İçerik değiştir

Türk Olmak...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#61 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 00:07

bir şeyi de doğru anlasan şaşacağım yani Tavır...

türküm türküm demekten vazgeçmediğiniz sürece kürdüm denmesini duymaya devam edeceksiniz..
maviergün'ün yazdıklarında yazan şuna da çok katılıyorum ki siz baskılamaya çalıştıkça onlar da savunmaya geçicek.İnsan psikolojisi savunma mekanizması denen bir şey var..yasaklarla önyargılarla bir yere varamazsınız.halbuki ülkenin pek çok yerinde ihtiyaç olan eğitim sağlık adalet gerekli memur olanak vs gibi yatırımlar o bölgelere de götürülse bence o bölgeden kimse zaten ayrı bir devlet kurmayı düşünmeyecektir bile. Dış mihrak denilern devletler  ya da oluşumlar ya da PKK gibi terör örgütleri buradan vurarak akıllarına girmeye çalışıyorlar çünkü...

insanlara yiyecek, iş, eğitim sağlık hakkı gerek herşeyden önce..sloganlar karın doyurmuyor...

emily, orada devlet kurmaya kalkanlar zaten kürt, laz veya başkası değil..

bunu yapmaya çalışan pkk dır..

bir takım gelişmeler yatırımlar olsa orda devlet kurmaya çalışmazlar diye bir yanlış cümle kurmuşsun.. unutmayalım ki bu devleti kurmaya çalışan pkk dır .. ülkemizi bölmeye çalışan pkk dır..

türküm türküm demekten vazgeç demişsin.. unutmayalım ki kürdü , lazı veya her ne varsa hepimiz türküz.. VE kendi adıma diyeceğim Türküm Türküm demekten asla vazgeçmem.. lazı, kürdü de türkü de hepsi birlikte bir bütün olarak Türk tür..

doğudaki insanların da ayrı bir devlet kurma çabası yoktur, çabası olan varsa da terör örgütü mensubudur..

şu dediğine katılırım.. ekonomik bakımdan doğu geliştirilmeli, iş olanakları artmalı yatırımlar yapılmalı.. ama bunlar yapılmadı diye kimse ayrı bir devlet kurmaya kalkamaz.. ve zaten böyle bir devlet kurmaya kimsenin gücü yetmez.. Bizler yani atalarımız ne olursa olsun kürt türk laz çerkez birlikte savaştı ve Türkiye Cumhuriyeti Kuruldu.. Türkiye Cumhuriyetinin Topraklarında, bir başka devlet kurma düşüncesi bile düşünülemez..

sadece bunu belirtmek istedim..

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.09.2006 - 00:16

#62 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 09:58

unutmayalım ki kürdü , lazı veya her ne varsa hepimiz türküz

anlatmaya çalıştığım buydu zaten Edy's..Türk soyu şeklinde ırkçılık yaptığından bazıları, türküm türküm demekten vazgeç demiştim...ne mutlu Türküm diyene'nin anlamını hatırlamaları ironisiydi kastım..

doğudaki insanların da ayrı bir devlet kurma çabası yoktur, çabası olan varsa da terör örgütü mensubudur

İşte bu tam olarak benim de dediğim..Orada yaşayan her kürdün bölücü olarak tanımlanmasından şikayetçiyim..ve PKK'nın o bölgeyi kandırmaya çalışmasındaki tek kozu bu ülkenin onları ayırdığı ve hizmet götürmediği fikri değil midir..?

Son olarak şunu açıklayayım;bağımsızlıklarını yasal olarak isteyebilirler dedim ama bu devlet kursunlar gitsinler demek değil..Ne mi demek..Fikirlerini mecliste vs. beyan edebilirler (yasal yol yani) ama terör örgütüne yardım ederek ya da onun uzantısı olarak değil..Haa bunu istediler diye yapılır mı elbette hayır ama düşünce özgürlüğü var, yasaklar daha çok tepki ve savunma çekecektir...

Şuna da katılıyorum ve kaç kere de söyledik anlamak istemedi bazı arkadaşlar, bu ülke toprakları hepimizin, sadece türk soyundan olduğunu söyleyenlerin değil..hepimizin dedeleri savaştı, oradaki kürtler de dahil..Yüzyıllardır bir arada yaşadık, yine de yaşamaya devam ederiz yeter ki ırkçı yaklaşımlar olmasın... :feminist:
kısacası benim karşı olduğum hangi taraftan olursa olsun ırkçılıktır...

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#63 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 11:33

Bazı arkadaşlar diyip iğnelemeler yapma artık Emily , isim ver ve isme beni dahil etme !
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#64 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 12:10

Tavır ve sizin fikirlerin gayet açık zaten, başka bir iki arkadaş daha var da şimdi nicklerini yanlış yazmış olmayayım...

Zaten ırkçı ve aşırı milliyetçi tavırlı arkadaşlar kendilerini belli ediyor ki, hem iğneleme de değildi, sadece lafımın edy's e olmadığı belli olsun diye o şekilde bir ifade kullandım..
Neden bu kadar gocundunuz bilemeyeceğim de sizin istediklerinize göre yazacak değilim ...başka emriniz alla alla.... :)

#65 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 12:36

Şuna da katılıyorum ve kaç kere de söyledik anlamak istemedi bazı arkadaşlar, bu ülke toprakları hepimizin, sadece türk soyundan olduğunu söyleyenlerin değil..hepimizin dedeleri savaştı, oradaki kürtler de dahil..Yüzyıllardır bir arada yaşadık, yine de yaşamaya devam ederiz yeter ki ırkçı yaklaşımlar olmasın... :P

:)

Ne denirse densin bazı aradaşların ( Tavır , guide ) fikirleri değişmeyecek.

Değişiklikler Kaydedildi...

#66 greenyblue

greenyblue

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 200 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 14:28

2 gündür ABD Adana konsolosuna verdiği cevap ile gazete ve televizyonların gündeminde olan ve Kürt kökenli Türk olduğunu vurgulayan gazi astsubay Murat Caner mi daha Türk’tür yoksa Türk olduğunu iddia eden ama kendi çıkarları yönünde bu ülkeyi satan insanlar mı gerçek Türk’tür?

70 milyon insanın yaşadığı topraklarda saf kan Türk sayısı nedir? Pek çok milletten insanın yaşadığı bir ortamda kanları karışmamış saf kalmış? Ben bile 4 değişik kan taşıyorum *öberah
Οζδε

#67 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:10

Son olarak şunu açıklayayım;bağımsızlıklarını yasal olarak isteyebilirler dedim ama bu devlet kursunlar gitsinler demek değil..Ne mi demek..Fikirlerini mecliste vs. beyan edebilirler (yasal yol yani) ama terör örgütüne yardım ederek ya da onun uzantısı olarak değil..Haa bunu istediler diye yapılır mı elbette hayır ama düşünce özgürlüğü var, yasaklar daha çok tepki ve savunma çekecektir...

ben sözlerini iğnelemek olarak algılamıyorum.. madem fikirlerimizi söylüyoruz sende fikrini söylüyorsun, bende kendimce fikrimi söylüyorum...

yasal yollardan haklarını arasınlar demişsin.. unutma ki bu ülke öyle bir ülke ki hadep denen partiye bile izin vermiş.. yasal yoldan hakkını arasın diye öyle değil mi ?? peki onlar ne yapmış.. pkk ya destek vermiş.. her mitingde apo apo diye bağırtmış engel olmamış.. bebek katilinin ismini bile yüce bir insanmış gibi haykıran bu insanlara engel olunmamış.. bu mu yasal yollardan hakını aramak ?

Not: zaten sende demişsin yasal yoldan hakkını ararken terör örgütünün uzantısı olmadan demişsin.. bu sözüne sonuna kadar katılıyorum.. ancak görüyoruz ki.. terör örgünün uzantısı değil, başı gibi davranıyorlar böyle oldukça da hiç bişi zaten elde edemezler..

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.09.2006 - 16:16

#68 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:18

Zaten ben hadep'in yolunun yasal olmadığını belirttim değil mi, terör örgütüne yardım ederek değil dedim..yani bu değil sen de farkındasın...

bu ülke izin vermiyor da demedim ki... evet parti kurup haklarını alamadıklarını düşünüyorlarsa söyleyebilirler bu bağımsızlık dahi olsa, tek söylediğim bu.Buna oy verip iktidara getiren olursa sonrasını bilemem..Neticede şuandaki hükümeti de halk seçti ne yazık ki bi şey yapamıoruz değil mi...

şuna da katılıyorum ki kimin saf türk olduğunu nereden bilebilio bu arkadaşlar(tavır, guide vs..).. kaç millet yaşamış bu topraklarda...

#69 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:21

hadep'in şu an parti olarak Türkiye'de faaliyet vermesi bile yanlış. demokrasi adı altında pkk propagandası yapıyorlar. ben savcı olacaktım hadepi kapattırmak için elimden geleni yapardım. hoş savcının uğraşmasına gerek kalmazdı deliller için. görünen köy klavuz istemiyo.

#70 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:23

şu saf türk lafını bırak istersen.. bu topraklarda yaşayan birlikte omuz omuza çarpışmış herkes Türktür önce bunu anlamamız gerekiyor..

beni ilgilendirmiyor soyu.. herkeste bir kimlik var değil mi ? ne var başında türkiye cumhuriyetinin bayrağı.. altında da kimlik bilgilerimiz..

yasal yollardan hakkını arayacaklar diye bu ülke içerisinde kürdistan falan kurulamaz.. bende bunu anlatmaya çalışıyorum..

yasal yollardan haklarını ararlarken, devlet kurma düşüncesi olabilir mi bende bunu sormuş olayım.. bu düşünce mantıklımıdır?

#71 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:31

bir de şunu eklemek istiyorum unutmuşum da, hadep'in de mhp'nin de yaptığı benim gözümde ırkçılıktır.. hiç farkı yok(ırkçılık açısından yani..)

saf türk lafını ben kullanmıorum edy's..sanırım eski mesajları okumuyorsun..bizim de anlatmaya çalıştığımız aynı şey..herkeste kimlik var mı yok mu..budur..

Bu mesaj Emily tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.09.2006 - 16:33

#72 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:32

ırkçılık mı yaparlar naparlar bilmem ama

hadep teröristlerin ortağı bir partidir aralarında bir fark var bu yüzden.?

Not: Hiçbir parti mensubu değilim bu arada..

#73 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:34

yasal yollardan haklarını ararlarken, devlet kurma düşüncesi olabilir mi bende bunu sormuş olayım.. bu düşünce mantıklımıdır?

devlet içinde devlet olur mu ?

İzmir'de , İstanbul'da , Ankara'da koşullar neyse Doğu'da da öyle olsun.
Oradaki çoğunluğun istediği bu.

#74 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:39

9 senin sözlerine katılmamak elde değil..

tabiki eşit şartlar olsun.. ne bilim bir senelik iznimde gideyim doğunun her yerini gezeyim.. imkanlar olsun tatil yapabileyim.. elbetteki bunu isterim herkes te ister..

ama şundan emin olun ki .. şartlar eşit de olsa .. imkanlarda olsa.. pkk, pkk dır..

haaa o zaman şöyle bişi olabilir.. pkk lı gidipte doğudaki vatandaşları kandıramaz.. eğitim düzeyi arttırılmalı falan filan hepsine katılıyorum..

doğudan çıkan zenginler yatırım yapmayı akıllarından bile düşünmüyorlar oraya. halbuki biraz emek biraz para harcansa mükemmel şeyler olabilir.. ama bütün bunlar olsa bile.. pkk lıların zihniyeti değişmez.. sen yaparsan onlar yıkmak için elinden geleni yapar... bazı imkanlar yok diye pkk ya katılmak onlarla birlikte Mehmetçiğe ve Türk insanına silah çevirmek olmaz..

#75 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:42

zaten bu açıdan anlaşılamasın diye özellikle ırkçılık açısından diye belirttim..aşırı milliyetçi tavrın kürtlüğü ingilizliği türklüğü olmaz, ırkçı ırkçıdır..hepsi bir..

kısacası farklı bir şeyden değil aynı şeyden bahsediyoruz edy's..biz de bunları diğer arkadaşlara(tavır ve guide gibi) anlatmaya çalışıyorduk ki..

hoş anlayacaklarından ümidimi kestim ayrı..

#76 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 16:44

emily sen tavır a quide bişiler diyorsun ama bide onların açısından düşün..

doğuda askerliğini yapıyorsun,, yanında belki canın olarak gördüğün arkadaşların can veriyor.. belki kucağında ölüyor.. bebeklerin cesetlerini görüyorsun..

sonuçta ister istemez bu arkadaşlar gibi tavır koyanlar olabilir.. düşüncelerini belki abartılı aktarıyor da olabilirler.. ama onların da haklı oldukları taraflar olabilir..

taraflar diyorum herşeyde haklılar demiyorum bunu da belirtmiş olayım..

#77 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 17:00

farkındayım edy's..Ama benim anlatmak istediğim de şu ki PKK konusunda hepimizin aynı fikirde olduğumzdan eminim..
ZAten konumuz PKK değil..Türk olmak diye bir konu açan ve neredeyse her mesajında türk soyu kelimelerini itina ile kullanan ve kürtler için "it, köpek" şeklinde çirkin sözleri uygun gören bir kişiye hak vermem biraz zor oluyor, kaldı ki ben kürt değlim..Bunu ısrarla söylememin sebebi de şudur, kürt de savunuyor sanılmasın hemen diye..

Soydu ırktı değil önemli olan, insan mısın ona bakıcaksın..Kimseye milliyetinden ötürü direk terörist muamelesi yapamazsın(lafım tavır'a filan işte..)o bölgede yaşayan kürtler arasında da PKK'dan canı yanan insanlar vardır ve hepsi, hepimiz bu ülkenin vatandaşı çocuklarıyız..
Azıcık sağduyu hepsi bu...Biraz da empati...
Düşmanlık ve nefret bize en ufak bir şey kazandırmaz ki..

#78 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 17:01

İllaki onların düşüncesine de saygımız var ama onlar her nedense Kürtler'in tamamını pkk'nın içine koyuyorlar. Kimse demiyorki onlar devlet olmayı hakkettiler. Benimde doğuda vatanı için canını vermiş arkadaşlarım akrabalarım oldu. Ben "vatan sağolsun" , en kısa zamanda pkklıların kökünü kazırlar inşallah diyorum. Orada bulunan bütün Kürtleri sorumlu tutmuyorum. Bu lanet olası pkk yüzünden oradaki ailelerde korku içinde. Ya oğlunu ya kızını , olmadı bir başka akrabasını kaçırıp tehdit ediyor pkk şerefsizleri orada bulunan aileleri. orada bulunup pkkyı lanetlemekte kolay değil. şu son zamanlarda arttı Allah'a şükür bu tür sesler. devlette en kısa zamanda buna ağırlık verse tam olacakta. bakalım hayırlısı.

#79 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 17:03

emily bu düşüncene sonuna kadar katılıyorum... kimseye kürt diye it veya benzeri bir cümle kurulamaz burda tabiki haklısın...

zaten bende öyle bir düşünce olsa hepimiz ne olursak olalım Türküz demezdim..

dediğim gibi beyinden geçen düşüncelerin, dile dökümü biraz abartılı olmuş, yanlış olmuş..

Not: askerliğimi siirtte yaptım, yanımda omuz omuza askerlik yaptığım kürt arkadaşlarımda oldu.. yeri geldi aynı ekmeği bölüştük 4 kişi.. bunlar güzel duygular böyle olması gerekiyor.. hiç bir zamanda aman bu kürt kesin pkk lıdır demedim.. bir arkadaşımın abisi kürttü ve askerdeyken pkk lılar tarafından vurulup öldürülmüş.. yani bu insan abisinden sonra askere gelmiş hiç düşünmeden ben nasıl ona sen pkk lısın diyebilirim veya bunu kim diyebilir.. ön yargıyı kırmak gerekiyor..

ve şöyle bir dip not yazayım : her kürt , terörist değildir..

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.09.2006 - 17:07

#80 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 17:14

Şuna da katılıyorum ve kaç kere de söyledik anlamak istemedi bazı arkadaşlar, bu ülke toprakları hepimizin, sadece türk soyundan olduğunu söyleyenlerin değil..hepimizin dedeleri savaştı, oradaki kürtler de dahil..Yüzyıllardır bir arada yaşadık, yine de yaşamaya devam ederiz yeter ki ırkçı yaklaşımlar olmasın...  :P

*uhuhu

Ne denirse densin bazı aradaşların ( Tavır , guide ) fikirleri değişmeyecek.

Değişmeyecek , her türlü ortamda , elimden gelen max zararı bu insanlara gücüm yettiği kadar veririm !

Bu mesaj guide tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.09.2006 - 17:17

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->