere toplamak istedim...*ühü

#20 Nar

Nar

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 23:08

26.temmuz.2007

Geldin sevgili.Sen geldin bana ama geç oldu. Hava iyice soğudu. Kapat ardından kapıyı. Üşüyüceksin sevgili.

Sakın dokunma ellerime buz kesmiştir, daha yeni soğumaya başladı. Dokunma ellerime üşütürüm ellerini. Eski sıcaklığı kalmadı. Parmak uclarıma kadar buz kesti.

Bakma kahverengi gözlerime. Hani sen önce onlara vurulmuştun . Çok derin bakıyorsun. Korkuyorum orda boğulmaktan demiştin. Artık donuk bakıyor. Bakıyor ama görmüyor. Biliyorsun Aşkından kör olduğumdan beri perde çektim gözlerime . Yalnızca senin hayalini görüyordum. Bu güne kadar.

En sevdiğin de göğsüme başını yaslayıp kalp atışlarımı dinlemekti. Ne olur yaslama artık başını sineme . Korkuyorum seninde benden korkmandan. Artık alevlendiremezsin tenimi . Başını göğsüme yaslaman yaptığımız o en mahrem yaramazlıkları yaptıramaz bana.

Geç kaldın sevgilim. Ellerim buz kesmiş , gözlerim donuk , sol yanımda atmıyorda artık kalbim. Hadi... Hadi sevgilim son görevini yap , açık kalan gözlerimi ellerinle kapat.

BEN ÖLDÜM ARTIK, AZ ÖNCE ALDIÐIM SON NEFESİMDİ. SEN GELDİN AMA KABUL ET. BEN ÇOOOKTAN GİTTİM.

Bu mesaj _uçurum_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.01.2009 - 23:13