İçerik değiştir

- - - - -

KURAN'ı Anlamak

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 110 yanıt verildi

#81 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 09:38

sorulara sorularla cevap verme.herşey açıkca ortada:) copy past yapcak yer bulamadın sanırım :P asılsız iddalar bütünü spark.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#82 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 23:18

herşey açıkca ortada

Sadece senin dansöz olduğun ortada.

Müslüman mısın değil misin?

Bu soruya direkt bir cevap vermeyeceksen hiç bir şey yazma.

#83 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 03:22

Sen nesin peki. Bi kere de sen kendini tarif ette müşerref olalım. Bu kadar müstakil olma.

Düzenleme: 'Yanıt Ekle' seçeneği yerine 'Alıntı' işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.01.2006 - 10:59

Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#84 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:51

herşey açıkca ortada

Sadece senin dansöz olduğun ortada.

Müslüman mısın değil misin?

Bu soruya direkt bir cevap vermeyeceksen hiç bir şey yazma.

müslüman değilim.
sende benim sorularımı cevapla.

#85 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 09:20

Nesin o halde? İnancın nedir?

Bir Müslüman değilsen bir İslam forumunda bulunman ve tartışmalara iştirak etmendeki amacın nedir?

Bir Müslüman değilsen niye İslam'ı bu kadar hararetle savunuyorsun?

Bu durum sana da şüpheli gelmiyor mu?

#86 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 10:35

...bir İslam forumunda...

ha?..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#87 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 12:38

bak ben de yeni farkettim.. ne islam forumu canım.. kafanı kaldır bi diğer bölümlere de bak !
Gönderilen Resim

#88 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 13:36

Yanlış anlaşılabilecek kestirme bir tabir kullandım. Özür diliyorum.

Daha ayrıntılı şekilde sorumu yeniden kurgulayacağım.

Bir Müslüman değilsen İslam'ı tartışmaya yönelik konu başlıklarında bulunman ve tartışmalara iştirak etmendeki amacın nedir?

#89 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 15:38

Bir Müslüman değilsen İslam'ı tartışmaya yönelik konu başlıklarında bulunman ve tartışmalara iştirak etmendeki amacın nedir?

sen cevapla. sende müslüman değilsin senin saldırmaktaki amacın ne :)
bu soruyu sorman bile kendinle çelişkiler yaşadığını gösterir.
demekki sen müslümansın. çünkü islamı tartışıyorsun. :)

#90 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 16:55

Soruyu okuduktan sonra bende tam olarak Prozac gibi soracaktım sana sparkplug.. :) Ama sağolsun o benden önce okuyup sormuş soruyu. yazmadan edemedim. Nedir amacın ? :) Şimdi sakın gerçekleri göstermeye çalışıyorum diye aynı şeyleri tekrarlama.. :) çelişkiden bahsedilmişti değil mi ? sende bir çelişkisin :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#91 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 19:58

sen cevapla. sende müslüman değilsin senin saldırmaktaki amacın ne

Daha önce bazı iletilerimde buna değindim.

Bu vesileyle aynı soruya yine değineyim.

Ben bilimsel metoda saygı duyan bir özgür düşünürüm.

Türk toplumunun yaşayışını bu denli (ve çoğu zaman baskıcı ve zararlı) şekilde etkileyen, ve buna rağmen en basit akla ve mantığa bile uymayan bir din kitabını eleştirmeyi, toplumun bilinçlenmesi ve insan haklarının korunması açısından önemli bir görev sayıyorum.

Şimdi aynı soruyu Prozac'a yöneltiyorum. Bir Müslüman değilsen niye İslam'ı savunuyorsun? Amacın nedir? Motivasyonun nedir?

#92 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:16

Türk toplumunun yaşayışını bu denli (ve çoğu zaman baskıcı ve zararlı) şekilde etkileyen, ve buna rağmen en basit akla ve mantığa bile uymayan bir din kitabını eleştirmeyi, toplumun bilinçlenmesi ve insan haklarının korunması açısından önemli bir görev sayıyorum.

türk toplumu sadece müslümanlardan oluşmuyor. neden diğer kitapları,dinleri,inançları,şeytana tapanları,doğaya tapanlara saldırmıyorun.
bir müslüman olmayan kişi islama saldırabilir ama müslüman olmayan kişi ona cevap veremez. bu kadar mantıksız cümleler kurman hayrete düşürüyor beni. bilimden bahsedende sensin. nesnelliktende bunları söyleyende sensin. hiç bir soruya cevap vermiyorsun. uzun uzun cümleler kurup konuları saptırıyorsun. amacın tartışmaksa,bilgilendirmekse benim sorularıma cevapler vermen gerekmezmi ?
1. müslüman olmadığın halde neden islamiyetle ilgili yazılar yazıyorsun ? ( sorunun asıl sahibi sensin )
2. hacın en kutsal ibadet olduğunun kanıtı nedir ?
3. hacda ve ya herhangi bir şekilde ölmüş insanlar için telef tanımını yapabilmenin insani boyutu nedir ve bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun ?
4. insan vucudunu tasarlayan var olduğunu idda ediyorsun. aynı zamanda yaradanın olmadığını idda ediyorsun,hangisi gerçek düşüncen ?
5.

Şimdi aynı soruyu Prozac'a yöneltiyorum. Bir Müslüman değilsen niye İslam'ı savunuyorsun? Amacın nedir? Motivasyonun nedir?

bu soruyu zaten bana sormuştun. ben arayışta bir insanım. gerçekleri söylediğini idda eden sensin. araştırmak bilgilenmek istiyorum. babamın dinine mensup olmak zorunda değilim. din seçimimi özgürce yapabilmeliyim. bu soruya seni verdiğin yanıt komikten öte bir cevaptır. islamiyeti,dini,futbolu ya da herhangi bir konuyu şu insanlar tartışabilir sadece demek. özgürlük vb kavramları kullanan se için ayrı bir çelişkidir. günden güne gözümde dahada küçülmektesin. vermediğin cevaplar kurduğun bir çok saçma cümle nedeniyle.

#93 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:38

türk toplumu sadece müslümanlardan oluşmuyor. neden diğer kitapları,dinleri,inançları,şeytana tapanları,doğaya tapanlara saldırmıyorun.

Bu soruna daha önce cevap verdim.

bir müslüman olmayan kişi islama saldırabilir ama müslüman olmayan kişi ona cevap veremez.

Elbette cevap verebilir ama motivasyonu şaibelidir ve motivasyonunu sorgulamak hakkımdır.

Arayışta olan bir insan olma iddian, neredeyse tüm mesajlarıma cevap vermeye çalışarak, her ne pahasına olursa olsun İslam'ı savunma gayretlerinle örtüşmüyor. İkna edici değilsin. Sana inanmıyorum.

#94 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:41

bana inan bana tabi ol. ya da inanma.
AMA BANA DOÐRU DÜRÜST CEVAPLAR VER!!!
1. müslüman olmadığın halde neden islamiyetle ilgili yazılar yazıyorsun ? ( sorunun asıl sahibi sensin )
3. hacda ve ya herhangi bir şekilde ölmüş insanlar için telef tanımını yapabilmenin insani boyutu nedir ve bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun ?
4. insan vucudunu tasarlayan var olduğunu idda ediyorsun. aynı zamanda yaradanın olmadığını idda ediyorsun,hangisi gerçek düşüncen ?

sorular bunlar.

#95 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:05

Sen bana doğru dürüst cevaplar vermedikten sonra benden doğru dürüst cevaplar bekleyemezsin.

"Arayışta olan" ve "Müslüman olmayan" bir insanın İslam'ı neden bu kadar hararetle savunduğunu açıklayabilmiş değilsin. Açıklayabileceğini de sanmıyorum.

#96 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:10

" Arayışta olan " bir insan bir nebze de olsa aradığı şeye yaklaşıyordur. Arayan kişidir zaten. Bulmak için araştırması gerekmezmi ? Araştırırken sizin kabullenmediklerinizi kabul etmiş sayılamaz mı ? Kabul etmesi de Müslüman olduğu yada Müslümanlığı seçtiği anlamına da gelmez sanırım.. Yanlış mı düşünüyorum ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#97 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:22

CEVAP CEVAP CEVAP CEVAP CEVAP

#98 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 22:06

Sen bana doğru dürüst cevaplar vermedikten sonra benden doğru dürüst cevaplar bekleyemezsin.

"Arayışta olan" ve "Müslüman olmayan" bir insanın İslam'ı neden bu kadar hararetle savunduğunu açıklayabilmiş değilsin. Açıklayabileceğini de sanmıyorum.

Cevap vermeyeceksen kes. Uzatma.

#99 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 22:07

CEVAP CEVAP CEVAP CEVAP CEVAP

bu sorulara cevap ver spark. bu iddalar sana ait. idda sahibinin sorulara soruyla yanıt vermesi saçmadır sözünü sen yazmıştın bu forumlarda.

senle uğraşmamın temel sebebi yalancılardan nefret etmemdir. ve sende yalancısın.

#100 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 22:45

Soruma cevap vermeyeceğini, veremeyeceğini anladım -- çünkü Müslüman olmadığın konusunda yalan söyledin. Bunu ayan beyan belli ediyorsun.

Senin gibi, bir tartışmayı kazanma uğruna öz dinini inkar eden bir şerefsizle muhatap olunmaz. Olmayacağım.