İçerik değiştir

- - - - -

Kemalizm - Atatürkçülük

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 63 yanıt verildi

#21 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2006 - 10:30

Laf cambazlığı ile birşeyler ima etme çabasındasın. Bu imalar hiçte yabancı değil aslında. Suüstünde şey eden bir zat vardı, onunla aynı çeşmeden mi su içtiniz? Yoksa o çeşmeden su içen ağız ikinizin birlikte kullandığı mı? Hiç uğraşma bu forum kapatılmayacak. Kemal kelimesi asıl zoruna giden ki, kapatılsın diye uğraşıyorsun.

Birde öneri; bu sıralarda Atilla Yayla'nın yazılarını çok fazla okumak yerine, Atatürk'ün Nutku'nu oku.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#22 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2006 - 15:10

Bilmem mi ?

Gerçek Atatürkçüler ile samimi Müslümanlar bu düzene birgün dur deyeceklerdir zaten.......... diyen bir ağızla konuşamayıp, ( Sana göre zaten ya Atatürkçü ya Müslüman olunur. Sizin gibi düşünenler yüzünden kutuplaşmalar oluyor bu toplumda.)

http://www.turkish-m...pic=69383&st=25
( suüstüneyazıyazmak ) Gönderilen Resim

http://www.turkish-m...php?act=members

yoksa muta mı diyelim;

Hala akıllanmamışsın... Aklını alırlar haberin olmaz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#23 muta

muta

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 04:58

Bilmem mi ?

Gerçek Atatürkçüler ile samimi Müslümanlar bu düzene birgün dur deyeceklerdir zaten.......... diyen bir ağızla konuşamayıp, ( Sana göre zaten ya Atatürkçü ya Müslüman olunur. Sizin gibi düşünenler yüzünden kutuplaşmalar oluyor bu toplumda.)

( suüstüneyazıyazmak ) Gönderilen Resim

yoksa muta mı diyelim;

Bilmem mi ?

( suüstüneyazıyazmak )

yoksa muta mı diyelim;

turkish-media.com. u anladım da o resim ne kim su üzerine yazı yazmak senin düşüncelerin gelir geçer anlamında ise doğru herkes düşüncesinde
serbest tir ama öyle yazı yazan biri varsa o ben değilim.Birde hala akıllanmamışsın
aklını alırlar haberin olmaz diyorsun bir şey yazmıyacağım kapasiten o kadar mış
ben daha bir şey yazmadan bir soru ile nerelere geldik eğer o forumda turkish media.com yazdıklarım ağırlıklı dini konulardı zoruna giden bir şey varsa hatırlatta
burada yazışalım" ASLAN" tehdit le fikir olmaz ha unutmadan birdaha yazayım ben
özü de sözü de TÜRK üm TÜRK olan hiç bir şeyden gocunmam ATATÜRK te TÜRK olduğuna göre bana ATATÜRK üzerinden tehdit savurma havanı alırsın zaten sorun da bu değilmi ATATÜRK e rağmen ATATÜRK çülerdir. Birde atilla yayla yazıları dedin senin sorunun ne biliyormusun paranoya ya tutulmuşsun adamı izmir konuş-
ması dolayısı ile liberal bilmem ne topluluğu başkanı olduğunu öğrendim ben nutuk u bilirim de sen söylev imi okudun bana akıl veriyorsun niyet okumayı bırak bırakın tehdit etme kılasik bir söz ama bende şehit torunuyum sakarya da savaşan
çılgın TÜRK te yazılan milis subaylarının birinin de çok yakın akrabasıyım net ol ima
ben yapmıyorum bir soru sordum o kadar.

#24 muta

muta

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 05:13

gg26 dan alıntı
................................................................................
........................
yukarıdaki sözleri kim yazmış neden bana bu sözleri yazdın açık yaz ben anlamadım.

#25 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 10:48

.....................................................................yukarıdaki sözleri kim yazmış neden bana bu sözleri yazdın açık yaz ben anlamadım.

Aslında sen çok zekisin ve herşeyi bilen bir varlıksın nasıl olur da benim iki kelamımı anlayamadın bende onu anlamadım. 5 yaşında ki çocuk bile o yazılanlardan senin asıl amacının fikirler değil, kişilerle uğraşmak olduğunu anlar. Sen sabah kalktığında hiç mi aynaya bakmıyorsun, orada bulunan yansımayla bir benzerlik kuramadıysan bir göz doktoruna da gitemeni tavsiye ederim. Muta mı desem, suüstüneyazıyazmak mı bir derde düştüysen bunu medeni cesaretin varsa mertçe çıkar söylersin. (Siteye yazmam engellendi o yüzden ''muta'' ismiyle giriş yapıp yazıyorum diyorsan, bunu da söyleme cesaretini kendinde bulmalısın) Başka isimlerle üye olup, siteden uzaklaştırılmanın acısını benden çıkartamazsın. Önce diline, sonra eline sahip olmayı öğreneceksin. Öyle böbürlenerek ben eğitimciyim havalarıyla, her konuya ve kişiye tepeden bakmayacaksın.

Bu ülkede yaşayanların çoğu şehit oğlu yada kızı, önemli olan insanların atalarının kemiklerini sızlatmamaları. Bunu da çok güzel başarıyorsunuz. Atilla yayla denen kişi çıksın ifade özgürlüğü adı altında bu şehitlerin peşinden koşarak bu vatan için seve seve can verdiği Atatürk'e hakaret etsin sizde bu adamın peşinden gidin. Adam ABD düşmanı olup , üyesi olduğu kuruluşa ABD'den para alıyor. Ortak çıkarları için aynı çatı altında düşmanı da olsa birlik altında olabiliyor. Sizlerde ben şehit torunuyum diye kendinize paye çıkartın. Birkaç ayda bir ve şu son zamanlarda artarak Atatürk'ün manevi değerlerine, görüşlerine topyekün bir savaş açanlar bulunmakta. Bunun anlaşılması, işinize gelmediği için tek söylediğiniz ''SİZ PARANOYA İÇİNDESİNİZ '' kelimesi.

Mustafa Kemal Atatürk üzerinden siyaset yapanlara da, ona ifade özgürlüğü kisvesiyle hakaret edenlere de lanet olsun.

Not: ÖM den msn adresimi de gönderdim. Daha önce göndermiş olduğumda bayan yazarın msn adresini vemiştin ya, umarım bu sefer cesaretin olur ve bu sitenin forum sayfalarını kişilerle uğraşma arenasına döndürmenden kurtarırım.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#26 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 12:05

Sevgili GG26 Muta'nın suüstündeki tiple aynı kişi olduğunu zannetmiyorum.
Muta'nın da diğer ne idüğü belirsizle aynı kafa yapısına sahip olduğunu da düşünmüyorum. Hatta aynı fikirler üzerinde olduğunuzu düşünüyorum sizlerin. Geriye dönüp biraz daha objektif olabilirseniz herikiniz de sakinleşeceksiniz.

Bu arada su üstü tipininin de resmini oraya koydun ya alacağın olsun. Şimdi rahat da uyuyamam.

Salih Gönüller

#27 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 12:31

Sevgili Johor,

Aynı çeşmeden su içmediklerine göre, olsa olsa köprüden geçerken kuyrukları değmiştir. Objektiften çok saygılı olmayı öğrensin önce.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#28 muta

muta

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 16:47

suüstüneyazıyazmak,

Siteye girişinin engellenmesinin benimle ne alakası var ki başka isimle girip sataşıyorsun? Başka sitelerede üye olmuşsun, akıllanıncaya kadar oralarda kendini dinle iyisi mi sen.

ggg262626@hotmail.com

Elhamdüllah Müslüman ve Atatürkçüyüm, senin zoruna gidiyor olsa da bu böyle

gg26 dan alıntı.
................................................................................
........................................Sayın gg26 size şu kadar söyliyeyim ben (muta) olarak bu konu üzerine kimseye
özel mesaj atmadım bir bayan dan söz ediyorsun bilmiyorum o bayan kimdir birde
ben yanlız bir sitede yazmam engellendi oda dini konu üzerine idi eğer benim rumuz um üzerinden kim yazmış ise veya yazabilmiş ise bilmek isterim birde bana özel mesaj atmana gerek yok gizlim saklım yok forumda yaz cevabını vereyim.
Su üstüne yazı yazan la bir alakam yok MUTA olarak hangi forumda ne yazmış isem meydanda dır bunları da şunun için yazıyorum yazmadığım bilmediğim bir şey
üzerine itham edilmek hoşuma gitmiyor yazdığım ne varsa arkasındayım insan olarak eğer hata olmuş ise özürde dilerim ama senden korkumdan değil benim alakam olmayan bir konu üzerine irtibatlandırılmam hoş değil kişi istediği kadar iftira atar benim adıma tamammı aslan.

muta.

#29 muta

muta

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 17:04

Birde şunu yazayım (muta) olarak ben eğitimci de değilim saygı dan kasıt ATATÜRK ise senden fazla saygım olduğuna inanıyorum ama eğer
saygıdan kasıt sen isen hadi oradan bak dalgana.

#30 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 17:31

Ne tasadüf ki ikinizde aynı sitede aktif üye durumundasınız.
Sen öyle diyorsan öyledir. Bana saygı yada sevgi beslemeni ben hiç istemem. Mns adresimi başkalarıyla da paylaştığın için ayrıca sonsuz teşekkürler.

tamam aslanın

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#31 muta

muta

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 17:52

Sen öyle diyorsan öyledir. Bana saygı yada sevgi beslemeni ben hiç istemem. Mns adresimi başkalarıyla da paylaştığın için ayrıca sonsuz teşekkürler.

tamam aslanın

tamam aslanın

Buradan şunu belirtmekte fayda görüyorum hangi sitede kiminle aktif üye olduğumu gerçekten bilmiyorum. Adresini bilerek kasıtlı yazmadım bana atfen yazılanlarla ilgim olmadığını belirtmek için yazdım. Saygı sevgi hak edene beslenir
istemekle olmaz benimde öyle bir niyetim yok zaten.(sana sevgi saygı)
tamam aslan.

muta.

#32 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 18:21

Şimdi birde bunun suüstünü var, bir bu kadar da o isimle girildiğinde yazılır. :)

Mustafa Kemal'ın Aslanlarını Cenab-ı Allah bu ülkenin başından eksik etmesin.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#33 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2006 - 11:21

Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

Gönderilen Resim

Arkadaşlarımız ve milletin bütün fertleri gibi, millî davamızda benim de emeğim geçmiş ise, bu çalışmada iş yapma kuvveti ve başarı varsa, bunu şahsıma atfetmeyiniz. Ancak ve ancak bütün milletin manevî şahsiyetine atfediniz. Ben, milletin bu yüksek, manevî şahsiyeti içinde bir naçiz fert olmakla bahtiyarım. Efendiler, millet bütünüyle manevî bir şahıs halinde ve bir birleşmiş kitle şeklinde belirdi ve bu yüce birliği koruyarak ona düşman olanları ortadan kaldırdı.

Gönderilen Resim

Benim için dünyada en büyük mevki ve mükâfat, milletin bir ferdi olarak yaşamaktır. Eğer Cenab-ı Hak beni bunda muvaffak etmiş ise, şükrederim. Bugün olduğu gibi ömrümün nihayetine kadar milletin hizmetinde olmakla iftihar edeceğim.

Gönderilen Resim

Benim şan ve şerefimden bahsetmek de hatadır. İyi dinleyiniz öğüdüm budur ki, içinizden herhangi bir adam çıkar, şan, şeref davası güder ve benzersiz olmak isterse, başınızın belasıdır; ilk önce kafası kırılacak adam budur! Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım şerefim vardır, asla başka değilim.

Gönderilen Resim

(Bursa'da kendisini karşılayan çocuklara söylemiştir):
Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar!

Gönderilen Resim

Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat!

Gönderilen Resim

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#34 brk

brk

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2006 - 21:16

*böö :P gg26 şiir
ve resimlar harika yani
bence içeriyi dahada güzel ama anlamlı ve de manalı
o yüzden seni alkışlıyorum
ve tebrik ediyorumkendi adıma
:antlers:

#35 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 09:37

ATATÜRK AYDINLIÐI

Gönülden bağlanmak demokrasiye cumhuriyete

Ve gül açtırmak bağımsızlığa

Özgür yaşasın diye vatan

Vermek canını hiç düşünmeden

Korkmamak gerilik adlı geceden

Işıtmak evreni kültür ve uygarlıkla

İşte budur Atatürkçülük

Ey karanlık bizden ürk!

Sadece savaşta değil

Barışta da kahramanlık

Bilim sanat insanlık

Ve yönelmek doğruya iyiye güzele

Gitmek ileriye hep ileriye

Vererek el ele

Yurdunu satmamak kimseye

Giydirseler de kürk...

İşte budur Atatürkçülük

Ey karanlık bizden ürk!

***Erhan Tığlı***

Yüreğinize ve ellerinize sağlık öğretmenim :msn58:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#36 brk

brk

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 791 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 16:01

Atatürk devrime karşı tpkiyi doğal görür."her yeni devrime karşı bir tepki olacaktır.bu olmayacak bir şey değildir.bunu beklemek gerekir.bu tepki herhangi bir biçim ve yönde olabilir.(1923)"."Biz büyük bir inkilap yaptık.memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.bir çok eski kurumları yıktık.bunların binlerce taraftarı vardır.fırsat beklediklerini unutmamak gerekir.(1925)".yani Atatürk devrim adımlarının kısaltımasını bile istememektedir.

#37 AZADİYA WELAT

AZADİYA WELAT

• Yeni Üyeler
  • 4 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2007 - 15:40

kemalizmiş başka bşymiş bunlar hepsi cahilikten doğuyor

#38 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Gönderim zamanı 03.03.2007 - 19:56

Son zamanlarda toplumda kemalizime karşı cephe almalar başladı sanki örnek olarak üniversitede atamızın nişanından takarım bazı gören kişilerde niye onu takıyorsun bayrak taksan daha iyi olur gibi laflar ediyorlar tamam ben bayrağımıda seviyorum vatanımıda ama bu ülkeyi kurtarmak için gençliğini vermiş olan ulu atamıda anmak en büyük hakkımdır nedense bir diğer konu ise en sinirlendiğim hatta bunun üstüne kavga ettiğim bir konudur istanbulda avrupa yakasında bir yer adını vermiyim ama kısaca belirtim burada F... diye bir yer atatürk düşünce dergisiyle ilgili tanıtım yapıyorduk görevli kişilerle bir amca geldi gidin başka yerde yahudi propagandası yapın dedi eğer o adam benden yaşça büyük olmasaydı ben orada ona yapıcağımı bilirdim neden bazı kişiler biz kemalistleri yahudi diye tanımlar anlamıyorum müslüman çocuğuyum müslüman olarakta öleceğim ama bazı kesimler çok kötü canımı sıkmakta hele atama karşı saygısızlık yapılınca kendimi zor tutuyorum

ATAM RUHUN ŞADOLSUN
Gönderilen Resim

#39 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2007 - 00:13

Neden atışmak yerine, kişiler kendi anladığı Atatürkçülüğü ya da Kemalizmi anlatmıyor, anlatmaya çalışmıyor?

Beğenilmeyen olmadığını düşündüğünüz Kemalizm nedir acaba?

#40 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Gönderim zamanı 05.03.2007 - 13:03

Ben sana cevap verim

Kemalizm,en kısa tanımla,Türk ulusunun çağdaşlaşma ideolojisidir.

Türk Devrim sürecinde izlenen yöntemler ve gerçekleştirilen eylemler; uygulamayla doğruluğu kanıtlanan kurallar olarak ortaya çıktı. Devrimin içinden süzülüp gelen bu kurallar Kemalizm’i oluşturdu. Devrim sürecinde ve devrimin önderi tarafından ortaya konulan bu kurallar Kemalizm’in ilkeleridir. İlkelere bir bütün olarak Kemalizm (Atatürkçülük) adı verilmektedir.

Bir başka tanımla Kemalizm, Türk Kurtuluş Savaşında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda temel olan fikir ve ilkelerin tümüdür.

ATAM RUHUN ŞADOLSUN
Ne Mutlu Türküm Diyene
Gönderilen Resim