İçerik değiştir

Emekliye 14 maaş..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 52 yanıt verildi

#21 RmMuR

RmMuR

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 548 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2006 - 01:40

tabe canına yandığım. Kimin malını kime veriyo bunlar.

Strateji oyunu oynarken bile kaynakları har vurup harman savuramayacağını bilirsin. yoksa rakip seni ezer gecer. Kaynak topladığın halde istediğin üretim tesisini kuramazsın getirisini elde edemezsin. Kalkışırsan ekonomi kaynak hak getire olur.

Durum oyunda bile böle olunca bu Cem amca nasıl oluyorda üzerine bindirilen vergilerle fiyatı iki katın üzerine çıkmış mazot un fiyatını 1 YTL ye indiriyo, kaybettiği kaynağı başka yerden tamamlaması gerekli olduğunu bunun ya yapılamayacak bişey yada yerine neyin konulacağının söylenmesi gereken bir durum olduğunu bilmiyor. Yada bizim sevgili canım enayi uyutanlara kanan milletim, canım milletim benim, deyip dayanıyor yalanı, mı? Uyanın millet çocuk inanmaz bu laflara, hala varmı böyle inanan saflar yaaa.

Ne de olsa Galata Köprüsünü satıyorum diyenden Galata Köprüsünü, Boğaz köprüsünü satıyorum deyenden boğaz köğrüsünü satın alan istanbul ' a dün geldiği için saflığındna henüz hiç bişey kaybetmemiş, karşısına her dikilenin dediğini kendi gibi doğru bilen bir milletin genlerinden geliyoruz.
Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,
Öfkede ölü gibi ol,
Her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol

#22 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:10

Ben halen daha nasıl mazotun 1 ytl olacağını, fındığa 8 ytl verilebileceğini ( ki "saygıdeğer" cem bey çalmasa şimdi belkide 8 ytl olurdu belki ) ; emekliye 14 maaş nesıl verilebileceğini anlamış değilim.

Cem Uzanla ilgili iddian asılsızdır!

Bu arada bu cem beyin yakınlarındanda ( hani banka soyanlar var ya ) pek bir haber çıkmıyor. Pek suçsuz Cem Beyin de starı TV si, Telsimi neden elinden alındı halen cevapsız kalan sorulardır. Bir zahmet bizleri aydınlatacağınızı umuyorum...

Mallara hukuka aykırı bir şekilde el konuldu!
İdari bir kararla, hiç bir mahkemeye başvurmaksızın, şirketlere, mallara el kondu.
Anayasa ve hukuka aykırı iki Uzan yasası sayesinde hiç bir suçu olmadığı halde, hiç bir mahkeme kararı olmaksızın malları müsadere edildi Cem Uzanın. Üstelik görevli polis zoruyla.
Star TV ve Telsim yabancılara satılmak istendi!

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.12.2006 - 21:11

#23 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:14

Asılsız iddia yüzünden Cem Uzan'ın mallarına el konulacak ve bütün bunlara rağmen Yargı sessiz kalacak.

Bırak Allah aşkına.!

Değişiklikler Kaydedildi...

#24 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:20

Pesimist'in "Cem Bey çalmasa belkide 8 ytl olurdu belki ) ; " sözüne asılsız iddia dedim!
2003 Aralık ayının son günlerinde bankacılık yasasında “5020 sayılı yasayla” bir değişiklik daha yapıldı ve bu kez “kişinin eş, çocuk ve birinci derece akrabaları hatta evlatlıkları da bundan sorumludur” maddesi eklendi.
“Uzan yasaları” olarak nitelenen iki yasa da Cumhurbaşkanı tarafından büyük bir hızla imzalandı. Yasaların “Anayasaya aykırılık” iddiaları gözardı edildi.
Bu son yasa sayesinde, 14 Şubat 2004 günü “babasının oğlu” sıfatıyla tüm mal varlığına devlet el koydu Cem Uzanın.

#25 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:24

Bu seferde Cumhurbaşkanını suçluyorsun.
Cumhurbaşkanı Anayasaya Aykırı birşey imzalar mı ?

Koskoca Cumhurbaşkanı bile anlıyor Cem Uzan'ın ne olduğunu ki sözü edilen yasaları imzalıyor.

#26 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:28

Burayı okumayı unutmuşum ben yahuuu. Evet Emily onlar ekşi sözlüktendi, başka bir sitede alıntı yapmıştı, bende ordan itinayla aşırdım, beraber gülelim dedim :msn97: Zaten tırnaklar içinde alıntı olduğu belli ama sanırım dikkat çekmemiş.

Kardelen gelmiş hoşgelmiş, Cem Uzanın mal varlığınada devlet el koyuyo koymuyo baş edemiyo bir türlü, nasıl bir varlıktır anlamadımki, gelmişken onuda bir açıklığa kavuştur sana zahmet.
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#27 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:29

Cumhurbaşkanı Sezer pek çok yanlış yapmıştır!

.....................

Cumhurbaşkanlığı makamında da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tasfiyesinin Anayasal çerçevede gerçekleşmesini sağlayan yetkilerini kullanamayan, Türkçe bilmeyen, Hükümet’e personel atamaları dışında engel olmayan, “hukukçu(!)” Ahmet Necdet Sezer oturmaktadır. Zat-ı Alileri, Osmanlı padişahı Vahdettin’e pek benzemektedir.(Sesar)

#28 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:32

Türkçe bilmeyen ?
Yahu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan bir insana nasıl Türkçe bilmiyor diyorsun ?

Sırf Cem Uzan'ın yargılanması , mallarına el konulması için imzaladığı yasalar yüzünden istenmeyen adam ilan edeceksin. :msn97:

#29 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:39

Sayın Cumhurbaşkanları zamanında yolsuzluk yapanların mal varlıklarını ailelerinin üzerine geçireceklerine göz yummasalardı keşke. Cavit amcalar, demirel amcalardan öğrendiklerini uygulayacaktı ama Allah'tan bu sefer ki Cumhurbaşkanı hukuk kökenli olunca ters düz oldular.

İktidara gelince birde Cumhurbaşkanı vereceğiz vaadinde bulunsunlar en iyisi .

( Hemde 2 koyun güdenini bulsunlar. Alıştık biz güdülecek koyun olarak görmelerine.)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#30 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:39

Türkçe bilmediğini iddia eden ben değil Sesar'dır!

......................

Ahmet Necdet Sezer'in seçiminin usul açısından pek çok yanlış barındırdığı tartışılmıştı. Ne düşünüyorsunuz?

Anayasaya aykırı seçildi, o kesin. Kendilerine göre bir yorum yaptılar. O yorum son derece yanlış. Cumhurbaşkanlığı oylamasına geçileceği gün erken saatlerde telefon edildi. İncelemem istendi. İnceledim. İlk tura başlanmadan önce çekilmesi gerekiyordu. Amerika'da istinaf mahkemesi yargıçları bana 'bir kişi hem Anayasa Mahkemesi başkanı hem de Cumhurbaşkanı nasıl oluyor" diye sordular. Ben de Türk hukukunun buna yatkın olduğu söylendi, dedim. Hepsi kahkahalarla güldüler, alay ettiler. Eşimle birlikte yanımda olan bir Türk arkadaşım, "yüzün kıpkırmızı oldu" dediler. Ülkemle ve onun hukukçularıyla alay edilse sizin yüzünüz kızarmaz mı? Bu seçim, kesinlikle Anayasaya aykırı ve de gülünç.

(Fadime Özkan'ın Yargıtay Onursal Başkanı Doç. Dr. Sami Selçukla yapılan bir röpörtajdan)

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.12.2006 - 21:51

#31 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:41

Sesar'ın yazısının burada işi ne ?
O yazıyı buraya yazıyorsan senin ona katıldığını belirtir.
Katılmıyorsan neden yazasın değil mi ? :)

#32 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 21:55

Sesar,Sezer'in Türkçe bilmediğini yazmış!Neye dayanarak böyle yazmış bak onu bilemeyeceğim!
Türkçe konusunda taraf değilim ama diğerleri konusunda Sesara katılıyorum!

#33 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:44

-İddia kuponları yatmayacak!
-Eve tellak gelecek, her hafta vatandaşın sırtını keseleyecek, boynu ağrıyana masaj yapılacak.

:)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#34 S_erel55

S_erel55

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.025 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:45

abi beni secin seçimlerde emekliye 15 maaş+pirim oy başına..vede calışana 100de 85 zam var iyi düşünün bak mazot bedava her öğrenciye burs ömür boyu:)

#35 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:46

-Aylık telefon, elektrik, su, doğalgaz fatuları toplamı 1 YTL’de sabitlenecek.

-Üç korner, bir penaltı olacak.

-İktidarım süresince en az bir tane Avrupa Kupası alınacak.

:)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#36 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:48

Yarın seçimlerde Cem Uzan fazla oy alamadığı için kardelen gelip sakın bizleri de dışlamasın (:

#37 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:48

abi beni secin seçimlerde emekliye 15 maaş+pirim oy başına..vede calışana 100de 85 zam var iyi düşünün bak mazot bedava her öğrenciye burs ömür boyu:)

Eskişehir'den aday ol oyum senindir. (:

Seçildiğin takdirde bak Harabe Ahalisini unutur siteye uğramazsan iki elim yakandadır bilesin.

:P

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#38 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.12.2006 - 22:51

Yarın seçimlerde Cem Uzan fazla oy alamadığı için kardelen gelip sakın bizleri de dışlamasın :P

İnan sandık başında kendide oy vermeyecektir, şaka yapıyor bence (: :P

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#39 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2006 - 10:39

Seçimden önce :msn53: :)

Seçimden sonra,