İçerik değiştir

- - - - -

Taciz

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 58 yanıt verildi

#1 almira

almira

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 147 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor, tenis, kayak vıdı vıdı

Gönderim zamanı 21.11.2004 - 16:37

Kadın olup da „hayatımda bir kere bile tacize uğramadım“ diyen birine rastlamadım bu güne kadar. Siz o tacize uğramamış mutlu azınlıktansanız ya da tanıyorsanız böyle birini en azından, yine de bu yazıyı okuyup tacizin bir kadının iki kaşının ortasında iki çizgiye bürünüp size nasıl alayla sırıttığına şahit olun derim.

(Cinsel) Taciz, adliyenin tozlu raflarında,“ellisinden“ „sözlüsüne“ uzanan kabarık bir dosya olmaktan öte, yapılana öfke ve çaresizlik kapılarını açıp açıp kapatan, yapana ne zevk verdiği henüz yetkili ağızlarca açıklanmamış davranışlar topluluğudur diyebiliriz belki.

Ya okuldaki her gün aynı sıraları paylaştığımız Ahmet’ler, Mehmet’ler, Hüseyin’ler! Önlüklerin, formaların altından „biz buradayız“ diye bağırmaya başlayan göğüslerine –es kaza- dokunan eller..“Ay pardon“lar geçirebilir miydi ki hırsını, utancını!“Ahmet göğsümü tuttu!“ diye için içini yemeler..“Ay pardon“ denmiş bir kere. Şimdi tutup da otobüsteki sapığa yaptığın gibi… annenin –lazım olursa kullan kızım- diye yakana iliştirdiği toplu iğneyi çıkarıp „al sana..al sana!“ diye batıramazsın ki ellerine.. Yanlışlıkla tuttu çocuk.. kolunu tutacaktı bir baktı.. göğsün.. Aah! Ah! Bir de çocukluk paranoyalarına kapılıp „ hamile kalır mıyım şimdi“ diye, sabahları sabah etmeler yok mu? Komik! Evet komik ama yaşanmadı değil. (Tabii platoniğinin, ellerine yanlışlıkla dokunmalarını ayrı tutmalıyım şimdi. Ne güzel yanlışlıklardı onlar! Hülyalı hülyalı bakarsın öğretmenin bile yüzüne.. „Uyumaa kızıııım!“ diye yankılanır bir ses.. Üstüne bile alınmazsın ve sonraki birkaç gün yıkamazsın o eli..)

Yıllar önce bir sabah işe giderken.. “iki dirhem bir çekirdek” kostümünde… Krem keten ceket, aynı kumaştan diz üstü etek..”hayatımın aşkına rastlar mıyım bugün acep” romantizminde aşılıyor kaldırımlar… Derken ensemde bir soluk.. derken bacaklarıma dolanan bir el.. ama nasıl hoyrat! Küfür tonunda gelen bir mırıltı kulaklarıma.. Hızla kaçışan bir erkek! Birkaç saniye alıyor bacağımdaki elin ne yaptığını sorgulamak.. Ardından havada uçuşuyor, hedefi tutturamayan ayakkabılarım.. Yalın ayak koşuyorum, adama mı ayakkabılarıma mı kararsız! Deli gibi bağırıyorum ardından “sapık..sapık!” Kaçıp kayboluyor adam; geride hırsı boğazında düğümlenmiş, kriz geçirir gibi ağlayarak koşan bir kız…ben. İşyerime geliyorum.. Ağlamaktan davul gibi şişmiş yüzüm! Sabahki süsüm püsüm renk cümbüşü halinde inmiş yanaklarıma..

O günden sonra “güzel” olmaktan ya da “iki dirhem bir çekirdek durumlarından” vazgeçtim sanmayın dostlar.. Yine olsa yine vazgeçmezdim inanın. Ama giyilen her giysinin, sürülen her rujun ağırlığını, kaşlarımın arasında hissettim…”Güzelim ama dokunmayın sakın..Ben çok asabi bir kadınım“ dedi bakışlarım.. O çatık kaşlardan sebeptir ki.. en mutlu anlarımda bile iki kaşımın arasından kızıverir size iki çizgim.

Her aynaya baktığımda; bu çizgileri bana hediye edenleri düşünürüm ve inanın, her seferinde okkalı bir küfürle yad ederim onları!

Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan.......

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 22.11.2004 - 11:35

Her aynaya baktığımda; bu çizgileri bana hediye edenleri düşünürüm ve inanın, her seferinde okkalı bir küfürle yad ederim onları!

güzel dile getirmişsin tebrik ederim...

#3 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 22.11.2004 - 14:32

Çok ağır bu.. İnsanın insanlığını sorgulatan.. Bıçak gibi bi yazı.. Batan ete.. Saplanıp kanatan..

Bu yazıyı onlar okuduğunda/okusalar (yani tacizciler) acaba ne hissederlerdi?
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 03.01.2005 - 15:00

Yılbası akşamı İstiklal caddesinde olan taciz olayları basından görmüşsünüzdür. Dayanamadım, izleyemedim bile bazı yerleri bu kadar hayvan, bu kadar adi olamaz olmamalı TÜRK insanı. Utandım kendimizden. Sanki yaptıkları güzel birşeymiş gülümsüyorlardı bi de.Hazmedemedim....
Çokta merak ediyorum arayıp bulucaklarmıdır onları cezalarını vericeklermidir? Gerçi nedir bizde ceza o yaşanan psikolojiyi düzelticekmidir.Hayır..Tekrar yapmalarını engelliyecekmidir? O da Hayır. Eksiğiz eğitimde, terbiyede her birşeyde eksiyiz.

Ve şudur Türk İnsanı Eğlenmeyi Bilmiyor.....

#5 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 03.01.2005 - 16:20

turkluğumden geçtim insan oluşumdan bile utandım bir insan nasıl böyle birşey yaparken aynı zamanda gülebilir. inanması bile güç. kamera şakası deseler dedim ilk seyrettiğimde. bir ülkenin göbeğinde bu olmamalıydı yapılmamalıydı
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#6 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 01:34

Yılbaşı sebebiyetiyle, hayvanat bahçelerinden izin alan bazı büyükbaş hayvanların Taksim'de gerçekleştirdikleri bu elim olayı Türk halkına yıkmamak gerekir hatta hayvanat bahcesi sakinlerine, davarlara, mandalara da yıkmamak gerekir Aklınıuza gelebilecek her türlü hayvan cinsi yapmaz bunu (anca karnı açtır, oturur yer adamı bu bile daha şerefli, haysiyetli bir harekettir)...

Zaten az olan oksijeni tüketen (hatta senle benle aynı oksijeni yakan) kımıl zaralısı bu ucubeleri (artık ne diyeceğimi bilemiyorum) komple yakmak, asmak, vurmak (ama mermi israfı olur), suda boğmak (zaten kirli olan sularımız heptem mahvolur) gerekiyo başka çare göremiyorum ben.

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#7 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 11:58

daha önce "dişi" denen canlı sınıfını görmedikleri için bu kadar aşırı tepki vermiş olabilirler mi acaba ?
Gönderilen Resim

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 16:33

Türk e yıkmayın yok işte erkeklere yıkmayın bilmem hayvanlara yıkmayın aman kurunun yanında yaşta yanmasın vesaire gibi tabirler bu şerefsizlerin daha çok bu tarz iğrenclik ötesi olaylar yapmasına fırsat vericektir.

Belden aşağısından başka yeri çalışmayan bu bu .... :huh: kelime bulamadığım kişiler ne kadar dişi görse de aynı olurlar. Bi şekil tecavüzdür bu yaptıkları başka birşey değil. Aileleri var hepsinin kardeşleri, anneleri var biraz beyinleri çalışsaydı zaten yapmazlardı bunu...

#9 okan_yuksel

okan_yuksel

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2005 - 13:07

Yılbası akşamı İstiklal caddesinde olan taciz olayları basından görmüşsünüzdür. Dayanamadım, izleyemedim bile bazı yerleri bu kadar hayvan, bu kadar adi olamaz olmamalı TÜRK insanı. Utandım kendimizden. Sanki yaptıkları güzel birşeymiş gülümsüyorlardı bi de.Hazmedemedim....
Çokta merak ediyorum arayıp bulucaklarmıdır onları cezalarını vericeklermidir? Gerçi nedir bizde ceza o yaşanan psikolojiyi düzelticekmidir.Hayır..Tekrar yapmalarını engelliyecekmidir? O da Hayır. Eksiğiz eğitimde, terbiyede her birşeyde eksiyiz.

Ve şudur Türk İnsanı Eğlenmeyi Bilmiyor.....

Hayatımda hiçbir zaman bir an için olsun bir insanı öldümeyi aklımın ucundan dahi geçirmemiştim; fakat akşam haberlerde söz konusu taciz olayını gördüğümde o insanları bir an için öldürmeyi bile düşündüm. Bu kabul edilemezdi; bu cezalandırılmalıydı. Hırsımı soğutmaya çalışıyordum; onlar içkililer, ne yaptıklarının farkında değiller... Fakat bunlar hırsımı azaltmıyordu! Sonra kendimce karar verdim "EÐİTİM ŞART"

Daha sonra bir erkek olarak böyle erkeklerin olmasından tiksindim; artık kadınlarla daha fazla seviyeliyim; çünkü farkında olmadan dahi en ufak bir hatada dahi kendimi affedemem!

Ceza konusunda da birşeyler söylemek isterim: "Burası maalesef TÜRKİYE!" Sanırım bu cümle ceza meselesini oldukça iyi açklar! Saygılar...

OKAN YÜKSEL / www.okanyuksel.com.tr.tc

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#10 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 03:22

Sorumluluğu yanlış yerlerde arıyorsunuz. Sorun eğitim falan değildir. Sorun cinsel açlıktır.

Avrupa'da cinsel taciz büyük bir sorun teşkil etmemektedir, çünkü Avrupa'da özellikle 1970'lerin cinsel devrimi sonrasında, kadınlar kendi hayatlarını ve cinselliklerini dilediği gibi yaşayabilmektedirler.

Kadın bekaretinin (cinselliğinin) hala babası tarafından başlık parası karşılığında en yüksek teklifi sunan alıcıya peşkeş çekildiği ülkemizde, bu durum (aleni veya üstü kapalı olarak) devam ettiği sürece, cinsel tatminsizlik, hem kadın hem de erkek için, sorun olmaya devam etmektedir ve edecektir.

#11 almira

almira

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 147 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor, tenis, kayak vıdı vıdı

Gönderim zamanı 04.12.2005 - 16:43

Sanırım sen örnek teşkil ediyorsun ,kendinden ödün veren insanları her zaman takdir etmişimdir.. :sick1:
Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan.......

#12 epinefrin

epinefrin

• Üyeler
  • 43 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 16:02

Allaha bin şükür henüz başıma böyle bir olay gelmedi gelseydide ne yapardım gerçekten bilmiyorum ama bunun tam anlamıyla insanlık dışı bir davranış olduğuna eminim ve bu olaylar bana şunu düşündürdü kim bunlar neden böyle şeyler yapıyorlar yada yaptıklarından ne anlıyorlar ne zevk alıyorlar sonra düşündümki din her işin başı. içinde azcık olsun ALLAH inancı olan azcık olsun ALLAHtan korkan bunu yapmaz yapamaz

#13 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 17:00

içinde azcık olsun ALLAH inancı olan azcık olsun ALLAHtan korkan bunu yapmaz yapamaz

Bekaret takıntısı, başlık parası gibi gelenekler, İslam dininin çıkarımlarıdır. Cİnsel tacize sebep olan cinsel açlığın asıl sebepleri (önceki iletimde de açıkladığım üzere) bunlardır.

Allahsız'ların (ateistlerin) Türkiye'ye oranla çok daha fazla olduğu Avrupa ve Amerika'da, cinsel taciz oranı çok daha düşüktür.

İddia ettiğin üzere cinsel tacizin yegane sebebi Allah korkusu eksikliği olsaydı, tam tersi bir durum beklenirdi.

#14 epinefrin

epinefrin

• Üyeler
  • 43 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 17:03

sen avrupalısın galiba avrupayı bu kadar iyi bildiğine göre

#15 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 17:05

cok sükür beynime islenmis bir taciz vakasiyla karsi karsiya gelmedim
ama taciz bence sadece temasla yapilan birsey degildir.
ne yazik ki göz tacizi diye de bir olay vardir ki.. maalesef her insan ister istemez bu harekette bulunuyor.

yaziklar olsun diyorum cünkü herkesin "bir annesi" var, kiz kardesi, teyzesi olmadi "sevgilisi" var.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#16 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 21:18

Okuyan değil, gezen bilir demişler.

Ben ikisini de yaptığım için cehaletten yana şikayetim pek olmuyor.

Sana da tavsiye ederim.

#17 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 28.12.2005 - 22:17

herkesi aynı kefeye koymamak lazım tabiki çoğu insanın başına taciz olayları geliyor hiç te hoş karşılanacak bir durum değil bu adlı adınca sapıklık...

kimse düşünmüyor kendisinin de anası bacısı var kendi anasına bacısına bişi yapılınca namus timsali olan bu tipler... kendileri bişi yapınca mübahtır edasıyla nasıl dolaşabiliyorlar nasıl da yüzleri kızarmıyor neden kızarmıyor biliyormusun çünkü kızaracak bir yüz yok bu tiplerde....

bir kıza bakarken bile acaba yanlış anlar mı diye çekinirim bırakın elle tacizi sözle tacizi ( laf atanlardan da nefret ederim bu arada)

söyleyeceklerim bu kadar insan olan zaten anlar...

#18 epinefrin

epinefrin

• Üyeler
  • 43 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 16:45

Okuyan değil, gezen bilir demişler.

Ben ikisini de yaptığım için cehaletten yana şikayetim pek olmuyor.

Sana da tavsiye ederim.

bende tavsiyeniz için teşekkür ederim ilerde gezip görüp doğruluğunu tespit etmek nasip olur inşallah
nese bu olaylar oluyo evet ama artık sadece yapanlar değil yapmayıp seyici kalanlarda varmış.Arkadaşım anlattı kızılayda bi sapık türemiş kızların yanına gelip öpmeye fln çalışıyomuş bişeyler sölüyomuş bu o arkadaşımında başına gelmiş çevreden yardım istemiş bağırmış ama kimse yardım etmemiş dönüp bakmamış bile
bu ne biçim insanlıktırya sokağa çıkmaya korkar olduk

#19 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 16:48

insanların herşeye müdahale etmesi insanlık gereği

ancak öyle bir toplum olmuşuz ki durduk yere kimse başını derde sokmak istemiyor.. kimin belinde tabancası bıçağı var bilemiyorsun...

sen akım derken karşıdaki bokum anlıyor .. sen haklıyken ölende sen oluyorsun..

bu açıdan da bak yoksa insanlar duyarsız değil bazı şeylere...

#20 epinefrin

epinefrin

• Üyeler
  • 43 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 17:01

nasıl durduk yere ordaki bi insan ve o anda hayatının en kötü anlarını yaşıyo ve hiçbir insanoğlu ona yardım etmiyo sizleri bilmem ama bizim orda bi söz vardır biz namusumuz için yaşarız namusumuz için ölürüz öldürürüz
böle oluncada tabi bu tip olayları doğal olarak karşılamıyoruz
[/SIZE]