İçerik değiştir

- - - - -

Din ve Eşcinsellik

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#21 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2007 - 09:41

elric; duygularıma tercüman olduğun için teşekkür ederim canım kardeşim..
kendini yeterince eşcinsel olarak afişe etmediğini mi düşüyosun sessizce?
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#22 sessizce

sessizce

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2007 - 14:16

Ne oldu...Verecek cevabınız mı yok..
Eşcinselllik ahlaksızlıkdır, sapkınlıktır demesini biliyorsunuz. Önemli olan bu soruya cevap vermektir.
Toplumun bu konuda bilgisizliğine ve bu bilgisizlikle eşcinslliği yadırgamasına tahammül edemiyorum. Siz bu konuyu öğreneceksiniz.Gerekirse o daracık beyninize kalın ve kaba sözlerimi sokarak gerekirse insan gibilere insan gibi anlatarak......

#23 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 29.04.2007 - 15:49

Tamam kardeşim sen escinselliği hissederek yaşıyon; haşa allah olsaydıkta keşke sana özel ayet inirseydik töbe yawfff...

Kardeşim öğrenmiyorum; bilmekte istemiyorum... Eşcinsellik=sapkınlık bana göre buyur sok kafama...

Töbe yarabbi...

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#24 bugsbunny

bugsbunny

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 420 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2007 - 23:56

lut kavmini falan biliyom diyosun hala eşcinsellik günah mı diyorsun yaw nası mantık anlamadım ama... senin amacın bence bunun günah olup olmadığı değil ya da dine uygunluğunu öğrenmek değil bunu bize kabul ettirmek..
aramakla bulunmaz;
ama bulanlar,
arayanlardır...

#25 yusufla

yusufla

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.577 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2007 - 00:11

arkadaşım ne sin sen nasıl hesap sorulamaz... Kesin bir dille günah olduğu belitilen bişeyin hesabının sorulmaycağını sanıyosun....

nisa suresi 16. ayeti oku....

farkındamısın bilmem ama kötü olan bişeyi iyi göstermeye ç.alışıyorsun...
doguştan bu olaya eğlim diye bir şey yoktur... hiç bir iyi tarafı olmayan bir şeyin hiç bir haklı açıklamasıda yoktur... Allah yardımcın olsun...
"Allah Dilemedikçe Siz Dileyemezsiniz." (İnsan Suresi, 30)

bir özlem var içimde uzaklara dogru
engin denizlere sana,ve aşkımıza
sisli bir maziden uzakta
yalnızca sana yakın
gönlümün dalgalarında sevgim kalsın
bitmeyen rüyalarımda hep sen varsın...

#26 eskrim

eskrim

• Üyeler
  • 27 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2007 - 18:14

bu doğuştan gelen bir eğilimden ziyade psikososyal gelişim sırasında yaşadığın fiksasyonlar veya erken çocukluk dönemindeki yanlış rol modellerinin neden olabileceği bir cinsel kimlik bozukluğu olarak değerlenidirilir.
bunun biyolojik bir yatkınlık olduğu konusunda bir ispat henüz yok, sadece tahminler, ancak bunun yanlış model kavramı ya da odeipus ve elektra kompleksi artı travmalarla ilgisi olduğu psikoloji ilmi ile tarif esilmektedir. arkadaşım.
bu psikolojik hatta psikiyatrik bir rahatszılık, tedavisi mümkün özellikle eregenlik yıllarında patlak veren ve doğru müdahalelerle düzeltilebilecek bir bozukluk olarak değerlendirilir
saygılarımla

#27 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 07:27

Nisa süresi 16. ayette zinadan bahsediliyor. Ben burda eşcinsel ilişkiyi değil; eşcinselliği anlatıyorum.Diyorum ya siz önyargılısınız.Bu yorum da bunun ispatıdır.Kendi kendinize önyargınızı ispatlamış oluyorsunuz.
Amerika Psikiyatri Birliğinin hastalıklar sınıflandırmasında ve dünya sağlık örgütünün tanı ve istatsitik rehberinde eşcinsellik hastalık olarak kabul edilmiyor.Psikiyatri profesörleriyle eşcinsellik konusunu konuştum.Eşcinselliğin hastalık olmadığı ve kişinin kendi doğası olduğu , asla değitirilemeyeceği söylendi(İst. Üni. Çapa Tıp Fak. psikiyatri ana bilim dalı). Tıpta eşcinsellik bozukluk olarak kabul edilmiyor.Fakat askeriyede hastalık olarak kabul ediliyor ve tedavi için hiçbirşey yapılmıyor. Düşünün doktorlar ne yapabilir ki; İlaç mı verecek ;kişinin beynini ruhunu mu değiştirecek. Eşcisnellik hastalıktır ve tedavi edilebilir demekten daha saçma birşey olamaz.

#28 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 08:14

e napalım?? Tamam kabul etttik seni , erkeklere ilgi duyan bir eşcinselsin..Oldu mu? Daha ne?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#29 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 11:17

Tamam çocuğum eşcinselin güzelsin hoşsun seviyoruz hepimiz seni.. hadi uzaklaş artık.. lütfen..
Gönderilen Resim

#30 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 12:29

ne ala..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#31 eskrim

eskrim

• Üyeler
  • 27 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 12:55

APA (Amerikan Psikiyatri Birliği) ve yayınladığı DSM-V (son sürümü) tanı ölçütlerine göre bu bir "ruhsal hastalık" değildir. ancak bu bir cinsel kimlik bozukluğudur. bunun biyolojik yönünün ispatı yok Sessizce, bu bir eğilim. eğilimi belirleyen de senin çocukluk yaşantılarının hayatının kimlik gelişiminin temellerinin atıldığı ilk 5-6 yıla kadarki döneme dayanır. bunu bir psikiyatriste sorsan sana bu bir hastalık demez tabi ama bu normal ve sen "Cinsel Kimlik" gelişimi normal olan birisin de demez. Fakat bu konuda pek çok klinik psikolog ve Psikiyatr ya da Psikiyatrist çalışmaktadır. Ancak dediğim gibi bunun patlak verdiği dönem Ergenlik yıllarıdır ve bu dönem içinde çözülmesi daha kalıcı ve sağlıklıdır. ilerleyen yıllarda bunun yarattığı durum sizin şu anda yaşadığınız durum oluyor.

#32 eskrim

eskrim

• Üyeler
  • 27 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 13:11

Amerikan Psikiyatri Birliği (APA) 1973 yılında eşcinselliğin artık ruhsal hastalık olarak sınıflandırılmayacağına karar verdi. Bu karar gey ve lezbiyen hareketi tarafından zafer olarak algılanmışsa da psikiyatrinin istismarı farklı biçimler alarak devam etti.

John Bolonder
Cinsel Kimlik Bozukluğu ve gizli psikiyatrik homofobi:

1973 sonrasında, önceden uygulanmakta olan tedavi yöntemleri eşcinsellik dışında cinsel kimlik bozukluğu ve sınır kişilik bozukluğu gibi tanı kategorileri kullanılarak yapılmaya devam etti. Özellikle 18 yaş altındakiler bu gibi tanılar nedeniyle ailelerinin zoruyla yatırılıp tedavi görme riski altındadırlar.

Psikiyatrların ve klinik psikologların homofobilerinden sıyrılmaları için 1973’de alınan karar yeterli olmadı. 1987’de yapılan bir soruşturmada, beş klinik psikologdan birinin eşcinselliği ruhsal bozukluk olarak gördüğü ortaya konmuş (1). 1988’de yapılan bir çalışma da, terapistlerin %57’sinin heteroseksüel ilişki biçimini sağlıklı ve pozitif bir yaşam biçimi için tercih edilebilir olduğunu düşündüklerini göstermiş (2).

Amerika’da ve hemen tüm dünyada psikiyatrların tanı ve bilimsel çalışmalarda kullandıkları, psikiyatrik bozuklukları sınıflandıran ve tanı ölçütleri veren Psikiyatrik Bozuklukların Tanısal ve Sayımsal El Kitabı’nı (Diagnostic and Statistical Manual, DSM) hazırlayan alt komitelerde hâlâ homofobik psikiyatrlar çalışmaktadırlar.

1980’de gözden geçirilerek çıkarılan DSM-III’de “Çocuklukta Cinsel Kimlik Bozukluğu” (CKB) adında yeni bir kategori eklenmişti. Cinsel kimlik, kişinin kendisini psikolojik olarak dişi ya da erkek hissetmesiyle ilişkili bir kavram. Biyolojik cinsiyetle psikolojik cinsiyet her zaman örtüşmez. Kadın kıyafetleri giymekten zevk alan ya da ameliyatla cinsiyet değiştirmek isteyen bir erkek bu tanıyı alabilir. DSM’nin sonraki her gözden geçirilmesinde bu tanı için öne sürülen ölçütler listesi daha uzun ve muğlak bir hal almış; böylece daha çok gey ve lezbiyen ergen bu kategori içinde değerlendirilebilmiştir. 1994’de DSM-IV ile bir önemli değişiklik daha yapılarak, çocukların bu durumdan rahatsız olmaları ve işlevselliklerinin bozulması ölçütleri ortadan kaldırılmış.

#33 eskrim

eskrim

• Üyeler
  • 27 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 13:15

sessizce içinde bulunduğun ruh halini anlayabiliyorum sana zorla birşeeyi kabul ettirmek gibi bir düşüncemiz yok, zorluklar yaşıyor olabilirsin ama bu konuda neler yaptığını ve neler yapabileceğini düşünerek başlarsan mutlu edici bir sonuca ulaşacağını umuyorum. ama insanlara ve tabiatın ahengine ters olan bir şeyi (en azından tabiata uygunluğunun ispatı yok)insanlara anlatmaya veya kabul ettirmeye çalışman bana göre senin şu anda hiç de ihtiayç duymadığın birşey. bu senin öfkeni ve yalnızlık duygunu artıracaktır.
doğruyu bulmaya ve doğruda buluşmak isteyensen şayet Sessizce ALLAH yar ve yardımcın olsun

#34 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 14:58

eskrim! Uzun uzun yorumlarla homofobi psikiyatrilerin olduğunu anlatmışsın.Bu kadarına gerek yoktu.Birçok homofobi psikiyatri olduğunu ben de kabul ediyorum ve bunun hiçbir önemi yok.Bu psikiyatrilere rağmen psikiyatride eşcinsellik hastalık olarak kabul edilmediği gibi bu durum kişinin doğası olarak kabul ediliyor.Çünkü yapılan çalışmalarda eşcinmsellerin heteroseksüel insanlar kadar sağlıklı ve normal olduğu gözlemlenmiştir.
Forumlara yorum yaza yaza yeni şeyler öğreniyorum.Burda ne mi öğrendim?
Kısacası ben eşcinselliğin doğuştan geldiğini ve değiştirilemeyeceğini iddia ediyorum.Sizler ya bana inanmıyor ya da benim yanıldığımı düşünüyorsunuz.Benim gerçek söylediğimi kabul etmiyorsunuz.Çünkü benim söylediklerin size yabancı geliyor ve dine uymuyor; din böyle bir durumdan bahsetmiyor.Fakat ben var olan bir gerçeğim bu iddiama örnek olarak.
Benim söylediklerime inanmanız durumunda çelişki yaşayacaksınız.Ben bu çelişkiyi yıllardır yaşıyorum.Yanlış anlamayın ; çelişki ben ve eşcinsellik arasında yok; eşcinsellik ve din arasında var.Din günah diyor ama maalesef öyle değil.Siz düşünün ya bir gün bir gerçeğin dinle uyuşmadığnı farkederseniz ne olacak?Ve siz bu çelişkiye düşmemek için eşcinselliği yok sayıyor sizin için hiçbir sorun kalmıyor.Fakat gerçekte bir çelişki var. Ve o da dinle eşcinsellilk arasındadır.Kimse bunu bilmiyor ve farkında değil.Siz bazen diyorsunuzki bu hislerini yok etmeye bak.Fakat kuranda bu bile yok.Hatta kuranda hemcinse ilgi duymak bile yok.Sadece ilişki anlatılıyor.
EŞCİNSELLİK DEÐİŞMEZ;
YOK EDİLMEZ;
DOÐUŞTANDIR;
Bunu benden iyi kimse bilemez.Ben bu durumu yıllardır yaşadım.Sizler ise bilgi sahibi bile değilsiniz.Sizin tek birşey söylemey hakkınız var .O da : Biz bu eşcinsellik hakkında bilgi sahibi değiliz.Bilmiyoruz.Aslında insanları dinleyip anlamak lazım.

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 15:43

Yukarıdaki mesajlara baktığında herkesin ortak olarak ele aldığı birşey var ve sen bunu görmezden geliyorsun sessizce.. " Bulunduğun konumun farkındayız ve biz buna saygı duyuyoruz. " Bu kadar kişi sana birşeyleri örneklendirerek veyahut Kur'an-ı Kerim'den alıntılar yaparak söylemeye çalışıyor. Anlamıyorsun , anlamak istemiyorsun. Senin sorunun kendinle. Yıllardır bu durumu yaşadığından bahsediyorsun. İnsanların çoğunun bu duruma kötü baktığını bile bile bunu kabullendirmeye çalışıyorsun. Sen kendi hayatından memnun musun onu söyle. Memnunsan başkaları birşey demiş sanane. Senin hakkında yada senin durumundakiler için birşey demiş neden seni ilgilendirsin. Ben normal bir ilişki kurduğumda bile laf ediliyorken senin gibi birine neden laf söylemesinler. ? Kabul etki sen ve senin durumundakiler için bu toplum iyi şeyler düşünmüyor. Belki toplum içinden birkaçını anlattıklarınla haklı olduğunu kabullendirebilirsin ama hepsi için uğraşma , çünkü boşa vakit harcamış olursun. Keyfince hayatını yaşa. Boşver birileri laf etmiş etmemiş.
Sürekli aynı şeyleri söyleyip diretmende farkındaysan buradakileri huzursuz ediyorsun. kimse sana birşey demiyor ve kimse bulunduğun konum için seni dışlamıyor. Senin durumunu anlayanlar , hak verenler bile sırf bu diretmelerin yüzünden huzursuz olmuş durumda diye düşünüyorum. Hayatı akışına bırak. Boşver yahu. Bak keyfine. :happy:

Değişiklikler Kaydedildi...

#36 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2007 - 07:44

Neyi anlamam gerekiyor? Bana lut kavmini oku diyorlar.Bundan daha saçma birşey olamaz.Birincisi zaten okudum.İkincisi lut kavmini okuyunca heteroseksüel mi olacağım; kadınlara mı ilgi duyacağım; hemcinslerime olan ilgim yok mu olacak?
Bana doğru yolu bul diyorlar.Ben hangi yoldayım; bir yola mı girdim?
Hemcinslerine olan ilgini yok edebilirsin diyorlar.Beynimi ve ruhumu mu değiştireyim?
Eşcinsellik doğuştan değil diyorlar.Beynimin içindeler sanki....
Söyler misin neyinizi anlamam gerekiyor.Eşcisnelliği yadırgamak için geçerli hiçbir sebep yokken bu denli tepkileri mi anlayayım.
Cinsellik üreme üzerine kuruludur diyorlar.Şimdi ben sırf üreme olsun diye hiç ilgi duymadığım kadınlarla mı ilişki yaşayayım.İlişki yaşasam bile yine adım eşcinseldir ve yine ahlaksız olacağım.
Biz bile normal ilişki kurarken laf söylenirken senin gibi birine nasıl laf söylenmesin diyorlar.Siz normalsiniz de ben ve benim gibiler anormal mi oluyor?
İNSANIN ELİNDE OLMAYAN HİSLER VE DUYGULAR İÇİN ''SAPKINLIK VE AHLAKSIZLIK'' KELİMELERİN YERLİ OLDUÐUNU MU ANLAYAYIM?
*EÐER EŞCİNSELLİK AHLAKSIZLIK VE SAPKINLIKSA BEN DOÐUŞTAN AHLAKSIZ VE SAPKINIM* Bu yargıyı vicdanınız kabul etti mi? Benim vicdanım kabul etmedi.

Bu mesaj sessizce tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.05.2007 - 07:47

#37 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 02.05.2007 - 10:02

Şunu anlıyacaksın:
1: Ben doğuştan eşcinselim diyorsun. Doğuştan eşcinsel olduğunun nasıl farkına vardın? 3 yaşında 5 yaşında hemcinslerine ilgi mi duyuyordun. (eşcinsellik olmasa da bu seni biyolojik bir vakâ yapar)
2: Kimsenin eşcinsellik hakkında bilgi sahibi olmadığını söylüyorsun. Sen cinsellik hakkında zırcahilsin bunu anlıyacaksın. Cinsellik ne demektir iyice okuyup hatmedip ondan sonra ahkâm keseceksin insanların bilgisi konusunda.
3: Lût kavmini okuduğunu ve okusam ne olur hemcinslerime nasıl ilgimi keseceğim diyorsun. Lût kavmini okusaydın ya da Kuran-ı Kerim'in ayetlerini, Anal bir birleşmeyi Dinimizin lanetlediğini de bilirdin. Onların başına gelen felaketler emredilen yolların dışında arayışlar içinde olmalarından, kendilerini hislerinin esiri etmelerindendir.
4: Eşcinsellik deyince hemen aklımıza cinsel çağrışımlar geliyormuş. Aslında bu bizim sapkın olduğumuzu gösterirmiş. Üzgünüm anlıyamıyorum. Hakikaten anlıyamıyorum. İlgi dediğin şey nasıl bir şeydir? Nedir aşk mı diyorsun? Aşkın içinde cinsel dürtülerin olduğunu mu yadsıyacaksın? Sevgi mi diyeceksin? E o zaman ne diye eşcinsel olduğuna kara veriyorsun. Dost desen, yaren desen ne olur. "Eşcinselim" dediğimde farklı ve isyankâr mı olacaksın? Aklımıza ne gelecekti eşcinsellik deyince elele plajda sevgiyle koşturan iki kıllı, sakalllı adam mı gelecek?
Bana komik geliyor başka bir şey değil.
Evet mümkündür sen kendi cinsine ilgi duyabilirsin. Ben de evli bir kadına ilgi duyabilirim. Ya da bir başkası birinin boğazını sıkıp öldürmek için dayanılmaz bir istek duyar. Ama bunların hepsi senin söylediğin gibi insanın içinden dışarı çıkar.
Girersin tuvalete çekersin sifonu gider.
Sen kendi içinden gelen duygulara hakim olamayan sadece onların varlığına saygı gösteren bir meczupken; herhangi bir konuda çevrendeki insanlar senin seçimlerine niye saygı gösterip sana güvensinler. Arkadaşının cep telefonunu masada unutmasından sonra onu alıp cebe atar, sonra da kusura bakma kendime engel olamıyorum çünkü içimden geldi mi diyeceksin?
Bu nasıl bir mantık nasıl bir savunma mekanizmasıdır. Sonra da insanların cahilliğinden dem vuracaksın. Her foruma girip ben eşcinselim beni kabul edin yoksa ben kafanıza vura vura kabul ettirecem diyorsun.
Ben seni kabul ediyorum evet sen eşcinselsin. Ama bunun Allah'ın bir lütfu olarak algılamana katlanamıyorum. Bu psikolojik bir rahatsızlık. Senin ben şu hocayla konuştum bu psikiyatr ile görüştüm dediğinin hiç birine de inan mıyorum.
Selâmetle!..

Salih Gönüller

#38 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2007 - 10:12

Johor +1974
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#39 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2007 - 14:27

johor :msn11:
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#40 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 04.05.2007 - 07:43

Her yorumumu yazarken ''bu sondur bir daha yazmayacağım'' diyorum.Ama öyle cevaplar veriliyorki cevap vermemek elde değil.Dün '' beşinci boyut''u izledim.Salih'in şu sözleri size son yorumum olsun:
*İnsanlar bilmediği şeye düşmandır.
*Önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur.