İçerik değiştir

* * * * - 1 Oylar

1000 Sayfalık Topic - Hüfyaa

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1422 yanıt verildi

#161 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 06.04.2015 - 19:59

Bu 8'in sonu veya 9'un başı olmalı artık, unuttum hangisi olması gerektiğini.

Kanserden korunmak istiyorsanız günde 80 gramdan fazla kırmızı et tüketmeyin, Haberler'de öyle diyor şu anda. Kırmızı et tüketimi arttıkça kanser riski de artıyormuş. 80 gram aşağı yukarı 3 köfte demekmiş.

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#162 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 06.04.2015 - 20:01

Ve 9... woot.gif

#163 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 06.04.2015 - 22:43

Bu 8. olduğuna göre kaldı 982 sayfa...

abla senin matematik derslerine din hocası mı giriyodu? *zong

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#164 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2015 - 22:55

*hehe

#165 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 09:21

Aman ne var be, dalmışız. Lamos'un gülüşe bak, ha ha ha, çok komik. verymad.gif

Krallığıma girip girip şunun yaptığı espiriklere gülme, tepelerim. aptal.gif

#166 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 09:57

Ben kendi sitemi açtıktan bir süre sonra Vural Bey bana bir gün kendim için makale yazarı aramak durumunda kalabileceğimi söylemişti. Gülmüştük o zaman - veya gülmüştüm, hatırlamıyorum. Böyle bir şeye ihtimal vermemiştim.

Haklı çıktı.

Çok güvendiğim 1 - 2 kişi bulsam bir süre Binkelam için yazı yazdırırdım belki de. Emin değilim ama bugünlerde bu konu çok sık aklıma geliyor. Site ilerliyor, daha çok içerik eklense daha hızlı ilerler.

Ama işte, iyi ve güvenilir birilerini bulmak kolay değil. Bir de ben o yazıları şöyle bir de olsa kontrol etmeden yayınlayamam. Copy - paste testi yapmanın yollarını da öğrenmek lazım. Cıks, uğraşılmaz. Çok fazla üçkağıtçı var. Çok fazla, 2 lafı bir araya getiremediği halde 'Yazarım' diye ortaya çıkan insan var. Bu yüzden işi düzgün yapanları bırakmak istemiyorlar, bulmuşken bırakmak akıllıca olmaz.

Başka bir müşterim, Erol Bey geçen gün bir sitede belli oranda copy - paste yazılar olmasının sorun olmadığını söyledi. Bu konuyu araştırmadım ama ben şimdilik 1 tane bile özgün olmayan yazı istemiyorum. Benim hayalim, komple özgün makale olsun. 

Başkaları için (de) yazmayı, azaltmakla beraber, tamamen bırakmayı düşünmediğimize göre...yine yavaş ilerlesin, n'apalım...İlerlesin de.

#167 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 10:09

Geçende bağırsaktaki toksinleri atmak konusunda epeyce yazdım. Burada toksin derken, zehir derken yani; vücudumuzun, hem kendi ürettiği, hem de dışarıdan aldığı ve vücutta fazlaca birikmesi durumunda zararlı olabilecek birtakım maddeler kastediliyor.

Vücut aslında kendisi çeşitli şekillerde kurtuluyor bunlardan. İdrar ve dışkı yoluyla, terleme yoluyla...İyi beslenirsen, sağlıklı beslenirsen, az - çok sporunu yaparsan, suyunu içersen, fazla alkol almazsan, sigara kullanmazsan sen de vücuduna bu konuda yardımcı olmuş oluyorsun. Bu durumda vücudunda çok fazla toksin birikmiyor çünkü. 

#168 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 10:21

Haklı çıktı.

Çok güvendiğim 1 - 2 kişi bulsam bir süre Binkelam için yazı yazdırırdım belki de. Emin değilim ama bugünlerde bu konu çok sık aklıma geliyor. Site ilerliyor, daha çok içerik eklense daha hızlı ilerler.

Ama işte, iyi ve güvenilir birilerini bulmak kolay değil. Bir de ben o yazıları şöyle bir de olsa kontrol etmeden yayınlayamam. Copy - paste testi yapmanın yollarını da öğrenmek lazım. Cıks, uğraşılmaz. Çok fazla üçkağıtçı var. Çok fazla, 2 lafı bir araya getiremediği halde 'Yazarım' diye ortaya çıkan insan var. Bu yüzden işi düzgün yapanları bırakmak istemiyorlar, bulmuşken bırakmak akıllıca olmaz.

How much money you think to pay a person who writes in your site. smile.png

#169 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 10:29

Ama vücuttaki toksinleri atmak için yapabileceğiniz şeyler var yine de. Bunlardan biri, beslenme düzeninizde toksin atan besinler listelerinde yer alan yiyecek ve içeceklere de yer vermek. Bir de detoks mevzusu var ama bu tartışmalı bir konu. Bünyemi temizliycem, bembeyaz olacak, komşular çatlayacak :P falan diye detoksun bokunu çıkaran insanlar kendilerine ciddi zararlar verebiliyorlar. Detoks programlarını bir doktora danışarak uygulamakta ve 3 günden fazla sürdürmemekte fayda var. Günlerce tek tip bir beslenme şeklini öneren arınma programlarına şüpheyle yaklaşmak lazım. Vücudun bütün besin unsurlarına ihtiyacı var; dikkat edilmesi gereken, bunların her birini, gerektiği oranda tüketmek. 3 gün , 5 gün sadece bilmem ney çorbasıyla falan beslenmek doğru bir şey değil.

Şok diyet konusuna da çok bakınmışımdır ben, bunlardan uzak durulmasını önerenlerin gerekçelerini mantıklı bulmuşumdur. Şu mantık yeterli: Bir diyet programı (Veya ilacı, ya da ürünü) salıyorlar piyasaya, nezaket icabı kıyısına köşesine 1 - 2 uyarı cümlesi yazsalar da (Ki yazmayabilirler de); bunu herkes için uygun bir şeymiş gibi lanse ediyorlar. Kadınlar ve erkekler, 18 ve 25 ve 35 ve 50 ve 65 yaşındakiler ve daha yaşlı insanlar, spor yapanlar ve yapmayanlar, masa başı işlerde çalışanlar ve hareketli işlerde çalışanlar, genel sağlık durumu iyi olanlar ve sağlık sorunları olan insanlar, bla bla bla...aynı diyetin hepsi için iyi olması mümkün mü?

Ciddi miktarda kilo vermesi gereken insanlar için en iyisi kişiye özel diyet yapmak gibi görünüyor. Az bir kilo vermek istiyorsanız onun için ağır bir diyet yapmanız gerekmez zaten. Ben 3 - 4 kilo vermek istiyorum mesela. Bunun için neler yapıyorum; su içmezdim, su içmeye başladım. Haftada 3 kere yürüyüş yapmak niyetindeyim, ona da başladım. Bir süre tatlı almıycam, kırmızı et de almıycam. Her gün bir miktar mekik çekiyorum - yarım mekik gibi bir şey. Uzanıyorum, ellerimi başımın 2 yanına koyuyorum, dizlerimi büküyorum, bir miktar kalkarak öne arkaya hareket ediyorum. Bunu yaparken karın - göbek çevreme yönelik yaptığımı da hissediyorum - hissediyor insan. Mesele 4 -5 kiloysa insan yanlış beslenme alışkanlıklarını düzelterek, hareketliliğini arttırarak bunu kendi de halledebilir. Ben halledicem mesela, kafaya koydum. Ve hiç tatlı yemeyecek falan da değilim, fazla yiyordum onu düzelticem sadece. Hiçbir şey almasam 1 çikolata - gofret alıyorum, neredeyse her gün. Bunu yapmıycam. Sebze yemeye biraz daha ağırlık vericem. Şu saydıklarımın içinde, tatlı yemeyi azaltmak hariç, beni zorlayacak bir şey yok.

Bağırsaktaki toksinleri atmak konulu yazım için tıklayın:

#170 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 10:32

07.04.2015 / 10.30:  200 

#171 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 10:40

How much money you think to pay a person who writes in your site. smile.png

100 kelime için 1 TL, Antiqa.

Ben müşterilerime daha yüksek fiyata yazıyorum. Gücüm olsa benim için yazana da daha fazla veririm. İyi yazan bunu hak eder - bunu benden iyi kimse bilemez, bu işin, doğru dürüst, düzenli ve sürekli olarak yapıldığı takdirde kolay olmadığını. Ama daha fazlası beni zorlar. Zaten belli bir miktarda yazdırabilirim, onun fazlası da beni zorlar. 

Ama dediğim gibi, bana copy - paste yapıp yapmadığını ve düzgün yazdığını kontrol etmemin gerekmeyeceği kadar güvenilir biri lazım. O da çok zor, çok üçkağıtçı gördüm, bana bir zararı olmadı çünkü onlarla işim yoktu, ben kendim yazıyorum, ama gördüm. İnsanlar forumlarda yazdırdıkları yazılardan örnekler yolluyorlardı, yazılar hakikaten berbattı.

Bu işte 2 taraf da üçkağıt yapabilir. Yazdıran kişi vaat ettiği ödemeyi yapmaz; bir böylesi var. Adam parasını öder ama eline copy paste bir yazı veya berbat bir yazı geçer; bir de öylesi var. 

#172 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 11:54

Pac olsaydı o yapardı. Hem kontrol etmen daha kolay olurdu, zaten 5-6 kelimelik cümleler kuruyor sadece :D

#173 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 12:23

Bu WhatsApp Web çok iyi lan. Gavur yapmış valla!

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#174 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 13:17

iphone'da yok o biliyon mu?

#175 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 13:27

Ayfonu olan biri Web'e ihtiyaç duymaz zaten her işi telefondan halleder P:

#176 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 13:35

Pac olsaydı o yapardı. Hem kontrol etmen daha kolay olurdu, zaten 5-6 kelimelik cümleler kuruyor sadece biglaugh.gif

Bu iş 5 -6 kelimelik cümlelerle yapılacak olsan ben şimdiye sitemi uçurmuştum. :P

En az 200...aslında 250 - 300...Fazlasının zararı olmaz, faydası olur.

Ayrıca sen burada ne halt ediyorsun, konuları karıştır, Melih'in boo.gif  benimle dalga geçtiği bir şey bulursun, gülersin falan ne güzel. verymad.gif En sevdiğin hobin. lan.png

#177 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 13:45

07.04.2015 / 13.45:    318

#178 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 20:34

Makale yazarlığı hakkında. Kendi sitem için. 1275 kelime oldu, en az 1500 olmasını düşünüyorum. Bitirivereyim bari, kolay oluyor, hemen hiçbir yere bakmadan yazıyorum, kendi öğrendiğim şeylerle, kendi tecrübelerimle.

#179 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 20:57

07.04.2015 / 20.35:    625

1 - 2 ay öncesine kadar gün boyunca 5 - 600 oluyordu.

İlerliyorum. ( =

729 makale var, bunların yüzde 90'ını ben yazmışımdır. Diğerlerini de kızım. Şu 1.5 yıl içinde başkaları için yazmayı bırakıp tek kendi siteme yazsaydım kaç tane olurdu, 1500' yakın olurdu herhalde. Bu da ziyaretçi sayısını fark ettirirdi tabii ki. Ne kadar yazı - o kadar indeks - ona göre ziyaretçi.

Bunu neredeyse tamamen kendi çabamla yaptım. O açıdan bakınca takdir ediyorum kendimi. Yardım aldım; siteyi bir müşterim kurdu, bir logo yapıverdi, bir sürü akıllar aldım insanlardan, okudum, araştırdım vesaire. Ama hep ben yazdım, ben ekledim, ben düzelttim. Geriye dönük hatalar var mesela sitede, neler bilmezmişim meğer. Yavaş yavaş onları da düzeltmeye çalışıyorum. Bunun Google'dan aferin alıp almaması umurum değil, sitemin düzgünlüğü adına yapıyorum.

Yorucu oluyor.

Ama yapıcam. Yeter ki hesapta olmayan bir aksilik olmasın.

#180 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2015 - 22:39

Yazı bitti.

1882 kelime. ihi.png

Yayımlıyorumm. 133%5B1%5D.gif

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.04.2015 - 22:41