İçerik değiştir

* * * * - 1 Oylar

1000 Sayfalık Topic - Hüfyaa

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1422 yanıt verildi

#201 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 08.04.2015 - 21:30

E, 11 olmuş sayılır. Döndürelim madem. Bununla 11, kaldı 375 sayfa. Düzeltmek isteyen? :P

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#202 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 09.04.2015 - 09:53

Kayıtlara geçsin; 08.04. 2015 - 902...

#203 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 09.04.2015 - 10:01

Fakat yazı desteği almam gerekiyor, tek başına olmaz böyle. Çok ağır gider. Başkalarına yazmasam bile - ki eskiye göre daha az yazıyorum; kolay değil. Sosyal medyada tanıtım, video, yazılar; çok zaman alıyor. Bir de artık haftada 2 gün pazara çıkıyorum, bir de takı yapmaya da zaman ayırmaya başladım. Sosyal medya şeysi bir link basıp çıkmak değil ki, tam tersine üst üste link vermekten kaçınıyorum, başkalarını takip edeceksin, bazen yorum yapacaksın, onların mesajlarını da paylaşacaksın, bilmem ne. Kaç tane de bloğum var benim, kaç tane hakkaten, 6 - 7 vardır, onlara da yazıyorum, bazen onlardan siteye bağlantı veriyorum. Tek kendime çalışsam fark eder tabii ama öyle bile yavaş giderim bu şekilde. ouzzz.gif

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.04.2015 - 10:02

#204 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 09:25

Sevgili topiğim wub.png, günaydın, günün nasıl...yok, bunun akşamları sorulması lazımdı. huh.png

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki 'Bugünden yarına nasıl açar böyle bir hava?' diyordum ama açmış. Ben de takı tezgahı açarım bu durumda. Fakat saat 10'a kadar yerimden kıpraşmayı düşünmüyorum. Ondan sonra yarım saatte hazırlanır çıkarım. 

Simililer burada da tepedeki sohbet bölümünde olduğu gibi kutular içine bölünmüş olarak karşımıza çıksa güzel olurdu. Sana söylüyorum topic, evek, başka kime söyleyebilirim ki? :P

#205 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 09:31

Gülşen'den umutluyum, keşke yazsa haftada 3 - 5 tane. Olamayabilir ama, hem internete sadece telefondan bağlanıyor, hem de bebeği var. Yazmaya niyetlenirse ilkinin çaresine bakılır ama bebekten, ev işlerinden, misafirlerinden, falandan filandan ne kadar zamanı kalır bilinmez. Çok eksiği var ama çoğu kolayca halledilir şeyler. Bazı şeyleri yüz yüze anlatmak lazım, bu hafta gidip anlatsam diyorum. Hem beraber İngilizce çalışırız diyorduk, haftada 1 gün birkaç saat mesela. 

Önümüzdeki hafta bir İngilizce kursuna bakıcam bu arada. Seviye tespit sınavına girmek lazımmış, girelim bakalım. Dis is e buuk'tan falan başlayamam, hem zaman kaybı hem para kaybı.

Yazı için bir yerden daha haber bekliyorum ama bakalım.

#206 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 09:38

Sitemin hızı hızlandı gibi bu arada, topiğim şekerim. Müşteriye yazıyor olsam böyle 'Hızı hızlandı' falan demiyorum tabii, seninle samimiyetimize dayanaraktan. friends.gif

10.04.2015 / 09.37:    204 ihi.png

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.04.2015 - 10:05

#207 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 09:42

Benim başlığında 1000 geçen bir konu açığ aşaadaki sıralamayı değiştirmem lazım. Nezih bir günlük bu, bir yönüyle bir web sitesi günlüğü olmaya gidiyor hatta, 1000 Rus kadınının memesini elleyen adamın orada ne işi var, ortamın zarafeti örseleniyor. lan.png

#208 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 09:52

Dünkü ziyaretçi sayısı 921'di.

Bu foruma üye olduğum zamanlar bir gün böyle şeylerin olacağı aklıma bile gelmezdi. Makale yazarlığı diye bir işten haberim bile yoktu. Ben bu işe başlıycam da, sonra kendi sitemi açıcam da, Melih bir şıklık yapıp (Çok teşekkür ederim gerçekten) foruma sitemin reklamını koyacak da, tanıtım yapmam için yol verecek de, onun benim siteme - benim onun sitesine faydamız olacak da...aklımın ucundan bile geçmezdi. Bir forum sitesinin, aktif katılım gösteren her üyesinin o siteye faydası vardır gerçi. Ama o başka bir konu, benim dediğim, benim bu işlerin içine gireceğim, böyle şeylerle uğraşacağım falan...bu gibi şeyler. 

Hayatın insana neler getireceği hiç bilinmiyor. Bana çok zor bir dönem getirdiydi mesela, ardından böyle bir güzellik getirdi. Hakikaten yoruluyorum. Ama ortada bir hedef, bir umut olunca insan o yorgunluğu daha az hissediyor. Yorulduğuna değeceğini hissediyor. Gelecek bilinemez tabii ama benim şu anda gördüğüm durum bu. Yorulduğuma değecek, uğraştığıma değecek...gibi.

Makale yazarlığı konusunda detaylı bilgiler için tıklayın:

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.04.2015 - 09:53

#209 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 10:03

Sabah olmuş gün doğmuş / Her yerimde karlar / Doymadım dönülmüş deliye / Helal olsun aşk olsun, gözlerimde yaşlar / Durmadım dönülmez geriyeeeeeeeeee...karaoke.gif

#210 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 20:24

Hava göründüğü kadar açmamış. Özellikle akşamüstü çok üşüdüm - herkes üşüdü. cold.gif O kadar da giyinmiştim halbuse.

Ev ne güzel sıcacık. wub.png

#211 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 20:26

10.042015 / 20.25:   696 ihi.png ihi.png

#212 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 20:29

Şuraya arada bir kısa bir yazıyla birkaç fotoğraflı konu açayım diyorum, yetki şeysinin hevesimi kursağımda bırakabileceği aklıma geliyor, canım istemiyor ondan sonra da. Deneyelim bakalım.

12888_635310229901818_598194637917562704

#213 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 20:32

Valla oldu. party.gif. Çık buradan Hüfyaa, oraya koş. doggy.gif Bu dengesiz sanal  organizma her an fikir değiştirebilir. :P 

#214 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2015 - 21:59

Kendin, siten, markan, ürünün için sosyal medyada tanıtım yapmak kolay değil, insanın çok zamanını alıyor. Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, Pinterest...hepsinde bulunup bir şeyler yapmak lazım. Linkedin'i de önemsiyorum aslında ben ama hesabıma aylardır girmiyorum - muhtemelen de hata ediyorum. Ama yetişmek çok zor oluyor benim için. Birkaç gün sosyal medyaya yoğunlaştım mı geri dönüşler artıyor mesela. Ama onu yaparken başka bir şeyi eksik yapmış oluyorum. Bir yandan da; bir süre bu işlere çok daldım ve sosyallikten koptum, onu değiştirmeye çalışıyorum. Hayat geçiyor, her ne kadar gözümü diktiğim bir hedef sebebiyle olsa da, internete gömülmüş vaziyette geçsin istemiyorum. Düzenli çalışmayı da beceremiyorum ben galiba, o da bir problem. ouzzz.gif

#215 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2015 - 19:39

Dün kendime bisiklet aldım. Aldığım yerle ev 11 km mesafedeydi. Binip geleyim dedim daha 1. Km'de nefesim her zamanki yerden farklı bir yerden çıkıyordu :eyvah:

Eve güç bela geldik. Yarım saat dinlenmeden bir de maç yaptık halı sahada :eyvah: tabi ben pert :gun: sabah zor kalktım :eyvah:

2 ay binerim bisiklete sonra karne hediyesi olarak yeğenime götürürüm böylece hem 2 ay spor yapmış olurum hem de yeğenimi sevindirmiş olurum. Bir taşla iki kuş P:

#216 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2015 - 21:45

Ne kadar hareketli olursan o kadar iyi...derken kastettiğim şey birdenbire hareketliliğini 5'e katla; değildi Lamos. :P 

Kilo vermek için birdenbire kendini çok zorlamaya başlarsan, birdenbire ve sürekli olarak hiç sevmediğin şeyler yemeye başlarsan başarılı olamazsın veya geçici bir başarıya ulaşırsın. Çünkü; kendilerini çok zorlayan, yoran şeyler yapan, kilo verme uğruna yaptıkları şeyleri bunları hiç sevmeden yapan insanlar...kısa sürede çok miktarda kilo vermeyi başarabiliyorlar bazen ama büyük kısmı verdikleri kiloları geri alıyorlar sonra. Zira, amaca ulaştıktan sonra, kendilerini çok zorlayarak ve hiç hoşlanmadan yaptıkları o şeyleri bırakıveriyorlar. Veya insana çabucak kilo verdirecek şok diyet tariflerinden birini uyguluyorlar ki bu diyetlerde illa ki önemli bir şeyler eksik - bir şeyler de fazla oluyor çünkü vaat ettikleri kilo kaybı aslında olağanüstü bir miktar, o miktarı o sürede normal beslenerek veremezsin. İlle de garip, dengesiz bir şey yapmak durumundasın O şeyi yapmayı bırakıp normal beslenmeye başlayınca da yine kilo alıyorsun.

20 kilo mu fazlan var, mesela...Sana tavsiyem, 5 kilo vermeyi hedefle. Hedefi küçük parçalara bölmek işini kolaylaştırır, daha umutlu olursun, 5 kilo vermek sana 20 kilo vermekten daha olanaklı görünür. Bunu da '2 ayda 5 kilo vericem' şeklinde hedefle. Hayatında bariz değişiklikler yaparsan bir sürede belli bir kiloyu verirsin, sonra zayıflama hızın yavaşlar; bu durumda umutsuzluğa kapılma, gayret etmeyi kesme. 

Mutlaka günde en az 2 litre su iç. Kilo fazlan yüksekse bir süre daha fazlasını da içebilirsin, 2 .5 - 3 litre gibi.

Güzelce kahvaltı et her gün. Ekmeğe abanma, düşük kalorili ekmeklerden ye, kızartırsan daha da iyi olur. Gelsin reçeller, gitsin pekmezler, yağlı peynirler falan; o şekil yapma kahvaltıyı. Az yağlı peynir, bazen yumurta, bazen domates - salatalık, bazen meyve...

Çayı kahveyi şekersiz veya en azından az şekerli içmeye bak. Şeker yerine bal kullanmak daha iyi olabilir. 

Her gün sebze meyve ye mutlaka.

Kırmızı eti az ye, canın et istediği zaman tavuğu balığı tercih et. O da kızartma olmasın, yağlı yemek tarzında da olmasın.

Uzun saatler boyunca aç kalma, aralarda hafif bir şeyler atıştır.

Bisikletini kullan, ama öyle hunharca değil. Haftada 3 kere, en az yarım saat olmak üzere yürüyüş yap. Bunlara ilaveten biraz mekiki çeker, jimnastik hareketleri yaparsan daha da iyi olur.

İş yerinde tabldot yemek yiyorsan makarnaları, pilavları, kızartmaları, tatlıları yeme veya nadiren ye. Çorba, sebze, salata haşlama gibi şeyleri ye. 

#217 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2015 - 22:44

Dün kendime bisiklet aldım. Aldığım yerle ev 11 km mesafedeydi. Binip geleyim dedim daha 1. Km'de nefesim her zamanki yerden farklı bir yerden çıkıyordu eyvah.png

Eve güç bela geldik. Yarım saat dinlenmeden bir de maç yaptık halı sahada eyvah.png tabi ben pert gun.gif sabah zor kalktım eyvah.png

2 ay binerim bisiklete sonra karne hediyesi olarak yeğenime götürürüm böylece hem 2 ay spor yapmış olurum hem de yeğenimi sevindirmiş olurum. Bir taşla iki kuş pp.gif

Lamos'un yazdıklarından yola çıkarak özgün makale konusunda bilgiler vericem şimdi. Varsayalım ki sizden sadece bu yazıyı kullanarak bir makale özgünleştirme işi yapmanız istendi. Normalde ben bir konuyu o konuyla ilgili 2 - 3 veya daha fazla (Daha fazlasını tavsiye etmem aslında, dikkati çok dağıtıyor) sekme açarak yazarım ama vereceğim örneği bu yazı üzerinden vericem. Bir yanlış ve bir de doğru örnek şeklinde.

Özgün makale nasıl yazılmaz?

Dün kendime bir bisiklet aldım. Aldığım yerle ev 11 km. uzaklıktaydı. Binip geleyim istedim daha 1. km'de soluğum her zamanki yerden başka bir yerden çıkıyordu.

Eve zor geldik. Yarım saat dinlenmeden bir de halı sahada maç yaptık. Tabi ben pert oldum. Sabah güç kalktım.

2 ay sürerim bisikleti sonra karne hediyesi niyetine yeğenime götürürüm böylece hem 2 ay boyunca spor yapmış hem de yeğenimi mutlu etmiş olurum.

Şimdiiiik...Burada ne cümlelerin gidişini, ne de Lamos'un üslubunu değiştirdim. Birkaç kelimenin yerine benzer veya eş anlamlı başka kelimeler koydum ve birkaç da kelime ekledim, o kadar.  Bu öyle bir iştir ki bunu bir yazara teklif ederken normal makale ücretinden daha azını teklif ederler - diye biliyorum. Kendinden bir şey katmıyorsun çünkü, yazı gerçek bir değişime uğramıyor. Çok iyi bir örnek olduğundan emin değilim ama ne demek istediğimi aşağı yukarı anlatacak kadar oldu. Şimdi gelelim doğru örneğe:

Özgün makale nasıl yazılır?

Kilo vermek için spor yapmaya başlamayı düşünüyorum, bu yüzden dün bir bisiklet aldım. Bisikleti aldığım yerle ev arasında 11 km. mesafe vardı. Yolu bisiklet sürerek kat edeyim dedim ama daha 1 km. gitmiştim ki nefesimi her zaman aldığım yerden değil, başka bir yerden almaya başladığımı fark ettim. 

Eve gelmek baya eziyetli oldu. Oturup dinlenebilseydim yorgunluğum geçerdi ama yarım saat geçmeden bir halı saha maçına davet edildim. Ondan sonra iflahım hepten kesildi tabii. Nasıl bitkin düştüysem, sabah yataktan kalkmak ölüm gibi geldi.

Bisikleti 2 ay kullanayım, sonra da yeğenime götüreyim diyorum. Böyle bir karne hediyesi çok hoşuna gider. Hem ben 2 ay spor yapmış olurum, hem de yeğenim mutlu olur. Güzel fikir, değil mi? 'Bir taşla 2 kuş vurmak' diye buna denir. 

Aradaki farkı görüyorsunuz. Ki ben o yazıdan farklı havada birkaç yazı daha çıkarabilirim. Araya başka cümleler kattım, hikayeyi uzattım. Özgünleştirmem gereken şey bu hikaye olduğuna göre, hikayenin esasını değiştiremem. Değiştirmedim de. Ama havasını değiştirdim. Özgün makale yazarlığı işini düzgün bir şekilde yapmanın yolu budur. 

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.04.2015 - 22:48

#218 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2015 - 00:17

O kadar yorgun olduğum halde müşterilerimden birinin sitelerinden birine (Besbelirtili isim tamlaması :P) ne zamandır yazı eklemedim diye oturup 400 küsur kelimelik yazı yazdım. Sonra site bir uyuzluk çıkardı, yazıyı ekleyemedim. girl_mad.gif Sağa sola tıkladım ama sitenin niye böyle yaptığını çözemedim. girl_mad.gif Kendisinin bir başka sitesine yemek tarifi yazısı ekleyecektim ama ben öteki siteyle uğraşırken Cumartesi bitmiş Pazar başlamış, Cumartesi için tarif yazamadım yani. girl_mad.gif

Aman yaa, ben az daha oyalanıp yatayım fosurfosurfosur uyuyayım. Sonra bakarım bunlara. bebis.gif

#219 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2015 - 00:20

Gülşen yazıyı uzatıp göndermiş, ona da sonra bakayım. Dikkatimi toplayıp kafamı çalıştırmamı gerektirecek hiçbir şeye tahammülüm yok an itibarıyla.

Canım uykum benim wub.png , az daha sabret 10 dakkaya görüşürüz. bebis.gif

#220 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2015 - 00:26

Yarın balık alıp yemek istiyorum.

Bu hafta Gülşen'le, bir de Songül'e buluşulacak.

Misinaya minik kristal boncuklar dizerek yaptığım bilekliklerden biraz daha yapsam...20 tane falan da halhal yapsam...10 çift falan da sallantılı küpe yapsam...3 - 4 tane de gözlük kenarı şeysi yapsam.

Bir de şu kursun İngilizce seviye tespit sınavına girsem.

Bir de yazılar var.

Bi de uykum var. bebis.gif