İçerik değiştir

Kimdir Menderes

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 53 yanıt verildi

#41 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 11:27

O değil de darbeciler ne zaman yargılanıyor ?

#42 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:09

o orada durmasaydı sen onun öyle dediğini öğrenemezdin :P

Pardon iğrençliği öğrenmem bana ne kazandırdı,ya da öğrenmeseydim ne kaybedecektim?
Ben yinede hiç öğrenmemiş olmayı tercih ederdim.
Ama dedim ya konuşandan çok konuşmasına müsade edendedir kabahat...

Gönderilen Resim

#43 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:32

koca 8 sene turban meselesı yuzunden yokle kavga yargıyla kavga askerle kavga..koca 8 yıl kıcı kırık ıkı surtugun turbanla okula gıdebılmesı ıcındı.ıkı tane surtuk bu ulkede ınsanhakları zulmu yasanıyor dedı dıye.. valla kusurabakmayın.. Dınen cahıl oolupta turban takıp dındarım pozlarına yatanlara ben ancak surtuk derım.. haydı cok cok fahıse olsunlar..

Bak bunu milas yapsa idi ban yerdi. Ulusalcıya herşey serbest sövün.

Bu mesaj Maveraünnehir tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.12.2010 - 12:30

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#44 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:52

Şova gerek yok :)
Bahsi geçen mesaj hiç kimse tarafından rapor edilmedi.
Aha da rapor merkezi:

Gönderilen Resim

Bağırıp çağırmadan önce 15 dakika sessizlik cezasını hatırlatırım size.
S'N foruma geldiğinde alacak o cezayı, şimdi 15 dakika versek ne olur ki? Adam sitede yok :P

Asıl sizler sitenin işleyişine ayak uydurup bu tür mesajları rapor ederseniz biz de ona göre davranırız *fiuv
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#45 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:54

bence ceza alacak bir şey yok ortada :)

#46 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:55

yufaa 4 sayfa rapor mu geliyo bee sana :P

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#47 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:56

bence falakaya yatıralım hiç sevmem makrowu ;P

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#48 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 15:57

bence ceza alacak bir şey yok ortada :)

ifade rahatsız edici ama işte. adam haklı beyler P:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#49 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 16:08

suheda,

bakınız ıfadelerımden yakınmıssınız..
surtugun kelıme manası bılıyorsunuz kı gezen dolsan anlamına gelır.

cok cok fahıse olur demısım kı fahısenın ne oldugunu bılırsınız-kendını bır sekılde pazarlayan manasına gelır( ama o. durum farklıdır saygım vardır zıra mecburdur ısteyerek yapmaz)

Sımdı bu kadınlar madem ısteyerek kapanıyor..ozaman altlarındakı kotlar,rengarenk turbanlar,daracık pantalonlar ve hepsını gectım makyaj!
Sımdı bu pazarlama sanatı degıl mı?
buna da karsı cıkarsınız sız ama haksız mıyım?

Efendım kadınlar makyaj denen seyı ne dıye ıcat etmıslerdır? karsıdakını etkılemek ıcın-yemeyın benı kendımı ıyı hıssetmek ıcın yapıyorum felan dıye lutfen :) kendınızı ılgı cekıcı buldugunuz surece ıyı hıssedersınız mantık budur. o halde neymıs? makyaj etkıleme sanatıymıs..
ama bır sorun var!

Bunu turban takan kendını usulen kapatan bırı yapıyorsa-bu ne perhız ne lahana tursusu derım.. hem ısteyerek kapatacaksın..hemde acacaksın bakılmak ısteneceksın..ozaman nıye kapandın kadın derım. su aklıma gelır bu durum; dınen dındar gozukmek ısteyen,ama aslında mantıgını takmayan sevgılısız kalamayan erkeksız olamayan,tanrıdan once aklına erkek gelen zat.

Iste ben buna fahıse dedım cok cok.

Arkadaslar karsı cıkan var mı su bana eksılerı basanlar arasında:)

Allah askına ne gıbı savunma yapabıleceksınız dıye merak edıyorum..

Sevgılı antıqa,

Sevıyeyı dusurdugumu dusunmuyorum ama eger oyle kabul edıyorsanız halen benı bagıslayın. Dogal tepkım bu yondedıdır.Takıldıgınız nokta lutffen bu olmasın :)

Sevgılerımle
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#50 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 16:30

Pardon iğrençliği öğrenmem bana ne kazandırdı,ya da öğrenmeseydim ne kaybedecektim?
Ben yinede hiç öğrenmemiş olmayı tercih ederdim.
Ama dedim ya konuşandan çok konuşmasına müsade edendedir kabahat...

o iğrençlik silinirse senin tartıştığın kişinin o kafada bir insan olduğuğunu öğrenemezdin. o kafada bir insanla boşu boşuna tartışmaya devam ederdin. ama onun o şekil yazmasına bile müsade edilerek hiç olmazsa kimle tartıştığını öğrenmiş oldun. :)

şahsen bu kafaya lafla bir şey anlatılabileceğini düşünmüyorum ben.

#51 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 18:49

Anlatabılecek kadar kendınıze ozguvenınız oldugunu sanmıyorum,sakın bundan olmasın. :)

Herneyse herzaman yapılan seydır zaten cevap verılemeyen noktada uslup degerlendırmeye alınır..

Uslubumu begenmeyenler
Haydı acık konusalım..
surtuk ve fahıse lafım aslında takılmadıgınız noktaydı,hadı takıldınız dıyelım.. sıze surtuk yada fahıse demedım kı ben :)
Turban takan fahıseler yok mu? bunu ıddıa edebıklecek kadar bu pıyasanın ıcersındeysenız aldıgım tepkı normal.
Ama sanmıyorum kı bunu ıddıa edebılecek kadar pıyasayı bılen bırıde bu ısın dısında kkalsın..

surtuk lafına takıldınız dıyeelım..
Bu bır sıfattır ve hernekadar surtuk kufru cagrıstırıyor olsada orada burada gezen tozan anlamında kullanıldı-elbette bunu bılemezsınız tabıkı..bu da elestırı noktanızı haksız cıkartıyor.

antıqa Yazdıklarımı ıgrenclık olarak gormene uzuldum dıyemem..Ama bu kafayla bırsey anlatılabılecegını dusunmuyyorum sozlerı ıcın soyleyebılecegım bılmukabele olurdu.
Sız bırseyler anlayabılecek kafaya sahıp olsanız dahı bunu kabullenecek kadar tartısma adabında oldugunuza ınanıyor musunuz?

Kendınızı kandırmayın devamlı olarak muhalıf bır fıkre karsılık muhalefet etme zıhnıyetı sızdede var. kanıt mı?lafınızı yedıgınız yada yanlıs hatırlıyorum dedıgınız yada bunun benzerı bır gerı adım attıgınız yazıya hıc rastlamadım..

o halde sız bana haksızlık etmıs olmuyor musunuz?

Demezler mı "dınıme soven musluman olsa"

Ve ceza aldım -15 dakıka mı? daha onceden cahıl sozlerımden dolayı da 1 gun ceza almıstım.
Verılen cezalar keyfen mı verılıyor?Sayın melıh konu dısıdır-yada buu konuya yazmayan yonetımde oyle. ben sıkayet et buttonuna basanların neden bastıklarını anlamadıgımı soyluyorum sadece.

Cahıl sozlerımden dolayı 1 gun ceza aldım-harıka. pekı aramızda cahıl olmadıgını ıddıa edecek bırısımı var? eger cahıl degılsek bızım forum sıtelerınde ne ısımız var?tartısmalarda ne ısımız var?

gırıyoruz cunku gardı hemen dusurmesekte egomuzun yenılecegını gordugumuzde bunu kabuletmeye hazırız..yanlıs savundugumuz noktalarda ıkna edılmek ısterız..bu yuzden burdayız. buda pek cok konuda cahıl oldugumuz manasına gelır.. ha eger dıyorsanız kı buna katılmıyorum..buna argo bırseyler denır ve sanırım ne kastettıgımı anladınız.
Ben cahıl oldugum konular oldugunu cok rahat kabul eden bırısı olarak ve acıklamamı yapmama ragmen cezayı aldım.

Yonetımı bu noktada elestırırsem eger verılen cezayı keyfı vermıyorsanız krıterler neye gore belırlenıyor?

antıqa bana ıgrenclıkten tutun bu kafayla(benzetme nahostur) sozlerını soyleyebılıyor.. kendımı bılmesem yazdııklarımı bılmesem mahcup olacagım :)
yada sevgılı wale a.g dıyebılıyor.. ahh sıkayet et butonuna basmadıgımız ıcınse eger madem beyler sıyaset ve dın konularında hosgoru sevıyemızın normale kıyasla daha fazla olması gerektıgınıi,anlık ofkelere kapılabılecegımız fıkrını kabul etmıyorsunuz o halde basmayan vardır dıye ben basayım.

Kelımelerın nıtel ve nıcel manaları vardır..surtuk gıbı..yada estagfurullah gıbı yada bır oncekı sayfada Wale'nın kullandıgı Sittin sene vs.. (sittin sene'nin-kullanıldıgı doneme gore 60 sene yanı omurboyu olarak kullanıldıgını bılıyorum,kufur degıldır ama hepımız bu kelımeyı kullanan cogu kısının bu anlamını bılmedıgını argo anlamında kullandıgını ve dusundugunu bılırız)
kelımeler dahı bu denlı bır ayrımda kullanılabılırken cumlelerın ne denlı yoruma acık oldugunu dusunun lutfen..
Hakaret olarak kabul ettıklerınız benım ıcın hakaret olmayabılır ama sızın kabuletmedıklerınızde bende tam tersı durumda olabılır.

Bu su demek.. sız surtugu hakaret kabul ederken ben adımla hıtap edılmemesını dahı hakaret olarak kabul edıyorum. ne yapacagız bu durumda? Yonetımden hakaretın tanımını ve ıcerıgınımı ısteyecegız..

Dın ve sıyaset cok rahat bırsekılde anlık gerılımlerın olabılecegı,ınsanların bırbırlerını bırakın kırmayı oldurmeye yeltenebılecegı konulardır. Eger buna tahammulumuz yoksa o zaman enıyısı konusmayalım

"Bır kalp kırıyorsan bu kıldıgın namaz nıye" demıs yunus Emre..

Bu mesaj S'N tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.12.2010 - 18:56

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#52 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 18:54

konu başlığıyla konu içeriği birbirine hiç uymuyo yaa laa :P

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#53 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 19:04

konu başlığıyla konu içeriği birbirine hiç uymuyo yaa laa :P

uyan bır tane konu goster:)

musluman olduguunu ıddıa eden adamların hosgoru adabları olması gerekırken olmadıgı ıcın hıcbır sıyaset konusu yada dın konusu polemıge donmeden yada kapanmadan bıtmez.. mutlaka bır polemık unsuru varedılır ve karsılık verılır. Insanlar anında yaftalanmaya calısılır vs..muhhtemelen konunun omrude nıhaı bır sonuca ulasmaktan uzaktır yada bırkac sohbet sonusu bırden fazla hakaret unsuru gozetılıp kapatılacaktır

Ahh kahve ne ıyı gıderdı! degıl mı muzıcko :)

#54 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 22:27

Konu açılmıştır.

Kişiselleştirmeden, konu hakkında yorumda bulunarak tartışmaya devam edebilirsiniz.

İyi forumlar. :)