İçerik değiştir

- - - - -

Universitelerdeki dumurluk olaylar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 27 yanıt verildi

#1 Oasis

Oasis

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 32 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik müzik müzik..

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 13:37

Okula ilk gelisimdir.Neseliyimdir,bilgilerime bilgi katacagimdir.Kültür yuvasi olarak görüyorumdur fakülte denilen mekani.Ayrica üniversite hakkinda pek cok olumlu elestiride almisimdir.Ta ki ilk gün duvarda " bırak sağı solu , okul o..... dolu " yazısıyla karsilasincaya kadar..

#2 Oasis

Oasis

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 32 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik müzik müzik..

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 13:42

Sinav esnasinda asistanın kızının tahtaya ''Salak betül kopya cekme!'' yazmasinida ornek verebiliriz pekalaa:)

#3 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 22.02.2006 - 14:59

iktisda girişten kaldığımı sanıyordum sınavlarına girdim, oldukça çok çalıştım, halbuki sınavdan ilk senemde geçmişim işin dumur tarafı tekrar girince hocada kağıdı okumuştu ve 50 den düşük almıştım :P
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#4 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 26.02.2006 - 16:40

Bomba bir dersin ilk vizesi oncesi drizzt erkenden okula gitmistir, sinifta inekleme seansindadir. Sonra yanina biri gelir ve "nasil gidiyor?" diye sorar, drizzt kafayi cevirir ve bir ne gorsun hoca kendisine bakip siritmaktadir, drizzt hocanin siritmasini gorunce rahatlar ve soyler "Hocam valla teorik olarak biliyorum da kitaptaki sorulari cozemiyorum", Hoca tekrar siritir ve drizztin gozunun icine bakip "olsun ben de cozemiyorum" der :idea:
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#5 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 19:54

okula ilk başladığım zamanlar ki bu 2 sene öncesi oluo; sınıfımı falan öğrendim nyse ben gittim bi yerde bağdaş kurdum oturuorum...

ama bağdaş kurduğum yeri es geçmemek lazım...kampüsün çıkışındaki kaldırımlara bağdaş kurdum ve ordanda otele gidicem için yanımada konturbasımı aldım..baktım daha derse çok var ben başladım biras pratik yapmaya..sonra ben kendimi kaptırmışım bi baktımki millet bana bakıo hatta ritm tutmuşlar!!!

sonra çocuun bi tanesi yanıma geldi bana benim bölümümden olduğunu ama dersliğin nerde olduğunu bilmediğini söledi. bende tabi yabancılık çekiorum ya aldım bunu götürdüm dil bölümüne!!!

sonradan ilk dersin sonunda öğrendimki çocuğun bölümü konservatuarmış!!!! :bouncy: :) :buttrock:
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#6 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 20:09

arkadaşı hidroliği baştan sona kadar ben anlattım o 88 aldı ben kaldım
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#7 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 20:13

Üniversiteler artık eski yapısını cok fazla bozdu nezih paylaşımcı ortamlar diye nitelendirirken şimdi afedersiniz pislik ayrımcılık yuvası oldu. Bunu sölememin asıl nedeni Malatyada üniversiteyi basan sunni öğrenciler alevi öğrencileri linç etmişler bazıları canını kurtarmak için malatyadaki üni içinde bulunan 10 katlı öğrenci yurtlarının pencerelerinden atlamışlar. Polisler hiçbirşekilde durduramamış. İki alevi kız öğrenci saçma bir ayrım yuzunden hayatını kaybetmiş. Kaynek kim derseniz kaybedilen kızlardan biri Evlenmesine 2 ay kalan kız bir arkadaşım ...

*heyo
Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#8 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 20:15

ben güleceğim bişi zannediodum...üzüldüm simdi...
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#9 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 20:16

istenilmeyen olaylar bunlar başın saolsun en büyük dumur bu
burda kimin alevi oldugu önemli deil ya da sunni
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#10 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 30.03.2006 - 23:19

daha o zamanlar ünv. 1. sınıfınbaşları...yan alan dersimiz olan coğrafya saati geldi çattı..bizim coğrafyacı da çokilginçtir sınıfa girdği zaman herkesin ayağa kalmasını isterdi..bu durum ünv.de çok aptalca ama bizim hoca böyle bir uygulama başlattı..ayağa kalkmayanlara ise kafayı takıyordu...çokkızıyordu onlara...ama içimizdenbiri vardı ki hiç ayağa kalkmıyordı..bu bir oldu iki oldu üç oldu...
enson yine bi ergün hoca girdi derse hepimiz bir intizam kalktık dikildik....o arkadaş hala yerinde oturuyor..hoca dönü ona "sen niye kalmıyorsun bakayım" dedi...çocuk "hocam ben ayağa kalkmak mecburiyetinde değilim, burası üniversite "deyince, hoca bir öfkelendi..elinde koca bir coğr. kitabı vardı...taaa sınıfın karşısından bir hışımla fırlattı ki çocuğa, kafasına gelse yarardı herhalde...
çocuk yana yatınca kitap yere çakıldı....ama işin dumurluk tarafı dikine çakıldı yere...yani kitap yerde dik duruyordu..o kitap nasıl öyle kaldı anlayamadık...hoca yerdeki kitaba bir baktı ve aynen şunları söyledi "bakın ! kitap bile ben varım diye karşımda ayakta duruyor sen oturduğun yerden kalkmıyorsun..! terbiyesiz...!!" dedi...kitabı aldı yerinden geçti kürsüsüne oturdu gerine gerine...

biz bu alanlar karşısında tam bir dumurduk sınıfça....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#11 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Gönderim zamanı 06.07.2007 - 22:14

hemen bende örnek verim *zong arkadaş kampüsün bahçesinde ölü yarasa buldu salak gitti sonra kızlar tuvaletinin kapısını açtı içeriye attı ona göre çok komikti *zong
Gönderilen Resim

#12 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:25

2. sınıf psikiyatri dersinde hoca hasta ve hasta yakını psikolojisini ve ölümü anlatıyordu benimde dışarı çıkmam gerekti ezile büzüle izin istedim.
- tabi kızım anlıyorum bu konu zor herkes kaldıramayabiliyor çıkabilirsin dedi
kadına yok antalyadan sonra ankaranın soguguna alısamadı daha böbreklerim lavaboya gitmem gerekiyor konuyla alakası yok diyemedim tabii
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#13 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:40

Üniversitenin ilk günleri biz çömlerle eğlenmekten acayip zevk alan üst sınıflarca eğlence unsuruyuz.1. dönem ilk matematik dersine gireceğiz.Derse bir kaç dakika kala bir haber geldi üst sınıflar bize numara çekeceklermiş,matematik hocası rahatsızlanmış onun yerine öğrencilerden biri gelip bizi işletecekmiş.Ehu tabi hepimiz hazırlandık bekliyoruz.Neyse içeri genç bir çocuk girdi."Merhaba sevgili Çömler ben falanca matemetik" hocasıyım dedi.Yer miyiz hiç *ühü aynen aktarıyorum verilen cevapları:
-hadi ya bende cumhurbaşkanıyım ehe ehe
-yükselen yeni nesil in o lan kürsüden aşağı
-bende fransızca hocasıyım
-çok görmeyin arkadaşlar 4. sınıfta bizde böyle olucaz sıyırmış yane hehehe
-sende mi brütüs
-kamerayada el sallayalım mı
-çöm olabiliriz ama salak asla.....vs
kürsüdeki neye uğradığını şaşırdı sonra gülümsedi:"demek haberiniz vardı.Kandıramadık demek neyse başka sefere artık"dedi ve sınıftan çıktı.Bizde tabi zafer sarhoşluğu,birlik beraberlik duyguları çoştuk tabe.
Ama şarhoşluk uzun sürmedi.Ertesi hafta bizim üst sınıf sandığımız adam tekrar geldi ve elindeki sınav kağıtlarını tek tek dağıttı.Gerçekten hocaymış.Kısaca çok fena keklenmiştik.Bir dönem boyunca canımıza okudu desem yeridir.LAf söylyen arkadaşlarda dersini bütte verebildi. *agla
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#14 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:48

ben de anlatem de mi? deee. :P

sevdiğimiz bir kardeşimiz pskyatrik rahatsız yıllık, dönemsel olarak gelen nöbetleri var. tabiiki ilaçlarını alıyo ve tedavisi sürekli bu şekilde. o yıl nöbeti sınav dönemine rast gelince uyku yapması hasebiyle ilaçlarını almıyo ve uçmaya başlıyo. neyse bunu hastaneye rahatsızlığını bi türlü kabul ettiremeden karga tulumba yatırdık. ertesi gün kaçmış. yine bulduk yine yatırdık, gene aynı durum.
bu kez ankara/gölbaşındaki hastaneye sevk ettirdik orası korunaklı :P bu kez de bizimki hastalığını kabul etmiş bi şekilde geldi. ama öyleki, maşallah amcam tatile çıkıyo!! 3 valiz, 2 çanta, bağlaması, teybi v.s. haliyle ben bir dumurr! ama adam da harbii hasta agresiflikte gösteriyo etrafına *agla belediye otobüsleri almıyo, taksiye verecek para nerdeeee? (talebeyiz yaani) mecbur kaldık medikodan ambülans istemeye. ama mediko başkanı da veremiiceni söyledi ve ikna da olmadı.... ehhh demokrasilerde çare tükenmezzzz. bizim deliye durumu aktardık tabe agresifleşeceği şekilde kih kihhhhh bşkanın oda kapısından başlayarak kapılara karşı saldırısı ( tabe biz de tutuyoz zarar verdirmiyoz yani) en sonunda ses getirdi ve bize ambülans tahsis edildi. ambülansın sirenleri çala çala giderken biz arkada delini,n mecbuuri bağlama resitalini dinliyoduk *ühü

dumur nerde diye bakmayın yaww :P dumur tarafı, bizim delinin 6-7 parça yükle hast. gitme yaklaşımıydı. :P
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#15 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:51

gazi ünilisin kesin *agla

Bu mesaj alinda tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.07.2007 - 21:51

Gönderilen Resim

#16 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:55

ben gazi üniversitesinden ayrıldıgımda bana ikdisadi idari bilimlerde kütüphane varmıs oraya gönderip ödünç kitap alamdıgıma dair yazı imzalatmıslardı ben kütüphanenin yeirni bile bilmiyordum
Gönderilen Resim

#17 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:58

aaa nerden bildin??? bak ben de atçam bakam tuttcak mı. sen de antalya-lara tarafındansın de mi???n *agla

evet o kütüphane i.i.bf. girişinde sol tarafta bağımsız bir binaydı ;)n yaparlarrrr hayrına bir iki kitap verirdin *ühü
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#18 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 21:58

bak şimdi aklıma geldi bir tane daha o'da arkadaşımın başına gelmişti.Bütün yurtta koca bir sömestr dalga konusu oldular *agla
Malumunuz ilk gün ve yurdun kurallarına,yemek saatlerine falan alışmaya çalışıyoruz.Büyük sınıflardan bazıları yardımcı olsada çoğunluk çöm muamelesi yapmakta.Yan odadan arkadaş olduğum kız sinir krizi geçirerek geldi.Ne olduğunu sordum.başladı anlatmaya.
Yurttaki ranzaların başlık kısımlarında tahtalar var ve bu tahtalar yerinden çıkıyor.Onların odadaki bir üst sınıftan kızların yattıkları yataklarda tesadüf eseri CÜ damgası varmış.Tabi kaçar mı hemen organize olmuşlar ve bizim kızlara "yurttan battaniye çarşaf alabilmeniz için önce gidip bu tahtalaı müdüreye onaylatmanız gerek demişler".Bizimkilerde yutmuş.Yatakların başlıklarını çıkarıp müdüre İnci Hanımın yanına gitmişler."Hocam tahtalarımızı onaylatmaya geldik" diye.Müdüre "kızım onları çıkarmışsınız ama bir eksiklik hissetmeyecekmisiniz başınızda" demiş ve gülme krizine girmiş.
Bi sömestr tahtalı kızlar adı altında arkadaşlarla dalga geçtiler *ühü
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#19 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 22:11

aaa nerden bildin??? bak ben de atçam bakam tuttcak mı. sen de antalya-lara tarafındansın de mi???n *agla

evet o kütüphane i.i.bf. girişinde sol tarafta bağımsız bir binaydı ;)n yaparlarrrr hayrına bir iki kitap verirdin *ühü

hmm daha önce tanısma kısmında yazmısım ben ordan bildinn
şimdi daimi adres oldu burası

gaziye en son amerikadan bir profun arm seminerine gittim tıp fakültesi dekanlıgına 20 metre ötedeki hastanenin ameliyathanesindeki alberto pena nın sesini kongre salonuna bir türlü duyuramamıslardı gaziye nasa dan adam gelse ne olur

agız ve diş saglıgı dersine ilk kez gircez diş hoca gelmedi bizde çıktık anfiden dısarı
bende cak cak sakız çiğniyorum bir kadın önümde durup çıkar o agzındakini dedi
bende direkt yuttum geç içeri şimdi sana sakız çignemenin zararlarını anlatıcam dedi o gün nası tırstıysam hala sakız çignemem
Gönderilen Resim

#20 Bitti Derken...

Bitti Derken...

bayan yanlış

• Üyeler
  • 3.079 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2007 - 22:15

selçuk üni.den içeri girdik baya büyük bi okul arabayla
bnm bölümü arıyoz kampüsün içinde
babam uzun saçlı küpeli klasik uni.li iki çocuğa yaklaştı
çocuklara :'sosyal bilmler nerde ya bizim çocuğu yazdırcam da 'dedi
onllarda şurda diye gösterirken bana bakıp güldüler
he lan çocukmuş der gibi *ühü