Jump to content

- - - - -

Pes Artık....!!!!

• Please log in to reply
107 replies to this topic

#1 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 01.11.2006 - 13:57

Biliyorum bu haberin üzerine belki de konuşulacak fazla söz yok, ya da çok şey var bilmiyorum..Ben okuyunca sadece kustum... İnsanlar ne hale geliyor böyle aklım almıyor...

İşte Haber:

BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ

İzmir'de aralarında annesinin de bulunduğu 4 kişinin işkence ettiği öne sürülen ve yoğun bakıma kaldırılan 17 aylık bebeğe defalarca tecavüz edildiği tespit edildi

İzmir'de annesi F.B. ve aynı evde kaldığı üç kişinin işkencesine uğradığı ileri sürülen ve kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan 17 aylık N.N.B.'nin yapılan adli tıp muayenesinde defalarca tecavüze uğradığı belirlendi.
Olay, Menderes ilçesine bağlı Yeniköy'de oturan F.B.'nin (36), geçen cuma gecesi, çok ağlayan 17 aylık kızı N.N.B.'yi, İzmir'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmesiyle ortaya çıktı.
Acil Servis'te görevli doktorlar küçük kızın vücudunun her tarafında morluklar ve makatında çizik olduğunu görünce durumu polise bildirdi.

haberin devamı

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#2 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 01.11.2006 - 14:01

nasıl yaa,olabilir mi böyle bişey.günah ya bu kadarını da yapamaz insanoğlu. lanet olsun bunu yapanlara.şerefsizler
Posted Image asaletini sevdiğim

#3 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 01.11.2006 - 14:06

Talihsiz kız yoğun bakımda tedavi altına alınırken, alkollü olduğu belirtilen anne....

Bu cümle haberin devamında var. Zaten böyle insanlık dışı hadiselerin içerisinde rakıcıların ve rakının olmaması imkansız.
Siz kulüpler kurup keyifle rakı tokuşturmaya devam edip özentinize ara vermeyin bakalım daha ne kadar insanlık suçu işleyenlere ön ayak olacaksınız.

#4 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 01.11.2006 - 14:08

her alkollü tecavüz eder diye bi kural yok ki. bu tamamen kişinin kendi İNSANLIÐIyla alakalı birşey bence.
Posted Image asaletini sevdiğim

#5 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 01.11.2006 - 14:15

Su üstünde zıplayan arkadaş, alkollü olan anne diyor haberde..Evet hatalı bir yaklaşım ama rakı içti denmiyor sanki başka içki yok..Hem olayı aldığınız açı da son derece ilginç..

Konuyu nasıl saptırıyorsunuz..Hırsızın hiç suçu yok mudur..En azından 17 aylık bir bebeğe tecavüz edebilen o ..... lar(bipledim mecburen) hakkında da iki kelam laf edebilseydin di mi...Sanırım o kısım pek ilgini çekmiyor rakıdan öteye geçemiyorsun..

Ayrıca burda kulüp kıranların bir şeye ön ayak olduğu da yok..Her yerde bu konuda sataşmanızı sürdürmeyi kesmenizi acilen rica ediyorum..Yeter yani artık...İstemiyorsanız içmezsiniz yahuu...Zorla mı...

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 01.11.2006 - 14:18

ÜLkemizde kesinlikle idam cezası olmalı. !! Maktulun ailesinede idam anı izlettirilmeli!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#7 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 01.11.2006 - 14:23

Sevgili GLAmor;
Haberi tam okurmusunuz, küçük kız ölmemiş, eğer idam cezası uygulanacaksa önce küçük zavallı kızın şerefsiz alkolik annesi asılmalı sonrada diğer şerefsizler.

Selam ve saygılar.

#8 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 01.11.2006 - 14:25

Bu mahluklara idam cezası uyulanmalı. 2-3 senede salıverirler, tabi diğer mahkumlar gereken cezayı uygulamazlarsa. Sapık ruhlu insanlar. :girlinlove:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#9 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 01.11.2006 - 14:31

bu kadarıda fazla... bu kadar aciz olamaz insanlar... emily belirtmiş dicek çok şey yok -buraya yazılabilenler haricinde, aslında söylenecek çok şey var-... yazıklar olsun...

lütfen o bebeğe bu pisliği yapan ve yapmalarına engel olmayan kişiye annesi yada anne die belirtmeyin... annem gibi güzel bi sıfatı kirletmeyin...

#10 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 01.11.2006 - 14:33

Asmak ya da müebbet hapis ya da bilumum ağır cezalar kısmı tartışılır elbette..Ama bunlar hep sonuç...

Benim tartışmak istediğim ya da bulmaya çalıştığım çözüm, bu tarz sapkınlıkların neden kaynaklandığı ve neler yapılırsa bu olayların aza indirgenebileceği..

yoksa bana kalsa , o adamların kendilerinden bilmem kaç kat büyük bi canlı bulur(dev filan gerekicek tabi) sayısız kez kendlerine tecavüz ettirirdim, nasıl oluomuş bakalım, gene de içim soğumazdı ayrı...

#11 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 01.11.2006 - 14:35

Ölüp ölmemesi sorun değil..Sonuçta bir suç var ortada..Alkol evet adamı sapıttırır ama bu kadının sapıklıktanda öte..

Bir tecavüz olayıda ben anlatayım..2 sene önce burda Kocaeli'de yaşandı bu olay..

Genç kız akşam saatlerinde şehir içi minübüslerden birine biniyo..Kahretsin tesadüfki minübüstede sadece şöför ve yanında oturan bir arkadaşı var..Bu pislik herifler kızı kaçırıyorlar,nereye götürdükleri belli olmasın diye kafasına bir bere geçirip kızın gözlerini kapatıyorlar..Ormanlık bi alanamı ne götürüyolar kızı..Cep telefonlarıyla diğer arkadaşlarınada haber veriyorlar..Sanırım 6 kişi falan sırayla defalarca tecavüz ediyorlar..Ama kız bu sırada ölüyo..Öldükten sonra bunlar panik yapıyorlar.Kızın beresini açıyorlar..Sonradan gelen kişilerden birinin kız kardeşi ( !!! ) çıkıyor tecavüz ettikleri kişi..

Ölsede ölmesede bu tür sapkınlıkların muhakkak çok ağır cezalar içermesin i isterdim..Mesela nasıl bir suç yaptılarsa aynıları onlarada yapılsın...Tabi kim yaparsa artık...Ya da suçu işleyen yeri kesilsin.!!

* * *

Susuyorum..

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 01.11.2006 - 14:36

Allah belalarını versin.

Değişiklikler Kaydedildi...

#13 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,289 posts
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Posted 01.11.2006 - 15:03

ÜLkemizde kesinlikle idam cezası olmalı. !! Maktulun ailesinede idam anı izlettirilmeli!!

Glamora kesinlikle katılıyorum.Ülkemizde idam cezası kaldırılmamalıydı..Bikaç tanesini böle sallandırsalar bakalım bi daha yapan olur mu bunları.
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#14 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 01.11.2006 - 15:11

İdam cezası kaldırılmadan da filen uygulanmıyordu zaten...
yani kağıt üzerinde kaldırılmıştır...
Ama ben şahsen idam cezasından yana değilim..Devletin kişisel duyguları olmamalı, bir de bizim gibi son derece yanlış işleyen adalet sisteminde habire yanlış kişilerin mahkum edildiğini düşünürsek, idamdan da geri dönüş yok malum ama idam ayrı bir konu tabi..

Bence öldürüp kişiyi tek seferde kurtarmamak gerek...Daha ağırlarını hakediyorlar da şimdi burda terbiyem müsade etmiyor içimden söyleyebiliyorum yapılabilicekleri ...

#15 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,581 posts
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Posted 01.11.2006 - 15:14

Bence de idam olmalı. insanlar suç işlemekten korkmuyorlar ki... ağır hapis cezası deniyo mesela 30 yılla yargılanıyo ve bu 10 a düşüyo. Sapıklar da korkmuyo tabii.. Ama bu insanlık dışı olayın cezası ölüm bile olsa çoookkkk hafif kalır.
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...

#16 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 01.11.2006 - 15:16

Sevgili Emily;
Benim tartışmak istediğim ya da bulmaya çalıştığım çözüm, bu tarz sapkınlıkların neden kaynaklandığı ve neler yapılırsa bu olayların aza indirgenebileceği..

Evet işte benimde yazdığım bu sapıklıkların nedenlerinden biriside içki...........
Bu kadar...
Varmı itirazı olan ?

#17 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 01.11.2006 - 15:33

İdam cezası Amerika gibi bir ülkede uygulanabiliyosa TÜrkiye'de de uygulanabilir..

Ya en basiti geçen haftalarda zevk için 6 kişiyi öldüren iki şerefsiz,af yoluyla cezaevinden çıkmışlar..Bu gibi hasta ruhlu insanları cezaevine koymak bence hiçbir işe yaramıyor..Adam 100 sene ceza bile alsa,afadersiniz ama öküzün biri gelir af der ve o sapık tekrar aramızda dolaşır..Diyorum ya tecavüzmü etti,tecavüz eden yerini keseceksin bak bakiim bi daha nasıl tecavüz ediyo..Çok sinirleniyorum ya.!!

* * *

Susuyorum..

#18 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 01.11.2006 - 15:36

Daha ağırlarını hakediyorlar da şimdi burda terbiyem müsade etmiyor içimden söyleyebiliyorum yapılabilicekleri ...

+1

Butür sapkınlıklar için ayrı bir cezaevi yapılsa ona göre de cazalar uygulansa :banghead:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#19 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 01.11.2006 - 15:46

Böyle sapkınlıkların ve saçma sapan davranışların pek çok nedeni var ve bu nedenlerin altında çok masumca duran pek çok keyiflendirici madde ve maddelerin bilinçsizce kullanımı, hatta aman ne kadar doğrusunu yapıyor dediğimiz pek çok davranışın bile aşırıya kaçıldığında ne gibi acımasız sonuçlar içerdiği yatıyor bence.

En başta evet alkol kullanımını ve dozajını abartırsan kişilerin içlerinde zaten bastırdıkları sapıkça duygular ortaya çıkıyor , Suçu direk olarak alkole atmak işin kolaycı yolu. Kişide zaten var olan sapıklık, şiddet, cinnet ve diğer duygular alkol kullanımı ile kişi ele geçiriyor çünkü billinç zaten alkollüyüm ben bu pisliği yaparsam bilinçli kişiliğimi kurtarırım diye telkinde bulunuyor. Aslında bu kişiler alkol almadan önce de sapıktırlar alkol almadan önce de vahşidirler ve alkol almadan önce de canidirler.

Tıpkı aşırılık derecesinde ve yobazlık derecesinde din ile ilgilenmek gibi. Tıpkı günahkar diye insanları taşlıyanlar gibi .En masum görünen dini inancın bile aşırıya kaçıldığında ne derece canilikler ve sapıklıklar ortaya çıkardığını açıklamama gerek var mı bilmiyorum. Burda da insanın içinde sapık ruh veya cani ruh din kisvesi ile bilinci telkin edip ortaya çıkar yaptıkları herşeyin din adına olduğunu ileri sürerek kendini temizler. Sırf günahkar diyerek taşlanan öldürülen kişiler veya kafası kesilen insanların görüntülerinide görmedik değil.

Sonuç olarak sapıklık insanın içindedir. Ne alkol ne din ne de diğer etkenler kişiyi sapık yapmaz. Bilinçli insan rakısını , alkolünü de içer, inancınıda yapar kimseyede bir zararı olmaz. Aşırılığa kaçan kişinin zaten temelde psikolojik sorunu vardır bunun için alkol veya din sadece bir örtüdür.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#20 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 01.11.2006 - 15:48

ALKOL VE SUÇ İLİŞKİSİ

Devlet İstatistik Enstitüsünün araştırması sonucu aşağıdaki sonuçlara varılmıştır.

Alkol aldıktan sonra suç işleyenlerin % 54’ ü adam öldürmüş;%20' si tecavüz etmiş; % 11’ i hırsızlık yapmış; % 15’i kıymetli evrakta sahtecilik, sahte çek, sahte senet, gasp, kaçakçılık, uyuşturucu madde kaçakçılığı gibi suçlar işlemiştir.

İçkinin kötülüğünü ve çirkinliğini kabullenemeyen yobaz nitelikli kişiliklere duyurulur.

Ve yineliyorum; Bu sitede içkiyi özendirenleri bu haberde yer alan o minicik yavrunun adına şiddetle ve esefle kınıyorum.

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users