Jump to content

- - - - -

Hrant Dink Cinayeti ( Nefretin Yeni Kurbanı )

• Please log in to reply
150 replies to this topic

#61 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 22.01.2007 - 17:33

Ben de tanıyordum kendisini ölmeden önce. Davaları ve mahkumiyetlerini de..Hayır sorulmuş ya cevap vereyim dedim..

Ayrıca geniş düşünmek nedir nezdinizde bilemeyceğim ancak benim için öncelik; İNSAN olunmasıdır, sonra milliyet,din,dil ırk vs gibi kavramlar gelir..

Ayrıca herşeyden öte kendisi bir gazeteci idi bu şahsın..Ermeni olması nasıl bu kadar kayıtsız olunma sebebi olabilir.. Bu vesile ile de tekrar farketim ki gerçekten bu ülke gençliğinin önemli bir kısmı popüler kültürün parçası olmuş bile çoktan.. Ülkesinden haberi yok bir çoğunun...
geçmişi bilmek çok önemlidir ancak yaşadığımız zamanı da bilmek gerekir..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#62 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 22.01.2007 - 17:59

Ya Emily gençler öyle , gençler böyle :P

Kendine de baksan diyorum , komik oluyor yani ...

Belki başkalarına göre de sen vahim durumdasındır ?
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#63 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 22.01.2007 - 18:16

şimdi bu konuyu açan maviergün arkadaşımızın yaklaşımlarında sorumluların milliyetçiler olduğu, barışın düşmanının türk milliyetçileri olduğu izlenimleri edindim. öncelikle türk milliyetçileri vatanına karşı yapılan taaruzlarda tabiiki tepkilidir. soykırım saldırısının türk milliyetçileri değil bilhassa "vatansız ermeniler" tarafından yapıldığı malumunuzdur. ( sayın mavieergün arkadaşımızın ifade ettiği gibi yalnızca "aşırı ermeni milliyetçileri" değil.

arkadaşlar, sorun salt bir "barış" söylemi asla değildir. bunun engelleri de türk milliyetçiliği değildir. kafamızı kaldırıp makro düzeyde olaylara bakabilirsek sorunları daha iyi kavrayıp analiz yapabilme imkanımız olacaktır. ermeni soykırım tartışmaları masum bir "siz soykırımı kabul edip özür dileyin bu iş kapansın mevzuu asla değildir. olay "4 T " diye tabir edilen, terör, tanınma, tazminat, toprak mevzuudur. karşımızda sistemli bir dayatma mücadelesi var. bizi de "barış ninnisi" ile avutmak var. dünyada gerçekten barış diye bi şey asla yoktu olmiicakta zaten. çünkü bu kavram insan ihtiraslarına bire bir zıt bir kavram. evet bu ninniye türk milliyetçileri inanmıyo. sağolsunlar onlar baari inanmıyor. arkadaşlar tüm çevremiz ülkemiz üzerinde emelleri olanlarla dolu. bi aptal sanırım biz kaldık. (sözüm meclisten dışarı) atam bize emperyalizmi empoze etmemiş "misak-ı milli" yi empoze etmiş. ermeniler doğu anadoluya, piyon kürt zavallılar güneydoğuya gözünü dikmişler ( bakın bunlarda "barışa bi şans tanıyın" teranelerinden gidiyolar. sanki saldıran taraf bizmişiz toprak peşinde olan bizmişiz gibi *saksak
yunanlı amcalarımın malumunuz megalo ideaları var. önce allahın izni peygamberin kavliyle kıbrısımızı istiyolar. soora da egeden "zittirin gidin", arkasından da mübarek şehir izmiri reca ediyolar. ( haa onlar da "lütfen birazcık barış, zeytindalı " felan diyo. ne saldırgan vahşi bi milletmişiz yaa durduk yere tüm savaşların sebebi bizmişiz :P ) brazcık barış *lol

bu asla tarih kurcalanmasın demek değildir. tarih tabiiki konuşulsun. ama objektif konuşulsun. bakın fikirleri bakımında hırant dink yine de olaya objektif bakabiliyodu. ( ne kadar olabiliyosa o kadar olabiliyodu ya da) adam bir türkiye ermenisi ve ben ermeniyim diyo bundan daha doğalı olmaz zaten. soykırımla ilgili iddialarını ifade ederken "türkiye mahkum olsun" dan ziyade gerçekler ortaya çıksın peşindeydi. onun için vatansız ermenilerle bu noktada farklıydı. iyi bir vatansever olduğunu düşündüğüm birisiydi. kendisi milleti ile türk milleti arasında dengeyi korumaya çalışıyodu. aslında vatansız ermenilerin hiç te sevdiği bi isim değildi! ama şimdi kullanabilecekleri çok iyi bi malzeme olduğu için dink onlar için "vatan kahramanı" oluverdi.

dünya gösterimine 2007 de girecek büyük senaryolar. ( nosrattalius' tan kehanetler ;) )

2007 yeni bir 1948 arkadaşlar. hayırlısıyla nurtopu gibi 2. israil kuruluyo kuzey ırakta. kerküklü, petrol gelirli israil güdümlü, zavallı kürt piyonlu yeni bir israel. siyonizme hayırlı uğurlu olsun. ( biraz cık barışla katkıda bulunuz lütfen :P)
2007 de göstterime girecek yeni bir film de birazcık barış! isteyen vatansız ermenilerin tazminat talepleri de uluslararası perlementolara gelmeye başliicak hayırlı uğurlu olsun bakem

nazlı kızımız kıbrısımızın kapıları ve kapılarımız da rumlara açılıyoooo. hadi yeni komşunuz da hayırlı olsun!

siz hala barış ninnilerine devam edin. bak fonda ne çalıyo? "heppiiiimiiizz gardaşşıızz ( düpedüz yalannnnnnnnnnnnnnn) bu gavgaaa ne diyeeee :P )

len haydar susss bakemm, barışa zarar verme :P

ey türk, titre ve kendine dön! (allah hepimizi, zalimin zulmünden korusun)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#64 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Posted 22.01.2007 - 18:19

Konu sanırım Hrant Dink'in neden öldürüldüğü.
Emily değil.

Salih Gönüller

#65 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8,004 posts
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Posted 22.01.2007 - 18:21

bence incelenmesi gereken şey biraz da günümüzdeki sosyal durumumuz, hrant dink öldü gitti Allah rahmet eylesin, evet o bir insandı ve onun gibi nice insanlar (Ermeni veya Türk) saçma veya geçerli nedenlerle öldürüldü...ve evet tanınan bir sima olması da olayı ateşlendirdi, bu ülkemizin alyehine bir olaydı evet ama...

Cinayeti işleyen kişi okulunu bitirememiş, diğer meşgalelerinde de tutunamamış bir şahsiyetti, artık günümüzde böyle boşta kalan o kadar çok genç insan var ki, ve bunlar ellerinde birtakım güçler olanlar tarafından öyle güzel kullanılıyor ki...buna engel de olunmuyor ve olayların arka planı saklanıyor...misal papaz cinayetini işleyen çocuğun arkasındaki gizli güç açıklandı mı?hayır, bunun arkasındaki güç açıklanacak mı, büyük ihtimalle hayır...
bazı şeylerin önlemleri alınmıyor, ya da biz göremiyoruz...

haa, bu arada, tabi buradan oturup bu yanlış bu doğru demek çok kolay, toplum şu tarafa gidiyor felan demek de,sokaktaki adam da kafasına estiği gibi yorum yapar ben de, elimizden gelen belki de bu kadar, olanların arkasındani kritik yapmak, toplum olarak alıştık biraz da bu duruma....

neysem....gene yoruldum uzun yazınca fenalıklar geliyor....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#66 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 22.01.2007 - 18:22

Konu sanırım Hrant Dink'in neden öldürüldüğü.
Emily değil.

Harika tespit ... *uhuhu

Dolaylı küçümsemelere gerek yok yani ...

Neyse konuya devam tabiki ... ;)

#67 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Posted 22.01.2007 - 18:31

Kişi konu hakkında bilgi sahibi olmadan - ki mevzu tüm Türk Gençliğini ilgilendiren bir mevzuyken - fikir beyan edebiliyorsa ve o fikir le konuyu daha da anlaşılmaz bir yere doğru sürüklüyorsa dolaylı falan değil ama kusura bakmayın "küçümserim".
Salih Gönüller

#68 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 22.01.2007 - 18:40

Tamam hadi asalım beni meydanda, ibret-i alem olsun di mi... *uhuhu

Nedense bu tarz konularda bir tek konunun özüne gelinemiyor..Neden ilk olarak Ermeniliğine saldırılıyor ki..Daha kimdir nedir neler demiştir fikriniz bile yokken, ya da o konularda doğru düzgün fikir bile berlitememişken ilginçmiş br hayli..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#69 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 22.01.2007 - 18:45

Kişi konu hakkında bilgi sahibi olmadan - ki mevzu tüm Türk Gençliğini ilgilendiren bir mevzuyken - fikir beyan edebiliyorsa ve o fikir le konuyu daha da anlaşılmaz bir yere doğru sürüklüyorsa dolaylı falan değil ama kusura bakmayın "küçümserim".

benim mesajım sana değildi *uhuhu

Edited by Jr Arnie, 22.01.2007 - 18:55.

#70 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 22.01.2007 - 18:57

Tamam hadi asalım beni meydanda, ibret-i alem olsun di mi... :P

Nedense bu tarz konularda bir tek konunun özüne gelinemiyor..Neden ilk olarak Ermeniliğine saldırılıyor ki..Daha kimdir nedir neler demiştir fikriniz bile yokken, ya da o konularda doğru düzgün fikir bile berlitememişken ilginçmiş br hayli..

Niye asalım canım , herşeyin zıttı olacakki aradaki farkı anlayalım , seninde yaşaman lazım *uhuhu ;)

Ya sorma evet , işte herkes boş mesajlar yazmış bildiği kadarıyla , a aa prd sana göre bilgisi olmamasına rağmen :) halbuki senin gibi bilgili olsalardı , konuyu daha derinlemesine inceleyebilirdik ...

Komiksin Emily :) komik ...

#71 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts

Posted 22.01.2007 - 19:02

Ya bu arada , başbakan erdoğan Hrant Dink Cinayeti ertesinde bir konuşmasında , internet cafeler ayağınızı denk alın , artık işler değişecek gibilerinden bir konuşma yaptı , tv de izledim , adamın ölümü ile internet cafelerin ilgisi nedir ?

#72 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6,416 posts
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Posted 22.01.2007 - 19:18

popüler kültür dediğin ne oluyor merak ettim...
kimsenin oh iyi ki ölmüş ifadesine benzer bir yazı görmedim. neye tepki gösterdiğini, görterdiğinizi anlamış değilim...
konuyu tartışmıyor birbirinizi eleştirip duruyorsunuz :)
Gereksiz polimiklere girip siz şöylesiniz siz böylesiniz demenin bir anlamı var mı *uhuhu
konuyu başından beri takip ediyorum ama 60 küsür mesajın üzerine ancak yazıyorum; Hrant Dinkin kim olduğunu bilmiyordum...

Bazılarınız Trabzonda neler oluyor gibi mesajlarını da eksik etmemişler sağolsunlar...
Trabzon milliyetçiliği en baskın olan şehirlerden biri ( öyleki PKK giremiyor)
Trabzonda ki misyonerlik çalışmalarından başka konularda bahsettiğim için buna tekrar girmek istemiyorum...
dış güçlerin doğu karadenizde eskinin yenisini kurma ideallerinden de bahsetmiyeceğim çünkü bunlardan az çok hepiniz haberdarsınız...
Neden Trabzon; etnik gruplar faaliyet gösteremiyor(karışık bir yapıya sahip değil) burdan çıkacak olaylar Trabzona veya Türk halkına mal edilecek...
suç dosyası olmayan birinin karadenizin ücra bir köşesinden gelipte istanbulda cinayet işlemesi, silahını üzerinde saklaması, 7/65 gibi bir silah kullanılması, Trabzon dururken İstanbulda bu faaliyeti göstermeleri biraz garip değilmi ..
bunu milliyetçi düşünceyle bağdaştıranlar;
bundan fayda sağlacaklar kimler, milliyetçi tabirini kullanmanızın amacı nedir?
milliyetçilik yeni oluşan bir duygu mu ki şimdiye kadar böyle bir olay olmadı...
Kurtuluş savaşında savaşan veya mücadele eden herkes milliyetçiydi buna Atatürk de dahil; milliyetçilikten kastım budur kimse bi yerlere çekiştirmesin ;)

Edited by ArguS, 22.01.2007 - 19:19.

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

#73 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 posts

Posted 22.01.2007 - 19:42

şimdi bu konuyu açan maviergün arkadaşımızın yaklaşımlarında sorumluların milliyetçiler olduğu, barışın düşmanının türk milliyetçileri olduğu izlenimleri edindim.

Şartlanmışlığın, yanlış yorumlamanın böyle üzücü ve bir o kadar da
kara mizah dolu halleri...
İzlenimlerin yanlış attalia, bana göre barışın düşmanı milletleri bölen
her türlü anlayıştır, bu ister Türk milliyetçilerinin, isterse Rus, Yunan,
Ermeni, Arap ya da diğer herhangi bir milliyetçiliğin anlayışı olsun benim
için değişmez, ancak herkes öncelikli olarak kendinden ve çevresinden
sorumlu olduğuna göre ben de bir Türk olarak önce kendi milletimin milliyetçilik
anlayışını başka hiçbir milletin eleştiremeyeceği kadar eleştirebilmeliyim ki
başkaları değil de hatalarımızı biz kendi kendimize tartışabilelim ve zorda
olsa çözüm üretmeye çalışalım, diyorum ama bunu söylemiş olmamın da
senin için bir anlamı olmayacak, çünkü anlattıklarımı belli bir yerden sonra
ancak karşı tarafın zararlı söylemi olarak görmeyi seçiyorsun.

Edited by maviergün, 22.01.2007 - 19:52.

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#74 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 22.01.2007 - 20:13

sevgili maviergün, bu forumlarda nitelikli konular açmanızdan dolayı size gerçekten müteşekkirim. tabii ki olaylara farklı bakış açılarımız var sanırım o da renkliliğimiz.

ayrıca uzun yazmam, ilgili konuda yazcak olduklarımın çokluğundandır. ( valla satır sayma hesabı yapmıyom :huh: )

ayrıca "barış" ın bir ütopya olduğunu gerçeklere aykırı olduğunu biraz da kendimce espri yaparak anlatmaya çalıştım. ben barış kelimesinin bizim gibi geri kalmış ülkeleri avutmak için uydurulmuş bi masal olduğuna inanıyorum. barış savaşanlara lazım. savaşmayan, savaşmamak için çırpınan ülke biziz. ne gariptir en fazla bu barış kelimesiyle biz muhatap oluruz. :)

bunun kara mizah neresinde anlamadım??? bi yalandan, gerçekleşmesi insan ve ulusların tabiatlarına aykırı bi kavramdan bahsediyorum. yok böyle bi kavram, bu yalan diyorum. aşırı milliyetçi tabir ettiğiniz kesimin turan hayalinden de öte bi hayal. geçelim bunları da gerçeklere dönelim diyorum ben. barış, geri kalmış oyuncağıdır. uyanalım mı artık? ne dersin?
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#75 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 posts

Posted 22.01.2007 - 21:14

bunun kara mizah neresinde anlamadım??? bi yalandan, gerçekleşmesi insan ve ulusların tabiatlarına aykırı bi kavramdan bahsediyorum. yok böyle bi kavram, bu yalan diyorum. aşırı milliyetçi tabir ettiğiniz kesimin turan hayalinden de öte bi hayal. geçelim bunları da gerçeklere dönelim diyorum ben. barış, geri kalmış oyuncağıdır.  uyanalım mı artık? ne dersin?

Barışı engelleyen her türlü anlayışı, ideolojiyi kanser gibi görüyorum,
evet kanserin de bugün kesin çözümü yok ama her geçen gün yeni
buluşlarla, tedavi anlayışlarıyla bunun da üstesinden gelinecek,
bir zamanlar veba, cüzzam için de çaresi yok denilirken bugün
anılmıyorlar bile.
Hiç kimseyi kendimden, kendimi de hiç kimseden üstün görmüyorum.
Sosyal Darvinizme inanmıyorum, güçlü zayıfı ezer anlayışı ancak
hayvanlar aleminde geçerli olabilir, tercihim insan olmaktan yana.
Sahip olduğum barış inancımdan vazgeçmem imkansız, bu ancak
kabuslarımda yaşayabileceğim bir kara ütopya olabilir, dünya
tarihinin ve kendi geçmişimin acı dersleri barışı benim için belki de
ilk anda pek çok kimsenin anlayamayacağı kadar değerli yapıyor.
Barış gibi insana dair güzel değerler çok zor kazanılır ve hassas
olduklarından da hep üstlerine titremek gerekir, bu değerlere sahip olan
insanların varlığı sayesinde dünya hala yaşanılabilir bir yer halindedir.
Tüm dünya barıştan vazgeçerse haftası dolmadan kendi kanında boğulur
insanlık.

#76 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 23.01.2007 - 09:50

Geçen sene yapılan Ermeni Konferansından da. 301'den mahkum olmasına gerekçe olan Türk'lüğü aşağıladığı söylenen yazısını da okumuştum mahkumiyetinden sonra.

Adam TC. tarafından Türklüğü aşağılamak suçundan mahkum ediliyor,ve siz bu kişiyi deli gibi savunuyorsunuz.. :huh: Bırakın Türklüğü ,Türkçeyi şiddetle savunan kişilerin,Türkiye aleyhine yazılar yazan bir adamı sırf tanıyorlar diye gözü kapalı bir şekilde savunması biraz garip değilmi? Sizler yoksa sadece belirli bir kesime karşı olan tiplermisiniz?

+

Maviergün , yazınızda milliyet ,din dil gibi kavramların insanlığın zararına olduğunu söylemişsiniz.Arkadaşım herşeyde olduğu gibi,bu konularda da aşırılığa kaçılmaz ise hiç bir zararı olmaz emin olunuz..Hem attalia'ya bende katılıyorum,barış kelimesi içinde savaş olan yerlerde kullanılır?Bizde savaşda yok,neyin barışını yapacağız?

+

Neden ilk olarak Ermeniliğine saldırılıyor ki..Daha kimdir nedir neler demiştir fikriniz bile yokken, ya da o konularda doğru düzgün fikir bile berlitememişken ilginçmiş br hayli..

Sana dünden beri anlat bize Hırant Dink'i diyoruz ama sadece tanıyorum demekle yetiniyorsun..Şu mahkumiyetine sebep olan yazısını anlat bize..'' 'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur.
Yeter ki bu mevcudiyetin farkında olunsun. ''
demiş kendileri..Bu cümlerlerini açıkla ,belki sana özel konuşmalarınızda anlatmıştır ;)

+
Ayrıca kimse kimseyi,cehaletle,bilgisizlikle küçümseyemez.Lütfen herkes haddini bilsin..Kimsenin kimseden üstünlüğü yok bu forumda..

Aklıma gelmişken bu cinayete de sonuna kadar karşıyım,çünkü bu tip kayda değmeyen insanlar(Hırant Dink),bazı kesimler tarafından maalesef böyle efsaneleştiriliyor işte..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#77 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 23.01.2007 - 11:09

Her halde asıl anlatamadığımız ve üzerinde durmadığımız konudan epeyce saptık.
Öncelikle kendi adıma konuşmak istiyorum ve muhtemelen bu açıklama ben gibi düşünen pek çok kişininde ortak görüşü olacaktır. Kolay anlaşılsın diye maddeler halinde yazmanın faydası var.

1- Hrant Dink'in bu cinayette savunulması onun Ermeniliğinin veya Ermenilerin savunulması değildir. Burada bir düşünce insanının sadece düşünceleri nedeniyle öldürülmüş olmasının yanlış olduğunu savunmaktayız.

2- Hrant Dink'in savunulması veya takip ediliyor olması veya tanıyor olunması onun düşüncelerine katılıyor olmamızı gerektirmez. Ancak tekrar diyorum ki Türkiye'de bir gazeteci gazetesinde ki yazılarından dolayı ve sadece Türkiye'de kargaşa, kaos ve halklar arası kavganın çıkmasını sağlamak amacıyla işlenmiş bir cinayete karşı olunmaktır amacımız.

3- Hrant Dink bugün cenazesine giden pek çok kişinin ne akrabasıdır, ne düşünce taraftarlarıdır nede sempatizanıdır. Bu cenaze katılımı bu cinayeti işleyenlere toplumsal bir mesajdır. Birlik ve beraberliğin mesajıdır, gerçek Türkiye milliyetçiliğinin mesajıdır. Bu mesaj şunu söyler. "İşte bir Ermeni vatandaşımızı vurdunuz ancak biz Türk halkı Atatürk'çüsü, sağcısı, solcusu, Hrisitiyanı, Müslümanı , fakiri, zengini bir aradayız. Bizim birliğmizi sizin bu kirli oyunlarınız yıkamayacak . Cinayetleriniz bizi sindiremeyecek" mesajıdır.

4- Bu bir efsane değildir bu bir Türkiye gerçeğidir. Bu topraklar üzerinde binlerce yıl pek çok millet ve kültür hüküm sürmüştür. Bu topraklar üzerinde pek çok medeniyet kurulmuştur. Kimlerin gelip geçtiğini tarihsel sıralaması ile görmek isteyenler şu linke tıklasın . http://www.istanbul....t/kronoloji.htm
Neyse elbette bu milletlar arasında savaşlar ve ittifaklar yaşanmıştır ama çok uzun bir süredir bu milletler huzur içindedir. Tarihsel bir kin ve öfkeyle hareket etmenin yanlışlığını göstermektir bu tepki.

Umarım yeterli olmuştur.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#78 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 23.01.2007 - 11:11

daaankk güzel açıklamışsın bence yeterli olmuş ;)

#79 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 posts

Posted 23.01.2007 - 11:11

Tüm dünya barıştan vazgeçerse haftası dolmadan kendi
kanında boğulur insanlık.

Barış birileri için hayal.
Hrant Dink bunu kerelerce açıklamıştır, Ermeniler Türk düşmanlığı ile
kendilerini zehirliyorlar ve bunun yerine kendilerini ifade edebilecekleri
kültürlerini sahiplenecekleri bir anlayışa kavuşmaları gerekmektedir.

#80 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 23.01.2007 - 11:29

1- Hrant Dink'in bu cinayette savunulması onun Ermeniliğinin veya Ermenilerin savunulması değildir. Burada bir düşünce insanının sadece düşünceleri nedeniyle öldürülmüş olmasının yanlış olduğunu savunmaktayız

Bizde buna karşıyız zaten,kimse karşı bir fikirle konuşma yapmadı.Ancak düşüncelerinin ne olduğuna bağlı..Çünkü söylediği söz,bazı aşırı millliyetçiler tarafından yenilir yutulur bi laf değil takdir edersinizki..

Efsaneleştirme konusunda ise,Türklerin kanından zehirli kan olarak bahseden bir adamın,bu cinayet sebebiyle efsaneleştirilmesine,sanki mükemmel bir adammış gibi devleştirilmesine karşıyım ben.

Ayrıca '' 'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur.
Yeter ki bu mevcudiyetin farkında olunsun. ''
bu sözlerinden sonra , onun cenazesine giden Türklerin,verecekleri mesaj ne olursa olsun Türklüklerinden de şüphe ederim ben..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users