İçerik değiştir

* - - - - 1 Oylar

Günlüğüm

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 342 yanıt verildi

#21 ÇıLGıN_TüRK

ÇıLGıN_TüRK

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 317 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2007 - 22:47

evet *uhuhu
Gönderilen Resim

#22 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2007 - 14:10

Biz de erik araklarken geçe vakti komşu homurtular içinde gelmişti arkadaşlar sağolsun hepsi kaçmış biz iki arkadaş ağacın üstünde mahsur kalmıştık...Yakalanmamıştık ama ne heycandı...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#23 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 21:38

Düşünüyorum neden benmi dayanıksızım neden zorlanıyorum bedenim neden bu kadar yorgun yine bozulmaya başladım sağlam kalamıyacağım aslında dertlenmek istemiyorum hep pembe düşler kursam polianna oynasam ama çözülmeye başladım yapamıyacağım yarım kalacak oyun. Karşımda pas geçemeyeceğim yüzlerce sorun sıkıntı kaçıp kurtulmak hepsinden ardına bakmadan ama nereye kadar onbeş gün önceye kadar böyle değildim toz pembe gözlüklerle bakıyordum dünyaya işe gitmek sorun değildi koşarak gidiyordum mutluydum işimi yaparken oysa bir anda herşey ters döndü sanki gün boyu yazı yazmaktan yazmaya bile üşeniyorum bugün yüzlerce kişiyle karşı karşıya gelmişimdir yüzlerce yazı elimden geçmiştir .Offf of yorğunum.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#24 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 22:06

Gül...Şimdi sana ne tavsiye etsem kırık bacaklı birine futbol oyna demiş gibi olacağımı biliyorum, ama inan ki bunların hepsi geçeçek ve sen bunları gülümseyerek hatırlayacaksın...Zamana bırak...Senin için bir değeri varsa başta ben olmak üzere harabede birçok dostun var...Seni bir kardeşimiz olarak seviyoruz...Kendine dikkat et ....

#25 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 22:50

Uyarım tavsiyenize fazla sarsılmadan atlatmak istiyorum bugünleri :)

#26 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:11

ya gülün gülü bende bıraktığın intiba iki kişiden ibaret
günlüğüm deki sen
ve dışındaki

ben dışındaki kendi ayaklarının üzerinde kalmayı becerebilen gülün gülünü istiyor ve saygıyla karşınızda eğilmek istiyorum nokta
Turkish Rock Legend

#27 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:18

Anladım :: Ağlayan smeli kullanmayacağım *zong Pembe düşler kuracağım

Aşktan Nefes Alamadığım Yerde

Çocukluğumun bahçesiydin sen
Bütün bilinen mutluluklardan uzakta,
O sarışın akşam üstlerinde,
Istırabın eşiğinde…
Nefesim sıkıştığında seni sevmekten
Ömrümü okurdum o acı neşede,
Boşalırdı ağzımdan o kanlı nefes
Sonra çok özlendiği için acımasızca talan edilen
Her baharda dönerdim oraya…
O sarışın akşamüstleri
Hiç gitmediğim uzaklardan döndüğüm yer olurdu…
Bilinen bütün mutluluklardan uzakta
Kalırdım orada,
Kalırdım çocukluğumun bahçesinde,
Aşktan nefes alamadığım o yerde…

(Bukadarda değil tabiki hepsi yorgunluktan)

#28 dumrul

dumrul

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:22

ulan arada bi odaya topladığım mavi düşleri yedin
alacağın olsun bajiiiiiiiiii *zong
Turkish Rock Legend

#29 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:37

:: :: *zong

#30 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2007 - 22:10

Eskiyi hatırlamak ne hoş çocukluğumdan çıkmak istemiyorum en çok mutlu olduğum zamandı o zaman Üç veya dört yaşlarındaydım ablalarım beni çocuk arabasına bindirdi komşu gençlerle mahallenin üst tarafında tren yolu yürüyüş piknik alanı gibi bir yer vardı oraya çıkardılar. Beni arabaya otutturup kendileri top oynamaya daldılar biraz sonra nasıl oldu bilmem araba hareket etmeye başladı ve yokuş aşağı gitmeye ben içinde şaşkın bakıyorum etrafıma taklalar atarak yokuştan aşağı indi. Sonra tren yolunun altında tünele ters geldi durdu ablamlar yukardan çığlıklar atıyorlar çocuk gitti diye bir abi geldi beni o karanlık yerden çıkardı taa yokuşun başına kadar götürdü ablamlara verdi bana birşey olmadı burnum bile kanamamıştı ucuz atlatmıştım ben korkmuşmuydum orasını hatırlamıyorum ama ablamlar çok korkmuştu bana tembih etmişlerdi sıkı sıkı babama söyleme bize kızar diye tembihlerini tuttum söylemedim ama ne zaman düşünsem bu olayı hatırlasam komik bir olay gibi hatırlarım eğlenceli gelmişti yokuş aşağı kayar gibi inmek çocukluk işte.

Yaramaz bir çocuk değildim ama kardeşimin yaramazlıklarına maruz kalırdım.evcilik oynardık kardeşimle çamurdan evler yapardık oyuncaklarımız azdı ama çok mutluyduk şimdi dünyanın oyuncağını koysalar önümüze o kadar mutlu olamayız.

#31 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2007 - 22:44

Çocukluk ne hoş şey...Büyüdükçe aklın esiri olan insan...Dünya meşakkatinin için de kaybolan zavallı bizler...Asıl özgürlük çocuklukta imiş geçte olsa anladık....

#32 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 14.11.2007 - 20:43

Koptu yine ipin ucu sağlandı yumak tut tuta bilirsen artık .Ne istiyorum biliyormusun bir fırtına çıksın savursun beni ıssız çöllere kumların arasına küçük bir kum tanesi olayım kimse dokunmasın bana hani kum süzülürya avuçlarının arasından işte öyle tutamasınlar kızgın olsun dokunamasınlar.Bir nokta gibi kaybolayım gelsin artık gelmeyen bu son durak inecek var diye bağırayım nemi oldu hiç birşey kurtulmak istediğim kendim önce bir defterdin sen sayfalarını kendim bir araya getirdiğim kimselere göstermeyip sakladığım şimdi pc. ve klavye sen buradasın her zaman biliyorum ama aramızda kalsın :: açma kapağını kimseye olurmu dalmışken ben böyle senle konuşmaya dertleşmeye içerden gelen sesle sıçradım bak hayatım çay yaparmısın buda küçük oğlum anne bana yarın bonçuklu tabanca alırmısın.Sıra kimde büyük oğlum anne yarın benim 11.30 toplantım var gelirmisin baban gelsin ben sizi hazırlamaya yetişemem ama anne ne olur sen gel babam gelmesin toplantıya. Dön kızım gerçek dünyaya senin neyine dertlenmek bu kadar bekleyen varken bırakırlarmı seni yalnız o çölde. Sil içine döktüğün göz yaşlarını kimse görüp üzülmesin hele çocuklar etkilenmesin at bir düğüm daha yumağa yarına bir şeyin kalmaz yetişmen gereken işlerin var son durağa çok var daha yolun yarısında ineceksin tekrar bineceksin taki o seni bulup yakalayana kadar.....İnsan kendi sonunu kendimi hazırlar bilmem cevabı bulamadım.... :S

#33 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.11.2007 - 21:10

:: Bu kadar karamsarlık beni üzdü :S
Keşke dertlere derman olabilseydim... :P

#34 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 15.11.2007 - 23:28

Zaman akıyo :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#35 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 15:08

Sevgili gülüm günlügüm bu gün iyi günüm iyi şeyler anlatacağım nerden başlayım sabahtan başlayım bak bir günüm nasıl geçiyor bakalım ne kadar yorulduğuma hak verecekmisin sabah yedi gibi filan uyandım aslında daha erkende kalkmadım. yedide kalktım başdönmesiyle Allah bu ne şimdi akşam limon yemiştim ısıra ısıra bile bile gerçi tuzda katmıştım ama galiba tansiyon düştü neyse biraz toparlanmaya çelıştım aklımdan izinmi alsam diye geçirdim ama düşününce vaz geçtim vermezki şef kimse yok biliyorsun mahsusmu yapıyorsun der aslında bu hafta doktora gitmem lazımdı ama gidemedim bu yüzden neyse düşe kalka kahvaltıyı hazırladım evde misafirde var yatılı kardeşim istanbuldan geldi annemi alıp gidecek bak buna üzülüyorum annemden bir ay ayrı kalacam onu çok özleyecem annemde kalktı benle .Bugün bana yardım etsen dedi anne anneciğim bugün izin alamam kimse yok çalıştığım yerde alabilirsem gelirim ama dedim sekizde çıktık evden işe geldim geldim her yer dolmuş akşam ben çıktıktan sonra biriken evraklarla ama ne yaparsın mecbursun çalışmaya başladık yazmaya saat dokuz gibi büyük oğlum aradı.Anne bugün hava soğuk erken gel bize kalın birşeyler giydir diye tamam gelmeye çalışırım dedim bu arada başımda bekleyen vatandaşlar var yoğun bir şekilde çalıştım öğleye kadar saat 11. 40 filan çıkmam lazım ançak yetişiyorum çıktım koşarak ekmek almaya gittim bu arada arabanın birisini kaçırdım ikinciye yetiştim şöfor biraz söylendi acele etsene abla yolun ortasında durdum diye ama aldırmadım arabadan indim yine koşarak yolda komşunun kızını gördüm ayak üstü onu sevdim çok şirin kara böçek birşey akşamdan beri yağan yağmur her yeri su göleti yapmış göletlerden hoplaya zıplaya geçtim hala yağıyor yağmur. Merdivenlerde komşuyu gördüm selam vermesem olmaz onada selamdı nasılsın iki laf yetiştirdim offf geç kaldım eve bir girerimki aman Allahım daha giyinmeye başlamamışlar büyük oğlan çorap bile giymemiş küçük kendi kafasına göre giyinmiş hadi bir telaşta evde koşturmaca bir yandan onlara beslenme hazırlıyorum bir yandan kahvaltı sofrasını topluyorum bir taraftanda atıştırıyorum bu benim öyle yemeğim 20 dakika içinde servise yetişmemiz lazım yetiştik okulun önüne geldik orda küçük oğlumun arkadaşlarının annelerini gördüm sınıf annesi para topluyormuş öğretmene hediye alacaklarmış parayı verdim biraz sohbet ettik okulun bahçesinde görümcemide gördüm onunlada biraz sohbet ettik ordan yürüyerek işe gelirken önümde giden iki genç gördüm biri kız konuşarak gidiyorlar ikisininde yanakları al al hararetli konuşuyorlar onlara imrendim ne güzel hayatın başındalar gülüm be evli olmak çocuk sahibi olmak ne kadar zor bütün yük omuzlarında ama zevki tabiki yorulsanda arada bir gelen bir demet kasımpatı veya gül yetiyor iki gün öncesinde olduğu gibi mutlu olmaya. Solmasın diye suyunu değişti
riyorum kasımpatlarımın gerçi bu benim diktiğim yetiştirdiğim kasımpatı ama olsun beni düşünerek toplamışya.Bu arada vitrinlere bakmayı ihmal etmiyorum ne güzel her yer mor kazaklarla dolu hoşuma gidiyor mor renk alacam ama yalnız modelleri istediğim gibi değil ben tiriko kumaş alıp dikecem istediğim gibi hafta sonu filan dikerim biraz gayret edersem.Aaaa işim bittimi bitmedi bu öğleye kadar bu arada imzamı atarken şube müdürünü yalnız buldum odada kaç gündür odası kalabalıktı söyleyememiştim sordum_ müdürüm ben eski yerime dönecekmiyim dedim tabiki bir haftaya kadar memur gelecek seni verecem eski yerine aklımdasın dedi dünyalar benim oldu çok sevindim müdürümden bunu duymak çok güzel şefi kim takar artık işte gülüm günlüğüm öyleye kadar böyle şimdi yine işler birikti çalışmam lazım sen söyle şimdi yorulmakta haklımıyım yoksa vücutum haksız yeremi isyan ediyor bana daha akşama çok var işimde çok akşam annemi kardeşimi yolcu edecem birde asker var yolcu edeceğimiz arkadaşın oğlu akşamki işim daha çok olsun ben bugün mutluyum inşallah hiç bir şey bozamaz bunu anneme üzülüyorum biraz bunlar anlatabildiğim işler anlatamadığım işlerde var gülüm günlüğüm hoşça kal sakın abarttığımı düşünme eksiği var fazlası yok hoşça kal. :D

Bu mesaj gülün&gülü tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.11.2007 - 21:31

#36 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2007 - 21:21

Tek kelime...HAKLISIN...

#37 GökceN

GökceN

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2007 - 01:39

allah kolaylık versinçalışan kadınların işi bıtmez. *zong
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#38 sezence

sezence

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2007 - 10:17

evet ya. çalışan bayanın Allah (c.c.) yardımcısı olsun. Akşama kadar iş stresi. eve git. yemek, çocuklarla ilgilenmek. kendinize ne zaman vakit ayırabileceksiniz ki? *zong
Ağlamak, şu gelip geçici dünyada
Herşeye rağmen varolmak demek
Ağlamak, yaşayan binlerce duygu
İnsanca ve coşkulu güzel birşeydir.

#39 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2007 - 19:16

Gülüm günlüğüm sana çok şey anlatmak istiyorum ama yazmak gelmiyor içimden kendimle ilgili olmayan ama beni yakından etkileyen o kadar çok dert varki. Bedenim değil belki ama içimdeki çocuk acı çekiyor ve ben ona yardım edemiyorum bir tepeden ucurumdan aşağı yuvarlanmak üzere ama tutamıyorum ona ulaşamıyorum içimden bir parçam acı çekiyor insanın karşısında çok sevdiğinin acı çekmesi nasıl birşey bilirmisin sen. ve anlaşılamamak kafanı toparlayıp çözüm bulamamak çelişki dolu dünya sen bakma bana gülüm be sesli düşünmeye başladım Dua etsem en iyisi kendimi öyle avuturum belki. ::

#40 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2007 - 19:52

Kalpler ancak Allahın zikri ile huzura kavuşur...Allah hepimizin yardımcısı olsun...

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli