İçerik değiştir

- - - - -

İddialar bir bir çürüyor...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 180 yanıt verildi

#121 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 12:16

Ne yarı balık-yarı sürüngen, yarı sürüngen-yarı kuş gibi ara formları bulabilmişler,

Bugüne kadar bulunmuş olan ara geçiş fosillerinin bir listesini sunuyorum. Görüleceği üzere liste hayli kabarıktır, ve ara geçiş fosillerinin varolmadığı konusundaki iddianı çürütmektedir.

Evrim teorisini inkar eden bilim adamları hakkındaki iddianı destekleyecek kaynağını da sabırsızlıkla bekliyorum. Sözünün arkasında duramayacaksan tartışmaya olan katılımını sürdürme zahmetinde bulunma. Muhatap alınmayacaksın.

#122 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 15:59

açtığın davalar hakkında herhangi bir celp hala gelmedi. biraz sözünün eri ol ve mahkemeye git,dediklerinin arkasında dur ve davalarını aç.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#123 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 17:07

[Yani sen de hayvansın -- hayvan atalardan evrimleşerek bugüne gelmiş olan bir hayvansın.

sevgili harabe yöneticileri bu bi hakaret değil midir buna gereği yapılacıgından eminim
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#124 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 18:42

evrim teorisi benim ilgi alanım değil....ilgilememe gerek yok çünkü böyle bir şey yok...reddettiğim bir şeye gidip burnumu sokmam ben, inanlara bir çift lafım olur sadece, o kadar...inanmadığım ve olmayan bir şeyi araştırmaya değer bulmuyorum.....ve böyle bire şeye inanalara da hayret etmekteyim....çoğu inananın da kötü niyetli olduğunu bilmekteyim...çeşitli idelojilerin tutsaklarıdır onlar....

bu konuda seninle tartışmayı manasız buluyorum...daha önce de söylediğim gibi; inanmak istiyorsan inan dostum, ister maymundan geldiğine inan, ister ayıdan geldiğine inan, ister herhangi bir deniz hayvanından geldiğine inan...neye inanırsan inan.....özgür tercihindir...umurumda değil bunlar...eyvallah......

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#125 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:14

evrim teorisi benim ilgi alanım değil....ilgilememe gerek yok çünkü böyle bir şey yok...

Evrim teorisi ile ilgileniyorsun çünkü evrim teorisi hakkında iddialarda bulunuyorsun. Bilim adamlarının evrim teorisini inkar ettiğini iddia ediyorsun. Bu vesile ile konu ile muhatap olmuş durumdasın.

İddianın arkasında durarak kanıt göstermen talep edildi ve sen bunu beceremedin. Sözünün arkasında duramadın. Dolayısı ile tartışmayı hükmen kaybetmiş bulunuyorsun.

#126 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:16

Konu kapatılmıştır demeyi unuttun spark amca. :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#127 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:29

ne düşündüğün umurumda değil spark...evrim teorisine inanmıyorum...inanalara da gülüyorum...bitmiştir...biz şimdi asıl konumuza dönelim...yani senin çürük çelişkilerine...az sonra yeni çözümlememi geçeceğim buraya....ayetleri nasıl anladığın tekrar ispatlanacak....hatta tekrar tekrar ispatlanacak....sen ne dersen de veya ne düşünürsen düşün....tamam mı spark....

hala aynı çelişkileri savunmakta özgürsün..benim burada asılamacım seni ikna etmek değil, merak edenlere ayetleri gösterip, gerçeği kendilerinin de görmesini sağlamak...kısaca benim seninle işim yok....ne yaparsan yap çocum.

#128 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:32

Evrim teorisini inkar eden bilimadamları hakkında kaynak sunacaktın. Kaynağını göremiyorum? Niye hala kaynak sunamadın?

Sözünün arkasında duramıyorsan ve iddialarını kaynak aracılığı ile destekleyemiyorsan bu tartışmaya daha fazla devam edemezsin. Seni muhatap almıyorum.

http://www.ridgecres...~do_while/sage/

http://emporium.turn...et/C/cs/top.htm
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#129 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 22:57

ne düşündüğün umurumda değil spark...evrim teorisine inanmıyorum...inanalara da gülüyorum...bitmiştir...

Tartışma, senin tartışmayı hükmen kaybetmenle bitmiştir.

Bu benim şahsi fikrim değildir. Sözünün arkasında duramamanın kaçınılmaz ve inkar edilemez bir sonucudur.

#130 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:01

shy'nin yazdığı adreslere bakabilirsin mesela....

diyorum ya....

beş para etmezsin....

umurumda değilsin....

bizim oralarda bir laf derler çok uygun senin durumuna....dilimin ucuna geldi....ama vazgeçtim yazmaktan....sen buna da değmezsin...

#131 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:22

Evrim teorisini inkar eden bilimadamları hakkında kaynak sunacaktın. Kaynağını göremiyorum? Niye hala kaynak sunamadın?

Sözünün arkasında duramıyorsan ve iddialarını kaynak aracılığı ile destekleyemiyorsan bu tartışmaya daha fazla devam edemezsin. Seni muhatap almıyorum.

http://www.ridgecres...~do_while/sage/

http://emporium.turn...et/C/cs/top.htm

İlk link, köktendinci Hıristiyanlar tarafından kurulmuş paravan bir kurumdur. Bilimsel gerçekleri yaydığını iddia etse de bilimsel literatürde yayınlanmış herhangi bir araştırmaları bulunmamaktadır. Kurumda çalışan herhangi bir biyolog, doktor, evrimbilimci, ya da herhangi bir hayat bilimi uzmanı mevcut değildir. Kurumun üç ortağı mevcuttur: R. David Pogge, Andrew S. Ritchie, Susan S. Pogge. Üçü de köktendinci Hıristiyandır. Bilimsel kanıtlara aykırı propaganda yayınlamaktadırlar.

İkinci linkte ise "Calvary Academy" kurumu ile ilişiği olan Doug LaPointe'in gerçeklerle kesinlikle bağdaşmayan bazı iddiaları mevcuttur. "Calvary Academy" akademik bir kurum adını çağrıştırsa da, kısa bir Google araştırması, bu kurumun köktendinci bir Hıristiyan okulu olduğunu ortaya koymaktadır:

http://www.calvaryacademy.org/

Doug LaPointe bilim adamı kisvesi altında yalan propaganda yapan köktendinci bir Hıristiyandır.

İddiaları da yalandır. Hepsi başka bir sitede teker teker çürütülmüştür:

http://www.geocities...0/lapointe.html

Ortak yalanlarını yaymak için köktendinci Müslümanlar'ın köktendinci Hırisiyanlar'la işbirliği yapmasını feci derecede gülünç bulduğumu bu vesileyle belirtmek istiyorum.

#132 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:29

· Kuran, önceki kitapları doğrulayıcı mıdır (2:97) yoksa düzeltici ve yerine geçici midir (16:101)?- Sparkın bir çelişkisi daha....

Saçmalığın alasını görmek mi istiyorsunuz..bakın....2:97. ayette Kur'an’ın kendisinden önce gelen diğer kitapları yani İncil’i, Tevrat’ı Zebur’u doğrulayıcı nitelikte olduğu anlatılıyor...

Fakat....16:101. ayete baktığımızda Spark’ın büyük saçmalığına tanık oluyoruz...

Ayet şu: “Biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman Allah ne indirdiğini pek iyi bilmiş iken kâfirler Peygambere: "Sen, ancak bir iftiracısın" dediler. Hayır öyle değil; onların çoğu bilmezler.”

Soruyorum size....Burada Kur’an’ın diğer kitapları düzeltici veya yerine geçici olduğundan bahsediyor mu? Dehşete düşerek yanıtı önce ben veriyorum...Hayır!!
Burada tam olarak bilmediğimiz bir nedenden ötürü, Kur’an’ın ayetinin değiştirilmesi durumundanbahsedilmiş....

Bunu bir çelişki olarak sunanın bir göz doktoruna görünmesi farz oldu...

#133 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:36

Demek beğendiremedim. :o
Nasıl bir site ve bilimadamı istersin.Bir bilimadamını köktendinci diye yargıladığına göre...
aslında elimde çok güzel bir kitap var bazı prof. ların teori ile ilgili çelişkili ifadelerinin ve yanlış olduğunu belirttikleri ama ona gelmeden önce.....
Ben sadece hızlı bir arama yapıp karşıma çıkan iki link verdim...
Örnekleri çoğaltabiliriz de sorun şu ki bunların köktendinci olduklarını nereden biliyorsun veeeee bu konuda bilimsel ispat isterim....
Çok sevdim ben bu kelimeyi.Tüm saygımla buyrun.......
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#134 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:41

Demek beğendiremedim. :o
Nasıl bir site ve bilimadamı istersin.Bir bilimadamını köktendinci diye yargıladığına göre...
aslında elimde çok güzel bir kitap var bazı prof. ların teori ile ilgili çelişkili ifadelerinin ve yanlış olduğunu belirttikleri ama ona gelmeden önce.....
Ben sadece hızlı bir arama yapıp karşıma çıkan iki link verdim...
Örnekleri çoğaltabiliriz de sorun şu ki bunların köktendinci olduklarını nereden biliyorsun veeeee bu konuda bilimsel ispat isterim....
Çok sevdim ben bu kelimeyi.Tüm saygımla buyrun.......

Verdiğin linklerde herhangi bir bilimadamı mevcut değildir. Hayat bilimlerinin herhangi biri konusunda eğitimi olan birileri mevcut değildir. Eğitimsiz yobazların bilim kisvesi altında sunduğu saçmalıklarından başka bir şey yoktur.

Evrim konusunda fikir yürütmeye hakkı olan bilim adamı, hayat bilimlerinden herhangi birinde minimum bir doktora sahibi ve bilim literatüründe araştırmaları yayınlanmış bir şahıs olmalıdır. Araştırmalarının bilimsel metodoloji ile uyumluluğu bu yolla sınanır.

#135 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:43

Burada tam olarak bilmediğimiz bir nedenden ötürü, Kur’an’ın ayetinin değiştirilmesi durumundanbahsedilmiş....

Allah önceki ayetlerinde hata mı etmiş?

Allah hata eder mi?

Bir çelişki daha!

#136 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:46

Ayetlerin değiştirilmesi meselesinin tam olarak ne ihtiva ettiğini ne sen ne de ben bilmiyoruz spark...istersen bilmediğin konularda yorum yapma da haddini bil....

valla bilmediği meseleler hakkında bu kadar çene çalan bir başkası görmedim....
bomboşsın spark....yankılanıyorsun....

#137 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:48

Bir ayet diğeyle değiştiriliyorsa sonraki ayet önceki ayetten daha uygun ya da iyi bulunmuştur. Yani Allah ilk seferinde ayeti mükemmel haliyle oluşturamamıştır.

Bu da İslam'ı çürüten bir unsur daha teşkil eder.

#138 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2006 - 23:51

ah şunu da ekleyeyim....

yaptğın hatayı sen de fark edince hemen kıvırıyorsun mevzuyu, bakıyorum da...
bizim mevzumuz senin çelişki dediğin iddiaydı...ben senin kanıt dediğin şeyi 2 mesaj geride çürümçürüm çürüttüğüm için, diyecek laf bulamadın...başka yere saldırıyorsun...

yapacak bir şeyin kalmayınca ve sıkışınca hemen başka yerlerden saldırıyorsun....

hey gidi hey....

#139 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 00:04

Bu çelişkiyi kabullen, ona da gelecek sıra.

#140 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2006 - 00:05

Bir ayet diğeyle değiştiriliyorsa sonraki ayet önceki ayetten daha uygun ya da iyi bulunmuştur. Yani Allah ilk seferinde ayeti mükemmel haliyle oluşturamamıştır.

Bu da İslam'ı çürüten bir unsur daha teşkil eder.

araştırdım ve buldum...

bu değiştirilen ayet namazla ilgili bir ayettir..bu ayette bundan bahsedilmiştir...
Allah önceleri farz olarak çok sayıda rekaatı emretmişti...Fakat Hz. Peygamberimiz fazlasayıda olan bu rekaatların ümmetine zor geldiğini, uygulamakta eziyet çektiklerini görmüş ve Allah'a yalvarmıştır ..

Allah da son ve en değerli peygamberinin bu yakarışını karşılıksız bırakmamış ve rekaatler azaltılmıştır, günümüzde olduğu gibi 5 vakte düşürülmüştür..Ve bu durum yeni bir ayetle Allah tarafından peygambere vahyedilmişrtir.....Ayetin değiştirilmesi meselesi bundan ibarettir...

Bunları sana anlatmıyorum spark...bu meseleyi merak ederk takip eden varsa onlar için yazıyorum..
ama derler ya kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla....

hülasa,
zanla hareket etmek büyük hatadır...
ama bakıyorum da sen boyuna zanla hareket ediyorsun...bu alışkanlığını terk etmeni tavsiye ederim...mantığa ve bilime aykırı düşmene neden oluyor çünkü...
:o

Bu mesaj duygusuz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.03.2006 - 00:08