İçerik değiştir

- - - - -

Tasavvufa GÖre İnsan

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 116 yanıt verildi

#81 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 04:56

iki kişi olmuşsunuz :) şıracı ve şahidi bozacı:) çok komik bi çocuktu spark :) genelde okuyucaya bırakır, şimdi beni sana havale ediyor :) konuya dönersek aklıma yine takılanlar var ?:)

Prozac arkadasimiz ise mariuana resmi koyup adini uyusturucu ismi alip sonra da dini bir savunma yaparaktan alay etme hakkini buluyor kendinde cok ilgin hem kafayiz hem

konumuz din ? dinsizlik ya da din kimin tekelinde ? neden konuşmayacağım ?sizlerde konuşmayın :) ya da cevap verin neden din tartışıyorsun islama uygun bir müslüman değilken ?

Okuyuculara Prozac hakkında nakletmek istediğim eğlenceli bir ayrıntı da şudur ki, Rumuzunu antidepresan haplardan ve avatarını marihuana yaprağından alan bu şahıs herkesi kendisi gibi sanıyor olsa gerek.

okuyucuya soruyoruz :) prozacın anti depresan olduğunu biliyormuydunuz ? okuyucaya soruyoruz prozac sizi kandırdımı :) ben mükemmel bir müslümanımmı demişti sizlere :) avatarımdaki yaprak kızıl kaçmı demişti :)

Sizlere karşı ne desem bilemiyorum. sparkın yalanlarını ortaya çıkarmak doğrularını söylemek suçmu :) siz doğruysanız beni kendinize inandırın ? ama hep yanlış şeyler yalan şeyler. neden doğruları söylemek suç. sizlerin yanlışlarını cevap vermeyeyimmi. doğruluk ve dürüstlüktür önemli olan. ben yalan ve yanlış şeylerden hoşlanmam. müdahale gereği hissettim müdahale ettim. sparkta kaçtı. cevap vermedi.
sanırım siz bir örgütsünüz sanal şekilde :) birinizi cevapsız kalırsa, benim gibi bir anti depresan nickli ortaya çıkarsa birbirinizi çağırığ yardıma geliyorsunuz :) hoşgeldin şıracı :)
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#82 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 09:51

Bana doğrularını anlatsana, hangi argümanımı ya da sparkplugun hangi yazısının aksini ispatladın ya da yalan olduğunu gösteredin? paso var yok sanki teypten okur gibi aynı laflar aynı savunmalar yaplılıyor tarafınca, bozacı da sana benzer ayrıca kendi kendine gülücük şaç sen, bana doğrularını söylesene ibraz da bir katıla katıla gülelim...... :)

#83 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 09:58

Okuyuculara Prozac hakkında nakletmek istediğim eğlenceli bir ayrıntı da şudur ki, Rumuzunu antidepresan haplardan ve avatarını marihuana yaprağından alan bu şahıs herkesi kendisi gibi sanıyor olsa gerek.

Yaptığın sözde alıntının içinden keyfi ve anlamı değiştirici şekilde metin kesmişsin. Tam pasaj şu şekildedir:

Okuyuculara Prozac hakkında nakletmek istediğim eğlenceli bir ayrıntı da şudur ki, kendileri çaresiz kaldığı bir tartışmanın sonunda bana uyuşturucu müptelası iftirası atmıştır.

Rumuzunu antidepresan haplardan ve avatarını marihuana yaprağından alan bu şahıs herkesi kendisi gibi sanıyor olsa gerek.

Başkasını suçlayıcı biçimde uyuşturucu müptelalığı iftirası atan birinin hem rumuzu hem de avatarı aracılığı ile uyuşturucuyu özendirici propaganda yapması riyakarlıktır. Sözde savunduğu İslam ve Kuran'ın değerleri ile, hem uyuşturucuyu özendirdiği için, hem de riyakarca bir davranış olduğu için, çelişir niteliktedir.

Bu mesaj sparkplug tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.01.2006 - 10:04

#84 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 16:54

siz benimkini kanıtlayın:) bu kadar iddanız varken. hiçbirinin hala kanıtı yok. komik çocuklar. bakın ben size yine bir sürü şey sordum yine konuyu değiştiriyorsunuz. önce cevap verin.

#85 Ziyaretçi_oleganforsite_*

Ziyaretçi_oleganforsite_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.01.2006 - 17:36

Arkadaş sen benim görmediğim bir fontta mı yazıyorsun yazdıklarını da ben hiçbiryerde kendi doğrularını göremiyorum anlamadım, yav elmizide kanıt olmadığı ne demek? en başta buluntular var, ayrıca sağlam da bir argüman var elde, sen ise sadece komiklik şakalar ne anladım ben senden ?

#86 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 05:15

ne diyorsun

#87 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 11:01

siz benimkini kanıtlayın:)

Uyuşturucu kullanıcısı olduğunu kanıtlamamıza gerek yok. Bana suçlayıcı biçimde uyuşturucu müptelalığı iftirası atmanın yanısıra hem rumuzun hem de avatarın aracılığı ile uyuşturucuyu özendirici propaganda yapman seni riyakar ve haksız kılıyor. İslam'ı sözde savunurken aynı zamanda İslam'ın yasakladığı uyuşturucuyu özendirmen seni bilahare riyakar ve haksız kılıyor. Sadece bu iki nokta sana tartışmayı kaybettirmeye kafidir.

#88 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 21:26

1. bana ne islamdan ve ya başka bir konudan. benim tercihlerim beni ilgilendirir. din yasaklamış olabilir o dinin mensubuna. kim sizin yalanlarınızı ortaya çıkarsa müslümanlığı savunuyor. amaç gerçeği ortaya çıkarmak. ben dürüstlüğü savunuyorum.
2. sizde müslüman değilsiniz neden butun vaktinizi islama laf atmakla yalan yanlış şeyler yazmakla geçiriyorsunuz. sizin yazmaya hakkınız var ama benim yok bu ne biçim bir düşünce yapısıdır.
3. prozac uyuşturucu değil bir ilaçtır. eczaneye sor istersen. marijuanada hollandada serbest bu ülkede yasak olabilir. bu da sizi ilgilendirmez devletle benim aramda. bu ülkenin yüzde doksan dokuzu içiyor olabilir. ama çoğunluk yapıyor diye benimde öyle olmam gerekmez. öyle olacaksa siz neden müslüman olmadınız?
4. sana sorduğum soruların hiç bir zaman cevabını vermedin. veremedin. yanlışlarını kabul etmiyormusun. amacını ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. gaye doğruyu bulmaksa neden kabullenmiyorsun.
5. burda kazanmak ya da kaybetmek duyugusu içinde değilim. doğru olana ulaşırsak arayışımızın sonucunda kazanan benim iç dünyam olacaktır. önemli olan doğruları bulmaktır.

Düzenleme: 'Yanıt Ekle' seçeneği yerine 'Alıntı' işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.01.2006 - 10:04

#89 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 10:59

Prozac birçok uyuşturucu müptelası tarafından, doktor tavsiyesinden daha yüksek dozlarda, hatta tıbbi gereklilik olmadığı durumlarda bile, uyuşturucu etki sağlaması amacı ile kullanılmaktadır. Bu anlamda bir uyuşturucudur. Marihuananın uyuşturucu olduğunu herhalde sen bile inkar edemeyeceksin.

Dolayısı ile, hem rumuzun hem de avatarın aracılığı ile uyuşturucu propagandası yapan şahsının, bana suçlayıcı biçimde (ve kanıtsız olarak) uyuşturucu müptelalığı iftirası atması riyakarlıktır.

Buna mukabil olarak, senin de benim de inançlarımızdan bağımsız olmak üzere, bu forumda hem İslam'ı savunman, hem de daha önce belirtildiği şekillerde İslam'ın yasakladığı uyuşturucunun propagandasını yapman, yine riyakarlıktır.

#90 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 12:41

prozac'i babam da kullanıyo.. ne yani ??
Gönderilen Resim

#91 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2006 - 13:03

Doktorun gerekli görmesi üzerine ve yazdığı reçete ile uyumlu dozda kullanıldığında Prozac uyuşturucu sayılmaz. Yukarıdaki iletimde de belirttiğim üzere, doktor tavsiyesi haricinde veya tavsiye edilen dozajın üzerinde kullanıldığında uyuşturucu görevi görür. Kısaca Prozac'in uyuşturucu olarak kullanımı mevcuttur.

#92 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:32

:P
ya size ne ?
ben uyuşturucu kullanıyorum ve ya kullanmıyorum hani özgürdük ? ne oldu şimdi ? müslümanlar bile daha anlayışlı sizden. işinize gelince zögür forum işinize gelmeyince böyle. komik çocuklarsınız siz. sizin deyiminizle ben bir uyuşturucu bağımlısıyım müslümanlıkla alakam yok. ama ben bile sizin iddalarınızın yanlışlığını kanıtlayabiliyorum. gerçek müslümanlar yazdıklarınıza gülüyordur herhalde.

#93 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 03:34

ayrıca islamı savunmam neden senin için bir proplem haline geliyor. türküm ama yunanlılarıda savunurum ya da hristiyanlarıda savunurum. bundan sana ne ?

BİRDE BENİM SORULARIMA NE ZAMAN CEVAP VERECEKSİNİZ ?
KAÇMAKLA ÇÖZÜLMEZ!!!!!!!!

#94 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2006 - 11:16

:)
ya size ne ?
ben uyuşturucu kullanıyorum ve ya kullanmıyorum hani özgürdük ? ne oldu şimdi ? müslümanlar bile daha anlayışlı sizden. işinize gelince zögür forum işinize gelmeyince böyle. komik çocuklarsınız siz. sizin deyiminizle ben bir uyuşturucu bağımlısıyım müslümanlıkla alakam yok. ama ben bile sizin iddalarınızın yanlışlığını kanıtlayabiliyorum. gerçek müslümanlar yazdıklarınıza gülüyordur herhalde.

Dilediğini yapabilirsin ama değer yargılarındaki çelişki riyakarlıktır.

Aynı anda hem uyuşturucu kullanımını özendirmen hem de bir insana suçlayıcı biçimde ve asılsız olarak uyuşturucu müptelalığı iftirası atman riyakarlıktır.

Aynı anda hem İslam'ı savunman hem de uyuşturucu kullanımını özendirmen riyakarlıktır.

Bu ithamları çözümleyici bir şey söyleyemedin ve zaten söyleyemezsin çünkü haksızsın.

#95 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2006 - 19:43

islamı savunmuyorum.
gerçekleri söylüyorum sadece. bunu sen kabullenemiyorsun.

#96 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 22:55

İslam'ı savunuyorsun.

İslam'ı savunduğunu inkar ederek bile yalan söylüyorsun.

Bu da gerçekleri söylemediğinin kanıtıdır.

#97 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 22:58

cin ali kitabındaki doğruları söylesem cin ali dinindenmi olurum

#98 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2006 - 23:18

arkadaşlar kişisel tartışmalarınız, konuyla alakasız birbirinize mesajlarınız için lütfen özel mesaj gönderin..
Gönderilen Resim

#99 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 03:18

özel mesaj gönder, msnini al yok görüntülü çete gel olmaz ki kardeşim böle burası forum :mad1: insanlar özel konuları da konuşçak, bak ben mesela bu kadar biradan sonra 8 kere tuvalete gittim bunu anlatıorm nolcak? Sonra burnum kanadı gene bunu da anlatıom nolcak?

Dip not: ahaaa not yazmayı unuttu sanma seni sazan seniiii
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#100 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 15:50

cin ali kitabındaki doğruları söylesem cin ali dinindenmi olurum

Ben İslam dinine inandığını savunmuyorum, İslam'ı savunduğunu savunuyorum. Kuran'ı, çelişkilerini ve hatalarını görmezden gelen, İslam taraflı bir bakış açısı ile okuduğunu ve yansıttığını savunuyorum. Buna mukabil olarak İslam'ın öğretileri ile uyumsuz şekilde uyuşturucuyu özendirdiğini ve şahsıma asılsız iftira attığını savunuyorum.