Jump to content

Vakit Gazetesi

• Please log in to reply
120 replies to this topic

#81 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 28.04.2006 - 23:51

ooo..bura da coşmuş...konseeeeppptttt!!!

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#82 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 29.04.2006 - 11:00

Allaha İMAN herşeydir..................

kime göre neye göre ??

herkese göre, kabul etmeyenler hariç, İMAN edilen tek şey ALLAh ve gönderdikleridir. Allah katında tek din İSLAM dır, kabul edilsede edilmesede...
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#83 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6,416 posts
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Posted 29.04.2006 - 11:07

milas uslubunu biraz daha düzeltsen diyorum...

bu şekilde yazmaya devam edersen kimse seni anlamıcak (düşünceleriniz aynı olsada) ve sadece tepki alacaksın...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#84 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 29.04.2006 - 11:14

hayırdır keops, iman ı dalga geçecek şey zannedenlerle nasıl konuşulur benim yanlışım varsa düzeltirim merak etme...

#85 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 29.04.2006 - 12:49

herkese göre, kabul etmeyenler hariç, İMAN edilen tek şey ALLAh ve gönderdikleridir. Allah katında tek din İSLAM dır, kabul edilsede edilmesede...

burası din bölümü diil farkındayım ama cevap vermeden duramıycam..

dünyada hiç bir doğru kesin ve tartışılmaz değildir..hatta tek doğru diye bişiy yoktur....
herkes adına konuşma hatta karar verme yetkisini kim ne zaman verdi ki sana..İman edilecek tek şey olduğundan nasıl bu kadar emin olabiliyosun ..Senin için ööle diye herkes için ööle mi olmak zorunda..senin kurallarına göre mi inanıcaz şimdi de..

yanlışım varsa düzeltirim diyosun ya bi de hep..bi başlasan özürlere, hiç durmaman gerekebilir..keza sende ki üslub hala aynı...

#86 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 29.04.2006 - 12:59

arkadaşlar konunun başlığına lütfen dikkat.. Vakit Gazetesi.. Dininizi imanını tartışmaya devam edicekseniz başka bi bölüme geçmeniz gerekiyo..
Posted Image

#87 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 29.04.2006 - 13:06

arkadaşlar konunun başlığına lütfen dikkat.. Vakit Gazetesi.. Dininizi imanını tartışmaya devam edicekseniz başka bi bölüme geçmeniz gerekiyo..

konsept fırçamızı de yidik..ii de anlamadığım şey: vakit gazetesini hangi açıdan tartışmak için açıldı ki bu konu..başlık gazeteler değil de Vakit olduğuna göre..konunun illa ki buraya geleceği belli değil mi..yönlensin mi konu napsın o başka bölüme bilemedim..

fırça mideme oturdu şimdilik kaçtım... :D

#88 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 posts

Posted 29.04.2006 - 21:34

Hakany, o bağlantıda ki haberin muhtevasında herkesin şaşıracağı bir şey olduğunu düşündüğü için mi öyle dedi, yoksa, buraya yazanların fikriyatını az-çok anladığını düşünerek, şaşıracakların tahmin mi ediyordu, bilinmez.
Ama ben, kendi adıma, pek de şaşıracak bir şey görmediğimi söyleyebilirim.
MHPnin idamı kaldıracağına dair birinin iddialı konuşması ve sonunda idamın kaldırılması, ona göre ve genele göre tek şaşırtıcı mefhum olabilir, diyorum. Nitekim, şaşıranlar olmuştur. Zira çoğu kişi, MHP Apoyu asar, diye düşünüyordu... Ama değil mi ki talep AB-D'den geldi, zira ve zaten o şartla (asmayacaksınız ha) Apo teslim edilmiti, MHP de asamayacaktı, istese bile. Zaten oy bakımında gücü de yetmezdi...

Cumhur Başkanı sezer, irtica konusunu biraz abartıyor olabilir, ama o yönde ciddi bir kadrolaşma hareketi de yok değil yani. Yetkilerine gelince, bunları da tam kullanamiyor. Affettikleri arasında yeniden suç işleyenlerin çıkması da talihsizliği olmalı...

#89 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 29.04.2006 - 21:37

Peki her iktidar gibi bu iktidarda kendi adamını koymak istemeyecekmi istediği yere ? İllaki Anayasaya uygunluk araştırılsın atamalarda ama ciddi anlamda üstlerine gidilmiyor mu Akp'nin ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#90 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 29.04.2006 - 21:56

Ben şaşırmak derken "gazete"nin Cumhurbaşkanı için eleştiri sınırlarını aşıp artık işi hakarete vardırmalarını kastetmiştim.Ve evet buraya yazanların da az çok hissiyatını,dünya görüşünü tahmin edebiliyorum.E tartışmanın geldiği yerde beni bu tahminimde yanıltmadı.Seversin, sevmezsin ama Cumhurbaşkanlığı bence saygıyı en çok hakeden yerdir.Bu adamların bu ülkede bazı yerlerle bu kadar kavgalı ve bu yerlere bu kadar kin dolu olmalarını gerçekten anlayamıyorum.Şaşkınlık ifadesini eklemem bu yüzden olabilir.Ama o konuyu açtığım andaki ruh halimi de şu anda net olarak hatırlamıyorum doğrusu.Kızgın da olabilirdim o anda...
I find your lack of faith disturbing!

#91 eruh80

eruh80

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 19 posts
  • İlgi Alanları:kitap

Posted 30.04.2006 - 00:59

:P o kişinin bazı insanlşar tarafından sevilmemsinin sebebi (bence) halktan kopuk ve halk için deilde başka idealleri için çalışmasıdır... [/QUOTE]

#92 eruh80

eruh80

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 19 posts
  • İlgi Alanları:kitap

Posted 30.04.2006 - 01:02

ve birde bana saygı duymayana ben niye saygı göstereyim...

#93 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 18.05.2006 - 11:32

Dün Danıştay'a yapılan saldırının altından bi yerlerden Vakit gazetesi göründü yine..Vakit gazetesinin Akit adıyla yayın yaparken de Taner Kışlalı'yı hedef gösterdiğini ve bi kaç ay sonra suikaste kurban gittiğini hatırlamayanlar, haberin devamında görebilirler..

not:vakitin sitesi yenilendiğinden ne yazık ki başka yerden alıyoruz olayı..

Vakit hedef göstermişti

"Okul yolunda başını örten öğretmen"e yönelik kararından dolayı saldırıya uğrayan Danıştay 2. Dairesi'nin üyelerini 13 Şubat'ta hedef gösteren Vakit, üyelerin fotoğraflarını da yayımlamıştı

http://www.milliyet....el/axgun02.html

#94 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 18.05.2006 - 11:44

Bunu yapan ancak alçaktır.
Kendi düşüncesi dolayısıyla bu eylemi gerçekleştiren sözde okumuş , eğitimli kişi bu yaptığı sayesinde ne yazıkki zaten Türkiye'de dini anlamda olan tansiyonu daha da yükseltmiştir. Bu yapılan olayı kesinlikle İslam'la bağdaştırmamız lazım. Çünkü İslamiyet onu öldür bunu öldür dini değildir.

Ülkenin savcıları görevlerini yapmamaktadırlar. Nedeni ? Vakit gazetesinde yayınlanan Danıştay üyelerinin fotoğrafları hakkında soruşturma başlatmamışlardır. Artı sadece Vakit Gazetesi hakkında değil , diğer yazılı ve görsel basında bu resimleri yayınlamıştır o zamanlar. Evet Vakit Gazetesi mimlendiği için ilk göze çarpan bu gazetedir. Ama görsel basında bu resimleri yayınlamıştır. Hepsi demesekte bir kısım tv bunları göstermiştir.

Vakit gazetesi ister beğenilsin ister beğenilmesin sonuçta Türkiye'de çıkan bir gazetedir ve Başbakan'ın uçağında neden bir yazarı yer almasın ? ( Tasvip edip etmemem önemli değil , sadece soruyorum ) Madem Vakit Gazetesi yanlış işler peşinde neden zamanında yaptırım uygulanmadı ? İlla başımıza böyle kötü olaylarmı gelmesi lazım yargının işlemesi için ?

#95 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 18.05.2006 - 12:09

ne yazık ki bizzat kendisi avukat olan biri, danıştay'ın yasalara dayanarak verdiği bi karar nedeniyle kendi meslektaşlarını vurmuştur..Ne acı ..hatta trajikomik..

Ama bu elbette ki İslma ile ilgili diil..o kişinin olayları kendi bildiği şeklide yorumlamasından olsa gerek..

Savcılar konusunda katılıyorum..hedef göstermek çok ciddi bi suçtur..Ancak ne yazık ki illa böyle vahim olaylarla karşılaşmamız gerekiyor ki farkına varılsın..

Ayrıca, saldırgan avukatın-haberlerde duydum ama netleşmemiş galiba emin diilim- aynı zamanda Cumhuriyet gazetesine bomba atan kişilerden biri olma olasılığı güçlüymüş..

tek bildiğim ve üzüldüğüm, bu gidşin gidiş olmadığıdır....Durum ii gelmiyor hiiç..

• Ziyaretçiler

Posted 18.05.2006 - 12:28

Tehlike geliyor dediler... Kimse umursamadı. Daha bunların kötülerini de yaşıyacağımızı hissediyorum. Bariz ortada yapılmak istenen..

Başına gelecekleri bilen bir insan. Nasıl bir yapımız vardır ki bu önlenemiyor. Güvenlik talep ediyorlar ama yerine getirilmiyor. Biri bana şaka desin. Nasıl bir hak adalet dir bu? Yazıklar olsun o avukat gence. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayıp, Laik Türkiye Cumhuriyetine karşı yaptığı bu eylem yüzünden yazıklar olsun.

Umarım onun için, gazete için ve arkasındakiler için en ağır yaptırımlar uygulanacaktır. Ve yine umarım kaybettiğimiz değerli yazarlarımızın dosyaları gibi bir rafa atılmıcaktır...

#97 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 18.05.2006 - 12:44

23 Nisan gününden beri bayrak dükkanın önünde asılı.
Sizlerde asmadıysanız hala , asın bayraklarınızı.
Bakma öyle hatırlatayım dedim. Aaa...

#98 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 18.05.2006 - 12:49

yine örtülecek üstü her zamanki gibi...bu kişinin alkol problemi olmasınıu sorguluyorlar, oraya bağlıycaklar, bunaldı diycekler belki de...aradan en fazla 1 hafta geçicek sonra gündem değişicek...herkes unutacak yine..

devlet kendi yargısına sahip çıkmamıştır dedi ya Danıştay başkanı, çook haklı.
İlk önce Hükümetti hedef gösteren ..

yargı kararlarını eleştirmek , hakkınızda suç duyurusuna hak doğurur.fakat m,illeyvekilleri bakanlar için , malum suç diye bşiy yok..

rejimin temel taşı olan 3 erkten birinin kanadı kırıldı, saldırı tüm laik cumhuriyetedir....lütfen basitleşmesin diyem ama medyaa....

#99 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 18.05.2006 - 12:53

Hükümet ne kadar suçluysa , aynı doğrultuda giden Yök'te suçludur.
Van Rektör'ünün davasını hatırlayalım *lol

#100 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 18.05.2006 - 16:06

diantha hemen bulmuş suçluları, sayın savcılar yormayın kendinizi

Bu oalyların olacağı çoktan belliydi, bu bile bir şey değil, bütün iş Cumhurbaşkanlığı seçiminde düğümleniyor, ama inş.komplocular hüsrana uğrayacak, saldırıyı yapan AVUKAT ta salak ğlu salak, inş. en yakın zamanda olayın gerçek nedeni anlaşılır.
Bu arada Bayan ÇÖLASAN da kocasın ayarışır beyanat verdi, almış eline körük yangına gidiyor...

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Bing (1)