İçerik değiştir

* - - - - 1 Oylar

Masallar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 187 yanıt verildi

#161 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2009 - 00:17

Sevmek inanmaktır.
Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun. Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşatılır sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur, vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden. Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Bir şey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için istediğindir. Ondan O'nun adına istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlüğünü istersin, kabul edilmesini istersin. İstersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artık. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kılmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler. Sevmek sevgiliyi istememeyi öğrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir. Sevmek; sevmek istemektir. Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son bulduğu bir duraktır o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlasılmayı beklersin, ne onu anlamayı. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasını. Beklediğin bir şey yoktur sevmeyi becermek dışında. Sevmek, gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. İhanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak ucuna koymaktır sevmek. Sevmek ölmektir. Sevmek, ölmesini bilmektir. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktır. Ama artık onun bir şeyi olunmadığı bir zaman ölmesini bilmektir! Sevmek, vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasını bilmektir sevmek! Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır o sevgiden. Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir. Sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir. Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktır sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt verebilmektir. Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşama döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceğ i canı olmaktır. Sevmek yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, evren olmaktır. Her şey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere. Sevmek yürümektir gönüllerde. Sevmek güvenmektir. Sevmek onaylanmaktır. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır. Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye. Yakınlılıktır, doğallıktır, özdenliktir sevmek. Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çocuk masumluğunu taşımaktır sevmek. Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır sevmek. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir. Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı Cennete de gitmemektir sevmek. Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir. Sevmek bir olmaktır. Sevmek yaşamaktır. Ve sevmek inanmaktır. Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır. Sevmek sevmesini haketmektir. Sevmek sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır. Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır. S evmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi. Sevmek sevmesini bilmektir. Sevmek ölmesini bilmektir. Sevmek SEVMEK olmaktır. AŞK olmaktır. Aşk bir kere sevmektir. Sevmek aşkın kendisi olmaktır. Ölümü Özlemeyen Aşkı Anlayamaz..
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#162 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2009 - 20:05

"Öyle bir gittin ve beni öyle inandırdın ki bunun bir veda olmadığına, bana sadece beklemek kaldı.
.....
Kim ikna edebilir ki beni dönmeyeceğine..."

"Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır."

Yaşamın, yaşanmışlıkların içinden kopup/süzülüp gelen çığlıklar...
Tümüyle.

Esininiz eksik olmasın dost Alinda.

#163 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:01

Yazdıklarım yaşadıklarımın yerini aldı. İnsan yazarken yazdıklarını yaşadıkları sanıyor; zihnimin derinliklerinde uyuyan gizli düşünceler uyanıyor solmuş duygularım canlanıyor uzakta kalmış gençlik anılarım yorgun yüreğimi acısıyla tatlısıyla okşuyor ruhumda zaman zaman oluşan karamsar duygular unutuluyor her şey güzel ve sevgiyle hatırlanıyorçirkinlikl er örtülüyor. Öyleyse burun kıvırmadan bu mutluluğun tadını çıkarmalıyım. İnsan bu kadar yaşadıktan sonra gelecek günlerden çok az şey umuyor; gönlü avuntuya yeniliğe muhtaç.Yazdıkları mı başkalarının gözüyle okumak onların sesinden dinlemek şaşırtıcı ve güzel; sanki bana ait değilmiş gibi geliyor.

Bir resim belirir gözlerimin önünde; kırık bir aynaya bakar gibiparçalanmış görünür her şey önce. Sanki ağa yakalanmış yıllarunutulmuş anılar. Sonra bir fırtına başlar ruhumda silir süpürür tozları netleşir görüntüler. Onu hatırladığım zaman asıl canımı yakan unutmuş gibi davranmam değil mi? Hayatımdaki kalıcı anları hep geçici sanmıştım tekrar yaşamak için geriye dönmedi zamanım; şimdi her şey için ne kadar geç kaldım.

O an her zamankinden daha güzeldi. Açmış kollarını uçacak bir kuş kadar narin ufka bakıyor neyi bekliyor? Gökyüzü ile deniz arasına sıkışmış güneşin ışıkları dalgalarla oyun oynuyor. Bizi anlatan şarkıları beraber söylerdikyolumuzu sonsuzluğa doğru çizecektik söz vermiştik. Kumsala serilmiş ruhum ayaklarıma çarpan dalgaları hissediyor. Nasıl bilebilirdimburanı n her şeyin başladığı ve bittiği yer olduğunu.

Kim beni onun elinden aldı umurumda değil aşındırdığım kaldırımlarına bu şehrin ne söyleyebilirim? Ancak huzursuz neşesiz oturup bekleyebilirim. Tutkuyla kanatlanmış gibi kalbimi çarptıran sonra bir kayaya çarpmış gibi bu sevgi değil mi beni yaşamaktan alıkoyan? Artık gözlerimin önünde beliren resimlerde bulanık beni yalnız bırakmalarını söylüyorum dinlemiyorlar. Belki de bir hayal herkesin gördüğü ve acı çektiği.
Her şey biz insanlar için değil mi?

Ben kendimle konuşuyorum sen başın bana dönük elinde gül yüzünde mutlu bir ifade uyuyorsun. İnanırım içindenşarkı söylüyorsun; arada bir gözlerini açıp dışarıdaki gecenin koyu maviliğinde sanki içimden geçenleri duyuyorsun. Elinden tutup kırlarda koşmak istiyorum seninle; kelebekler gibi dansetmek kır çiçeklerinin üzerinde. Sonra bir ağaç gölgesine sığınıpgünah işlemek gözlerinin içinde. Hissettin galiba bana arkanı dönüyorsun..

Biliyorum senin gözlerinin önünde beliren resimlerde bulanık..
Gönderilen Resim

#164 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:02

Bu günde bir o kadar yanlızlaştım sevginle..Bana sarılan yoktu benim nefesimle nefes alan yoktu bi gülüşüme hasret olan yoktu gözlerinde ben yoktum şimdi..Ama biliyor musun ortak oynuyoruz biz bu rolleri sen yokken ben yokum .. Senin sevgin yokken ben seni daha az daha az sevmeye başlıyorum!
Sonumuz yine yaklaşıyor biliyorum ..Bu sefer ben trende bi yolcuyum olup olanlara sadece bakıyorum.Tren ne kadar hızlıysa bende o kadar hızlıyım tren nerede duruyorsa ben orada duruyorum... Sanırım eski ben o treni çeken bendim... Güçsüzlükten mi güçlülükten mi şimdi yolcuyum bilmiyorum .
Sürekli ama sürekli daha az acı nasıl çekerim bunu bilmek için yollar arıyorum..Sevmek acı cekmek midirr?Sevmek acı çekmekse bu nasıl bir sevgidir? Sorguluyorum ama bazen sorgulamak yetmiyor biliyor musun..
Gerçek nedir ...Gerçek sanırım eski sevişimizdir birbirimizi ..peki ya şimdi..Bi o kadar bi okadar soğuk ..Sözcükler bile hiç bu kadar saflığını yitirmemişti. .
Gitmek nedir bilir misin ? Arkanda hayatlar bırakıp gitmek eline torbanda hüznü özlemi alıp gitmek. Bazen sırf zorunda olduğundan torbanı almadan gitmek..Şimdi ben gidiyorum. Umarsız tutarsız kaçarak gidiyorum.Niye gidiyorum biliyor musun? Sevginin soğukluğuyla bu yaz gününde burada donup kalmamak için ..Belkide sırf gözlerinde şimdi beni görmeme korkusu var olduğu için gidiyorumm.. Bİlmiyorum. ..
Yolumda martılar çıkacak benim martılara simitler vaat etmekle kalmayıp kocaman bi simidi onlarla paylaşacağım..Denizin dibi ne kadar bulanıkta olsa TEK BAŞIMA denizde bir balık görürüm diye umud edeceğim otobüsüm geçerken tarlalarda ne için çabalayanlara bakacağım ..Her durakta yanıma almadığım özlem torbasını göreceğim kim bilir başkalarının üstüne hayaller kuracağım..
... Gideceğim ..Arkama bile bakmadan gideceğim..Dur bile demiyceksin bana. Beni yine tek başıma bırakacaksın.. BİLİYORUm!Bu yüzden özlem torbamı sana bırakıyorum! Birgün olur da özlersin beni parmakların koşar telefona işte o gün telefonun başında senin için bekleyen biri olmayacak burada! İşte o gün artık ben seni özlemeyeceğim ...
Gönderilen Resim

#165 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:04

bir kırgınlık geçer bazen
geceye uzanan yolun orta yerinden
kabuk tutmuş cümlelerin sızlarken

sevdiğin adamın satır aralarında

karşılaşırken bir başka bakışla

bir kırgınlık büyür sustuğun yataklarda

eskimiş bir aşkta
kilit vurduğun kıskançlığın

sözden çıkıp
çığlık atmaya başladığında

bir kırgınlık akar
damla
damla

yollar yürüyen
her bahar yüzler değiştiren

kuşkularının içine
anı burcundaki kadınları kovamadığın

ilk aşkının kar kaplı güncesine

avuçlarından taşan nehrin sel olduğu iklime.

bir kırgınlık yırtar kağıttan kapısını yüreğinin

susar gece
söze söz ekler kadın
sığınır imgeye

bitsin diye aşk
başlamadığı yerden
Gönderilen Resim

#166 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:04

Sana "Nasılsın?" diye sormayacağım.. .

Başkaları sorduğunda onlara ne kadar harika ne kadar muhteşem ne kadar olağan üstü olduğuna dair verecek onlarca cevabın var biliyorum. Bir kez daha aynı sözleri duyacağımı bildiğim için sormayacağım sana o soruyu...

Sormayacağım; çünkü hayatında yaşadığın bitmez tükenmez sorunları yüreğinin kanayışını hayatının eksilişini içinin daralışını yaşama sevincinin tükenişini biliyorum...

Sormayacağım; çünkü yaşadığın ya da yaşamak zorunda olduğun çevreyle seviyorum dediğin kişilerle ve hatta tüm insanlarla ortak paydalarının ne kadar az olduğunu ve buna rağmen hala umudunu yeşil tutmaya çalıştığını biliyorum...

Sormayacağım; çünkü hayatında yakın geçmişe kadar tüm çevrendekilerin gıpta ile baktığı bir çok şey başarıp meyvelerini toplamak için çok çalıştığını ancak bu topraklarda senin gibi insanların önüne ne derece devasa engeller dikildiğini ve senin bu engelleri aşabilme gücünün tükenme aşamasında olduğunu biliyorum...

Sormayacağım; çünkü umduğun istediğin hayatı bir türlü yakalayamayan ama yine de bulduğunla yetinmen gerektiğini hissettiren insanların alaycı tavırlarının seni nasıl kahrettiğini nasıl yorduğunu biliyorum...

Sormayacağım; çünkü bu topraklarda yeteneklerine göre değil kimin yanında durduğuna göre değer kazandığını bildiğini ve bunun sana acı verdiğini dirensen de kendini artık buralara ait hissetmediğini biliyorum...

Sormayacağım; çünkü geleceğe ait bir çok beklentin olduğu ve bunun için ölesiye çabalamana rağmen sevdiğin ve en yakınım dediğin insanların hayata bakışını anlamamaktaki ısrarının seni çok üzdüğünü biliyorum...

Sormayacağım; çünkü insanların özgürlüğün ne olduğunu bilmediği bilenlere ise bir kaç gömlek bol geldiği ve o özgürlüklerin sadece kendine ait bir hak olarak görülmesinin sana acı verdiğini biliyorum...

Sormayacağım; çünkü "serde erkeklik var" diyemeyip saklamadan gizlemeden utanmadan ağlayabildiğini "ağlamak ne zamandan beri hak oldu alındı satıldı verildi lütfedildi?" diye isyan ettiğini biliyorum...

Sormayacağım; çünkü bazen avazın çıktığı kadar bağırarak bazense sadece susarak bazen sayfalar dolusu yazarak bazen de ağız dolusu konuşarak sevdanı anlatmak istediğini ama yine de beceremediğini görüp hayata küstüğünü de biliyorum...

Evet sana "nasılsın?" diye sormayacağım.. . Bu bir Bayram Günü sabahı da olsa sormayacağım.. . Şimdi yıka elini yüzünü gülümse aynalara kendine çeki düzen ver ve her zaman senden bekledikleri maskeyi tak yüzüne...

Gülümseyerek "harikayım nasıl iyi olmam ki" de yine
Gönderilen Resim

#167 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:05

Canım yalnızca sevmek istiyor seni.
Unutup, tekrar hatırladığım çok sevdiğim bir şarkıyı hiç bıkmadan defalarca ara vermeden içten içe mırıldanıp zamandan koparıp alır gibi..
Canım yalnızca sevmek istiyor seni...
Saçlarını yüzünden ayırıp, gözlerini kirpiklerinden, ellerini bileklerinden, ismini bedeninden ayırıp ayrı ayrı bir evin odalarını gezer gibi, keşfeder gibi, ilk kez ve merakla ve hayranlıkla, bir kırmızının detayında dakikalarca takılıp bakar gibi canım yalnızca sevmek istiyor seni..
Nereye varacağını bilmediğim bir kaçamak yolculuğa, sırf aklıma esti diye, sevdiğim hiçbir eşyayı almadan yanıma çıkar gibi.. Süregelen bir sevgiyle değil, öğretilmemiş bilmediğimiz biçimlerde, kuşların kanatlarını açıp özgürlüğe süzülmesine yarayan içgüdüleriyle, içimden geldiği gibi.

Tarifsiz bir hisle sevmek istiyorum seni.

Tatlı, ekşi ya da tuzlu değil, bilmediğim bir tatla, bir duyguyla.
Öyle, bir meyvenin tadını alır, bir kitabın adını okur gibi değil; bir yaz günü tenine vuran sıcaklığı gibi güneşin, serin bir akşamın denizden esen rüzgarıyla içine işlediği yosun kokuları gibi anlatamadığın ama bırakmak istemediğin, bitmesini istemediğ in bir hisle.. Alıntı
Gönderilen Resim

#168 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 04:07

Bile bile girdim bu oyuna. Ne olursa olsun hep dışında kalacağımı bile bile, beni oyununa al istedim.

Bir kenarda durup senin yaşamını izleyerek sessizce sıramı bekledim. Ve hep sevdim seni. Sen gülerken, ağlarken, severken, kanarken, kanatırken, orada öylece durup sevdim seni. Elimden de başka birşey gelmedi.

Hiç şikayet etmedim senden. Hiç şikayet etmedim sevginden. Hiç şikayet etmedim sevgisizliğinden. Asla sevilmek için sıramın gelmeyeceğinden.

Bilerek girdim bu oyuna. Ve çıkıp gitmeyi, seni bırakmayı, seni artık sevmemeyi göze alamayacağıma göre şikayet etmeye de hakkım yoktu.

Kendimce sebepler buldum. Kendimce haklar verdim, kendimce haklar aldım kendimden. Sadece küçük bir ihtimal için kendimce senin oyunlarınla savaştım.Senin hayatın tüm gerçekliğiyle sürüp giderken gözlerimin önünde, ben kendime yalanlardan bir yaşam yarattım.

Hiç şikayet etmedim. Hiç suçlu aramadım. Çünkü ben bunları sadece kendim için yaşadım.

Kendim için sevdim seni. Seni sevmek beni yaşama yakın tuttuğu için. Seni sevdikçe kendime bağlandığım için. Seni sevdikçe herşeyi sevdiğim için.

Ben bunları kendim için yaptım.

Hiç bir zaman bir hayatım olmayacağını bile bile. Senden bir hayat istemeye hakkım olmadığını düşüne düşüne. İçten içe beni çok sevmeni isteyerek ve bunun hiç olmayacağını bilerek sevdim seni.

Elimden de başka bir şey gelmedi.

Sonra yoruldum orada öylece durmaktan. Dahil olmadığım bir yaşamı izleyerek içindeymişim gibi davranmaktan. Yoruldum dışarıda kalmaktan. Buna hakkım yoktu farkındaydım. Çünkü ben bunları kendime, kendim yaptım.

Zor zamanlarında elinden tutarken bunun bir anlamı olmadığını bile bile yaptım. Sen ağlarken kanayan yüreğimin yalvarışlarını duymayacağını bile bile sarıldım sana. Sen hayattan vazgeçerken umurunda olmadığını bile bile yalvardım. Sadece bir an için seni mutlu edebilirsem, dünyanın en mutlu insanı olduğum için çırpındım seni mutlu etmek için.

Sadece kendim için.

Aciz bir aşktı bu. Bencil bir aşktı bu. Çaresiz ve imkansız bir aşktı bu.

Ama yine de çok büyük bir aşkla yaşadım bunları.

Sadece kendim için yaşadım.

Yoruldum sonra. Sen de benim için birşeyler yap istemeye başladım. Benim için yapacak hiç birşeyin olmadığını bile bile istedim.

Mesela sevebilirdin beni.

Seni sevdiğim kadar olmasa da sevebilirdin, az da olsa, bir anlık da olsa, gücün ne kadarına yetiyorsa mesela...
Gönderilen Resim

#169 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 12:12

en altaki yazıyı çok beğendim şeker kız kendy (matadan çalıntı) :security:

eline sağlık güzel bir blogg

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#170 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 19:00

tesekkür ederim muzimmm
bu blogun bi yerlerinde olması lazım o yazının ama tekrar ekledim
içimden geldii
bişi daha var ona benzer eklesem mi eklemesemm mi bilemedim :)
Gönderilen Resim

#171 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 19:04

Ekle de okuyalım Alinda

#172 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 19:12

daha tam istedigim gibi olmadı o
biraz daha toparlamam düzenlemem lazım :)
Gönderilen Resim

#173 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 19:19

Sen yaz biz kendi kafamızda toparlarız : )

#174 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2009 - 01:07

Bakalım neler yazmış dost Alinda...

- 15.07.2009, 04:01
Yorumum : Bölüm bütünüyle çok etkileyiciydi...Çok beğendim.

- 15.07.2009, 04:02
"Sevmek acı cekmek midirr?Sevmek acı çekmekse bu nasıl bir sevgidir? Sorguluyorum ama bazen sorgulamak yetmiyor biliyor musun..

Gerçek nedir ...Gerçek sanırım eski sevişimizdir birbirimizi ..peki ya şimdi..Bi o kadar bi o kadar soğuk..."

Yorumum : Hemen hemen tüm yüreklerin sorduğu bitmek tükenmek bilmeyen ve bence yanıtı da bir türlü verilemeyen soru...

"Yolumda martılar çıkacak benim martılara simitler vaat etmekle kalmayıp kocaman bi simidi onlarla paylaşacağım..Denizin dibi ne kadar bulanıkta olsa TEK BAŞIMA denizde bir balık görürüm diye umud edeceğim otobüsüm geçerken tarlalarda ne için çabalayanlara bakacağım..."

Yorumum : İşte mutluluğun küçük ip uçları...

- 15.07.2009, 04:04
"Şimdi yıka elini yüzünü gülümse aynalara kendine çeki düzen ver ve her zaman senden bekledikleri maskeyi tak yüzüne...

Gülümseyerek "harikayım nasıl iyi olmam ki" de yine..."

Bu satırlar bana Murathan Mungan'ın "Maske" adlı şiirinin finalini anımsattı:
"....
tinerle sil maskeni, ekrandaki görüntüyü ayarla
volümünü kıs kalbinin, dahili hatta seni arıyorlar"

- 15.07.2009, 04:07
"Mesela sevebilirdin beni."

Yorumum : Kısacık ama öyküyü özetleyen keder yüklü bir cümle.

#175 moribund

moribund

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 87 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2009 - 15:27

tanrı çagırıyor kalkıp gidiyorsun.
gözbebegin ısırılmış,
küçük kanatlı şeyttancılar öpüyor yüzünü utanıyorsun...
ve tüm uygarlıkların iskeletinde
büyüyor doguşun adımları...

#176 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 13:44

Kötü şeyler sadece kötü insanların başına gelmiyor...
İyi insanlar da kötü şeyler yaşıyor ama iyi insanların yaşadıkları kötü şeylerden sadece kötüler zevk alıyor !
Dünyanın düzeni bu şekilde devam ederken, kendi başına gelmeyen insan karşısındakinin acısından zevk almanın tadı çıkarırken elbet bir gün sıranın kendisine de gelecegini çıkaramıyor..
Acılar sadece kanattıgı kalpte kalmıyor ki,
bir tek kalp kendini kısa süre de yenileme yetenegini başka bir kalbin çırpınışlarında duyunca buluyor.
Özel oldugunu hissettiginde her kalp farklı bir ritimde atmaya başlıyor..
Çevreye hayata bakışın değişiyor. ama o diger kalp olmadan insan acıların içinde sıkısıp kalıyor...
Kendini çıkarmak geregini duymadan kendi kabugununda acısının tadını çıkarıyor..
Yüksek sesle müzik dinlemek raahtsız etmiyor mesela,
ya da uzaklıklar aslında o kadar da uzakmıs gibi gelmiyor gercek uzaklık olmayınca.
Herkes işinde gücünde zaman ayırmayınca birbirine sorun başlıyorda;
yürek koparken gerçek acı bir yerlerden çıkıveriyor.
Özlenildigini bilmek güzel de: herkes herkesi özlüyor insan farklı oldugun hissetmek istiyor..
Her kalp bir baska kalbin ritminde kendini bulmak istiyor.
Tam istedigi gibi olmayınca bazı seyler toparlayamıyor hayatın bir ucundan kopukluklar başlıyor,
Sorulmamış soruların, sorulmuş sorulara alınamayan cevapların birikintisi yoruyor kalbi,
birini kaybettiginde hatıralar seninle kalır sırf sana incinmenin ne kadar kolay oldugunu hatırlatmak için.
Gönderilen Resim

#177 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 19:30

alınamayan cevapların sorulmamış soruların birikintisi yoruyor kalbi

Not: Noktalama işaretlerinden kullan biraz Alinda yahu *kid Birde bazı harfleri yutmuş veya yer değiştirmişsin onada dikkat et ;)

#178 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 20:38

normalde düzenlemeden göndermem de acil çıkmam gerekti
bi de redsnowla romantizma dikkatimi dağıttı cümleleri toparlayamadım
neden bilmiyorum ne yazarsam yazayım i harfine hep önce basıyorum içinde i harfi geçen cümlelerde
şimdiii
git burdan ;) *kid
Gönderilen Resim

#179 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 21:03

Çok güzel olmuş Alinda ::

Gittim :superman:

#180 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2009 - 21:15

iyi etmişsin yoksa şiddete başvurmak zorunda kalacaktım :superman:
Gönderilen Resim