İçerik değiştir

kan dökülmesin diye çözüm üretmek

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 64 yanıt verildi

#21 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:04

ankara'nın batı tarafını mı, doğu tarafını mı yakıyoz abey...

Yakacaksak niye savaştık la oralarda...

hangi atatürk lan bu?
Gönderilen Resim

#22 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:06

yoğun argoyu sevmem , mesajlarına dikkat et .
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#23 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:12

ankara'nın batı tarafını mı, doğu tarafını mı yakıyoz "sayın guide"...

Yakacaksak niye savaştık oralarda "sayın guide"...

hangi atatürk bu? sayın guide

size karşı mesajlarımda "yoğun" bir argo kullandığım için üzgünüm...

hoşunuza giden argo derecesini lütfederseniz, kendime bi ayar çekerim...
Gönderilen Resim

#24 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:18

Karşımda alaycı bir konuşma içerisinde olan ve Lübnan'a destek veren bir kişi ile neyi , nasıl tartışmamı düşünüyorsunuz çok merak ettim doğrusu , herşeyden önce karşınızdaki insana saygı çerçevesi içerisinde hitap etmelisiniz ve konuşmanızı sürdürmelisiniz .

Lübnan pkkya destek versin , bende Lübnan'a destek veriyim , ondan sonra bu soysuzların konularını yine konuşalım , doğrusu bu değil mi ?

#25 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:&quot;Sadece Harabe.net&quot;

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:18

Tartışma ortamı yaratmayın ya ne gerek var değil mi *host

:P

!

#26 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:25

şahsen Guide'ın

Ankara'dan sonrasını yakın demiş

Biraz ağır göründü fakat aTMaCa'nın tavrı da pek hoş değil

Lübnan pkkya destek versin , bende Lübnan'a destek veriyim , ondan sonra bu soysuzların konularını yine konuşalım , doğrusu bu değil mi ?

bu da doğruysa yaptığımız büyük hata...

Bu mesajdan çıkarılacak not, DİKKAT!
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#27 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:08

ben şahsen ata' mın böyle bir şey dediği kannatinde değilim. yoksa misak-ı milli sınırlarını ankaradan geçirirdi.

milleyetçiliğin ırkçılık olarak algılanması halkların bu şekilde karşı karşıya gelmesine yol açmadı mı? Ankaradan sonrası hayvan değildir. insandır. benim gibi T.C. vatandaşıdır. Ankaradan sonrası,... tarzı yaklaşımlar bi zatihi ayrımcılığı körüklemiştir. çözüm kesinlikle ayrılığı körüklemek değil birliği sağlama yönünden mesajlardan geçer. biz ankaradan sonrasını yakma hakkını kendimizde görürsek, ankaradan sonrasının da batıyı yakma hakkını tanımış oluruz. lütfen bu vatanı seven tüm milliyetçiler sözlerine dikkat etmeli, sevr'cilerin ekmeğine yağ sürmemelidir.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#28 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:14

her gün ekranlarda giden canları, giden mehmetçikleri gördükçe içim çok acıyor..

iki tane kıçı kırık TÜRKİYE ye kafa tutuyor.. yazık değil mi bu vatanın evladına ..

bu devlet teröre bir çözüm getiremezken, bir de lübnana asker gönderiyor..

hakkaten yazık yazık yazık..

yeter artık bu pkk dan çektiğimiz ne yapçaklar etçekler nasıl köklü bir çözüm bulacaklar yeter artık bulacaklarsa bulsunlar..

yazıklar olsun

#29 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:16

o zaman sen bir çözüm bul bakalım,ekonomik olarak oradaki halkı nasıl zengin edeceğiz,ne üretsinlerde satsınlar,yada ne yetiştirsinler dimi ? herkesin derdi parayla,para kaznamayı düşünmekten,parasızlık yuzunden mutusuz olmaktan ,isteyipte alamamak en büyük sorun ? para yüzünden millet sağlına bakmıyor,bilim için çalışmıyor, dua bile etmiyor, sabah akşam parayı düşünüyolar? evet ekonomik olarak rahatlamak için ,şu para konusunu çözseniz diyorum ,herkes bir fikri söylesin o zaman hodri meydan

#30 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:18

o zaman sen bir çözüm bul bakalım,ekonomik olarak oradaki halkı nasıl zengin edeceğiz,ne üretsinlerde satsınlar,yada ne yetiştirsinler dimi ? herkesin derdi parayla,para kaznamayı düşünmekten,parasızlık yuzunden mutusuz olmaktan ,isteyipte alamamak en büyük sorun ? para yüzünden millet sağlına bakmıyor,bilim için çalışmıyor, dua bile etmiyor, sabah akşam parayı düşünüyolar? evet ekonomik olarak rahatlamak için ,şu para konusunu çözseniz diyorum ,herkes bir fikri söylesin o zaman hodri meydan

sen bana çözüm bul diyemezsin.. Bu çözümü devlet bulacak ismi üstünde koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ devleti.. eğer çözüm bulamıyorsa devlet devletliğinden çıkar..

biz mecburmuyuz lübnana gitmeye, kendi çocukları gidiyor mu?

her gün şehitler vermeye mecburmuyuz...

çözüm üret diyorsun,

her türlü çözümü HER GÜN ZAM ZAM ZAM yaparak çözmeyi bilen devlet, neden teröre çözüm bulamıyor..

neden her gün ölüyoruz .. neden her gün şehit oluyoruz..

#31 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:21

BEN ekonomik durumdan,para dan bahsediyorum ve insanların sonsuz alma ve elde etmöe isteginden insan doyumusuzluğundan bahsediyorum bu soruna çözüm dedim terör konusu ayrı bir sorun .

#32 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:24

Girişimler oluyor , TSK elinden geldiğince bölge halkına yardım ediyor , devletimizde aynı şekilde . Doğum kontrolu için dağıtılan hapların ne için kullanıldığı aşikar , gönderilen öğretmenlerimizin , doktorlarımızın öldürüldüğünü hepimiz hatırlarız , vs vs vs benim bahsettiklerim en bilinenleridir , örnekler çoğaltılabilir .

Hadi diyelim kazanç elde etmeleri için , arazi verelim , araziyi işlemeleri için teşvik edelim maddi olarak ... Ben inamıyorum o verilenlerin kendilerine ve ülkelemize olumlu olarak döneceğine .

Yani ne desem , ne desek boş malesefki ve bu inanılmaz kötü bir durum ülkemiz için , her türlü soruna sebebiyet veriyor işte . Ben ne kadar düşünürsem düşüneyim çıkamam işin içinden ve karşımdakilerin insan olduğundan da açıkçası süphe ediyorum , dolayısı ile sadece herşey düşüncede kalıyor sanki ...

#33 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:25

benim anlattığım ayrı bir konu oysaki..

çözüm bul deme bana... dediğim gibi her türlü soruna zam yaparak vergi koyarak çözüm bulan devlet , doğuyu görmüyor kendi haline bırakıyor..

insanlar zaten aç.. kandırılmak hiçte kolay değil.. biraz da cahillik oldu mu terörist olup çıkıyor...

çözüm bulacak olan devlet,, nasıl ki zam yapmayı biliyo, ota .oka vergi koymayı biliyor..

bunada bir çözüm bulacak buna mecbur...

lübnana asker göndermekten çekinmiyorlar mesela, kendi çocuklarını en ön sırada niye yollamıyorlar onlar Türk evladı değil mi ??

say say bitmez...

#34 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:27

Edy's , lübnan olayı zaten başlı başına bir sorun ve rezilliktir , lübnan ve filistin'in pkk ya verdiği onca destekten sonra biz nasıl tezkereler düşünürüz benim aklım mantığım kabul etmiyor .

#35 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:30

quide haklısın sonuna kadar katılıyorum sana..

biz daha kendi terör olaylarını çözememişken, lübnana asker gönderiyoruz..

bütün sorunlarımız bitti bi o kaldı..

#36 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 14:31

o zaman ordaki halkı bilinçlendirceksin ,basite ve derine inceksin yardım etceksin sorunlarını çözmek için anlayışlı olcaksın,kardeşim ne istiyorsunuz siz diyeceksin bakalım ne istedikleri konusunda bilinçlilermi ,ne istiyolar?toprakmı istiyosunuz ? toprak vermek çok zor hadi ayrı devletinşz oldu yani zenginmi olcaklar neyle zengin olcaklar,sanmıyorumki halkın böyle bir talebi var,öyle sızlanıp duruyolar,hallerinden memnun değiller çoğu insan gibi galiba yani benim söylediğim pekte yabana atılır değil,begenemeyen gider diye bir söz var toprağını begenmeyen gider başka yere burdan memnun olmadın başka yere git,zzengin ol gözün doysun isterim isterim diye tutturmuşlar yaramaz çocuklar gibi ne istediklerinide bilseler birde

#37 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 17:46

Zamanında kabul edilmeyecekti bunlar , geldiler memlekete batırdılar heryeri , büyükşehirlere geldiler akın akın , suç oranları % 100.000 arttı neredeyse , insanlar rahat hareket edemiyorlar , acayip kanıma dokunuyor , uygun ortam oldumu her zaman zarar veririm bu soysuzlara , vermeyede devam edeceğim , çözüm filan kabul etmiyor benim mantığım.

#38 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 20:06

Kim o soysuzlar ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#39 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 20:42

Kim o soysuzlar ?

guide'ye katılıyorum...

her taşın altından onlar çıkıyor...tabi bu kesinlikle bir genelleme değil...

sadece görünen yaşanan...

bunlar özellikle istanbul'un belirli bölgelerine çöreklenmiş PKK ya finansatörlük yapan soysuzlar...

ama tabi iyi ile kötüyü ayırt etmek ön yargıdan uzak durmak her bireyin kaçınılmaz görevi...

#40 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 22:28

sadece görünen yaşanan...

Sadece görünen yaşanan nedir ? Hala soruyorum kim bu soysuzlar?
quide nasıl oluyor da genelleme yapabiliyorsun ? Akla mantığa aykırı bu senin dediğin.!!!

Değişiklikler Kaydedildi...