İçerik değiştir

* - - - - 1 Oylar

Günlüğüm

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 342 yanıt verildi

#41 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2007 - 11:12

doğru soyluyorsun kılıç kardş yerden göğe haklısın. :)
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#42 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2007 - 11:33

ne tuhaf bır dunya en sevdığın kardeşın acı çekıyor yardım edemıyorsun.karşında bır yuva yıkılıyo elınden bışey gelmıyo yardım edemıyorsun ne kotu bır durum.
nıye insanlar bılerek ıstıyerek acı çekmek ısterbıle bıle lades der .acı çekmekten zevkmı alıyorlarbunları hıç bır zaman anlamıycam .
allahım herkese yardım et kımse mutsuz olmasın çocuklar ağlamasın.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#43 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 06.12.2007 - 20:35

Bu gün iyi bir gündü iyileştim moralim düzeldi biraz ama hala eski odama dönemedim haftaya kaldı bekleyecem mecburen.Bugün yine bir ayrılık veda vardı akşam üstü tam çıkış saatinde müdür yardımcısı _ Benim görev yerim değişti yarından itibaren ayrılıyorum hakkınızı helal edin dedi üzüldüm geleli bir yıl olmuştu iyi birisiydi kımseyi üzmemiş kendi halinde birisi çok diyoloğmuz yoktu ama vedalar hep hüzünlendirir beni üzüldüm işte bu ara o kadar çok giden varki müdür yardımcıları hep gitti (Aile Hekimliği) yüzünden yeniler gelecek birde onlara alışmaya çalışacağız işimiz zor.Bakalım günler ne getirecek.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#44 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 10.12.2007 - 16:34

DUT AGACI

kücücüktüm
zayif ve celimsiz bir kiz cocugu...
seninle tanistigimizda,
sen ise genc ve heybetli,iri,
bahcemizin en ortasinda
gölgene siginmak bir oyundu---
bazen tirmanirdim en yüksek dallarina,
bir minder,bir kitap kolumun altinda
dünyayi kesfederdim kollarinda..

o zaman ne kolaydi hayata tutunmak
ve senin genis gövdene tirmanmak,
benim yüregim minik,hayallerim basitti
icime hüzünler henüz girmemisti,
nerden bilirdim senden ayrildigim gün--
uzun olacagini sana hasretimi,
aklima geldiginde sen gibi titreyecegimi...
........
rüzgarmi ,hayatmi savurdu beni
acilar hüsranlar bazen de mutluluklar
zamana yenik büyüttü beni.
icimde sen resimli bir cocukluk kaldi
birde yemislerinin unutulmaz tadi
babaannemin sesi---ezan sesinde
anilar dökülürdü gözyasi hanesine.

ömrümden bir ceyrek gectikten sonra--
yolum düstü anilarimin en ortasina
ve sen hala oradaydin...
dimdik,dolu gölgenedir siginmalar
oksadim seni,uzun uzun sevdim...
bir dostun yüregine dokundu parmaklarim
hala egilmemis,güclü dallarin,
hala onurlusun , kimseye anlatmadin
cocuklugumda sende kalan sirlarim...

dut agacim...
yine en uzaklara savruldum kaderde,
gözümde akmaya hazir göz/yasim
sende kalan anilarim ve...
bir avuc dut kurusu avucumun icinde.

Gülüm günlüğüm bu şiir çocukluğuma götürdü beni aynısı vardı bahçemizde babamı kaybettiğimiz sene bir fırtınada yıkıldı. Ayrıntılı sonra anlatırım

#45 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.12.2007 - 20:10

Hayatta tek sahip olduğumuz şey anılarımız...Allahım aklımıza sahip ol...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#46 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2007 - 21:52

Gülüm günlüğüm bu gün hiç sevmediğim yağmur yine yağıyor hemde sabahtan başladı hala devam sen şimdi soracaksın neden sevmiyorsun diye sebebini bende tam olarak bilmiyorum ama taaa küçükcük bir çocukken bile sevmezdim yağmuru bahçeli bir evde oturuyorduk yağmur yağınca bahçenin her tarafından solucanlar çıkardı ben çok korkardım bahçeye çıkamazdımablama sen çıkar derdim oda kızardı neyinden korkuyorsun küçüçük kör bir hayvan derdi.Sonra ıslaklığıda sevmiyorum şimdide fındık zamanı köyde çok yağıyor hep ıslanıyoruz fındık toplarken yağmurun ardından nerde var nerde yok yılanlar yuvalarından çıkar çünki yuvalarını su basar. Şimdide onlardan korkarım. Bugün başıma gelmeyen kalmadı desem yeridir birden fazla dumur yaşadım bak sesini çıkarmadan dinle yine öğle paydosu ben yine koşarak işten çıktım tam köşeyi dönecekken adamın biriyle burun buruna çarpıştık benden önce adam özür diledi neyse üzerinde durmadım yine koşmaya devam aklımdanda şöyle geçirdim birgün böyle sağa sola çarparak koşarken bir gün bana çarpaçak arabanın birisi görecem o zaman günümü diye tam o arada ayağımı burktum topallaya aksaya yola devam dünden beri çocuklar döner istiyor ekmek arası bugün alacağım aklıma koydum ya hızımı kesmek yok arabaya yetişecem dönerciye gittim siparişi verdim.Başladım cüzlanda para aramaya 5ytl vardı bulamıyorum parayı bozdurmuşum ne zaman bozdurduysam unutmuşum ama neyse buldum bozuklardan3 ytl adam demezmi 4ytl oldu başka parada yok yanımda Allahtan adam tanıdık devamlı aldığım yer sanra verirsin abla önemli değil dedi ama ben aynen bu şekil oldum :thumbsup: kıpkırmızı teşekkür ettim çıktım ama hale bütün parayı arıyorum başka yere mi koydum diye .Eve geldim sokaktan geçerken başımı kaldırıp pencereye bakıyorum orda iki tane baş var üstüste bana bakan boylarının arasında 15 cm fark var geldiğimi görünce gözleri ışıldıyor ta sokaktan görebiliyorum o ışıltıyı onları görünce içim mutluluk doluyor tüm yorgunluğum gidiyor.Eve girince saklanmışlar seslendim çıkmıyorlar size döner aldım diye seslendim o anda küçük oğlum elinde oyuncak kılıçla üzerime atlamazmı tam gözümü ortaladı aman Allahım öyle bir canım yandı gözüm çıktı sandım sızlanmaya başladım utanmasam ağlayacam neyse çocukların burnundan gelmesin diye sesimi çıkarmadım karınlarını doyurdum büyük bir telaşla hazırlanıp servise zar zor yetiştik.Valla görüyorsun gülüm bir yazının başından on kere kaldırdılar tepemde gürültü ediyorlar ama yinede kıyamıyorum onlara onlar benim hayata bağlarım .Haa bugün güzel bir şey daha oldu iki gün izin aldım pazartesinden bayram öncesi ama nemi yapacam tabiki iş çok işim var ondan aldım ama hiç umudum yoktu şef vermez diyordum ama verdi şükürler olsun.Diğer arkadaşa vermemiş oda sinir oldu tabiki işte böyle içime yeni umutlar doluyor benim odama dönme işi bayram sonuna kaldı ne yapıyım hayırlısı olsun diyorum sana daha çok şey var anlatacağım ama yoruldum.Hem bugün hastayımda sigara dumanından alerjik grip oldum boğazım ağrıyor ıhlamur içeyim geçer belki. Bizim beyinde sinirleri bozulmaya başladı burda oturuyorum diye neden yanında tv izlemiyormuşum anlıyacağın kendim için bir şey yapmak zor.Gülüm günlüğüm dinlediğin için sağol sen benim tek dostumsun biliyorsun değilmi.

#47 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2007 - 22:13

:thumbsup: :: *saksak

#48 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2007 - 14:00

Gülüm günlüğüm seninle yine uzun süredir dertleşemedim oysa anlatacak ne çok şeyler vardı.Bayram nasıl geçti anlamadım bayrammıydı üzücü bir yıl dönümü yine yüzümde sahte bir maskeyle dolaştım durdum ortalıkta ama hiç kimse bilemedi içimin ağladığını.21 Aralık babamın ölüm yıldönümü soğuk toprağa düşeli 3.yıl oldu ne kadar çabuk acı geçen 3.yıl yıllar geçtikçe özlem büyüyor.ama yapacak bir şey yok dua etmekten başka bazen içim öyle dolu oluyorki yazmaya bile üşeniyorum iyiki varsın iyiki dinliyorsun beni kimseye anlatamıyorum bunları anlatsamda sonuna kadar dinlemezler.
Bugün zorunlu olarak işten izin aldım sen hiç ikinci sınıf veya üçüncü sınıf vatandaş yerine konmak ne demek bilirmisin istediğini özgürce yaşayamak.Nerden bileceksin sabır taşına dönüp sabredeceksin yapacak bir şeyim yokki...
Sana hep sıkıcı olaylardan bahsediyorum beni affet ama güzel bir şeyde olursa söz ilk sana söyleyecem *zong Bak sana bir şey daha anlatıyım bir arkadaşımı kaybettim bayram kutlaması yazdığım halde bilmeden yaptığım bir şey varsa özür dilerim dediğim halde geri dönmedi demekki çok birşey yapmışım bu kadar kızdırmışım öyle olsun artık üzülmüyorum geçti gerçekten arkadaş dost değilmiş yanlış değerlendirmişim itiraf edeyim kendimi yine salak gibi hissediyorum sencede öylemiyim ne dersin.şimdilik hoşça kal çok işim var yine. *böö

Bu mesaj gülün&gülü tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.12.2007 - 18:17

#49 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2007 - 21:06

Evet biz dinliyoruz,sizinle üzülüp sizinle seviniyoruz...Hayır değilsiniz,sizi anlayamıyanlar dertlensin,siz rahat olun...

#50 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 26.12.2007 - 00:04

Gülüm günlüğüm yine ben şimdi diyeceksinki hayırdır bugün iki kere açıyorsun sayfamı bu sefer mutluluğumu paylaşmak istiyorum.Hani sana bahsettiğim erik ağacı vardıya o artık benim tamamen kurumadıkça hep yaşatacağım anılarımla birlikte yaşayacağım onun gölgesinde kimse birşey yapamaz artık ona her zaman koruyup gözeteceğim o kadar çok anısı resmi varki bütün kaybettiklerimle resim çekinmişiz altında ekleyebilsem sanada gösterirdim.Beni anlıyorsun değilmi manevi şeyler çok önemli benim için hatırası olan küçücük bir kağıt parcası bile saklamaya değer.
Hani sana birde dut ağacından bahsetmiştim.Küçük bir çocuktum babamla annem evimizin önüne dikmişlerdi onunlada çok anılarımız ve resimlerimiz vardı. Aradan yıllar geçti kocaman bir ağaç oldu eski evimizi yıktık daha büyük bir ev yaptık aynı yere ama babam onu kestirmeye kıyamamış bahçenin ortasında kalmıştı üç veya dört katlı bir bina gibiydi öylede çok dut verirdiki annem yedi veren dutu bu derdi.Babamın öldüğü sene yine dalları meyve dolu yaprakları çok fazlaydı ağaç nerdeyse yapraklarını tartamıyordu.Mayıs ayıydı bahçenin aşağı tarafında çalışıyorduk birden bir rüzgar çıktı.Ağaçlar uğuldamaya başladı biz biran önce işimizi bitirip eve gitme derdindeyken birden evin önünden bir gümbürtü sesi geldi başımı bir kaldırdım ağacın yıkıldığını gördüm.O anda birden çocuklar aklıma geldi çığlık atarak evin önüne koştuk.Baktık çocuklar az bu tarafta oynuyor biraz rahatladım. Ama bu seferde araba geldi aklıma çünki hep oraya bırakırdık arabaya yarım metre mesafede uçmuştu ağaç Allahım bizi büyük bir kazadan korumuştu çocukların oyun yeriydi orası basket potaları vardı hep orda oynuyorlardı.Annem çok zaman orda otururdu günlerce gözümde canlandı ya öyle olsaydı ya böyle olsaydı hep şükrettik canımıza birşey olmadı diye.Ağacın enkazını iki günde ancak temizledik.İşte böyle gülüm bazen ne kadar korusanda olmuyor babamla birlikte o ağacımızıda kaybettik şimdi yeni fidanlar yetiştiriyoruz orda benim için çok önemli o bahçe babamla ilgili çok hatıram var orda orası baba ocağı ordan gelin çıksamda hiç ayrılamadım bundan sonrada ayrılmam artık...hoşçakal gülüm

#51 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 26.12.2007 - 23:36

İçtenlik ve samimiyetle yazdıklarınızı;İçtenlik ve samimiyetle okuyoruz...Her yazdığınız satırda sizi biraz daha iyi tanıyoruz...

#52 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2007 - 23:13

Gülüm günlüğüm yine ben bak bir yıl daha yaşlandık sen yaşlılık nedir bilmessin değilmi ne güzel sana çok yazmak istiyorum ama inanki zaman yetiştiremiyorum şuraya acıcık oturuyorumya dinleniyorum işte yine çok yorucu bir gün geçirdim *drunk anlatmaya kalktımda kimse dinlemedi sen dinlersin beni eminim arada birde başını sallayım hıım öyle haklısın *heyo desen ama olsun dinliyorsunya yeter...Bazen tükeniyorum dayanma gücüm kalmıyor ama sil baştan yeniden toplanıyorum her akşam ve her sabah böyle tekrarlanıyor bakalım nereye kadar....hoşça kal byyy *bira

#53 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2008 - 17:25

Hiç tükenmemeniz dileği ile...

#54 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2008 - 21:21

Canım gülüm yine ben elinde mendiliyle çok üzgünüm biliyormusun kendime kızıyorum neden bu kadar salağım hiç akıllanmayacakmıyım her söze inanılırmı hiç işte ama ne yapabilirim inanmak zorundasın birde karşında anlayacak birisi olsa en yakının bile destek çıkmıyor sana yine tek başımayım. Ama bundanda Allahın izniyle biraz darbeyle sıyrılırım .Sana anlatıyorumya sende üzülme benim için kimseyi üzmek istemiyorum çünki çekerim ben bu yükü merak etme.gülüm hoşçakal ....

#55 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2008 - 20:38

selam gülüm günlüğüm çok kızğınım öfkemi yenemiyorum koca kafalı bana laf soktu bende ona ama az söyledim hırsımı alamadım şimdi sabaha kadar nasıl geçeçek yarın eksik kalanı tamamlamam lazım sıkıldım artık bu oyundan. İsyan nasıl çıkar görecek o.birde kendisini insan yerine koyup laf konuşuyor.benimde bir dayanma noktam var. makara boşaldı işte artık toplamaya uğraş.biraz toparlanıyım yine uğrarım gülüm şimdilik bu kadar yazamıyorum.

#56 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2008 - 21:44

Allahım yetkiyi hakketmeyenlerin eline verme , onlardan al....

#57 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2008 - 22:07

Her hafta başında aynı sıkıntıyı yaşamaktan bıktım. biliyorum yarın yine gönlümü almaya çalışacak ama hakkımı helal etmiyorum yarın kavganın büyüğünü yapacam ama önce iyice rahatlamam lazım.gösteririm ben o koca kel kafaya *burstt sinirden başka birşey bulamadım.

#58 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2008 - 22:18

Sadistmi bu ya işkence ettiğinin farkında değilmi?

#59 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2008 - 21:08

Gülüm günlüğüm ben geldim ama bu sefer ağlayarak değil.Dün çok canım sıkkındı biliyorsun sana ağlamıştım yazarken bir şekilde içimi boşaltmam lazımdı Hani dedimya beni üzdüğünün farkında yarın gelir yine gönlümü almaya aynen dediğim gibi bilmezmiyim ben koca kafanın huyunu sekizde geldi odaya sen neden çıkarken öyle söyledin ( ben ona bende başka türlü konuşurum o zaman demiştim) içine dert oldu demek neyse yerine arkadaş buldum sen istiyorsan git yerine ama kalsan iyi olur burası senin için daha iyi orası hesap işi zor biraz bıkarsın dedi ama ben gitmeyi aklıma koydumya dururmuyum hemen çayımı içer içmez hemen indim alt kattaki odama ama biraz farklı buldum bir sene önce ilk defa gittiğim gibi sanki yeni işe başlamış eleman gibi ama boş ver alışacaklar hazmetmeyi ögrenecekler.Bilgisayardersen formatlanmış ustelik yine bir tuaf gündüz biraz zor girebiliyorum nette ama olsun odanın sakinliği yeter biraz kafam dinlendi neyse şimdilik bukadar çocuklar tepemde yine rahat vermiyorlar sonra gelirim yine huzurluyum bugün hep böyle olsa dua ediyorum yine. ::

#60 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2008 - 21:14

:: :: Dönmüş...

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli