Jump to content

Ülkücü Öğrencilere ''Sistemli'' Provakasyon

• Please log in to reply
104 replies to this topic

#81 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 20.12.2006 - 15:10

Meteler sanırım siz Emniyet Teşkilatı'nın bir birimi olan Özel Harekat ile Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı karıştırıyorsunuz.Emniyet'te görev yapan Özel Harekatçıların genel olarak MHP kökenli memurlardan oluştuğu aşikar.Zaten bunlarla ilgili her haberde,her televizyon görüntüsünde tüm memurların çok bilinen  bir MHP sembolü olan bıyıkları hep dikkat çekmişti.O zaman Emniyet teşkilatı bile bu görüntüden rahatsızlık duyup açıklama yapmıştı hafızam beni yanıltmıyorsa.Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapan subay ve astsubaylar ise bu göreve bir parti mensubu veyahut parti sempatizanı olmalarından ziyade yapılacak zor ve tehlikeli göreve her yönden uygunlukları ile seçilirler.Silahlı kuvvetlerde görev yapan hiçbir personel ki;bunu sadece Özel Kuvvetler için söylemiyorum herhangi bir siyasi partinin destekçisi olamaz,söz ve davranışları ile bu tip eylemlere giremez.Girerse de orada uzun süre barındırmazlar adamı.Ha içlerinde seçimlerde MHP'ye veyahut başka partilere oy verenler vardır ancak bu o görevde olmalarının ön koşulu değildir.Uzun lafın kısası tüm Özel Harekatçılar veya tüm Özel Kuvvetler mensupları MHP'lidir şeklindeki önermeniz en azından TSK için geçerli değildir.
İşin bir de öğrenciler boyutu varki onlara da artık birşey söylemeye gerek yok;sağcı veya solcu birbirine döner bıçağı ile saldıran adamdan ne kendisine ne de bu memlekete bir hayır gelir ki,koyverin gitsinler diyelim nereye gideceklerse...

Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel harekat birimi personeli ile TSK ne bağlı Özel kuvvet komutanlığı personeli arasında ciddi bir fark yoktur , en belirgin fark oluşumun asker ve polis kökenli olmasıdır . İki oluşumunda çok elit takımı vardır , bunu o diğerini döver durumuna indirgemeyelim lütfen . Gerek Emniyet mensubu , gerekse Türk Silahlı kuvvetleri mensubu vatandaşların siyasi partiler ile alakalarının olması asla söz konusu değildir , sonuç itibariyle devlet memuru statüsündedirler bildiğiniz üzere.

İki güvenlik birimininde faaliyet amacı sebebi ile milliyetçi görüşe sahip olmaları gayet doğal bir şey , medya boyutunu dikkate alarak birimler hakkında olumlu olumsuz görüş belirtmesek daha doğru olur .

Ben ne yazmışım,Özel Kuvvetler,Özel Harekatçıları döver mi demişim?Yoksa hepsi birden MHP üyesidirler mi demişim anlamadım ki sen şimdi niye yazdın bu yazıyı??Birde hangi birim hakkında olumsuz görüş bildirmişim burada onu da söylersen çok sevindireceksin beni??

Sizin yazınızı alarak cevap yazma sebebim , mesajımın kel alaka mesaj olmaması içindir .

Madem cevap istiyorsunuz ,

MHP'lidir şeklindeki önermeniz en azından TSK için geçerli değildir.

demişsiniz , alın size emniyet teşkilatına ön yargılı bakışınız ...

Tartışma yaratmak istiyorsanız problem yok benim için :msn97:

Bu arada TSK denince neden sizi önerdi dokuz harf , bilir kişimisiniz ?? veya zorunlu askerlik görevi haricinde TSK mensubumusunuz ?? ( soru işaretlerini sizden beğenerek alıntı yaptım :msn97: )
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#82 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 20.12.2006 - 15:23

Bu arada TSK denince neden sizi önerdi dokuz harf , bilir kişimisiniz ??

Evet.
I find your lack of faith disturbing!

#83 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 20.12.2006 - 15:31

TSK Sicil numaranız nedir ? :msn97:

#84 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Posted 20.12.2006 - 15:42

Arnie'cim evet Hakan bilirkişidir. Niye bunu polemik konusu yapmakta inat ediyorsun.
Salih Gönüller

#85 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 20.12.2006 - 15:43

polemik yaratıldı zaten kişinin kendi tarafından bana vermiş olduğu cevap neticesinde :msn97: biraz geç kalmadın mı ?

#86 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts

Posted 20.12.2006 - 15:50

Nasıl yaratıldı polemik?
Senin yazdığın yazının sebebi nedir? Neden yazılmıştır? Hakan'ın yazdığı yazının üzerinde Emniyet Teşkilatına bağlı özel harekâtçıların ağırlıklı olarak MHP li olduğunu söylemesi mi rahatsız etti seni? Bunu sana sormuş olması mı polemiğin başlamasına sebep oldu. Yoksa Dokuzharf'in TSK ile ilgili Hakan'ın yetkinliğine güvenmesi mi rahatsız etti.
Ayrıca hiç de geç kaldığı mı düşünmüyorum. Daha da bir şey yazmayacaktım ama daha açık olunması gerektiğini düşünüyorum düşünceleri ifade ederken.

Salih Gönüller

#87 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 20.12.2006 - 15:56

Bahsettiğin her soru işareti , beni rahatsız etti .

Siyaseti ve güvenlik güçleri farklıdır , tartışmaya konu değildir.

Hakan bey özel harekatçıların mhp li olduğunu yazmış , kaç özel harekatçı tanıdı da bu yorumu yapıyor. Susurluk olayına bir bakın , siyasetmi var başka meselelermi var özel harekatta anlarsınız .

TSK ile hakan beyin bağlantısını anlayabilirsem ondan da rahatsızlığımın neden olduğunu ifade ederim size .

Sanırım yeteri kadar açıktır mesajım.

#88 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts

Posted 20.12.2006 - 16:34

Soru işaretleri olayın berrak olmadığı üzere insanlar üzerinde bıraktığı izlenimlerden doğdu. Daha açık ifadeyle; senin yazının arkasından insanların kafasında bu soru işaretleri doğdu zaten. Rahatsızlık yaratmak için sormadım sorularımı ama rahatsızlık doğacak diye de sormamazlık etmem.
Keşke dediğin gibi olsaydı da Aslında ayrı olması gereken Özel Harekât ile Siyaset ayrı dursaydı. Ancak Devletin herbiriminde olduğu gibi Emniyet teşkilatı da Siyasetin güdümü altındadır.
Malesef böyledir. Kimseye çamur atmak niyetinde olduğunun zannetmiyorum Hakan'ın. Ancak TSK içinde hiç bir siyasi oluşuma fırsat verilmediğinin canlı şahitleriyiz biz. Bizler 15-20 senemizi silahlı kuvvetlerin lojmanlarında geçirmiş asker çocuklarıyız. Hakan da bizden farklı olarak kendisini bu dünyaya daha yakın görmüş. Asker ailesinde olmasının ötesinde bu dünyanın daha fazla sırrına erişmiş bir meraklı adamdır. Fikir ve bilgilerine en başda ben güvenirim. Görüyorum ki benim dışımda insanların da güvenini kazanmış. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan biri değil yani. ÖM den sana daha açıklayıcı bilgiler verecektir tahminim. Konuyu bu noktadan ÖM'ye taşımanın vakti.
Ancak hazır konu başlığını hatırımıza getirmişken. Ne kolay gaza gelirmiş ülkücü gençlik? Halbuki bir iki bozuk ses bir iki cavlar sonra susar. Ancak buna müdahele etmeye kalkarsa yetkisiz bir takım insanlar. sonu?????.........

Salih Gönüller

#89 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 20.12.2006 - 17:00

Buyurun işte ;

http://haber.mynet.c...te=20Aralik2006

Neyi paylaşamıyorsunuz? :friends: :friends:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#90 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 20.12.2006 - 17:13

Mersin Üniversitesi'nde, dün ülkücü öğrencilerin bildiri dağıtmak isteyen sol görüşlü öğrencilere müdahale etmesiyle başlayan kavga, bugün de devam etti. Çiftlikköy Kampusü Rektörlük binası önünde sabahtan itibaren toplanan yaklaşık 200 kişilik sol görüşlü öğrenci grubu, polis ve ülkücü öğrenciler aleyhine slogan atıp, marşlar söyledi.
Sol görüşlü öğrenciler, daha sonra attıkları sloganlarla Rektör Süha Aydın'ı istifaya çağırdı. Üniversitede gerginlik halen sürüyor.

Ülkücüler hakkında ne düşünüyorsam aynı şey solcular içinde geçerlidir.

Sen kimsin de polise laf ediyorsun.!
Tutucan sağcıdır solcudur bu tür olay çıkaran gençliği babamın deyişiyle " basacan sopayı".

Değişiklikler Kaydedildi...

#91 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 20.12.2006 - 17:22

Bu yapılanlara düşmanlar nereleri ile gülerler dersiniz.

Birlik beraberlik içinde okuluna gitmek varken , çıkıp düşmanca saldırmak niye. 2-3 kitap, makale okumakla bu ülkeyi savunacağım derken kargaşaya sürüklemenin manası da yok. Biz geldik gidiyoruz, fakat sonradan gelen nesile lütfen daha güzel günleri miras bırakalım.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#92 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 20.12.2006 - 17:23

ne yaptıklarını bilmiyorlar işte..kuş beyinli hepsi
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#93 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 20.12.2006 - 17:24

Ha yaşa sen.

Değişiklikler Kaydedildi...

#94 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6,906 posts

Posted 20.12.2006 - 17:25

ülkeyi kurtardık mı ? sırada ne var?

hadi dünyayı da kurtaralım :girlinlove:

...

#95 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 20.12.2006 - 17:28

Hknymn ile arnie arasındaki tartışmayı anlamadım sanırım demiştim ben aynı şeyleri söylediler ve boyut değiştirmek için alıntı yapıldı diye :girlinlove:
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#96 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 20.12.2006 - 17:50

Mersin Üniversitesi'nde, dün ülkücü öğrencilerin bildiri dağıtmak isteyen sol görüşlü öğrencilere müdahale etmesiyle başlayan kavga, bugün de devam etti. Çiftlikköy Kampusü Rektörlük binası önünde sabahtan itibaren toplanan yaklaşık 200 kişilik sol görüşlü öğrenci grubu, polis ve ülkücü öğrenciler aleyhine slogan atıp, marşlar söyledi.
Sol görüşlü öğrenciler, daha sonra attıkları sloganlarla Rektör Süha Aydın'ı istifaya çağırdı. Üniversitede gerginlik halen sürüyor.

Ülkücüler hakkında ne düşünüyorsam aynı şey solcular içinde geçerlidir.

Sen kimsin de polise laf ediyorsun.!
Tutucan sağcıdır solcudur bu tür olay çıkaran gençliği babamın deyişiyle " basacan sopayı".

Sakin ol canım benim :kihkih: bırak polis bassın bunlara sopayı

#97 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 21.12.2006 - 09:48

Okullara eğitimden başka şeyleri sokarsan, büyüklerinden gördüğünü uygular küçükler;

http://haber.mynet.c...te=20Aralik2006

:P

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#98 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 22.12.2006 - 00:15

Posted Image

Sağ - sol kavgası falan olduğu yoktur, PKK terör örgütü sempatizanları ile olan kavga demeleri gerekli.

Biz birbirimizle uğraşırken, bakın ülkenin 80 öncesinin özlemi içinde olan aşşağılık insanların sevinmesine neden oluyoruz.

:)

Edited by gg26, 22.12.2006 - 00:18.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#99 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 30.12.2006 - 16:33

Evet bu bir sağ-sol kavgası değil!

#100 Kafadar

Kafadar

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 205 posts
  • İlgi Alanları:...

Posted 31.12.2006 - 11:44

bu parayla onurun kavgasıdır film gibi .... oyuncular rollerini değiştirebilecek kadar yavşaktır zaman zaman... yönetmen ise karizmatiktir ve şerefsizdir
gerçeklerle uğraşmak bıktırdı hayata diretmek belki hataydı yaşam gerçekten bir oyun gerçekler hep acı gel birtanem yalanım ol bende en büyük yalancı
serkan özdemir

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users