İçerik değiştir

- - - - -

Din ve Eşcinsellik

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#81 allikmavi

allikmavi

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2008 - 13:34

*avci *heyo *heyo *heyo çok komik ya herkez çok komik inanamıyorum size eşcinsel arkadaşlarım ya sizin sabrınıza insanlığınıza sanatkarlığınıza ve duygusallığınıza hayranım bu ne sabır yahu ........... ne anlarlar anlamasınlar daha iyi onlara allahları çok güzel bi dünya hazırlıyor *zong *zong *zong *zong *zong *zong *zong
biz hepimiz aynı yerde olucaz yuppppiiii eşcinsel arkadaşlarım cehennemdeki rumuzum allikmavi haberiniz olsun.....
bugünde çok güldüm yaşasın eşcinsellik____________________
*drunk *pilot *fiuv

hakaret yok !

Bu mesaj ecehan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.01.2008 - 13:51

#82 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2008 - 15:06

Sen cehennemlik diyerek kendine hakaret etmişsin,madem okadar istiyorsun,Allah layığını versin...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#83 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2008 - 01:29

Abi gidin sevişin, elele kolkola gezin, çiçekler alın birbirinize. Şiirler yazıp , sevdiğinizi söyleyin. Toplum bize değişik gözle bakıyor diyerek benide size kötü gözle baktırmayın. Tamam anladık eşcinselsiniz. Günahı sevabı size. Allah size layığını verecektir elbet. Şuna bak , eşcinselliğin kötü olduğunu söyleyenlere bile neler diyorsunuz. allikmavi Allah günahlarını affeder inşaAllah..

Değişiklikler Kaydedildi...

#84 GBLT

GBLT

• Üyeler
  • 12 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2008 - 00:25

^^allikmavi^^ acikcasi bende seni kiniyorum ve sen gibi dusunen arkadaslar yuzunden insanlar uzerinde kotu ve olumsuz dusunceler kaliyor ve bizleri yanlis taniyorlar sende bu corbada tuzum bulunsun diyenlerdensin ama yanlis yapiyorsun sevgiler

#85 vex

vex

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2008 - 05:37

Selam.

Görüyorum ki yazanların %97'si bilmediği, yaşamadığı bir olay hakkında çok emin mesajlar atmış. Şahsen ben bilmediğim şeyleri tartışmam. Bildiğim şudur;

29 yaşındayım. Kendimi bildim bileli, yani aşağı yukarı ilkokul çağlarından itibaren durumum budur. Psikolojik v.b derseniz; gayet düzgün bir ailem var, çocukluğum da sorunsuz geçti.

Şimdi bir soru soruyorum aklı başında her insan evladına;

Bu şekilde yaşamak güzel bir yaşam tarzımıdır ? Hayat boyunca insana çok değil yahu sadece 1 (bir) tane pozitif etkisi var mıdır ? Yoktur değil mi, sürekli sorun yaşatır ? Ee peki buna rağmen tercih sebebi olabilir mi bu ? Nasıl bir manyak bunu tercih edebilir ? Yada elinde olduğu halde bundan vazgeçmeyebilir ? Böyle bir olasılık yok. Şahsen çok fazla mücadele ediyorum ama şöyle düşünün; kendinizi zorlayın, hatta hayal gücünüzü de zorlayın bakalım bir erkeğe aşık olabiliyormusunuz ? Olamazsınız değil mi, insanın yapısı ile ilgili, değişmez ? Eşcinselliği de tam tersi olarak düşünün. 29 yıldır olayı yaşamış birisi olarak bunun doğuştan olduğunu söyleyebilirim size. Cinsel eğilim değildir ki bu ? 7 yaşında bir çocuk cinsellik mi bilecek de bir erkeğe aşık olabilecek ? Şuna inanın ki bir insanın başına gelebilecek en zor durumlardan birisidir bu. Hele ki bu kişi Müslüman ise beynindeki çelişkiyi, kalbindeki üzüntüyü anlayamazsınız ? Düşün ki doğuştan eşcinselsin ve burdakiler gibi bazı boş boğazlar eşcinseller lanetlenir gibi laflar ediyor. Hani gerçek olmasa bile insanı üzmez mi ? Doğuştan lanetlenmişsinidir o zaman.

Olayın bu boyutu ile ilgili son söyleyeceğim şudur; eşcinsel olmayan hiç kimse, ahmet hoca böyle demiş, şu profesör böyle demiş diye ahkam kesemez. Ben bizzat yaşıyorum bu durumu ve diyorum ki; istem dışı, genetik bir olay ve TEDAVİ EDİLEMEZ.

Diğer boyutuna gelince, yani dinimizin eşciseller ile ilgili hükmüne gelince;

Ben eşcinsellerin sadece eşcinsel oldukları için lanetlendiklerine, günah işlediklerine katılmıyorum. Hatta bunu iddia edenlerin de cahil olduklarını düşünüyorum. Ben Müslümanım ve içimde Allah korkusu var. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki yüce Allah herkesin içinden geçeni bilir; eğer doğuştan değilse, benimle alakalı bir durumsa cezamı versin, razıyım. Eşcinselliğin insanın içinde olması günah olamaz. Günah olan varsa o da eşcinsel ilişki olabilir. Ben bu konuda kendimi tutabilirim. Ama diğerine yani içimdekine yapabileceğim bir şey yok. 30 - 40 - 50 artık kaç yıl kalırsam bu dünyada, bu süre içerisinde eşcinsel ilişki yaşamam, hatta evlenirim bir kadın ile, bir şey hissetmesemde herşeyin normal şekilde yürümesini sağlayabilirim. Eğer inancım var ise bu çok zor olan duruma katlanabilirim. Cinsel istekler, aşk, meşk daha mı önemli insanın dininden ? Biz de yaşamayalım bunu naapalım. Mutlaka bunun da bir mükafatı vardır Allah katında.

Ama sakın, sakın böyle yanlış yorumlar yapmayın. "ahaha bak Allah korusun dedi demekki kötüymüş, nasıl kapak taktım" gibi saçma sapan yorumlar yapmayın. Tabi içinizde Allah korkusu varsa. Ya tabiki Allah kimsenin başına vermesin. Çok güzel bir şey diyen mi oldu ? Adamların anlatmaya çalıştıkları yukarıda yazdığım gibi istem dışı bir olayın nasıl büyük günah olmasıdır. Çok doğru bir şey, herkese tavsiye ederim diyen mi oldu ?

Diğer bir arkadaşın dediği gibi SADECE ALLAH YARGILAR. Allah benim eşcinsel olarak yaşamamı istediyse, belkide beni bu şekilde sınavdan geçiriyorsa siz bu yakışıksız kelimeleri hangi cürretle yazıyorsunuz. Ayrıca varsa günahı da sizin boynunuzadır.
Yazdıklarım sadece aklı başında, düşünüp karar vermeyi bilen insanlar içindir. Cehennemdeki rumuzunu yazanlar, diğer çocuklar v.s üzerlerine alınmasınlar.

Ha unutmadan;
LÜTFEN BİLGİSİZ İNSANLAR YORUM YAPMASINLAR. NOKTA.
Hayırlı geceler...

Bu mesaj vex tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.02.2008 - 05:41

#86 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2008 - 20:11

Yukarıdaki bir çok yorumda senin söylediklerin söylendi, evet seninde yazdığın gibi günah olan eş cinsel ilişkidir.Ben ömrüm boyunca sabır ederim diyorsun bende sana Allah yardımcı olsun diyorum...Bir günahı işlememek için edilen sabırın mükafatı mutlaka vardır...

#87 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2008 - 20:35

Konu dinle alaka kurdugu için bir kaç kez yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm
karısmak bana düşmez belki ama herkesi önyargılı olmakla suçluyorsunuz sizleri kabul etmeyenleri yani.sizi kabul etmeyenlere onaylamayanlara tepkilisiniz peki bu tepkinizi günlük hayatınızda dile getirebiliyormusunuz sanal ortam da bahsettiginiz yaşam tarzınızı dostlarınıza ailenize çevrenize kabul ettirebildiniz mi ki boyutu sanal ortama taşıdınız.
Gelelim kişisel fikrimin çıkıs noktası sağlıga;
kişisel olarak edindiginiz yolun size sağlık açısından zararlarının sadece toplum saglıgını riske attıgınız Aids gibi zührevi hastalıklardan bahsetmiyorum kendi bedeninize verdiginiz zararın farkındamısınız;
anal rüptürler,rektal kanamalar,hemoroidler kolon enfeksiyonları ve kanserleri gibi

burada ki hiç kimsenin stigma teoremi oldugu zannetmiyorum ama siz önce kendi bedeninize saygı duymuyorsunuz benden kişiliginize duymamı beklemeyin
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#88 GBLT

GBLT

• Üyeler
  • 12 Mesaj

Gönderim zamanı 14.02.2008 - 00:15

"Ha unutmadan;
LÜTFEN BİLGİSİZ İNSANLAR YORUM YAPMASINLAR. NOKTA" alinda sanırım arkadaşın yazdığını okumadın yada okumak işine gelmedi ben şahsım adına konuşuyorum kimseye tepkili değilim olmak gibi bir çabamda yok kendimi kimseye ispat etmeye zorla kabullendirmek gibi bir ihtiyaç ve çaba içersindede değilim aileme,topluma veya çevreme neden ettirmek gibi bir gayem olsunki he eğerki duymak istiyorsan TATMİN olacaksan ailem beni böyle kabul etti evet ve ailem oldukça tutucu neyse bunları buraya taşımak istemezdim kişisel ama merak ettiklerini sana bir nebzede olsa sunmak istedim çevrem,ailem,toplum herneyse beni ben olduğum için insan olduğum için onlar gibi ALLAH`ın yarattığı bir kul olduğum için kabullendiler.. AIDS bahsetmişsin güldürme istersen insanları ülkemize sırf fuhuş için ihrac edilen rus,moldvyalı veya herneyse onlarıla beraber olup AIDS`i bulaştırınca AIDS olmuyor dimi çünkü gayet normal bir ilişki neyse sen yapılan tartışmanın ne amaçla neden yapıldığını anlamamışsın biz neleri konuşurken sen nerelere girmişsin elinden geldikçe dallandırıp budaklandırmışsın YAZILANLARI BİR DAHA OKU BENCE " vex " açıklaman için teşekkürler

#89 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 19.02.2008 - 13:15

"gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..." (mevlana)

en iyi cvp budur...kimseyi yargılamak aşağalamak hattimize düşmez...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#90 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 19.02.2008 - 15:55

verdigim bir cevabın devamını getirmek tarzım değildir ama asıl siz benim yazdıklarımı bir daha okuyun gblt, dallandıp budaklandırdıgım bir sey yok; edinilmiş bağışıklık yetmezliği sendromundan bahsetmiyorum diye de özellikle belirtmişim, sen yazdıklarımın işine gelen kısımlarını algında tepkisel olarak yorumlamıssın; bence asıl vexsel tepkiyi sen vermişssin.ki ben iletimde olayın beni ilgilendiren kısmı sağlıktan bahsettigimi de söylemişim konunun özeti senin kendi bedenine verdigin zararı kimse veremez yoksa kimseyi kızdırmak cellallendirmek için yazılmıs birsey degil o konu hakkında bilgisi olmayanlar yazmasın demişsin sanırım senin durumunda olup da benim yazdıgım tanılara sahip insanlarla sen hiç karsılasmamıssın..ama bu bir gün senin başına gelmeyecegi anlamına gelmez. :agree:
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#91 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 19.02.2008 - 22:11

Mevlanayıda bu işi karıştırdık ya;Her nevi melaneti işleyen bunun arkasına sığnırsa yandık.Orda Mevlananın anlatmak istediği her ne yapmış olursan ol tövbe kapısı acıktır.Birdaha yapmamak üzere gel.Burda anlaşılamıyan şu olsa gerek tövbenin kabul şartları pişman olmak ve birdaha yapmamaktır.Kalben pişman olmadan yapılan tövbe,dil ile söylenmiş olsada muteber değildir.

Arkadaşlar pişmanlarsa ve birdaha yapmamaya gayret içindelerse ne ala.Yok bunu meşru görüyorlarsa ve dini bir kılıf arıyorlarsa.Öyle bir kılıf yok...

Konunun sağlıkla ilgili bölümüne dikkat çeken Alindanın söyledikleri bir gün başınıza gelebilecek sağlık problemleri,evet doğru söz ettiğiniz hayat kadınlarıyla ilgili problemlerin bazıları örtüşüyor...Konunun Din Ahlak bölümüne açıldığına dikkat ederseniz.Bu söz ettiğiniz hayat kadınlarıyla ilişkiye girilmesini tasvip ettiğimizi nerden çıkardınız...Size başınıza gelebilecek bir rahatsızlıktan dolayı uyarıda bulunulduğu zaman,bu başkalarınında başına gelebilir demeniz sizin başınıza gelmesini engellermi?