İçerik değiştir

Kimdir Menderes

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 53 yanıt verildi

#21 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 20:24

Ben bir b.k bilmiyorum zaten, herşeyin en iyisini sen biliyorsun.
Sen kitap okuyan bir adamsın, biz cahiliz.

Saçma saçma konuşma, her yere siyaset bulaştırma, sıktın.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#22 emre1982

emre1982

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2010 - 20:36

Arkadaşlar günahıyla sevabıyla rahmetli Adnan menderes cumhuriyet tarihinin önemli bir politik aktörüydü. Rahmetlinin özel hayatının bu şekilde kurcalanması beni de rahasız etti. Benim kişisel kanatim bir çok icratı plansız ve programsız olması sebebiyle Türkiyeyi büyük bi kaos'a sürüklemiştir. Tabi yaptığı doğru şeyleride unutmamak gerekir.
Lütfen tartışmalarımızda Rahmetli olmuş bir insandan bahsettiğimizi unutmayalım.
Rahmetlinin aziz hatırasını incitmiyelim Adnan menderesi seversiniz veya sevmezsiniz.
Ama ona ve geride kalan yakınlarına lütfen dil uzatmayalım uzattırmayalım en önemlisi
birbirimizi kıracak tartışma ortamımızın medeniliğine gölge düşürecek ifadeler kullanmayalım.
Saygılarımla
M.Emre koçyiğit

Bu mesaj emre1982 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2010 - 20:37

NOKTA
SON

#23 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2010 - 21:23

Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitiren Adnan Menderes, Birinci Dünya Savaşı sırasında yedeksubay olarak askerliğini yaptı. Aydın’da bazı arkadaşlarıyla birlikte Ayyıldız Çetesi’ni kurdu. Daha sonra Söke’de Piyade Alay Yaveri olarak savaşa katıldı. Savaştan sonra İstiklal Madalyası aldı.

14 mayıs 1950 seçimlerinde DP oyların 53,5’ini alarak iktidar oldu. 10 senelik DP iktidarının tek başbakanı oldu ve o döneme damgasını vurdu. İktidarı zamanında 5 hükümet kurdu. Bu 10 senelik zaman içinde Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde büyük gelişmeler oldu. Sanayileşme ve şehirleşme hamlesi başladı, köye makine girdi, ulaşım, enerji, eğitim, sağlık, sigorta ve bankacılık yeniden başladı. Türkiye kalkınma kavramıyla tanıştı.

Adnan Menderes 1930 yılında Serbest Fırka'ya katıldı. Serbest Cumhuriyet Fıkrası feshedildikten sonra, Celal Bayar'la görüşerek, Cumhuriyet Halk Partisine girdi, en sonunda da Mustafa Kemal'in "Bugün konuştuğum genç, elbette burada bizim parti mutemetleri ile çalışamaz. Şayan-ı dikkat bir gençtir" cümlesi ile beğenisini kazanmıştı.

Ve 1960 darbesiyle idama edilen Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Menderes ipe giderken..

Dünyadan ayrıldığım şu anda, ailemi ve çocuklarımı şefkatle andığımı kendilerine bildirin. Vatanı ve milleti Allah refah içinde bıraksın.
Menderes, sabaha karşı saat 02.31'de Zorlu'nun ipe çekildiği darağacında asılmak suretiyle idam edildi. Menderes'in de, Zorlu ve Polatkan gibi darağacına götürülürken, usule uygun olarak bilekleri arkasına bağlanmıştı.

Kim ne derse desin ne düşünürse düşünsün Menderes ve arkadaşlarının idamı Cumhuriyet tarihinin en büyük ayıbı olarak hatırlanacaktır.

Gönderilen Resim

#24 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 21:21

Devlet yonetmek helekı ogunun turkıyesınde kolay ıs degıl dıye dusunuyorum,elınızde kı yetkıler gucler vs vs seytan bır yandan durtuklerken ınsan ıradesının kusurlu tutumlarıyla cok zor olmalı.

Devlet yoneteceksen goze alacaksın demekkı..yanı olan oyle yada boyle sonunda bu oldu.
e kucumsememek lazım halıyle kımseyı , hıcbır olusumu.. kelle koltuktaysa yapacaksan yapacagını,kucumseyeceksende oyle kucumseyeceksın..ne bıleyım meydan okuyacaksanda oyle okuyacaksın,oyle bas kaldıracaksın..

ayıp olmus olmamıs..
cumhurıyet yılları ıtıbarıyle bırsuru kısıye ayıp oldu..
yanı kurtulus savasında ayagında ayakkabısı olmayan adamada ayıp oldu.. daha ıyı bır yasamı hakedıyordu ama hıc elde edemedı..edemedıgı gıbı hayatından da oldu..

su andada cumhurıyet tarıhımızın en buyuk ayıplarını yasıyoruz..bugun 24 kasım ve sozcu surmansette en zor soruyu vermıs 1bucuk mılyar maas alan ogretmen 2bucukluk gıderı nasıl karsılar dıye.. taksıcılık mı yapar ozel ders mı verır..cocukları derste bırakmak zorunda mı kalır yoksa ısıne konstre olamaz ay bası kabusundan vs..

bunlarda ayıp tabıkı..

Cumhurıyet tarıhınde ayıplardan bahsedeceksek menderes'ın asılmasından once bırsuru ayıp var tabı bılıyorsunuz :) bunları da soylemek gerek ozaman.
ha dıyorsanız kı konu menderes..
ozaman bu konuda ayıp olmaz.. ıdamı ayıptı falandı fılandı..kımler ıdam edıldı..kımler edılmedıgı gıbı hapıslerde curutuldu bunlarıda yazacagız yada ayıptan bahsetmeyecegız..

ben menderese ayıp oldu dıyenlerden ayıp oldu dısında bır ıcraatını gosterdıklerını goremedım-hanı nerede?
ayıp oldu da bu adam nasıl kalkındırdı neyı kalkındırdı-neydık zatende kalkındırdı..turkıye kalkınma kelımesıyle ılk defa tanıstı?

anlamak mumkun degıl elbette.. menderes'ın hayat hıkayesı pekte umrumda degıl benı basbakanlık donemı ılgılendırıyor yaptıkları ılgılendırıyor..naptıda bu adam ılah oldu?
ne yaptıda bu adam meleklerın kucagında ındı yeryuzunde..naptıda bukadar kutsallastı.. nıye seytanlar eslık etmıyorda melekler eslık edıyor.. dıye uzar gıder vesselam
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#25 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 21:27

bi şey yapmadı madem neden astınız? hem bu adam ilah milah değil. sadece asıldığı için kahraman oldu. asılmasaydı belki de sıradan bir siyasetçi olarak kalacaktı. denizler gibi filan yani.

#26 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 22:03

Cumhurıyet tarıhınde ayıplardan bahsedeceksek menderes'ın asılmasından once bırsuru ayıp var tabı bılıyorsunuz :) bunları da soylemek gerek ozaman.
ha dıyorsanız kı konu menderes..
ozaman bu konuda ayıp olmaz.. ıdamı ayıptı falandı fılandı..kımler ıdam edıldı..kımler edılmedıgı gıbı hapıslerde curutuldu bunlarıda yazacagız yada ayıptan bahsetmeyecegız..

ben menderese ayıp oldu dıyenlerden ayıp oldu dısında bır ıcraatını gosterdıklerını goremedım-hanı nerede?
ayıp oldu da bu adam nasıl kalkındırdı neyı kalkındırdı-neydık zatende kalkındırdı..turkıye kalkınma kelımesıyle ılk defa tanıstı?

anlamak mumkun degıl elbette.. menderes'ın hayat hıkayesı pekte umrumda degıl benı basbakanlık donemı ılgılendırıyor yaptıkları ılgılendırıyor..naptıda bu adam ılah oldu?
ne yaptıda bu adam meleklerın kucagında ındı yeryuzunde..naptıda bukadar kutsallastı.. nıye seytanlar eslık etmıyorda melekler eslık edıyor.. dıye uzar gıder vesselam

Laf olsun torba dolsun :)

Ülkenin yarısından fazlasının oyunu alıp on yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı yapmış bir şahıstan bahsediyoruz.

Sahi sizce onun ve arkadaşlarının idam edilmiş olması yerinde bir kararmıydı?
Hele ki bugün terörist başı diye nitelendirdiğimiz yaratık hala bulunduğu kodesten ultimatomlarına devam ederken,
Sahi kime ayıp oldu?Az maaş alan biz kamu çalışanlarına mı yoksa pis sefil bir suçlu muamelesiyle işkecelere tabi tutulup ipte sallandırılan Menderese mi?

Gönderilen Resim

#27 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2010 - 14:24

efendim siz menderes'in idamı için cumhuriyet tarıhımızın en buyuk ayıbıdır demıssınız..- meraktan soruyorum karsınızdakı kısıye hercevap verdıgınız laf olsun torba dolsun dıye mı baslıyorsunuz?

verılen tepkı ne yonde? yanlıs anlamayın taktıksel bır etkısını kesfedebılırım :)

Cumhurıyet tarıhının en buyuk ayıbı sanmıyorum kı bır kısıye yapılan haksızlık! olsun(elbette tartısmaya actıgımız nokta bu haksızlıgın hak olup olmadıgıdır) hele ki milyonlara bicilen talihsiz kader dururken.. bir kişiye yapılanı abartmak..bunu neredeyse tarıhımızın en buyuk sorunu halıne gtırmek hayalcılıkten fazlasımı yoksa masal anlatımındakı son noktamı emın degılım.

sızın nekadar maas alıp almadıgınızdan da emın degılım..sadece sunu bılıyorum tarıhımızın en buyuk ayıbı zaten talıhsız bır yasamı zar zor suren ac halkın kurtulus savası gıbı bır katlıama maruz kalması.. Tarıhımızın en buyuk ayıbı sanıyorum neden olarak cuumhurıyet tarıhıyle sınırlıda kalmıyor.

demem o ki biz pek cok bedeller odedik.. bır ınsanın yaptıgı hatalar sonucuydu cogu..yada ongorusunun az olması da denebılır.. basa gecmenın yonetmenın bır bedelı var,yaptıgın yapacagın eylemlerının etkısı kendımızle sınırla kalmıyor. ıste bız bunları odemedık mı?
menderes'ı konusuyoruz.. cunku onun yaptıklarınında bır bedelı vardı.. o o bedelı ıskencelerle ve sonunda olumle odemıs olabılır ama bız o bedelı bır turlu odeyemıyoruz..babadan ogula gecıyor ustelık :)

menderesın ıdamı cumhurıyet tarıhımızın en buyuk ayıbı felan degıldır.. en agır bedelı hıc degıldır.

haksız mıyım
Saygılarıımla

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#28 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2010 - 14:35

bütün idamlar hakkında böyle mi düşünüyorsun? yoksa bazıları bedel ödedi bazıları haksızdı mı diyorsun?

#29 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2010 - 15:55

antiqa su bir gercek ki idamların hepsi birer bedel. deniz gezmişin idamıda bedel degil mi? ama onlar bana uyandırmak ıcın bedel odedıler,kendılerı odemeyı kabul ettıler..

Menderes'in idamı.. elbette kabul etmedıgı bır bedel. ama bende dıyorum kı yonetıcı olarak o koltuga oturup gelecegı etkılemeye calıstıgı anda kabul ettıgı bır bedeldı odeyecegı.. onun bedelı ıdam oldu.. ıdamı ıse bır kısmımıza ılahlastırılmasıyla bedel oldu. halen bu bedelı oduyoruz.

#30 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2010 - 19:40

birisi idam edildiğinde genelde onun yaptıkları unutulur. sadece idamı akılda kalır.

evet bence de adnan menderes'in idamı türkiye'nin en büyük ayıbıdır. haksız yere idam edilmiştir. yukarıda uğur mumcu'nun bir yazısını alıntılamıştım. orada diyor; adnan menderes'in işlediği suçları süleyman demirel de işledi, hem de daha fazlasını, tayyip işledi, daha beterlerini. idam edildiler mi? idam edilmeyi bırak taltif edildiler. menderes ne oldu? asıldı? suçu neydi? tayyip'in yaptığını yapmamak mı?

ayrıca bir ayıp daha vardır ki bu olayın; menderes'i asan kşiler apo'yu asamadılar. daha bundan büyük ayıp mı olur bilader. başbakanı asıyorsun, o başbakanla aynı suçları işleyen başbakanları as(a)mıyorsun. terörist başını asmamak için idamı kaldırıyorsun...

bu ayıptan da öte rezillik rezillik.

#31 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 00:26

Kesinlikle kabul.

ama bahsettıklerın devlet ayıbı..aynı zamanda benım hep soyledıgım demokrası zımbırtısınında ayıbı..
demokratık hakları savunanlar menderesın ıdamı ıcın elbette fazla bırsey soyleyemezler..hanı dıyorlar ya asker devletız..ızaman aynen oyleydık..

yılmaz gıbı demırel gıbı adamlar demokrasının nımetlerınden yararlanmıslardı. bu adamlar takdır edersınız kı tıpık bır sıyasetcının oolacagı gıbı basa gectıklerınde dahı ellerını opeceklerı adamın kım olduklarını bılıyorlardı..
aslında mendereste bılıyordu ama ..sanırım el opmek ona gore degıldı.. o daha cok elını opturmeyı sevıyordu.

ıste bu noktada yarım bıraktıgında yada basaramadıgında sonunun ne olacagını tahmın edıyordur.. ama kolugu fazla ıcıne sındırmıste olacakkı zar atmayı yegledı. halbukı tanrı zar atar mı :)

ısın ozu degerlı dostum menderes kımlere savas actıgını ne yapmak ıstedıgını cok ıyı bılen bırıydı..talıhsızlıgı ıse-kı bızım ıcın kesınlıkle kaybı degıl sonrası talıhsızlıktır- Demokrasının o donem ıdamla ılgılı bır acık yaratıp haınlıgı mesruu hale getırememesıydı.

Bana gore haın mıdır haındır. ıdamı hakettı mı hakettı. menderes bu ulkenın varolusuna ayıp etmıs,yıne bu ulkenın duygularıyla oynamıs ve senınde bu ulkede ıpı cekılmıs adamdır

#32 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2010 - 00:38

Bana gore haın mıdır haındır. ıdamı hakettı mı hakettı. menderes bu ulkenın varolusuna ayıp etmıs,yıne bu ulkenın duygularıyla oynamıs ve senınde bu ulkede ıpı cekılmıs adamdır

Kendisinden sonra gelenler sütten çıkmış ak kaşık ya..
Tarihimizin en büyük vurgunlarını yapanlar hala meclis koltuklarında,makamını kullanıp yedi sülalerini zengin edenlerde öyle..
Menderesi sevmeyebilirsiniz icraatlarını beğenmeyebilirsiniz ama bu sizin Menderes'in idamına alkış tutmanızı haklı çıkarmaz.

Gönderilen Resim

#33 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2010 - 18:13

Sevgili suheda

eger karsı cıktıgımız nokta menderes'ın hakettıgı olumdu de neden dıgerlerı aynı yargılamaya tabii tutulmuyor ise eger bu da zamanında ıdamı kaldıran yargılamaları kaldıran ..herseyden once bu namussuzları alcakları ve sahtekarları ıktıdar yapan yada hukumet yapan ,bunlar lehınde oy kullanmıs halkın sucudur.

demokratıklesme ugruna oy vermıslere sunu soylemek gerek..

demokratıklesme sevdasına yargılanamıyorlar.. demokrası sankı hukuga uygunlukmus gıbı algılanıyor-kabul ama hukuk cagdaslıga uygun mu bakalım?orfleremıze uygun mu ?yada kurulus amacımıza ılkelerııze uygun mu koruyor mu? bızım gereksınımlerımızı karsılıyor mu?
bunlar tek basına hıcbırseyler ama hukuk dıyorsak bu gıbı faktorler dıkkate alınmalı demokratık haklarda ancak bunlara uygulanabılır olmalı..

hırsızların oldugu ulkede demokratıklesme dıye caydırıcı egılımlerden vazgecılırse o ulke bagımsızlıgından dahı feragat edecek duruma dusebılır.
amerıkada kı ıdam herzaman ıcın hukugun ve dolayısıyla demokrasının topluma gore ozel sekıllenebılecegı konusunda ornek teskıl eder dıye dusunuyorum.

bu yuzden demokrası sevdalıları zamanında bol kepceden uctuklarından ve bu halk menderesle bırlıkte sımdı oldugu gıbı demokratık degılız demokratık olalım ayaklarıyla kandırıldıgından! bu haldeyız..ve ıste bu yuzden menderesın tarıhtekı vatansız soytarılar lıstesındekı yerı daha cok anlamlıdır..
Su an halen bunu yasıyoruz..bız dunu yasıyoruz.. demokrası konusunda okadar cahılız kı bu cehaletımız bu sekılde suıstımal edılıyor ıste..demokrası sınırsız ozgurluk,sınıfların olmadıgı,zengın fakır ayrımında olmadıgı ,kayırmaları engelleyecek yapı degıl. Demokrası bır ıdeolojı..dıger tum ıdeolojıler kadar utopık,hayata gecıs asamasında fazlasıyla kusurlu olması beklenen ve gozlenen bır yapı.

eger bu cehalet devam ederse bız daha coookk antı-demokratık dıye hukumet devırır-demokratık dıye hukumet secerız-kendımıze bakmadan tabı :)

Saygılar

#34 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 30.11.2010 - 18:51

Çok güzel ve bir okadar da çok geç kalınmış bir tesbit.
1938 sonrası Hükümetlerin'e Türk halkı bu duyarlılığı göstermiş olsaydı bu gün çok farklı şeyler olurdu.
Elimizden Geçmiş ola demekten başka birşey gelmiyor!!
Fakat!!!!!
Geçmiş, geçmiş de bu gün değişen hiçbirşey olmadığı gibi daha da vahim bir durumlar arzu endam ediyor.
Şimdi ise ;
Hükümetler'in Dillerinde Allah, Ellerimde Kur'an, Camiler AKP'nin Seçim ofisi,Televizyonlar'ın SHOW Sütüdyoları olmuş Harıl harıl çalışıyor.

Dinin Siyasete Alet edilmesinden Rahatsız olan Diyanet İşleri Başkanı İstifaya zorlanıyor.

Cami Avlusunda da En acımasız Soygunlar Yapılıyor.

Allah şu Almanlardan razı olsun, onların sayesinde yüzyılın en büyük ve en imansız kamu hakkı talanlarından birinin içyüzünü enine boyuna öğreniyoruz.
ŞU GAVUR!!! DEDİKLERİ ALMANLAR O KADAR TEMİZ Kİ BEN HAYRANLIKLA İZLİYORUM.
GAVUR!! ALMANLAR Müslüman!!!!!!!!Türklere ŞÖYLE DİYOR.
ALMANYA TARİHİNİN EN BÜYÜK HIRSIZLIĞI DİYE MAHKEME KAYITLARINA NOT DÜŞÜLÜYOR..(Deniz feneri,yimpaş,Kombassan----,
Allah ile aldatanlar, din simsarı bu vurgun çetesini utanıp arlanmadan, ‘İslamî Kızılay’ diye adlandırabiliyorlar.

Din bunların babalarının çiftliği.
Önce Dini İstedikleri gibi parselliyor, sonra da bu uydurdukları dinden istediklerine istedikleri kadar istedikleri şekilde veriyorlar.
Bu millet, meydanlara çıkıp bunlara, “Ona buna dinsiz imansız diye sataşmayın, Kur’an’ın açık beyanlarına göre esas dinsiz sizsiniz!” diye bağırmadıkça bu ülkenin iflahı mümkün değildir.

Sevgili suheda Çok uzağa değil yakın geçmişe şöyle bir bakalım.

2002 seçimleri öncesi 25 Ekim 2002 tarihinde, AKP'nin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile CHP'nin Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal, Uğur Dündar'ın sunduğu "Seçim Arenası" programında "dokunulmazlıklar" konusunda konuşmuş, Türk Halkına söz vermişlerdi.Sayın Erdoğan söz konusu programda dokunulmazlıkları kaldıracaklarını söylemiş daha da ileri giderek, "Neden kürsüdeki konuşmaya dokunulmazlık olsun.Gönül ister ki oda kalksın.el ele verip onu da kaldıralım demiştir.

Şimdi Sayın başbakana sayın suheda Hanımefendinin isyanıyla soruyoruz.

1-Seçimlerden önce milletvekili dokunulmazlığını kaldıracağız dediniz, niçin kaldırmadınız?

2-Seçimlerden sonra Acil Eylem Planında dokunulmazlıklara niçin yer vermediniz ?

3-"Milletvekili dokunulmazlığı 1 yıl içindeki öncelikli hedefimiz değil" dediniz, ama bu sözlerin üzerinden aradan bir yıl değil iki yıl geçti.ve AKP iktidarının ikinci dönemi sona yaklaştı, siz şimdi çıkmış bu oyuna gelmeyiz diyorsunuz.Niçin?

4-Haydi diyelim ki milletvekili dokunulmazlıklarını kaldırmak için Anayasa değişikliği yapmaya yanaşmadınız.Peki, dokunulmazlık dosyalarının görüşüleceği Karma komisyonu başta toplantıya çağırmayarak, dosyaların görüşülmesini, niçin engellediniz ?

İhaleye fesat karıştıranlar, naylon fatura kullananlar, nitelikli zimmet suçunu işleyenler, özel evrakta sahtecilik yapanlar, resmi evrakta sahtecilik ve kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık yapanların Türkiye Büyük Millet Meclisinde yeri yoktur.ve olamamalıdır da .

Sorgulanmayan bu dosyalar ; Milletvekili dokunulmazlıklarının adi suçlara kalkan yapıldığını göstermiştir.

AKP'nin yolsuzluklarla ilişkisi, iş başına getirdiği bürokratların kurduğu yolsuzluk tezgahları somut olarak ortaya çıkmıştır.Dokunulmazlığı olmayan bürokratlar yargılanmaya başlanmış, ama Başbakan'a, Maliye Bakanı'na , Bakanlara, Milletvekillerine dokunulamamıştır DOKUNULAMAMAKTADIR.

Çünkü onların dokunulmazlıkları var !

İktidara hatırlatma yapmakta yarar var diye düşünüyoruz.

Siz " Yolsuzlukların ucu nereye kadar giderse oraya gidecek demiştiniz"

Bizde, Ucu Meclis'e, Size , Bakanlarınıza ve AKP Yöneticisi Milletvekillerinize kadar gidiyor, diyoruz ve soruyoruz.Kendiniz, Bakanlarınız ve Milletvekilleriniz için de "Nereye kadar gidiyorsa, Oraya kadar gidilsin" diyebiliyor musun ?

Duruma çok dikkatli bakarsak,
Şimdi suheda Hanım hem İsyan ediyor hem de pastam şöyle dursun diyor.
Sonra dönüp
Diyerek hesap soruyor!!!!!
Fakat Hatırladığım kadarıyla Referandum da Evet Diyerek DOKUNULMAZLIKLARIN Kaldırılmasına karşı çıkıyordu.
Türk halkının %58'i Hırsızlığın Ahlaksızlık olmadığı onayını EVET Diyerek verdi.
Hırsıza kol kanat gerdi.
Allah bu konuda Maun süresinde belirttiği gibi Kesinlikle Affedici olmasığını Üzerine basa basa Belirtmiş.
İslamın Muazzez Peygamberi Hazreti Muhammed de bu kişilerin cenaze namazını kılmamış.
Sanki Başka İslam varmış gibi.
Türk halkının %58'i Ahiret Dünyalarının karamasını da göze alarak EVET Diyerek SONSUZA KADAR SORUMLULUK Aldılar.

Bu nasıl bir ruh halidir anlayamadım.
Elbet de ki süheda Hanımefendi açıklamasını bize yapacaktır.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.11.2010 - 19:14

#35 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.11.2010 - 19:21

türkiye'de tek bir parti iktidar olmalıdır, o da chp'dir. chp haricinde iktidara sahip olanlar zihnar haindir ve öylece kalacaklardır. zaten halk cahildir, cahil olduğu için oduna kömüre oyunu satmaktadır. cahil olmasaydı bir kere chp'ye oy verirdi. chp'ye oy vermeyen halk da haindir. chp'nin düşüncesinden farklı düşünenler haininin önde gidenidir. seçime girebilirler ama kazanırlarsa haindirler. zaten hain oldukları için chp'yi iktidara getirmemişlerdir. ancak 1972 yılında chp yüzde kırk kküsür oy almıştır. o zaman halk bir ara bilinçlenmişti. sonra tekrar hain olmuştur. zaten bu cahil halk bir hain oluyor bir olmuyor.

ne kadar hain varsa türkiye'de toplanmış.

#36 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 30.11.2010 - 19:24

Dün Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay CHP'ye katıldı. Ortada videodaki gibi bir itiraf varken sen olsan dokunulmazlığı kaldırırmıydın.

Ben olsam kaldırmam. Bundan sonrada sittin sene kaldırılmaz : )

name="allowFullScreen" value="true"> width="480" height="360" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always">
CHP'nin Yargıda Kadrolaşma İtirafı !
Yükleyen pcchat. - Dünyadan haber videoları

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#37 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 01:30

ne kadar hain varsa türkiye'de toplanmış.

Hernekadar artık bu duruma ıcerlemekten dahı bıkmıs olsanızda ıcerleme noktanız kesınlıkle anlamsız.

bır kere ne ıstedıklerını kendı adıma kesfedemıyorum.. demokrası mı ıstıyorlar? adam gıbı yasamak mı ıstıyorlar.. bunları konusmak ve ıstemek yetmez sadece..tanım koymak lazım adam nasıl olur dıye.

eger konmuyorsa evet ıcerlemıs olsanızda haklısınız halk cahıldır.
Cahıl olmasaydı chp'2ye oy verırdı zaten sozunuzu ıse asırı abartı bulmakla bırlıkte chp'nın zaten burjuvazı-elıtıst bır yapısı(kayırmada ve kadrolasmada bu mantıga sahıp) oldugu zaten bılıınıyor-ıcerledıgınız noktaya bakar mısın bır antıqa.

Yonetım konusunda ıse-ben zaten tek partı su gun savunmaktayım.
nıye savunmayayım? cok partılı sıstemın ne gıbı bır yararını gormus bu ulke diyiverınde bılelım bızde ne bılıyorsunuz..yok! ataturkun chp'sınden bu yana bu ulkede ıyıye gıden bırsey yok.

ne demokrası ılerlemıs ne turkıye cag atlamıs..koca asırda turkıye halen aynı sorunlarla kıvranıyor-partıler bunlardan nemalandıgı gıbı her secımde her gelen partı bır ıkı donemını kadrolasma meselelerıyle gıdrıyor..

antıqa akp donemını yasadıgımız 8 sene boyunca bu ulkede ne degıstı? demokrası dıyen bu adam demokrasıyı nasıl gelıstırdı de hele yahu.
koca 8 sene turban meselesı yuzunden yokle kavga yargıyla kavga askerle kavga..koca 8 yıl kıcı kırık ıkı surtugun turbanla okula gıdebılmesı ıcındı.ıkı tane surtuk bu ulkede ınsanhakları zulmu yasanıyor dedı dıye.. valla kusurabakmayın.. Dınen cahıl oolupta turban takıp dındarım pozlarına yatanlara ben ancak surtuk derım.. haydı cok cok fahıse olsunlar..

Yeter da!

Bızım partılerımız senın mhp'n yada benm chpm yada ne bıleyım zart zurt partı farklımı yaklasacaktı? hayır!
pekı sorun ne? nıye duzgun sıyasetcı cıkmıyor bu ulkede duzgun adammı yok. yok kardesım. bu ulkede bu kadar cahıl adam olursa baslarındakı bunları gudecek kadar kulturlu sevıyelı adam olur.

Bu ulkedekı bakanlar..hanı su kadın aııle sorumlusu bakan egıtım bakanı oluyor ya hanı..degısım yasanıyor felan.. dısıslerındede oldu mesela.. baska ulkede var mı ornegı??
yok yahu.. dıyorsun bu salaklar ne konusuyor.. hayır bırde teknık terımlere asınaysan meslegınden yada egıtımınden oturu.. yahu adam zırvalıyor.. bu adam bakan olmus koca turkıyeyı yonetıyor.

var mı baska ulkede boyle ornek yahu?yok. egıtımın e sınden anlamayan adam egıtımın basına gelıyor pes!

#38 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 09:42

koca 8 sene turban meselesı yuzunden yokle kavga yargıyla kavga askerle kavga..koca 8 yıl kıcı kırık ıkı surtugun turbanla okula gıdebılmesı ıcındı.ıkı tane surtuk bu ulkede ınsanhakları zulmu yasanıyor dedı dıye.. valla kusurabakmayın.. Dınen cahıl oolupta turban takıp dındarım pozlarına yatanlara ben ancak surtuk derım.. haydı cok cok fahıse olsunlar..

seviyenin anasını ağlattın makrow daha da davosa gelmem.

#39 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 11:07

Yine Anayasal değişiklik seçimi olsa yine evet derim,verdiğim oydan zerre pişman değilim,sebeplerini daha önce açıklamıştım.
Bunun Menderesin idamına tepki göstermekle çelişmesi gibi bir durum yok,aksine idam yasasının tekrar gündeme gelmesini en çok isteyenlerden biriyimdir.
Demek istediğim bu ülkede İSKİ yi ASKİ yi yaşayıp yaşatıp gene mecliste oturanlar var,bu ülkede mavi akım projesi adı altında kanımızı hortumlayıp gene seçilen gene utanmadan o mecliste yakasında milletin vekili rozetiyle dolaşanlar var,İdam yasasının kaldırılması için imza atıp sonra seçim meydanlarında ip sallayanlar var,
Adnan Menderesten sonra gelen kimse ondan daha masum değildi.
Hiç birşey bana Menderesin idamını haklı gösteremez.Kaldı ki binlerce insanın kanına girmiş katil hapiste hala lideriğini sürdürürken..
Demem odur ki asıl asılması gerekenlere itibar lütfedip haksız yere asılmış olanlara yanıyorum.

Şu ifadelerin şu forum sayfasında yer almasına müsade edenlerindir asıl kabahat,yok cahil ve karaktersiz her yerde aynıdır.

Gönderilen Resim

#40 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 11:15

o orada durmasaydı sen onun öyle dediğini öğrenemezdin :P