İçerik değiştir

- - - - -

Taciz

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 58 yanıt verildi

#21 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 17:04

benim namusum sadece orda tacize uğraşan bayan değil....

düşünsene orda şahit olan insanın bakmakla sorumlu olduğu insanlar olabilir..

ters bir harakette yalnız bırakabilir....

ölmek gerekirse tabiki ölürüz namus bu... ama bazı şeyleride düşünmek gerekir...

bok yolunada ölmüyceksin

#22 DIONYSOS

DIONYSOS

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 23 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2005 - 18:21

Çok ağır bu.. İnsanın insanlığını sorgulatan.. Bıçak gibi bi yazı.. Batan ete.. Saplanıp kanatan..

Bu yazıyı onlar okuduğunda/okusalar (yani tacizciler) acaba ne hissederlerdi?

İNSANLIKTAN BİR NEBZE NASİBİNİ ALMIŞ OLSALARDI ZATEN BÖYLE BİRŞEYİ YAPMAZLARDI BU YÜZDEN BİŞİİ HİSSEDECEKLERİNİ SANMIYORUM.
Maalesef konumuz bir kendini bilmezin yaptığı rezillikten; gene forumun farklı platformlarında olduğu gibi din konularına yönelmiş bunu da üzülerek okudum gene.
Arkadaşlar hangi dinden olursa olsun isterse dinsiz olsun; sağlıklı düşünen bir birey aynı olayın kendi başına(kız kardeşi, annesi veya eşi, sevgilisi...) gelebileceğini düşünerek böylesine iğrenç bir fiili gerçekleştirmez. Ki böle iğrenç insanlar (kendini bilmezler: haberlerde görüyoruz babası kızına tecavüz etti fln. şeklinde) neredeyse her yerde. Bizlere tek bir şey kalıyor o da toplumumuzu çocukluktan eğitmeye başlamak; eğitimle her şeyin aşılacağı inancındayım ama bu zorlu ve uzun bir süreç gerektirecek. Cinsellik ne utanılacak bir şey ne de yaşanması sakıncalı bir şey bilinçli olunduktan sonra. Tamam, örf ve adet toplumumuzda çok önemli bir yere sahip ve terk edilmesi özümüzü unutturabilecek bir olgu; fakat toplumun kanayan yaralarından biri olan kan davaları da bu örf ve adetler yüzünden değil mi! Mantık süzgecinden geçirdikten sonra, tüm bildiklerimizi yorumlarsak önlemlerimizi daha olaylar patlak vermeden alabiliriz. Ve bu sayede çok daha güzel yerlerde olacağımız inancındayım. Bayan arkadaşlar alınmasın ama ben TED mezunuyum ve kızlarımız dillere destandır. Bizler ki Kolej'in, Kızılay'ın, Kurtuluş'un göbeğinde yetiştik kızlarımız; diz boyunda olması gereken eteklerini dizin yaklaşık bir karış üstünde tuttular okulda kafamızı çevirip bakmadığımız o kızlar şimdilerde farkına varıyorlar ve; bırakın Kızılay'ı Tunalı'da Bahçeli'de Arjantin'de dahi kendini aşamamış binlerce zihniyetin varlığında mini olması şart olmayan dar bir etekle dahi dolaşmanın riskli bir durum olduğunu söylüyorlar. Sizler kendinizi korumazsanız zaten herkes kendi canından deliler gibi korkuyor; kimse sizi korumak için kılını dahi kıpırdatmıyor ve hatta pişkin pişkin "giyinmeseydi öyle, kendisi aranmış" diyorlar. Toplumumuz bazı şeyleri aşana kadar lütfen neyi nerede giydiğimize dikkat edelim. Erkeğin egemen rolü üstlendiği bu toplumda fıstık yeşili üzerine gümüş harflerle işlenmiş bir body ve altımda bir kapri ile 1.94 boy ve atletik bir vücuda rağmen "Şişşşşşt parlak! Gel buraya" diye bana dahi laf atma cüretinde bulunuyorlarsa, beden yapısı olarak çok daha narin bir bayana neler neler yapmaya kalkarlar düşünmek bile istemiyorum.
Sözlerimi BYS HOLDİNGin çok hoşuma giden bir sözüyle noktalamak istiyorum "THINK LOCAL, ACT GLOBAL"

#23 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2006 - 02:57

fıstık yeşili üzerine gümüş harflerle işlenmiş bir body ve altımda bir kapri ile 1.94 boy ve atletik bir vücuda rağmen "Şişşşşşt parlak! Gel buraya" diye bana dahi laf atma cüretinde bulunuyorlarsa, beden yapısı olarak çok daha narin bir bayana neler neler yapmaya kalkarlar düşünmek bile istemiyorum.

Beden yapısıyla alakası yok. Sen giyim tarzından kaybetmişsin.

Alnına eşcinselim diye yazsaydın aynı kapıya çıkardı.

#24 DIONYSOS

DIONYSOS

• Üyeler
  • 23 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2006 - 12:52

CİNSEL TERCİHLER KONUSUNA GELDİÐİN ZAMAN SADECE KILIK KIYAFETLE BİR YARGILAMAYA GİDİYORSAN NE KADAR ZAVALLI BİR VARLIK OLDUÐUNU; VE YAZIMDA BAHSETTİÐİM O SEVİYESİZ İÐRENÇ İNSANLARDAN FARKSIZ OLDUÐUNU NET Bİ ŞEKİLDE DİLE GETİRMİŞ OLUYORSUN. EKLEMEDEN GEÇEMEYECEÐİM, MİNİ ETEKLE VE YA KALIN MANTAR TOPUKLULARLA DOLAŞAN BAYAN ARKADAŞLAR DA SENİN GÖRÜŞÜNE GÖRE HAYAT KADINI OLMALI HERHALDE. SAYGISIZLIÐINI BAÐIŞLAMAYACAÐIM VE RİCA EDİYORUM BİR DAHA BENİ RAHATSIZ EDECEK VE ÖZELLİKLEDE KİŞİLİK ÖZELLİKLERİME YÖNELİK SÖYLEMLERDEN UZAK DUR. HİÇ Bİ AÇIKLAMA ZORUNLULUÐUM OLMAMASINA RAÐMEN BELKİ KAVRAMA SORUNU YAŞARSIN DİYE BELİRTEYİM :

Alnına eşcinselim diye yazsaydın aynı kapıya çıkardı.

EŞCİNSEL DE DEÐİLİM BİSEKSÜEL DE. UMARIM TATMİN EDEBİLMİŞİMDİR İÇİNDEKİ EZİLMİŞ EGOYU.

#25 sbilici75

sbilici75

• Üyeler
  • 32 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 14:26

merhaba,

öncelikle cok güzel bir konuya degindiginizden dolayi ayrica tebriklerimi iletmek istiyorum!

Maalesef Yilbasi gecesi taksimde gerceklesen cirkin olaylara ben de basin yayin vasitasiyla sahit oldum ve siddetle kiniyorum !!! :)

Bu tür eylemlerde bulunan insan suretinde psikolojik destege ihtiyaci olan zavallilarin azinlikta olmasina ragmen, bu tarz konular ne yazik ki topluma maal ediliyor.
bence bunun nedeni toplumun bu tür davransilara duyarsiz davranmasi !!!
kaldi ki kendimizi cok duyarli bir toplum olarak lanse ediyoruz... hani nerede ???

dogru yerde, dogru zamanda bulunan toplumdan bahsediyorum ben...Müdahale etme sansi olup da, kilini bile kipirdatmayan toplumdan söz ediyorum.!

Bir örnek verecek olursam, bir sandik dolusu taze ve saglikli domatesin icine bir tane cürük atildimi, zamaninda müdahale edilip cürük domates ayiklanmasza, saglikli olanlari da cürütecektir..

Toplum icin de aynisi gecerlidir bence...

Bunlar cok üzücü ve de düsündürücü gelismelerdir.

Toplum olarak buna karsi el birligi yapilmazsa, gidishat ne yazik daha da kötü olabilir... tacizciler bilhassa bu konuda toplum baskisini enselerinde hissetmezlerse , daha farkli seylere yeltenmeleri büyük bir olasiliktir !

Bu tarz insanlara meydana birakmamak lazim...!

Saygilarimi iletiyorum

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 01:36

Yine Taksim, yine eğlenmek için dışarı salınmış insan müsveddeleri. Hemde Cumhuriyet kutlamalarında. Aradan onca zaman geçmiş ama yaşanan manzaralar aynı. Rezalet, utanç verici...

http://www.milliyet....on/sontur48.asp

#27 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 03:05

Miğdemi kaldırıyo bu tarz haberleri okumak ve bu tarz şeylerle karşılaşmak.Ben utanıyorum onların yerine ya..Yerin dibine giriyorum söledikleri laflardan..Bakıyorum adam gelmiş babam yaşına ama insan olamamış..Bayannları taciz ediyor.Bu arsızlık bu terbiyesizlik ve bu iradesizlik hüküm sürdükçe bu pislikleri ortadan kaldırmakta uzun sürecektir. :P
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#28 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 04:19

arinna sana sonuna kadar katılıyorum... ama kafanı duvara vurma ya,, duvara yazık :P

#29 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 08:40

Başka ülkeden gelmiş senin coşkuna, bayramına ortak olmaya çalışan bu insanlara
yapılan çok çirkin utanç verici görüntüler. Kafalarına Türk Bayrağı ile de vuruyorlar ama kafaları öyle kalın, gözleri öyle dönmüş ki bir türlü yaptığının yanlışlığını idrak edemiyorlar. Bizler toplum olarak o kadar kanıksamışız bu olaylara , yapılanlara kendi yakınımız olmadıkça tepki vermiyoruz. :no:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 13:11

Malesef evet kendi yakınımız olmadığı sürece tepki vermiyoruz. Kendi eşi, kardeşi, sevgilisine yapıldığında namus timsali kesinlen şu insanlar, başkalarının eşine, kardeşine bu davranışlarda bulunuyor. Nerde kaldı sizin namusunuz diye sorarım da cevap verirler mi?

#31 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 13:21

Bayannları taciz ediyor.Bu arsızlık bu terbiyesizlik ve bu iradesizlik hüküm sürdükçe bu pislikleri ortadan kaldırmakta uzun sürecektir. :(

Bayan ve bay diye ayrım yapıldıgı sürece ondan kurtulmak zor olucakdır..
Erkeklerin veya Kadınların aynı şeyleri yapabilecegi bir ortamı yaratamassanız fikirlerini birbirlerine idrak ettirmelerini saglamassanız aradaki farkın sadece üreme organları oldugu kavranmassa deişicek bişi olmaz..
Bence..

smiley-sport036.gif  

#32 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 13:42

Kadın erkek ayrımı insanın üstüne yakışanı giymesidir :( ahh be gölgecim o ortamı türk toplumunda kim yarattı ardından kaybetti de sen b8ulcan süle bakem bana :P
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#33 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 14:58

Eskişehirden geldiki dedik ne yapaılm denioylan tabi kafalar hafif çakır... Kadıköyde bir şey yok dedik taksime gidelim oradanda nevizadeye gideriz.... Gittik taksime bize bir şey yapmadılar... Neden ki?
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#34 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 15:06

Valla bu sorunun cevabı çok basit..Ortada o kadar fıstık gibi kız varken adam sizi naapsın deeğmün?? :ceee:

Bu arada keşke birbirinizi taciz etsenizde biz kadın milleti erkeklerin bu iğrençliklerinden sonsuza dek kurtulmuş olsak.. :D

Bu mesaj arinna tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.10.2006 - 15:07

Aunius Aurelius Simachus

#35 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 15:11

ahh be gölgecim o ortamı türk toplumunda kim yarattı ardından kaybetti de sen b8ulcan süle bakem bana :D

Kimin yarattıgının önemi yok yeniden yapılandırma yeni nesille başlar.. Lakin yeni nesilinde kavraması gerek bazı şeyleri..
Çok basit bişi aslında kız yada erkek demicen hepsi bu ( :

smiley-sport036.gif  

#36 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 15:14

O kadar kolay olmuyo işte..En modern olanınız bile yeri geldiğinde ben erkeğim demesini biliyo ..Gelenek halini almış alışkanlıkları ortadan kaldırmak çok zordur..Ben istemez miyim sanki senin dediğin gibi olmasını ama nerdeee

Aunius Aurelius Simachus

#37 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 15:18

Zaten sorun o nokta.. Tek ayrılan cinsel durumdur bunuda cinsel harici kullanmak sorunları katlar..

smiley-sport036.gif  

#38 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 02.11.2006 - 00:48

Türkiye ‘de cinsel taciz suç değil. En azından ben duymadım “otobüste bir bayana cinsel tacizde bulunan sapık çıkarıldığı mahkemece 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı” diye bir haber.
Ama şöyle bir haber duymuşumdur. “Otobüste bir bayana cinsel taciz de bulunan genci yolcular linç girişiminde bulundu.”
Yani devletimiz cinsel taciz gibi yüz kızartıcı suça bir ceza vermiyor pek. Bu cinayet sebebi olan suça herkes kendi imkanları ile cezasını vermesini istiyor belki de.

Devlet cinsel tacizi de belki sapığa verilen bir özgürlük olarak suç yerine koymamıştır. Bizde bunu eleştirince sapıklar kalkıp “cinsel taciz hakkımız engellenemez” diye protesto etmesinler…

Bu bence kanayan bir yaradır.Bence bu olay demokrasi dediğimiz sistemin bir eksiğidir. Cezalar caydırıcı olmaktan ziyade suça teşvik edici. Böyle olunca da sapıklara gün doğuyor.

Gelişmiş bazı ülkeler bunun önlemini almaya çalışmışlar kendilerince:

japonlardan harem selamlık metro vagonu
tokyo metrosunda kadınları cinsel tacizden korumak amacıyla ayrı vagon tahsis edildi. Uygulama, haftanın yedi günü 07.30 ile 09.30 saatleri arasında yürütülecek.
Bu uygulama, aynı hatta 2002 yılından beri geceleri sürdürülüyor. Bütün ülkenin en yoğun yolcu trafiğine sahne olan şinjuku garıyla merkez tokyo garı arasındaki güzergahta, duraklar arası çok uzun olduğu için kadınların tacizden şikayetçi oldukları ve bu nedenle harem selamlık vagonun hizmete sokulduğu belirtildi. (hürriyet : 05.04.2005 )

Gönderilen Resim

Bu resim yani haremlik selamlık bir ara konya da da gündeme getirilmişti de. Aman taciz olsun irtica olmasın diyerek engellenmişti....!!!

Evet taciz olsun irtica olmasın !!! Sorun buradadır bence...

#39 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2006 - 01:12

Tebrik ederim..Süper çözüm...Erkekleri kadınları topluca iki ayrı toplum yaparsak,ne taciz ne tecavüz kalmaz... *lol
Haa erkekler erkeklere de tecavüz ediyor onu nasıl çözces onu da bir zahmet çözerseniz memnun kalırız dünya vatandaşları olarak...

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#40 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2006 - 01:15

Haa erkekler erkeklere de tecavüz ediyor onu nasıl çözces onu da bir zahmet çözerseniz memnun kalırız dünya vatandaşları olarak...

O zaman da erkeklere özel haremlik-selamlık vagon yapılır Emily.Onun da kolayı var merak etme hiç *lol
I find your lack of faith disturbing!