İçerik değiştir

- - - - -

Hrant Dink Cinayeti ( Nefretin Yeni Kurbanı )

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 150 yanıt verildi

#141 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2007 - 11:49

Az önce şöyle bir yazı okudum..

Vatikan'a bağlı Papalık Ermeni Koleji Rektörü Piskopos Mikael Muradyan "Bu cinayetin, soykırımın tanınmasını sağlamasını umuyorum. Bu, Ermeni halkının tarihsel hakkıdır...Bu cinayetin Türkiye'nin gerçek yüzünü gösterdiği" ve "Hitler'in Yahudileri ortadan kaldırma girişiminde Türklerin Ermenilere yaptıklarından esinlendiği...Benim demek istediğim şudur: Geçen yüzyıl başında Türkiye'de yaşananları tanımak, sadece Ermeni halkı değil, tüm insanlık açısından adaletin gereğidir. Eğer dünya zamanında Ermeni soykırımını tanımış olsaydı, Yahudilerin soykırıma uğramaları diye bir hadise yaşanmayacaktı." (!!!) A.A. 21 Ocak 2007

Yahudilerimidemi biz katletmişiz?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#142 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 25.01.2007 - 12:42

hayır gla, emicemin dediğine göre nazilere esin kaynağı olmuşuz.!!! ( len bizim sabun fabrikalrımız mı vardı o zaman veya özel sanayi fırınlarımız *zong )

sayın "barış melekleri" anladınız mı, aabilerim ablalarım filmin konusunu? biz milliyetçiler yaptıydı yapmadıydı, barışı yok milliyetçi türkler, yok milliyetçi emeniler katlediyo derken dikkatimizi ve enerjimizi bu noktaya verirken şu adamın söylemlerini dinliyonuz mu? herşeyden önce ne istediklerini anlıyonuz mu? barış ninnileriyle bizler avunurken, yok hepimiz dinkiz, yok hepimiz ermeniyiz teraneleriyle uğraşırken, adamların neleri hedeflediğini görebiliyonuz mu?

yine aynı şeyi sööliicem. "eyyyy türk, titre ve kendine gel." üzerinde oynanan seni "yok etme" politikalarına karşı uyuma!!! gözünü dört aç!!!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#143 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2007 - 13:49

Azmettireni azmettiren şahıs; açıklamalarında şöyle diyor "1915'tekine soykırım mı diyorsunuz, o zaman siz soykırım görmemişsiniz.." ve devam ediyor bazı kişilerin isimlerini vererek bu işin burda bitmeyeceği imalarına..Her ne kadar daha üçüncü günde Emniyet Müdürü Cerrah; olayı basit bir milliyetçi tahrik olarak gösterip, arkasında örgüt,oluşum yok demiş olsa da olayın bu kadar basit olmadığı aşikar.. Haa bu araştırmalar ne kadar devam eder orası şüpheli..Daha önceki olaylardan da çok iyi biliyoruz ki medya ilgisi kalktığında herkes bunu da unutacak ve arkası yine sır olarak kalacak..

Anlamadığım nokta şudur:İş dönüp dolaşıp 1915 soykırımdır hayır değildire geliyor ya..Soykırım yaptığımızı elbette ki kabul etmeyeceğiz. Yapmadık çünkü..
Biz nasıl bir devlet politikası yürütme acizliğindeyiz ki bunun kanıtları olduğu halde kendimizi savunmuyoruz..Neden Ermenistan sahte belgeler ile bile bunu yaparken, masaya oturup kardeşim işte asıl belgeler, bu budur diyemiyoruz..Tamam Ermeni lobisi çok güçlü, tamam o ülkelerin ermenileri kullanmaktan çıkarı var ama biz neden kendimizi ifade edemiyoruz, aklım almıyor..Neden hep susuyoruz ya da sesimiz cılız çıkıyor..Biz neredeyse tüm dünyayla savaşarak hem de yokluklar içinde, küllerinden bir ülke kurmuş bir ulusuz. Neden şimdi AB diye ABD diye başımızı öne eğip sesimizi yeterince çıkarmıyoruz..

Biz böyle devam ettiğimiz sürece, Ermeni diasporasına Fransa'ya bilmem kime kızamam bile.. Biz eşek oldukça semer vuran çok olacaktır..
Tam bağımsız özgür bir Türkiye istememiz boşuna değil...

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#144 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2007 - 17:18

Ermeni Papazın işi malzemeyi iyi kullanmak, milliyetçilerin
varlık nedenlerini karşılıklı malzeme (düşmanlık) alış-verişinde
bulmaları şaşırılmaması gereken bir durum.
Bağımsızlığımızı yitirme nedenlerimizi siyaset tarihimize
ve iktidar partilerinin siyasal anlayışlarına bakarak anlayabiliriz...

Neyse barış çağrısına ara vereyim bakalım, dünyanın bu durumu
belki de yeterince barış çağrısı yapılmamasından değil savaş çağrısı
yapılmamasından kaynaklanıyor olabilir.
(Barışın karşıtının savaş olacağı düşünülerek söylenmiştir.)

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#145 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2007 - 23:27

''Hepimiz Hrantız, Hepimiz Ermeniyiz"
sloganı bir sahip çıkışı ifade eder, ki pek çok Türk'ün
Dink'in bazı düşüncelerine katılışının itirafıdır bu''

Peki ''Katil Devlet'' sloganı ile kime ve kimlere sahip çıkılmıştır ?

Dink'i hedef haline getirerek katliamı hazırlayanlara yönelik de bir tavırdır

Hrant Dink'i hedef haline getirenler Milliyetçiler değil , bir Türk Aydını gibi düşünmeyip , dış güçlere hizmet etmekle birlikte onların sözcülüğünü yapan zerzevatlardır ...

Ayrıca dikkat ettiyseniz katil bulunmadan cinayetin azmettiricisi bulunmuştur.Bu azmettiricide kimdir ? Dogal olarak ! Milliyetçi Düşüncedir ...

Şöyle düşünelim ; yarın öbür gün Ermeni meselesi yeniden alevlense , tartışmalara konu olsa , bir Milliyetçi öldürülse katilin bir Ermeni olduğunu düşünmek ne kadar doğrudur ?

Katili Milliyetçi İdeoloji ile ilişkilendirenler , yarın Milliyetçi bir yazara yapılacak olası bir Ermeni saldırısının azmettiricisi olmazlar mı ?

Ayrıca Dink'in cenazesine katılanlar hiç şehit cenazesine
katılmış mıdır, sorusunun karşı cephe yaratılma isteğinden
doğduğu gün gibi ortadır

Bu cepheyi oluşturmakta Şehitlerimizin Cenazesine katılmayıp , ''Katil Devlet'' diye bağıranlarında katkısı olmasın ?

Velhasıl kelam bu gemi batarsa , hepimiz batarız ve bu gemiden sağ çıkan olmaz ...

Sağcısı - Solcusu , Komünisti - Milliyetçisi ,Türk'ü Ermenisi herkes aklını başına alsın ...

Üzülerek belirtmeliyim ki ; yoksa bu son olmaz ...

#146 GÜL_ZAR

GÜL_ZAR

uzaklardaa...(hikari)

• Üyeler
  • 3.969 Mesaj
  • İlgi Alanları:tıp,bilim,mısır,rock... yani herşey desek daha iyi olur :)))

Gönderim zamanı 26.01.2007 - 00:04

ya açıkcası ben insan olduğu için üzüldüm Allah rahmet eylesin
ama birazda hak etmişti belki ama şunu kınıyorum bizm bir arkerimiz şehit olunca bu kadar yürüyüşler gündem olmuyor da böyle biri olunca halkımız sokaklara dökülüp hepimiz Hrant dinkiz hepimiz ermeniyiz diyorlar açıkcası bu beni çok üzdüüü :girlinlove:

ŞEHİTLERİMİZ İNŞALLAH RAHAT UYUYORLARDIR...
Feci Depiklerler Çetesi

Kurucular:IssIz _Gül_Zar
Üyeler: Kajmeran şeysiymiş.. (IssIz öle diyo)
KAHKAHA geçüsü.. (mesaj alındı tmm=))
kaktüs dikim dikim dikenli..

Which of us do you love?

#147 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2007 - 00:10

ama birazda hak etmişti belki ...

böyle bir şeyin belkisi olmaz Gül_zar hiç bir insan hele ki sadec düşünceleri yüzünden yaşama hakkının elinden alınılmasını hak edemez. bu insan ne başka birini öldürmüştür ne de öldürtmüştür.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#148 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2007 - 00:28

Kalem kılıçtan daha etkilidir ama lanet olsunki
kılıç tutan yine de kalem tutanı öldürür.
Çünkü acizdir düşünce karşısında silaha sarılan el
ve yoktur anlamı düşüncesinin, korkularını savmak
için saldırır, sindirme gayretiyle tepinir, çıkardığı
toz-dumandan da ayrıca korkar bazen de kendine
diş geçirir. Kimse korkmasın kurşunların gittiği adreslerde
oturanlar ve ölenler bellidir.

Son olarak: Adını kalemle yüceltenlere borçlu insanlık,
çünkü unuttukça okumak durumunda insan olduğunu.
Hrant Dink'e de borçlu olduğumuz şeyler için teşekkürler.

Bu mesaj maviergün tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.01.2007 - 00:31

Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#149 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 00:49

Hrant Dink suikastı ile ilgili çarpıcı biligiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Erhan Tuncel ve Yasin Hayal cezaevinden konuşmaya başladılar. Tuncel ve Hayal'in verdiği ifadeler Fethullah sicilli İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'i işaret ediyor. İşte Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in ifadelerindeki önemli ayrıntılar.

HRANT DİNK CİNAYETİNDE YENİ GELİŞME
Mc Donalds bombalamasını da Erhan Tuncel'in örgütlediğini söyleyen Yasin Hayal, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılarına verdiği dilekçeler de "2006 yılının sonlarına doğru ErhanTuncel'in Hrant Dink cinayetini bir an önce yapalım" dediğini belirtti.

FETHULLAH SİCİLLİ İSTİHBARAT DAİRE BAŞKANININ "OPERASYON EKİBİ"
Yasin Hayal'in babası Bahattin Hayal de, tanık sıfatıyla verdiği bir ifadede çok önemli bilgiler verdi. Mc Donalds bombalamasının ardından kendisini yanına çağıran Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden üst düzey bir yetkilinin kendisine "Yasin bundan sonra daha iyi yaşayacak... Biz raporumuzu ona göre düzenleriz, kendisi de kurtulur" dediğini anlattı.
İşte bu ifade Yasin Hayal'in de Erhan Tuncel gibi Trabzon'daki operasyon ekibinde olduğunu gösteriyor.

ERHAN TUNCEL, NEDEN İFADE VERMEKTEN VAZGEÇTİ?
Erhan Tuncel, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir mektup yazarak konuşmak istediğini söyledi. Savcılığa getirilen Erhan Tuncel, ifade vermekten vazgeçtiğini söylüyor. Anlaşılan Tuncel'in savcılığa gönderdiği mektubu "birileri" okumuş ve ifade vermesini engellemiş.

ERHAN TUNCEL'İ TEHDİT ETTİLER

Erhan Tuncel daha önce de polis muhbirliğinden ayrılmayı düşündüğünü ancak tehdit edildiğini de şu şekilde ifade ediyor: "M.Z.'ye emniyete bilgi verme işini bırakmak istediğimi söyledim. O da, 'Ben sana kefil oldum, öyle kafana göre bırakamazsın' dedi. Ve beni renkli gözlü müdür yardımcısına götürdü. O da, 'Sen bizimlesin. Kendi kafanda kurduğun kurguları Yasin'in üzerine atma, eski dosyalarını çıkartır, gereğini yaparım' dedi. Daha sonra, polis M.Z. Bayburt'a tayin oldu."

Dönemin Trabzon Emniyet Müdürü, şu andaki İstihbarat daire Başkanı Ramazan Akyürek ile Erhan Tuncel arasındaki isim ise Erhan Tuncel'in ifadesinde belirttiği "M.Z isimli emniyetçi". Tuncel, ifadesinde bu emniyetçinin kendisini muhbir yaptığını belirtiyor. Hrant Dink'in öldürüldüğü 9 Ocak akşamı Tuncel'le telefonda görüşen emniyetçi, Tuncel'e şu soruları soruyor: "Cinayeti sizinkiler mi işledi? Bana anlattığınız gibi mi oldu? Hani Ogün teslim olacaktı? Yasin mi yaptı?"...

OLAYLAR FETHULLAH SİCİLLİ RAMAZAN AKYÜREK'İ İŞARET EDİYOR
Trabzonspor operasyonunu yönetmek için Trabzon'a atanan dönemin Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek'in kurduğu "operasyon ekibi" Rahip Santaro cinayeti, Mc Donalds bombalanması ve Hrant Dink cinayetlerini örgütlediler. Savcılık istihbarat bilgilerini imha etse de, Erhan Tuncel'in gerçekleri itiraf etmesi engellense de bütün yollar Fethullah Sicilli İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'e çıkıyor.

Son Güncelleme ( Perşembe, 10 Mayıs 2007 )
http://ulusalkanal.c...d=4596&Itemid=4

#150 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 04.06.2010 - 11:33

"Hrant Dink davası avukatlarından Hakan Karadağ İstanbul Cihangir'deki evinde ölü bulundu.

Hrant Dink davası avukatlarından Hakan Karadağ İstanbul Cihangir'deki evinde ölü bulundu. Karadağ evinde asılı halde bulundu. Avukatın intihar mı ettiği; yoksa intihar süsü verilen bir cinayet mi olduğu endişesi üzerinde duruluyor.

SAMAST TEHDİT ETMİŞTİ!

Hrant Dink davasının duruşmasında Ogün Samast ile müdahil avukatlardan Hakan Karadağ arasından, tehdit tartışması yaşanmıştı. Avukat Karadağ, mahkeme başkanı Canak'a, Ogün Samast'ın başını sallayarak kendisini tehdit edip, ''sen bir cezaevine gel'' dediğini ve elindeki kağıda bir şeyler yazarak cebine koyduğunu söylemişti.

Bu beyana itiraz eden Samast da, öyle bir kastının bulunmadığını ve ''3 yıldır cezaevindeyim'' diye konuştuğunu belirtmişti.

O DAVADA NELER OLMUŞTU?

Samast, Karadağ'a, ''Bana hakaret etme'' diyerek, cebindeki kağıdı başkan Canak'a uzattı. Canak'ın okuduğu kağıtta, Samast'ın Hakan Karadağ'ın ismini yazdığı tespit edildi. Yeniden söz alan Samast'ın avukatı Levent Yıldırım, sanıklar ile müdahil avukatların tartışma durumunun her duruşmada yaşandığını belirterek, sanık avukatları ile müdahil avukatlarının yerlerinin değiştirilmesini talep etti."

İnternetHaber

Değişiklikler Kaydedildi...

#151 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2010 - 12:37

Samast çocuk mahkemesinde yargılanacak

Hrant Dink duruşmasında savcı, katil zanlısı Ogün Samast'ın çocuk mahkemesinde yargılanmasını istedi. Samast'ın dosyası 'taş atan çocuklar yasası' kapsamında çocuk mahkemesine gönderildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Ogün Samast'ın, dosyasının ayrılarak İstanbul nöbetçi Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesi kararlaştırıldı.

'TAŞ ATAN ÇOCUKLAR' YASASI KAPSAMINDA

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Ogün Samast’ın avukatı Levent Yıldırım, geçen hafta davanın görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurarak Samast’ın kamuoyunda “Taş atan çocuklar” yasası olarak bilinen 6008 Sayılı ‘Terörle Mücadele Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun‘ kapsamında çocuk mahkemesinde yargılanmasını talep etmişti.

Samast'ın yasadan faydalanması halinde 5 yıl ceza indirimi alacağı iddia ediliyor.

Hürriyet