İçerik değiştir

- - - - -

Hrant Dink Cinayeti ( Nefretin Yeni Kurbanı )

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 150 yanıt verildi

#101 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 21:30

Tutkulu barış yanlılarının bile hayal edemeyeceği ama
Dink'in kesinlikle hak ettiği bir tören gerçekleşti bugün.
Orada olabilmeyi isterdim, en azından gönlüm oradaydı.

Önümüzdeki günlerde cinayeti daha da aydınlatacak, gönülleri
rahatlatacak olan kesin bilgileri beklerken zamanla bu bekleyiş
spekülasyonlarla bulanıklaşacak, farklı bakış açılarının senaryoları
devreye girecek. Ama her ne kadar toplumun belleksizliğinden
şikayet etsek de toplumun çeşitli alanlarında bu olayın etkisi kolay
kaybolmayacak. Bireylerin hayatında olduğu gibi toplumların
hayatında da yaşanılan bunalımların yeni açılımlar, çözümler
doğurması çokça rastlanılan bir durumdur.
İhtiyacımız olan, çok daha fazla tartışmanın, empati kurmaya
çalışmanın yollarını bulmaktır. Bunun için de farklı düşünenlerin
birbirlerini tehdit eden, birbirlerinden korkan gözlerle bakmak
saplantısından kurtulmaları gerekmektedir.
Hrant Dink diyalog adına hem Ermenice hem de Türkçe bir gazete
çıkararak önemli bir adım attı ve bedelini ağır ödedi ama onu öldüren
sapkın zihniyet bugün yenilginin tadını aldı, bu zihniyetin zararı
ortada ve insanlık bunu anlayıp kendi yerini almak zorunda.

Bu mesaj maviergün tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.01.2007 - 21:47

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#102 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 22:19

Can'a, Etyen'e, Yaşar'a, Orhan'a velhasıl kendini "Ermeni" hisseden herkese ithaf olunur...

At izi , it izine karışırsa ...

Bu memleketin hastalığı bu. Armudun sapıyla çöpünü, at izi ile it izini birbirine karıştırmak.

Fikir özgürlüğünü savunmak adına millete sövmek.

Akli melekeleri normal çalışan herkesin kınayacağı bir cinayette topyekün bir milleti "katil" ilan etmek...

Ve katilin doğduğu memleketi "ıslah" için orduyu göreve çağırmak...

Duygu fırtınası ile "ben o değilim, ben buyum" veya "ben de ondanım" sloganları ile gezinmek...

Sahi "ben Türk'üm" demekle "ben de Ermeniyim" demek arasındaki Nasyonalist fark nedir?

İki kat üst komşum İzzet Ulvi'nin dediği gibi Talat Paşa öldürüldüğünde kaç Ermeni "Ben de Türk'üm ben de Talât'ım" demişti"?...

Merak ediyorum...

Etyen'in "değişemeyen Türkler"i mi daha milliyetçi, yoksa Taşnak partisinin yönettiği Ermeniler mi?

Yoksa, Hrant'ın cenazesi kalkmadan ABD Başkanı'na mektup yazan Diaspora Ermenileri mi?

Katle üzülmekle, akıl ve iz'anı terketmek arasındaki ince çizgiyi bir türlü ayırd edemiyoruz...

Romantik kalem Can'ın kaleminden dökülenlere bakınca edebiyatta aklın olmadığını söyleyenlere hak vermiyor değilim.

Cemil Meriç üstadın dediği ne kadar da doğruymuş "Şiir, fikrin emekleme çağıdır..."

Evet bu arkadaşlar, cinayetin üzüntüsünden olsa gerek mensubiyetlerini unuttuğu gibi akıllarını da rafa kaldırdılar...

Can Dündar'ın dediğini yapsak. Ve toplama kampı kursak, 301'in kaldırılmasına karşı çıkanları, 301'vari fikirlere temayülü olanları, Adalet, içişleri Bakanlarını ve dahi Başbakan'ı, Milliyetçi dernekleri, siteleri ve etnik ayrıma karşı çıkıp üniter yapıyı savunanları, evde yemek yaparken "memlekette 36 etnik grup var" diyenlere söven Ayşe teyzeyi hasılı Can Dündar gibi düşünmeyen bütün vatandaşı buraya doldursak...

İşte milat bu olurdu...

Türk (pardon Türkiye) aydınlanması gerçekleşirdi... Böylece Can'da Ermeni olurdu, hepimiz Hırant olurduk...

Bu yazıyı yazanı da, bunun gibi yazanları da içeri atsak ne güzel olurdu değil mi?

Çünkü bunlar Milliyetçi, bir türlü "değişemeyen Türk". Ve dahi "Faşizan eğilimlere" sahip "sapık" bir ideolojinin sahibidirler...

Çünkü bu meseleye onlar gibi bakmamaktadırlar...

Çünkü, bu memlekette Türk Milliyetçiliği ikrah edilen bir şeydir ve Türk denilen "o damarları zehirli kanla dolu" çoğunluk bu mekruh ideolojiyi pek severler...

Peki Hrant veya Etyen, ömürleri boyunca mücadele ettikleri Ermeni milletine hizmeti hangi saikle yapmıştır?

Türkler adam olmaz deyivermeyi "edebi bir şekilde" beceren Etyen, ezilmiş Ermeni milletine Milli hislerle değil de enternasyonal hislerle mi bağlıdır?

Ermeni'yi Ermeninin savunması "azınlık" hakkı da, Türk'ün Türk'ü savunması Milliyetçiliktir bu memlekette...

Bu memlekette Türk'ten başka her türlü anasırın milliyetçiliği yapılır kimsenin sesi çıkmaz da Türk deyiverince bu arkadaşların bir yerlerine iğne batmış gibi olur...

Ve bu memleket ve bu memleketin insanı bin küsür yıldır, Ermeni'yi, Süryaniyi hasılı kendini azlık gören herkesi bağrında yaşatmamış mıdır?

Latinlerin doğradığı Rum'u, Haçlının kovaladığı Ermeni'yi bu millet bağrına basmamış mıdır?

Bu millet değil midir Ermeniden Bakan, Sadrazam yaparken Fransız'ın ve Rus'un gazıyla Taşnak birliklerinin doğradığı?...

Belki de dünyada "müsamaha"nın öğretileceği son Millettir Türkler... Bence Etyen, önce Karabağda binleri doğrayan Taşnakları, Asala'yı finanse eden Diaspora'yı adam et, ondan sonra Ermenistan'da bile yaşayamayacağı kadar özgür yaşadığın bu ülkeye dil uzat...

Yok eğer dersen ki, "kardeşim, ben bu ülkenin vatandaşıyım bana ne Ermenistan'ın vaziyetinden" diye, o zaman bu ülkenin vatandaşı gibi davran; sağduyu tavsiye et herkese, at izi ile it izinin karıştığı bir zamanda beraber yaşadıklarına sövmeyi bırak!...

Türk Diriliş Birliği

Bu mesaj M£T£L£R tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.01.2007 - 22:28

#103 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 22:56

"Bir memleket yanlız bir milletindir" bu söz Türk Diriliş Birliğinin
serbest kürsü sayfasının başında yer alıyor, yaklaşımlarındaki tehlike
ana sayfalarındaki çapraz tüfekli logolarından da anlaşılabilir.

#104 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 23:20

İnanıyorum ki ; o söz ve o logo sizin düşüncelerinizden daha masum ve daha tehlikesizdir ...

#105 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 23:35

Sevgili Meteler, halen birilerinin bildirilerini kopyalıyorsunuz.Bundan vazgeçmenizi defalarca söylemiştik.Kendi fikirlerinizi yazınız lütfen.Link verirsiniz biz o gereken konuyu da okumasını bilebiliriz...

Ayrıca sevgili Johor abim; emin değildim 301 olduğundan zaten ama anlatmak istediğim şu idi ki(kendisinin okuduğu şiiiri burda okumiim nolur nolmaz :() ; şu anda Başbakanımız olan zat-ı muhterem'in de ülke rejimini değiştirmekten yargılanmışlığı ve mahkum edilmişliği vardır...

Yani kaçıncı madde olursa olsun, bu tarz konular çok geniş,ucu açık bırakıldığından bir gün söylediğimiz normal bir cümle yüzünden bizim de o konuma gelmeyeceğimizin garantisi yok. Düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülkedeyiz hala, ne yazık ki düşünmek; adam öldürmekten bile uzun süre hapse tekabül hala yurdumda..

Hırant Dink'in bu ülkeden toprak koparmaya çalışan ermeni kesimle bir tutulmasına çok üzülürüm şahsen.Kendisinin sözüdür:
"Bu vatanın topraklarında gözünüz var diyorlar, evet bu vatanın topraklarında gözümüz var.Ama koparmak için değil, en dibine gömülmek için.."

Şimdi vatanının toprağında gömülü..Kendisi, dediğiniz diasporanın oyunlarına alet olmuş olsaydı, bu kadar tehdit almasına rağmen hala bu ülkede yaşıyor olmazdı.Ona neler vadediliyordu dışarda Türkiye'yi kötülemesi için.Gitmedi..Savundu ülkesini.. Ve burda öldürüldü..

Saygı duymak bu kadar mı zor..?Bizden biri olduğunu anlayabilmek bu kadar nasıl zor olabilir..? Yüzyıllarca nefret tohumlarını devam ettireceksiniz de elinize ne geçicek..Ne geçti bugüne kadar..Biraz da bir kere de barıştan huzurdan ve kardeşlikten yana olsanız...Çok şey mi kaybedersiniz acaba..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#106 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 23:40

Belki pek çok başlıkta şiddeti reddettiğimi defalarca dile
getirmişimdir, hatta anlaşılma derdimden dolayı çocukuluğumdan
ve ilk gençliğimden bile bahsettim, "herkesin geçmişi kendinedir",
"yok daha neler", diye yorumlayan da olmuştur, olabilir.
İnanmak ya da inanmamak tercih senin.

#107 karaozan

karaozan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2007 - 23:41

Aşırı (aşılı) Türk milliyetçileri aşırı (aşılı) Ermeni milliyetçileri
şiddeti kendilerine gelenek edinmiş diğer aşılılar.
bende bu cinayetlerin son olmasını diliyorum

#108 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 00:14

Sevgili Meteler, halen birilerinin bildirilerini kopyalıyorsunuz.Bundan vazgeçmenizi defalarca söylemiştik.Kendi fikirlerinizi yazınız lütfen.Link verirsiniz biz o gereken konuyu da okumasını bilebiliriz...

Sevgili Emily ;

Yazı ile fikirlerimin doğru orantılı olduğunu düşünerek bu yazıyı kaynak göstererek siteye aktardım ... Link vermememin sebebiyse bu sitede yazılan bazı yazıları tasvip etmemem ve hakkımda yanlış düşünceler oluşma ihtimalini göz önünde bulundurmamdır ...

Teşekkür Eder , Saygılarımı Sunarım ...

Belki pek çok başlıkta şiddeti reddettiğimi defalarca dile
getirmişimdir, hatta anlaşılma derdimden dolayı çocukuluğumdan
ve ilk gençliğimden bile bahsettim, "herkesin geçmişi kendinedir",
"yok daha neler", diye yorumlayan da olmuştur, olabilir.
İnanmak ya da inanmamak tercih senin.

Sevgili Maviergün ;

Anlaşılmama derdinizden ötürü çocukluğunuzdan ve gençliğinizden bahsetmişsiniz ...Aynı konudan muzdaribiz ... Ben de başımdan geçen olayları , yitip gidenlerimi , hor görülmemi , bana suçluymuşum gibi bakılmaları , anlatarak değil bu güzel forumda kullandığım imzam ile belirtmişim ...İnanmak ya da inanmamak senin tercihin ...

#109 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 00:22

bu sitede yazılan bazı yazıları tasvip etmemem ve hakkımda yanlış düşünceler oluşma ihtimalini göz önünde bulundurmamdır ...

Alaka..?
yazıyı birebir kopyalayınca, bu sorun olmuyor da link verince mi oluyor yanlış anlaşılma...?O da güzelmiş...

Herneyse demek istediğim şudur ki; sitemizde kopyala yapıştırı sevmedik sevmeyiz de..Sonra o niye silinmiş bu niye taşınmış diye söylenmeyiniz haberiniz olsun dedim..
Propaganda kokan bildirileri herkes eklemeye başlarsa sonumuz ne olur değil mi..?

Bu arada, kim daha kötü bir çocukluk geçirmiş, kime daha hor bakılmış yarışında değiliz..Lütfen konuya dönelim.Kişiselleştirmeyin..

Konsept: Ölümü çok üzücü olsa da umarım Hırant Dink'in katli, en azından birliğe ve beraberliğe yol açsın.Ermeni düşmanlığı bitsin.. Umarım..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#110 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 00:29

Alaka..?
yazıyı birebir kopyalayınca, bu sorun olmuyor da link verince mi oluyor yanlış anlaşılma...?O da güzelmiş...

Sevgili Emily ;

Site sadece bu yazıdan ibaret değil ...

Herneyse demek istediğim şudur ki; sitemizde kopyala yapıştırı sevmedik sevmeyiz de..Sonra o niye silinmiş bu niye taşınmış diye söylenmeyiniz haberiniz olsun dedim..
Propaganda kokan bildirileri herkes eklemeye başlarsa sonumuz ne olur değil mi..?

Doğru söylüyorsunuz ...

Bu arada, kim daha kötü bir çocukluk geçirmiş, kime daha hor bakılmış yarışında değiliz..Lütfen konuya dönelim.Kişiselleştirmeyin..

Bak bu da doğru ...

Konsept: Ölümü çok üzücü olsa da umarım Hırant Dink'in katli, en azından birliğe ve beraberliğe yol açsın.Ermeni düşmanlığı bitsin.. Umarım..

İnşallah ...

Saygılarımı Sunarım ...

Bu mesaj M£T£L£R tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.01.2007 - 00:30

#111 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 00:36

Çocukluğumun kötü geçmesi değil derdim, bundan çıkardığım
dersi anlatmaya çalışmak.

#112 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 00:54

Hrant Dink'e dair çok şey söylemek vacip olması gerekirken. Ya düşündüklerimin,dile dökümünde yaşayacağı eksikliklerin başkaları tarafından doldurulması endişesi,ya da inandığı değerlerin dışında yaşayan bir düşünceye ( bahsi konu hrant dink'e) nasıl bir cevap bulunabilirin cehaletini yaşamamdan olsa gerek. Tartışmaya mahal vermeden kendimce olağan,kanıtlanabilir özelliği olmayan,anlayanın hak vereceği,anlamayana lafımızın olmayacağı bir yorum yapmadan edemedim kendimi. Çünkü bu ülke Hrant Dink'in düşüncesine karşı bir ilim üretememenin acizliğini yaşamakta.
Allah biliyor ya kalbimi. Hrant dink'in düşüncelerini tasvip etmediğimi dile getirmeye korkuyorum. Neden mi? Çünkü bilmediğim bir konu hakkında yorum yaptığımda,bilgisizliğim gün yüzüne çıkacak ve ben bununla yetinmeyip her zaman olduğu gibi elime-yüzüme bulaştırıp. Hayır efendim bu öyle değil. Böyledir demekle yetineceğim. Çözüme kavuşmasını istediğim şey,inandığım değerlerin her hangi bir sonuçtan sonra dile getirmesinden başka bir durum olduğunu bilmeden saçmalamak olsa gerek. Belki de bunu yapıyorum an itibariyle.

Ve an itibariyle kendimce merak edip de,google ya da benzeri sitelerden ayak üstü bilgilerle donanıp buraya bir kaç kendi dışımda düşünce de bırakabilirdim. Lakin düşüncelerinden daha ağır ve boylu-boyunca uzanmış ölü bedenin hangi tarafından bakarsanız bakın insanlıkla bağdaşmayacak şekilde cana kastedilmesi beni üzüyor. Diğer tarafından baktığımızda ise her gün ağız birliği etmişçesine salya,sümük bazı zaman başka ülkelerin bayraklarını yağmalamamız,bazı zaman kafir diye nitelendirdiğimiz Hıristiyan-Yahudi localarından bir kaç kişinin de bizi taksim ya da unutulmuş ülkemizin her hangi bir yerinde alnımıza çakılan bir kurşunla yitirilmemiz gerekirdi sorusu da akıllara getirir kuşkusuz..

Hrant Dink'e karşı " yahu böylesi insanları ne zaman kalemimizle susturacağız'ın özlemini çekmek 19.01.2007 tarihiyle milat olmuştur kanımca.

Artık özlemiyorum,ülkemin insanın ilim ile kendilerini geliştireceği günleri. Ülkemin yabancıların eline böyle kolayca teslim edilmesiyle birlikte,ülkeyi sevenlerin pusuya yatıp,sıra kendilerine geleceği korkusuyla ne kadar doğruları yaşayabiliriz endişesi üstümüze sinmiştir.

Evet ben Hrant Dink'in belirtildiği gibi takipçisi değildim. Takipçisi olmadığım bir düşünceye ait olmasındandır belki de. Lakin Ogün Samast'dan daha suçlu hissediyorum kendimi,ölümünden önce düşüncelerine anti düşünce üretemediğim için. Ve bu imkanı elimizden aldığı için de Ogün ve Ogün gibi zihniyetlerden nefret ediyorum. Sonra utanıyorum kendimden,türklüğümün üzerinde inandığım değerlerin nefretin yerine bize sevgi aşılayan dinimi hatırladığımda.

Son olarak Hrant Dink ülke olsa idi. Hukukunda Hrant dink’in üzerine hakaret ve bu benzeri durumlardan dolayı böyle bir yaptırım uygulanır denseydi. Ve şahsına dair karşı düşüncelerimizi dile getirseydik bu suç sayılmalımıydı. En azından Hrant Dink’in düşüncelerine katılmayanlara müsemma gösteremeyen bizlerin 301. maddeyle ilgili yorum yapmaları da bana açıkçası saçma geliyor. Bunu kendi üstüme de alabilirim. Lütfen buradan başkaca bir yorum çıkartmayın.
Sana göre,bana göre Hrant Dink adında bir düşünce haksız rekabet ile yok edildi. Ve bu açıkçası benim açımdan kötü bir örnek teşkil etmiştir. Hiçbir düşünce bu şekilde karanlığa itilmeyi hak etmiyor. En azından Hrant Dink’in gerçek yüzünü bizlere gösterene kadar…

Hatırlatmakta yarar var mı bilmiyorum. Milliyetçilik hiçbir dinde geçerliliği yoktur.

Dip not: Bunu varsayın ki,harabemin değer verdiğim insanlarından birine atıfta bulunarak yazdım. Her an inandığımız değerler uğruna arkamızdan birinin yaklaşıp,bedenimize kurşun yağdırması yüksek ihtimal. Yoksa kendi nazarımda konum Hrant Dink değildir.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#113 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:08

Hatırlatmakta yarar var mı bilmiyorum. Milliyetçilik hiçbir dinde geçerliliği yoktur.

Açıklamasını yaparsanız sevinirim ...

Ya da şöyle diyeyim , Milliyetçilikten kastınız Irkçılık mı ?

Irkçılık derseniz kabul eder , Milliyetçilik derseniz şiddetle karşı çıkarım ...

Saygılar ...

Bu mesaj M£T£L£R tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.01.2007 - 01:16

#114 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:29

İnsana yapılmış her haksızlıkta önce haksızlığa uğrayanı değil de
başka değerleri (millet, din, ideoloji, felsefe gibi) öncelikle hesaba
katıp onları gözetmeye çalışarak bir yorum getirme derdine düşersek
bocalamaz mıyız?

#115 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:40

Hayır bence bocalamayız Sayın Maviergün ...

Çünkü Din , Millet , İdeoloji gibi kavramlar insanların yaşayış tarzlarına ve düşüncelerine bire bir etki eder diye düşünüyorum ...

Ayrıca sorum İdeolojik bağlamdaydı bunu da belirtmek isterim ...

Saygılar ...

#116 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:40

Din felsefe gibi kavramlarda insanların iyiliği için şartlar belirleniyorsa hayır!

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#117 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:52

Temeli ne olursa olsun insanlığın iyiliği için öne sürülenler
tarihsel süreçte yaşanan değişimlerle farklı hale gelirler,
bugün çok gerekli olan yarın hatırlanmayabilir, bugün hayat
kurtaran yarın ölüm nedeni olabilir, bu durumun örnekleri
sayılamayacak kadar çoktur.
Babanızın kim olduğuyla değil, çocuğunuzun kim olduğu ile
övünün, sözünü severim. Kültürel birikimlerimiz insanlık olarak
bugün bizi nereye getirmiş ona bakmalıyız.
Atalarımızın sahiplendiğimiz doğrularını sorgulamadığımız sürece
günümüzün yanlışlarını anlayamayız.

#118 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 02:02

Son olarak Hrant Dink ülke olsa idi. Hukukunda Hrant dink’in üzerine hakaret ve bu benzeri durumlardan dolayı böyle bir yaptırım uygulanır denseydi.  Ve şahsına dair karşı düşüncelerimizi dile getirseydik bu suç sayılmalımıydı. En azından Hrant Dink’in düşüncelerine katılmayanlara müsemma gösteremeyen bizlerin 301. maddeyle ilgili yorum yapmaları da bana açıkçası saçma geliyor. Bunu kendi üstüme de alabilirim. Lütfen buradan başkaca bir yorum çıkartmayın.

Temelde aynı şeyi söylüyor olsalar bile birbirine müsamma gösteremeyen bir toplum ( Ör: bu konu içine bakın ) Değil Hrant Dink’in düşüncelerine ( eylemlerine değil ) katılmayanlara nasıl müsemma göstersinler...
Düşünceyi bi kenara bırak kendini ifade etme şekline bile katlanılamıyor...

Bu mesaj ArguS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.01.2007 - 02:03

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#119 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 09:22

Sanki burada birileri salt Hrant Dink'in düşüncelerini savunmanın
derdine düşmüş ve onlara karşı çıkanlar da suçlanıyor, çıkan sonuç
bundan ibaret öyle mi? Farklı düşünenlerin diyaloğunu, özgürlüğü,
barışı savunanların yanındayım etnik kökeni, dini, dili, cinsiyeti ne
olursa olsun ama tartışmanın temelinde Dink değil, bizim farklılıklarımıza
rağmen birlikte yaşama becerimiz yer alıyor.
Hrant Dink dışarıdaki Ermeniler tarafından öldürülseydi, ki pek çok
kişinin fail konusundaki dileği buydu, burada çok başka şeyler
yazılacaktı, milliyetçiliğin haklılığı daha yüksek seslerle dile
getirilecekti. Ama her ne kadar hoşumuza gitmese de gerçeklerden
kaçamayayız, Hrant Dink milliyetçi kesimlerin ve 301 ile devletin de
hedef gösterdiği bir düşman haline getirildi ve kaçınılmaz bir sonuç
olarak da öldürüldü.
Dink'in ölümü bir sonuçtur, sorun bunun nedenlerini tartışabilmek ve
onları ortadan kaldırmak.

#120 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.581 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 10:20

Bu suikast vatanseverlik değil vatan hainliğini bence... Türkiye'nin adı bir ermeni gazatecinin öldürülmesiyle soykırımı destekledi maalesef....
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...