İçerik değiştir

Türk Olmak...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#41 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 12:03

Tabi bayrak istemiyorlar :D yazdıklarına önce kendin inan da , sonra ben belki düşünürüm 9 ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#42 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 12:10

O yeni bayrak isteyenlerin zaten kim oldukları belli.

Okumuyor musun ?
İşine mi gelmiyor ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#43 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 12:25

Senin söylediklerin kanun hükmü mü taşıyor ? :D Taşımadığı için , ben öyle düşünmediğime göre ?

Herneyse , beni emekli edin bu konudan artık , istemiyorum ben türk kürt mevzuu ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#44 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 12:51

ben hala millet sempatizanlığının ne olduğuna dair cevabımı alamadım..
anlamış olsam somam değil mi... çok güzel yemek yiyor kürt milleti şeklinde bir şey midir nedir anlamadım ki... :D

pek çok kürdün ayrı bir bayrak istemediğinden eminim.Bu durumu kullananlar vardır o ayrı.iktidarlar ve siyasiler herşeyi kullanmışlardır bunu halka yüklememek gerek..O bölgedeki bakınız kürt demiyorum güneydoğu ve doğu bölgesindeki insanların tek istediklerinin oraya da yatırımın gitmesi olduğundan eminim tıpkı ülkenin diğer yöreleri gibi..
Ama bugüne kadar kürtler yaşıyor diye bölgeyi umursamazlıktan geldiğinden bilumum iktidarlar PKK da cirit atabiliyor..

neyse bu ayrı bir konu..Türk üstün ırktır, türkün türkten başka dostu yok şeklindeki ulvi açıklamalarla bir yere varamayız, ki yıllardır varılmadığı da ortadır.Üç sloganla sevilmiyor vatan.Bu topraklarda hep beraber yaşadık kürdü lazı ermenisi yahudisi süryanisi vs.. ile..Bunu hazmedin artık hepimiz kadar onlar da bu ülkenin vatandaşı..kürtlerden terörist de çıkabilir tıpkı türklerden çıkabildiği gibi..Olaylara geniş bakın biraz sadece görmek istediğinizi almak kolaydır tabi..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#45 Ziyaretçi_ozilim_*

Ziyaretçi_ozilim_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 14:32

bakmak,baktığında görebilmek,görebildiğinde ise anlayabiliyorsan bi yere varırsın...

#46 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 21:31

Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşme

Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşme, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 21 Aralık 1965'de oybirliğiyle kabul edilerek, 7 Mart 1966'da imzaya açıldı. 4 Ocak 1969 tarihinde yürürlüğe giren Sözleşmeyi, Türkiye, 13 Ekim 1972'de imzaladı.

Sözleşme, Birleşmiş Milletler’in insan hakları alanındaki ilk sözleşmesidir. Taraf ülkeler, Sözleşme uyarınca, kişiler, gruplar veya kurumlar aleyhinde ırk ayrımcılığı içeren hiçbir uygulamada bulunmamayı; ayrımcılığı desteklememeyi; kişiler, gruplar veya kuruluşlar tarafından yapılan ırk ayrımcılığını yasaklamayı ve ulusal ve yerel düzeydeki hükümet politikalarını gözden geçirerek, ırk ayrımcılığına neden olabilecek mevzuatlarını ilga etmeyi üstlenmektedirler.

HER TÜRLÜ IRK AYRIMCILIÐININ ORTADAN KALDIRILMASINA
İLİŞKİN ULUSLARARASI SÖZLEŞME

21 Aralık 1965 tarih ve 2106 (XX) sayılı
BM Genel Kurul kararı uyarınca kabul edilerek imza ve onaya açılmıştır.
19. madde uyarınca, 4 Ocak 1969 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Sözleşmeye Taraf Devletler,

Birleşmiş Milletler Şartı'nın tüm insanların onur ve eşitlik ilkelerine dayandığı ve tüm üye devletlerin, birlikte veya ayrı olarak, Teşkilatla işbirliği halinde, Birleşmiş Milletler'in amaçlarından biri olan herkesin evrensel insan haklarına ve temel özgürlüklerine, ırk, cinsiyet, dil veya din ayrımı yapılmaksızın saygı gösterilmesinin geliştirilmesi ve desteklenmesi doğrultusunda faaliyette bulunmayı taahhüt ettiklerini gözönünde bulundurarak,

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin bütün insanların özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğduklarını ve herkesin, hiçbir ayrım ve özellikle ırk, renk ve ulusal köken ayrımı yapılmaksızın, burada kayıtlı haklardan ve özgürlüklerden yararlanacaklarını ilan ettiğini gözönünde bulundurarak,

Herkesin yasalar önünde eşit olduğunu ve herhangi bir ayrımcılık veya ayrımcılığa teşvik karşısında yasaların eşit korumasından yararlanma hakkına sahip olduğunu gözönünde bulundurarak,

Birleşmiş Milletler'in sömürgeciliği ve buna bağlı her türlü ırkçı ve ayrımcı uygulamayı, her ne şekilde ve nerede olursa olsun kınadığını ve Sömürge Yönetimi Altındaki Ülkelere ve Halklara Bağımsızlık Verilmesine İlişkin 14 Aralık 1960 tarihli Bildirge'nin (1514 (XV) sayılı Genel Kurul kararı) bu tür uygulamaların süratle ve koşulsuz şekilde sona erdirilmesi gerekliliğini teyid ve ciddiyetle ilan etmiş olduğunu gözönünde bulundurarak,

Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin 20 Kasım 1963 tarihli Birleşmiş Milletler Bildirgesi'nin (1904 (XVIII) sayılı Genel Kurul kararı) tüm dünyada, ırkçı ayrımcılığın her türünün ve şeklinin süratle ortadan kaldırılması ve insan onuruna saygının temininin gerekliliğini ciddiyetle teyid ettiğini gözönünde bulundurarak,

Irk farklılığına dayalı her türlü üstünlük öğretisinin bilimsel açıdan yanlış olduğuna, etik açıdan kınanması gerektiğine, sosyal açıdan gayri adil ve tehlikeli olduğuna, hiç bir yerde, teoride ve uygulamada ırk ayrımcılığı için bir mazeret bulunmadığına inanarak,

İnsanlar arasında ırk, renk ve etnik kökene dayalı ayrımcılığın uluslararasında barışçı ve dostça ilişkiler geliştirilmesine bir engel oluşturduğunu, barışı ve güvenliği ve aynı ve tek bir devlet içinde birarada yaşayan insanların uyumunu bozabileceğini teyid ederek,

Irkçı engellerin varlığının her insan toplumunun ideallerine aykırı olduğuna inanarak,

Dünyanın bazı bölgelerinde hala var olan ırk ayrımcılığı ve apartheid, ayrımcılık veya ayrım politikaları gibi ırk üstünlüğü veya ırk düşmanlığı üzerine kurulu hükümet politikalarından kaygılanarak,

Irklar arasında anlayış ortamını desteklemek ve her türlü ırkçı dışlamadan ve ırk ayrımcılığından arınmış bir uluslararası toplum inşa etmek amacıyla, ırk ayrımcılığının her şekil ve oluşumunu süratle ortadan kaldırmak için gerekli tüm önlemleri almak, tüm ırkçı öğretileri ve uygulamaları önlemek ve bunlarla mücadele etmek kararlılığında olarak,

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından 1958 yılında kabul edilen İstihdam ve Mesleki Ayrımcılığa İlişkin Sözleşme ile Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı tarafından 1960 yılında kabul edilen Eğitimde Ayrımcılığa Karşı Sözleşme'yi hatırda tutarak,

Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması için BM Deklarasyonunda yer alan ilkeleri uygulamak ve bu amaçla en kısa zamanda pratik önlemlerin kabul edilmesini sağlamak arzusuyla,

aşağıdaki hususlarda anlaşmışlardır:

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#47 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 21:36

insan hakları beyannemesi yayınlayan ülkeden dolayı dikkate alasım gelmiyor

#48 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 22:30

türklük bir kan meselesi veya soy meselesi değildir...

kendini samimi olarak türk hisseden herkes türktür...

emily hanım peki siz neden türklükten türk milliyetçiğinden bu kadar rahatsız oluyor sunuz... :)

ülkücü hareket ile kürtleri ayrı bir kefeye koyduğunuz için mi?

kürtten ülkücü olmaz dediğiniz için mi? :mad:

bunu mantıksız bulduğunuz için mi?

#49 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2006 - 23:51

Ayrıca yaklaşık 70 milyonluk bir ülke ki bunun 30 milyon civarı reşit dendiğine göre bir milyon iki yüz ell bin kişi epey bir azınlık kalıyor. :)

Ne olursanız olun tek sorum şudur insan olabiliyor musunuz..????
ırkçılık ne zamandan beri insan olma yetisine sahip insanların özelliği oldu ki..
Ama çok afedersiniz, siz ırkçı değldiniz çünkü kürt ülkücü de vardı... :mad:

biliyoruz kimin ırkçı olduğunu...

kürtlerin ülkücü hareketin içinde bulunmasını abesle iştigal görmek ırkçılıktır...

sizin yaptığınız gibi mesela...

bölücülüğe davetiye...

bu ne demek oluyor...

etnik kökenli siyasi bir oluşumun desteklensin kürtten ülkücü olmasın...

tabi sizin temel felsefeniz...

halkların kardeşliği...halklara özgürlük...

erciyeste 1.250.000 kişi vardı...ne oldu rahatsız mı? oldunuz...

tabi afiş partinize türk halkı tarafından verilen cevaplar bayağı bir canınızı sıktı herhalde...

bir de seçimlerde %0.01 lerde oy aldığınızı düşünürsek...

deli sataşması gayet doğal...

#50 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 00:00

İNSAN OLMAK...

pardon göremedim sizi...hoş geldiniz...

dün söğüt'te yaşanan olaylardan büyüüük bir ihtimalle haberiniz vardır...

neden MHP ve ÜLKÜ OCAKLARI hakkında bir konu açmadınız şaşırdım doğrusu... :)

#51 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 02:34

"Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" bu sözü çok severim...
İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği düşünmektir, denir,
ama asıl belirleyici olan davranıştır, ki o davranış da yeni düşüncelere,
davranışlara neden olur.
Düşünce, irade, davranış bir sarmal olarak sürekli bir biçimde
oluşu ifade eder.
Davranışların sonuçlarını davranış öncesinde, sırasında ya da sonrasında
düşünebiliriz ama sonuç yaratılan etki ve oluşan tepkidir.
Eğer bir etnik grubun diğer etnik gruptan daha üstün olduğundan söz
ediliyorsa ya da bir etnik grup sahip olduğu özelliklerin (dil gibi)
uydurma olduğu iddiasıyla değersizliği vurgulanarak aşağılanıyorsa verilen
tepki kimliğe daha çok sahip çıkma biçiminde olacaktır.
İnsan ilişkilerinin sonucu olan toplum varlığına yönelik bir tehdit
algıladığında mevcut işleyişi sürdürmek için en basit savunma mekanizmasıyla
bazıları belki de çok kötü olan değerlerini koruma yolunu seçer. Bu koruma
kimi zaman saldırıya da dönüşebilir, sonra bir de bakmışsınız tüm ülkeyi saran
bir kan davası yaşanmakta.
Asker, Polis olduğu için öldürülen adamın çocuğu ne hissederse babası
dağda öldürülen çocuk da onu hisseder yani nefreti,
sizce bu durumda kaç bin çocuk vardır ülkemizde?
Peki bu çocukların sayısının artmaması kimin elinde?
Bence hepimizin elinde, koşulsuz hepimizin. Tüm insanlığın ortak barışını
istediğim için hayalcilikle suçlayabilirsiniz beni. Evet benim gibi
düşünenler az ve biz kaybedebiliriz de, hangi tarafta olursa olsun diğerlerini
yok saymanın, yok etmenin savunuculuğu yapıp kazanmaktansa kaybetmeyi tercih ederim.

Bu mesaj maviergün tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.09.2006 - 03:37

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#52 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 12:03

hangi tarafta olursa olsun diğerlerini yok saymanın, yok etmenin savunuculuğu yapıp kazanmaktansa kaybetmeyi tercih ederim.

İşte açıklama budur...Fazla söze ne hacet.. :P

#53 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 14:43

bir insanın veya bir zümrenin yok sayılmaması için...

insan gibi yaşamak ve de insancıl değerlere sahip olması gerekir...

Düzenleme: 'Alıntı'.. 'Gereksiz'.. Off yeter be TAVIR!..

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.09.2006 - 23:32

#54 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 21:44

Değerli Emily

bu konuyla alakalı açılmış olan daha öncek sayfada aşağıdakileri yazmışsınız.

Bu ırkçılıktır..Ötesi yok..!!!!!! *böö

şunu da belirteyim, ben Kürt değlim.Sizin o çok övdüğünüz Türk soyundanım.
Ama ben ırkçı değilim.Ayrıca türkler şu kadar üstündür bu kadar birşeydir naraları kimseye bir yarar getirmedi getirmez de..

Evet nüfus cüzdanlarımızda TC yazıyor.Ama bu türksün anlamında değldir. Türkiyelisin demektir.Laz da çerkez de kürt de hepsi bu ülkenin topraklarında yaşadı yüzyıllardır ve herkesin hakkı var bu ülkede en az muhteşem türk ırkı kadar.

PKK kürt gruplar tarafından oluşturulmuş bir terör örgütü diye, tüm kürtler teröristtir çıkarımı yapmak, ilkokulda anlatılan düz mantıktan öteye geçemez ve herkes bilir ki düz mantık yanlıştır.Genellemeler yanlıştır...

Irkınıza methiyeler düzmekten yıllarca önünüzü göremediniz bile..Bir an önce gözlerindeki at gözlüklerinizi kaldırmanızı ve sizlerle aynı topraklarda yaşayan, çalışan , emeği olan herkesin en az sizin kadar bu ülke vatandaşı olduğunu hatırlayın..

Son olarak unutmayın ki Hizbullah da bir terör örgütü ve bol miktarda türk tarafından kurlumuştur,yönetilmektedir ve onların da amacı cumhuriyet rejimini yıkmaktır..Tüm türkler teröristtir diyebilecek misiniz peki..?

Bu sözler bana bir oloay hatırlattı.

1994 Yılında halka hitaben yaptığı bir konuşmada Prof. Dr. Necmettin Erbakan şöyle seslenmişti halka : "Sen Türküm Doğruyum Çalışkanım dersen , öbür taraftan Kürt kökenli bir müslüman kardeşimiz ; Ya öylemi ben de Kürdüm daha doğruyum daha çalışkanım deme hakkını kazandı."

Bu sözü söylediği için de yanlış hatırlamıyor isem 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sadece bilgi için söyledim. Zira mana olarak sizin yazınızla aynı da.

#55 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 22:04

çok pardon ama takiye yapmak için ya da tribünlere oynamak açısından bu tarz sözler etmiş, kendi radikal fikirlerini ve rejim istekleriniherkese özgürlük adı altında sevimli kılmaya çalışmış böylesi bir siyasi lider ile benzetilmeyi ancak şahsıma hakaret sayarım ben..(dikkat ediniz siz hakaret ettiniz demiyorum :))

ben sadece türküm dersen evet karşındaki de kürdüm lazım ermeniyim vs.im dediğinde onları bölücükle suçlayamazsın diyorum..Bu ülke topraklarında herkesin hakkı var...

#56 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 22:06

Bu ülke topraklarında herkesin hakkı var...

ne gibi mesela...

etnik kökenlerin kendi mukadderatına sahip olma hakkı gibi mi?

#57 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 22:26

türküm diye ırkçılık yapma hakkın yok demek..

o mukadderat dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum valla ben... ama kastettiğin şey, kendi bağımsızlıklarını almak ise yasal yollardan isterlerse bunun için de uğraşabilirler..ama yasal yollardan...

#58 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 22:36

ama kastettiğin şey, kendi bağımsızlıklarını almak ise yasal yollardan isterlerse bunun için de uğraşabilirler..ama yasal yollardan...

yok ya... :mad:

biz bu vatan için bu topraklar için binlerce şehid vereceğiz...

sonra it köpek bu topraklarda devlet kuracak...

işte o çok zor...

bizim askerimiz mehmetçiğimizin hergün şehadet heberi geliyor...

neden bahsediyorsun sen...

bu ülke kan ile alındı bedel ödendi can verildi...

devlet kuracak köpek it soyu bu bedeli ödesin...

ama bu millet onlara öyle bir bedel ödetir ki...

kıyameti bu dünyada yaşarlar... :)

#59 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 22:58

bir şeyi de doğru anlasan şaşacağım yani Tavır...

türküm türküm demekten vazgeçmediğiniz sürece kürdüm denmesini duymaya devam edeceksiniz..
maviergün'ün yazdıklarında yazan şuna da çok katılıyorum ki siz baskılamaya çalıştıkça onlar da savunmaya geçicek.İnsan psikolojisi savunma mekanizması denen bir şey var..yasaklarla önyargılarla bir yere varamazsınız.halbuki ülkenin pek çok yerinde ihtiyaç olan eğitim sağlık adalet gerekli memur olanak vs gibi yatırımlar o bölgelere de götürülse bence o bölgeden kimse zaten ayrı bir devlet kurmayı düşünmeyecektir bile. Dış mihrak denilern devletler ya da oluşumlar ya da PKK gibi terör örgütleri buradan vurarak akıllarına girmeye çalışıyorlar çünkü...

insanlara yiyecek, iş, eğitim sağlık hakkı gerek herşeyden önce..sloganlar karın doyurmuyor...

#60 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2006 - 23:32

Konu başlığı içinde:
Irkçılığı tavan yaptırdığından,
Soy itibari ile Türk olmayan vatandaşlara "it, köpek" vb. hakaretler ettiğinden,
Açtığı konudaki mesajları okuma tenezzülünde bulunmadığından

Tavır arkadaşımızın bu konuya yazma yetkisi alınmıştır. Bu mesajdan sonra,yazacağı her mesaj geri dönüşüme gönderilecektir.
[İlgili forum yöneticileri ve adminlerin dikkatine]

Diğer arkadaşlarıma sevgiler saygılar.

*host
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."