İçerik değiştir

Türk Olmak...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 90 yanıt verildi

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 00:46

arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum...

dikkat ettiyseniz uzun bir zamandan beri güncel ve siyasi forumlarda konu açmıyordum...

ama siyasi forumunda bir konunun kapatılması bayağı bir canımı sıktı...bunun için kapatılan konunun devamı olarak bu konuyu yönetici arkadaşlarımın affına sığınarak tekrar açıyorum...

bazı arkadaşlarım TÜRKİYE'lilik diye bir kavram kullanmış...

bu kavramın izahı yapılsın...

bazı arkadaşlarımda kalın yazılar ile üzerine basa basa kürt demiş ve böyle bir azınlık olduğunu iddia etmiş...

bu kavramında izahı yapılsın...

size soruyorum insanlık tarihinde bir millet varmıdır ki bayrağı,dili,devleti olmasın herhalde yoktur...kürtlerinde yoktur...

e öyle ise neden kürt milleti diye bir azınlığın olduğu iddia ediliyor...

he öyle bir azınlık böyle bir millet olduğunu iddia edenler varsa hodri meydan...

kimin gücü yeterse...

bir kere sen böyle bir millet olduğunu iddia ediyorsan senin onurlu,karakterli bir insan olarak halkının bağımsızlığı için savaşman gerekir...

onun için...

TÜRKİYE'lilik yoktur...TÜRK vardır...

ulu atanın dediği gibi ''bu memleket tarihte TÜRK tü,bugünde TÜRK ve ebediyyende TÜRK kalacaktır...''

ama şimdi olmadı ırkçı oldum...tüh... :what:

asıl ırkçılar milliyetçi bir partinin çatısı altında doğu kökenli vatandaşlarımızı görmeyi mantıklı bulmadığını söyleyen kişilerdir...

bundan ala ırkçılık mı olur...

Bu mesaj TAVIR tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.09.2006 - 00:48

#2 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 00:50

bi zahmet geridönüşüme gitsin :what:

Tavır çoocum ciğerim evladım, kapanmış konuyu nie celallendirion? *pirt
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#3 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 00:59

rica ederim...

bu konu kapanmasın kim ne diyecekse desin...

birileri çıksın lafını söylesin konuyu kapatsın...

olmaz öyle şey...

tahammülsüzlük yapılmasın...

#4 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 01:04

"Irkçı değilim ama Türküm"
"Türkiyelilik yoktur Türk vardır"

Bundan ala ırkçılık :what:
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 01:25

İyi bir karakter, sıra dışı yetenekten daha fazla övgüye değerdir.

işte bu karakter de binlerce yıllık tarihinden feyz almış TÜRK karakteridir TÜRK duruşudur...

bu duruş;

ergenekon dur

fatih tir

yavuz dur

ulu atatürk tür

kurtuluş savaşıdır...

bu duruş karakter ile birlikte başarıyı getiren duruştur...

geçmiş bir başlangıçtır...

haydi hatırla ve haykır...

bir zamanlar biz de milletmişiz...
hem de nasıl millet...
gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz insanlığa...

#6 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 02:26

Laf olsun diye konu açmanın anlamı olur mu?
Peki bu konu ne için açılmış?
Tavır'ın derdi kendi siyasal düşüncesini ısrarla anlatıp haklılığını kanıtlamak,
bunun için de gerekirse başkalarına hakaret etmeye çalışarak hararetli bir
tartışma yaratıp "ben" veya "biz varız" demek.
Peki siz "biz varız deyince" ne olacak? Bu yolla karşıtlarınızı veya düşünceleri
sizinle uyuşmayanları ikna mı edeceksiniz ya da onları bir tartışmada
yenmeye çalışıp "gördünüz işte biz haklıyız" mı diyeceksiniz?

"İhtilalden önce ölen ülkücüler şehit midir?, Buyrun! Anlatın bize.." başlığındaki
konuya yazdıklarıma Tavır'ın cevap olarak hakaret etme çabasına aldırış
etmemem onda nasıl bir duygu uyandırmış olabilir, bunu tam olarak
bilmem pek mümkün değil ama yaklaşımımın onu memnun
etmediğini düşünüyorum, sonuçta bulmayı istediği saldırgan karşılığı
ona vermedim.

Eğer burada birtakım anlayışlar ortaya konulacaksa bu kişinin yetkinliği ölçüsünde
belli bir üsluba uygun bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Ortaya konulan anlayışa
karşı düşüncede olanlar ise getirdikleri eleştiride farklı bakış açılarını yine
kimseye hakaret etmeden sözünü ettiğim medeni usluba uygun bir biçimde dile
getirmelidirler.

Tüm dünyada yaşanan çok genel bir yanlış vardır:
Birey olarak sahiplendiğimiz kimliklerin kendisi değiliz! Türk, Yahudi, Yunan, Arap
veya Kürt olabilirsiniz ama kimse tek başına Türklüğün, Yahudiliğin, Yunanlığın,
Araplığın veya Kürtlüğün ifade ettiği şey değildir, ısrarla böylesi kimlikler
oluşturma çabası tüm insanlığın farklılıklara rağmen bir arada yaşama becerisini baltalar.
"Biz mi daha iyi yaşamalıyız yoksa bizden olmayan onlar mı?", sorusuna karşın
"Tabiki biz daha iyi yaşamalıyız!" cevabının verilmesi gerçekte kimlerin işine yarar?
Başka bir cevap mümkün müdür, desem? "Evet!" diyenler çıkacaktır: "Birlikte iyi
yaşamanın yollarını bulabiliriz, çünkü biz düşünen varlıklarız! gibi.
Farklı yüreklerde birbirinin aynı yaraları deşen birbirinin aynı bıçaklar gibidir tüm
uçlaşmış milliyetçilikler. Türk, Kürt, Yunan, Arap, Yahudi... olmamız
önce insan olduğumuz gerçeğinin önüne geçemez, geçmemelidir de!

Not: Bu yazımda da daha önceki yazılarımda olduğu gibi
kimsenin şahsına yönelik bir hakarette bulunmadım...
Aksini kanıtlayabilecek varsa özür dilemeye de hazırım!
Hakaret etmenin dışında bir cevap verilemiyorsa sanırım bu da benim
sorunum değildir, en fazla yazmaya yine ara veririm ya da artık hiç
yazmama yolunu seçerim.

Bu mesaj maviergün tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.09.2006 - 02:36

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 13:28

MHP liler ve şiddet adlı yazınızla kimin saldırgan bir tutum izlediği gayet açık ve net bir şekilde ortada...

gerçi bu yazıya bilhassa ülkücü hareketin neferi olan acizane TAVIR ın cevap yazma tenezzülünde bile bulunmaması saldırganlığınızı biraz daha arttırmış gözüküyor...

zaten biz yarasalara güneşi göstermenin saygısızlık olduğunu bilenlerdeniz...

hiçbir ülkücünün ben veya biz varız deme gibi kendi belli etme gibi bir amacı yoktur...

sağolsunlar sizin gibiler eften püften sebeblerle bunu gündeme getiriyorlar zaten...

bir fıkradır almış başını gidiyor...

nereye gidersen git heryerde aynı...

hilal bıyık,beyaz çorap,sarımsak,soğan,oruç tutmayan öğrencilerin dövülmesi vs vs...

kapitalist dünya görüşünün kucağına oturmuş yayın organlarından biri milliyet gazeteside başladı fıkraya...

reklamlarda izliyorsunuz zaten...

artmış bir yemeği ısıtıp ısıtıp sofraya koymak gibi ankara ziraat fakültesindeki bira standının ülkücüler tarafından dağıtılması mesela...

insanlar mili eğitimin bir kurumunda bir okulda bir üniversitede bira standının kurulması ne kadar doğru onu tartışacağına bira standının ülkücüler tarafından dağıtıldığını tartışıyor...

he tabi unuttum...pardon...

laik demokratik çağdaş bir ülkede yaşıyorduk...

ulu atatürk gençliğe hitabede bira standı kurun demişti değil mi gençliğe...

#8 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 14:19

MAVİERGÜN hangi yolu seçtiniz şimdi...

ara vermeyi mi hiç yazmamayı mı?

dur bi yazılarımı okuyayım belki şahsınıza hakaret etmişimdir... ;)

yok yok etmemişim tövbe...

o halde neredesiniz...

biliyorum biliyorum... ;)

ülkücüler ile ilgili bir haber çıksın geleceksiniz...

uzun sürmez zaten çıkar yakında...

#9 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 14:24

Ülkücü hareket deyip suruyorsunuz. Ben şimdi anlamadım; vatanı, milleti, bayrağı sevmek ülkücülerin tekelinde midir?
Atatürk T.C. ne mal olmuş büyük bir önderdir, yaptıklarıyla ortadadır. Sizin yapmanız gereken onun fikir ve eylemleri üzerinden amiyane tabirle caka satmak değil, gösterdiği hedefte ilerlemektir.

artmış bir yemeği ısıtıp ısıtıp sofraya koymak gibi ankara ziraat fakültesindeki bira standının ülkücüler tarafından dağıtılması mesela...

Mesela Ankara üniversitesi fen fakültesi kantininin ramazan ayında satır ve döner bıcaklarıyla basılması, kızların yüzüne sıcak çayların dökülmesi, yumurtalıklarına bıçak sokulması...

Mesela bahçelievler katliamı...

Mesela çorum mesela sivas olayları...

insanlar mili eğitimin bir kurumunda bir okulda bir üniversitede bira standının kurulması ne kadar doğru onu tartışacağına bira standının ülkücüler tarafından dağıtıldığını tartışıyor...

Üniversitelerin ahlak zabıtası değilsiniz herhalde. Bira standının dağıtılması ya da basılması bira standının kurulmasından daha mı önemsizdir yani? Ulu önder gençliğe hitabede gidin yıkın dağıtın gerekirse bıçaklayın olmadı satırla doğrayın falan demediği için, yapılan eylemleri Ulu önderin adını kullanarak haklı çıkarmaya çalışmanızı kınıyorum. Parti ve kişi ismi kullanmadan kendinizi ifade edebilmeniz çok zor olsa gerek. Her mesajınızda;

Türk türk türk
Atatürk
Kurtuluş savaşı
Ülkü ocağı vs.

kelimelerini gözümüze sokacak kadar fazla kullanıyorsunuz, ama şunun farkına varınki bu dedikleriniz sizin kişiliğinizle alakalı meziyetler olmayıp atalarımızın zamanında canları pahasına elde ettikleri zaferlerin ürünüdür. Onlarla siz ne kadar övünüp gurur duyuyorsanız biz de en az sizin kadar gurur duyuyoruz. Bunun dışında sizinde bildiğiniz gibi ülkücü demek idealist demektir. Bu kelimenin anlamını hakkıyla verebiliyorsanız ne mutlu size ama nedense sağ eliyle kurt sembolü yapabilen herkes kendini ülkücü zannediyor.

laik demokratik çağdaş bir ülkede yaşıyorduk...

ulu atatürk gençliğe hitabede bira standı kurun demişti değil mi gençliğe......

Olayı yine ilginç bir şekilde laikliğe, demokrasiye, Atatürk'e, ülkücülüğe ve yetmedi Gençliğe Hitabe'ye bağlamanıza ancak mizahi açıdan yaklaşabiliyorum. Memleket elden giderken, parsel parsel satılırken, Kıbrıs bizden koparılmaya çalışılırken ayaklanmayıp ziraat fakültesinde bira standı açılmasıyla ülkenin ve gençliğin elden gittiğini düşünüyorsanız diyecek sözüm kalmıyor.

"This desert flower

#10 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 14:50

türk'üz...türkçü'yüz...ülkücü'yüz...Atatürk'çüyüz...

soru:Ülkücü hareket deyip suruyorsunuz. Ben şimdi anlamadım; vatanı, milleti, bayrağı sevmek ülkücülerin tekelinde midir?

cevap:hayır kimsenin tekelinde değildir...fakat bir zümre yaptıkları ile öne çıkar...

Mesela Ankara üniversitesi fen fakültesi kantininin ramazan ayında satır ve döner bıcaklarıyla basılması, kızların yüzüne sıcak çayların dökülmesi, yumurtalıklarına bıçak sokulması...demişsin...

bunları tasvip etmek sıradan bir hadise gibi göstermek elbetteki sakat bir düşüncedir...ama tabi olayın görünmeyen yüzünüde görmek lazım...bilerek ve kasıtlı yapılan davranışlar gibi...

Üniversitelerin ahlak zabıtası değilsiniz herhalde. Bira standının dağıtılması ya da basılması bira standının kurulmasından daha mı önemsizdir yani?demişsin...

evet daha önemsizdir...sebeb sonuç meselesi...

bahçelievler katliamı...demişsin...

bir ülkücü olayla ilişkisi olmadığı halde idam edilmiştir...küçük bir not...

yaşanan hadiseler var inkar etmiyoruz...ama birileri de inkar etmeyecek...

Parti ve kişi ismi kullanmadan kendinizi ifade edebilmeniz çok zor olsa gerek...

ütopyadan ibaret... ;)

vel hasıl kelam teminat ülkücü gençliktir...

lafa gelince herkes ATATÜRKÇÜ ve herkes onu sever...

bira içende,esrar içinde,üniversitede fuhuş yapanda vs vs...

Olayı yine ilginç bir şekilde laikliğe, demokrasiye, Atatürk'e, ülkücülüğe ve yetmedi Gençliğe Hitabe'ye bağlamanıza ancak mizahi açıdan yaklaşabiliyorum. Memleket elden giderken, parsel parsel satılırken, Kıbrıs bizden koparılmaya çalışılırken ayaklanmayıp ziraat fakültesinde bira standı açılmasıyla ülkenin ve gençliğin elden gittiğini düşünüyorsanız diyecek sözüm kalmıyor. demişsin...

günaydın yeni mi anladınız...ülkenin satılmasını ülkücü gençlik bunları yıllardan beri dile getiriyor...

ülkücü mü oldunuz yoksa...

Olayı yine ilginç bir şekilde laikliğe, demokrasiye, Atatürk'e, ülkücülüğe ve yetmedi Gençliğe Hitabe'ye bağlamanıza ancak mizahi açıdan yaklaşabiliyorum ;)

sadece bir örnek...çünkü ülkemizde yapılan her pislik onun maskesi ardında yapılıyor...

#11 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 15:05

Ne ekersen onu biçersin

"Bir gün sokakta Behlül hiddetlenip,
Harun Reşit hakkında kötü şeyler söyledi…
Behlül'ün bu sözlerini duyan adamlardan biri; "Behlül,Halife bu sözlerini duyarsa seni astırır" der.
Behlül: "Yok astıramaz"
Bir başkası: "O zaman boynunu vurdurur."
Behlül:"Yok vurdurtamaz."
Bir başkasıda "O zaman seni dövdürür."
Behlül: "Yok dövdürtemez."
Adamlar hangi cezayı söylese Behlül "yok" der.
En sonunda bir adam: "O zaman seni taşa tutar" der.
Behlül adamın bu fikrine katılır.
"Evet bak işte o dediğin olabilir!"
Adamlar merak eder.
Aralarından biri sorar: "Peki niye seni taşatutabilir?"
Behlül sebebini açıklar: "Ne ekersen onu biçersin diye atalarımız boşuna söylememiş.
Ben çocukken bir köpeği taşa tutmuştum.
Bu yüzdende beni taşa tutabilirler."

çocukluğumda inancı,mücadeleyi,alınteri dökmeyi anlamsızlaştıran duyguları sözleri taşa tutmuştum...

velhasıl kelam devran döndü...

o duygular beni taşa tutuyor şimdi...

#12 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 15:36

Konu kişisele döndü yine , lütfen dikkat edelim .
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#13 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 15:45

Konu kişisele döndü yine , lütfen dikkat edelim .

haklısın...arkadaşlardan özür dilerim...

konuya dönelim...

arkadaşlar bence günümüzde yaşanan olaylara binaen TÜRK sıfatını üzerine basa basa kullanmak bir bütünleştiriciliktir...

ingilizlerin bir deyimi var...

''biz birinci dünya savaşında çocuğun tohumunu ektik...bu çocuğun adını kürt koyduk...bu çocuk yeşerecek büyütecek...''

acı ama gerçek şimdi bu çocuk başımıza bela oluyor maalesef...

TÜRK lük 70 milyon için ortak bir değer olmalı bu ülke insanları bu çatı altında birleşmeli

#14 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 16:01

Fikir üretsek diyorum, böyle moda mod kalıplaşmış enjekte bilgiler artık kahvehane muhabetterine bile konu olmuyordur.
Kimi nasıl birleştirmeyi planlıyorsunuz?
Türk adı altında mı yoksa vatan bölünmezliği adı altında mı birleştirmek gerekir?

" Diyalogları önce monologa sonra da direk nutuğa çeviriyorsunuz, burası paylaşım platformu seçim meydanı değil "
"This desert flower

#15 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 16:11

TÜRK kelimesi ile vatan bölünmezliğini nasıl ayrı bir kefeye koyuyor sunuz anlamıyorum...

bu ülkenin üniter bir yapısı var...milli devlet...

insanlar bütünleştirici bir ortak payda da hareket edebilirler...

mesela tek dil kullanmak gibi...

ama günümüzde sanat adı altında kürtçe kullanılarak bölücülük yapılıyor...

eğer yöre halkları bunlara karşı cephe almaz ise bu taktik başarılı olur...

#16 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 16:37

neden kürtlerden ve kürt olan herşeyden bu denli korkuyor ve kürtçe söylenen bir türkü ya da şarkıdan bile vatanının bölünmeye çalıştığını düşünüyorsunuz inanın aklım almıyor...

ben kürt değilim ancak kürtçe şarkı dinlerim ve dinledikten sonra hiç bir zaman dur bir gideyim de vatanı böleyim diye düşünmedim.Lazca türküler de dinliyorum ki bayılırım ama yine böyle bir düşünce hasıl olmuyor bende..ya da çok uzun yıllardır ingilizce şarkı dinlerim ve amerikan dizilerini orjinal olarak izlerim fakat hiç bir zaman ben ülkemi ingilizlere satayım amerikalılar haklı filan gibi düşünceler belirmedi beynimde..

Türk deyip deyip duruyorsunuz , Atatürk'ü de buna alet ediyorsunuz iyi hoş da Atatürk bu bayrak altında yaşayan herkes Türktür TC vatandaşıdır demiştir..Yani kürt olunca bu ülkeyi illa bölecek diye bir şey yok..

Siz kürt insanlara ırkçılık ile yaklaşıp bu kadar ağır ithamlarda bulunurken, o insanların nasıl olup da sizlerle bütünleşmesini bekliyorsunuz bunu anlamaksa hiç mümkün değil...

İğne ve çuvaldız...hatırlayınız bir zahmet..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#17 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 17:20

Sanat adı altında bölücülük yapılması olayına elbetteki hepimiz karşıyız, sanat evrensel anlamda zaten bütünleştirici olmalıdır, sanatçı sanatıyla dünyaya bakış açısını ön plana çıkarırken toplumsal sorumluluğunun bilincini de kavrayarak her daim barışcıl ve insancıl mesajlar verebilmelidir. Neyse bu farklı bir konu...

Kürtçe yayın yapılıyor mesela bu ülkede hala tek kelime Türkçe bilmeyen ve TV'de izlediğini duyduğunu anlayamayan insanlar var. Yaşını başını almış, okuma yazma bilmeyen insanlar bu yayınlarla bir şekilde ülkeden ve dünyadan haberdar oluyorlar. Ama bu durum dilin resmiyetleştirilmesini onayladığım anlamına gelmediği gibi diğer taraftan bu insanlarında vatanın bölünmez bütünlüğü içinde yaşadıklarını varsayarak bazı temel hak ve hürriyetlere sahip olmaları gerektiği gerçeğini kabullenmemme engel değildir.

Türk kelimesi ile vatan bölünmezliğini aynı kefeye koymuyorum çünkü çünkü milli sınırlar içinde sadece Türkler yaşamıyor. Sen Türkler diyerek, kürtleri lazları çerkezleri süryanileri ve diğerlerini bu sınırın dışına çıkarmış oluyorsun. Osmanlıdan bu yana sayısız millete ırka dine ev sahipliği yapmış, değişik kültürleri özünde barındırmış, doğu ve batı medeniyetleri arasında köprü olmuş ve temel itibariyle kozmopolit bir ülkeden bahsediyoruz. Senin kabul etmen ve etmemen bu durumu değiştirmez zaten önemli de değil, aynı okulda okuduğun aynı sıraları paylaştığın, birlikte istiklal marşı okuduğun, vatani görevinde omuz omuza silah tuttuğun bir insanı; kendi seçimi olmadığı halde Mardinde, Vanda Trabzonda Hatayda doğdu diye ülkücülük adı altında sınıflandırırsan insanlığınla çelişkiye düşmez misin?

Saf kan Türk olmak sana bu topraklarda imtiyaz veremez. Kaldıki saf kan türk olmanla olmaman zaten senin isteğine bağlı birşey değildi. Daha ötesi bırak Türk olmayı, şu anda bir afrika kabilesinde değilsen ya da Teksas da doğmadıysan bu da senin elinde olan bir tercih değildi. Demek istediğim birazcık geniş çerçeveden bakabilmek kendin dışındakilerin de farkında olabilmek, bu dünyayı bu toprakları paylaştığımızı, şans eseri bu cennette yaşadığımızı kavrayabilmek...
Bize büyük görünen ama uzaydan bakınca bir misketten farksız olan bu yuvarlağın içinde, bulunduğumuz nano boyuttaki alanda birbirimizle uğraşmaktan vazgeçip birbirimiz adına faydalı olabilecek şeyler yapmanın huzurunu yakalamanın herşeyden daha zevkli olduğunu anlayabilecek kadar iyi niyetli düşünebilmek.

Dünya topraklarına tamah edip birbirini öldüren ve yeryüzünü mezarlığa çeviren milletlerden biraz örnek almış olabilsek keşke...

Bütünleştirici ortak payda benim nazarımda sadece "Türk" olamaz, "sevgi" olabilir.

"This desert flower

#18 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 19:35

Emily hanım kimsenin kürt olan her şeyden korktuğu yok...

kürtçe konuşmaktan

kürtçe müzikten vs vs...

insanlar maskenin altındakinden korkuyor...

ben kendimden örnek vereyim...belki biraz abes ama... :)

hepinizinde bildiği gibi milliyetçi ülkücü bir gencim...

askerde zaman geçirmek stres atmak için doğu kökenli arkadaşlarımızla birlikte müziğin sesini açıp kürtçe müziklerle halay çekerdik...

şırnak'lı,siirt'li,van'lı arkadaşlarımızla birlikte...

kürtlerin bir şemmammesi var bilmem bilir misiniz...halay müziği...

çok hoşumuza giderdi...

yani sanata,müziğe,eğlenceye kimsenin bir şey dediği yok...

ama siz ahmet kaya'nın,ferhat tunç'un yaptıklarını sanat diye değerlendiremezsiniz...

resmen hainlik ve bölücülük...başka bir izahı yok...(değerlendirenler için geçerli)

elma hanıma gelince biz aynı ülke vatandaşıyız falan filan vs vs demiş...

bana mı söylüyor sunuz...güldürmeyin beni...

yine siyaset yaptı diyecekler ama desinler...

ülkü ocaklarına gidin görün kaç kürt var ocaklarda...

sanki ben ocağa gelen birini kapıda sorguluyorum ırkın ne diye...

ağustosta erciyesteydim...kurultayda...

dünyanın dört bir tarafından gelen ülkücüler bir milyon iki yüz elli bin kişi...

görmenizi isterdim...

biraz basit konuşacağım...

diyarbakırlı poşu takan ülkücüler...

hakkari'li şırnak'lı şalvarlı ülkücüler...

lübnan'dan

almanya'dan

ABD'den

dünyanın dört bir tarafından gelen ülkücüler...

her kesimden her taraftan binlece ülkücü ...

ya Allah'ınızı severseniz bana milliyetçilikten bütünleştiricilikten bahsetmeyin...

#19 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 19:50

Ülkü ocakları ve siz; dünya güneşin etrafında dönüyor :)
"This desert flower

#20 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2006 - 20:19

İNSAN OLMAK...
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim