İçerik değiştir

- - - - -

Cehennemlik Kadınların Halleri...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 23 yanıt verildi

#21 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 28.02.2010 - 02:03

yav siyasetçisinin de imamının da hata yapması çok normal değilmi elbet çıkabilir hepsinin içinden..

ne zamandan beri fiiller nesneler kavramlar suçlu oldu acaba, bu kadar saçma bi muhalefet anlayışı olurmu ya, imamların yüzde 99 u da bozuk olsa siyasetçilerin %99 u da bozuk olsa bu kavramlara laf edilmesi hakkını doğurmaz..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#22 gözün mü kaldı

gözün mü kaldı

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 271 Mesaj

Gönderim zamanı 28.02.2010 - 06:48

günaha düşmüş insanlar için ağlayabilen bir peygambere sahip bir dinin savunucuları , bir fikri aklamaya çalışırken öbürünü karalamaya ihtiyaç yoktur demek istiyorum size.
hatta bir dini yüceltmek için insanları aşşagılamak ya da kötülemek ?..

sizin dininiz size , benim dinim banadır da demek istiyorum.

inanç ve iman kişilerin en hassas oldugu konulardandır.
neden "saygısız" vb. kelimeler kullanmak yerine " senin fikrin sana benim fikrim bana" demiyorsunuz ?

müslümanlık herşeyden fazla "şefkat" içerir..
keşke neyi savundugunuzun daha çok bilincinde olsanız :shit:
o zaman daha kabullenilebilir argümanlar üretebilirsiniz.

tamamen :bence ..
a perfect Lie...

#23 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 28.02.2010 - 12:00

siyasetçi mantıken daha dünyevi davaların adamıdır,en azından siyasetini yaparken..kralı gelse,dünyada
belli bi düzenin yürümesi,ülkeler arası ilişkiler,maddiyat hesapları,borçlar alacaklar,düşük ücretler ve oldukça düşük
standartlarla yaşayan büyük bir çoğunluğun sorgulamamasının,isyansızlığının sağlanması ve böyle daha
bisürü şey için,bir insan olarak vicdanına uygun gelmese bile belli davranış şekillerine,belli uyumlara
zorunludur..

din adamı da dünyada yaşıyor,elbette dünyevi bişeylerden tamamiyle soyut olacak,bitakım zaafları,
hataları falan olmayacak diye bişey yoktur;insan bu..ama inanç bi yerde biraz daha az dünyevi,biraz
daha iç huzuruyla falan ilgili bişeydir,fazla politikleşirse de çirkinleşir..özünde olması gereken mütevazilikten,
dünyevi zevklerin çok da bokunu çıkarmama,belli bir oranda,en azından dejenerasyondan uzak durabilme
duruşunu kaybederse..saygıdeğerliği de azalır..

bir imam mesela,dini inanca dair belli bir misyonu üstlenmiş kişidir,taşıyamayacaksa üstlenmese daha bir;
iyi olur kanımca..ve din adamlarının yüzde doksandokuzu çürük görünürse,ki eminim ki değildir,öyle inanmayı
tercih ederim dindar biri olmadığım halde;temsil ettikleri inanca dair,herkeste değil elbette ama bazı
insanlarda bitakım kuşkular,sorular oluşması da gayet insani bişeydir..

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.02.2010 - 12:01

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#24 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 21.04.2010 - 10:06

uzun süredir girmedim, görmedim ve bilmi,yordum bu kadar ileri gidebileceğinizi

ben Allahın bana emrettiği şekilde herkese hayrı öğütlüyor ve şerden de men etmeye gayret ediyorum

değil buradaki birkaç kişi milyon kişi üztüme gelse ben bu yoldan dönmem

sizler de diliniz ile söylediğiniz "ben müslümanım" lafının manasını ve neyi içerdiğini biliniz ve mümkünse ondan sonra konuşunuz

yok müslüman değilseniz de elbette saygım var

ama lütfen fazla ileri gitmeyin

hakaretvari cümleler kurmayın

ben de bilirim hakareti ama değmez

burada hayır düşünüp, hayır konuşuyoruz

selametle

adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi