İçerik değiştir

- - - - -

buna mi layik'iz?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 60 yanıt verildi

#41 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 16:08

spark ;
istersen yazdıklarını kontrol et. örnek olarak verdiğin ayette yani(nisa:15)erkek için bir ifade yoktur. tartışmanın temelide burdan kaynaklanmıştı. ayeti yanlış yazman ve yanlış yorumlaman. ayet yukarda yazıyor iken ısrarcı olmanı anlamak mümkün değil.
diğer bir konu ise bir polis baskını sonucu yakalanan fuhuş yapan bir kadınla onunla beraber ola erkek müşterisi için TCK aynı cezayı vermez. Benzerlik burdadır.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#42 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 16:15

Erkek de fuhuş yapabilir. Jigololuk terimini hiç duymadın mı?

Ayrıca sözkonusu ayet hem fuhuş hem zinayı kapsamaktadır, Diyanet her iki anlamı da uygun tercümeler olarak sunmuştur. Tartışmayı sadece fuhuşa sınırlamak yanlış olur. Bu anlamda, yani zina kapsamında, aynı suçu işleyen erkek ve kadına aynı cezanın verilmemesinden ileri gelen adaletsizlik ortadadır.

#43 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 17:27

yahu kardeşim örneği benmi verdim sen verdin ? beni neden suçluyorsun.örnek verdiğin ayet gayet açık.

NİSÂ
(15) Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın).

kadınlarınızdan fuhuş yapan diyor. erkeklerle alakası yokki konunun. örnek sana ait, bende diyorumki bu örnekle konunun alakası yok. bu örnekten yola çıkarak söylediklerinde yanlıştır. ayrıca ben jigololuk güzel birşeydir mi dedim ? onunda benim gözümde bir farkı yoktur. ama verdiğin ayetle alakası yoktur. ayet üzerinden yorumlarında,ayeti tercümende, ayetten yola çıakrak oluşturduğun iddalarda yanlıştır.

#44 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 17:40

Erkek de fuhuş yapabilir. Jigololuk terimini hiç duymadın mı?

spark soru şu :

Cinsellik oluşumunda seçici kimdir ?

smiley-sport036.gif  

#45 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 20:10

Konunun erkeklerle alakası vardır. 4:16'yı okuyunuz.

Fuhuş ya da zina yapan kadın ve erkek arasındaki ceza adaletsizliği, Kuran'ın kadınlara olan saygısızlığının inkar edilemez kanıtıdır.

Söylediğim çürütülememiştir. Bu konuda başka bir şey söylememe gerek yoktur. Takdir okuyucunundur.

#46 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 23:12

spark bu yazdıklarını anlamak mümkün değil. verdiğin ayet ve ulaştığın yorumların yanlışlığını neden kabul etmeyip inat ediyorsun. ben yanlış anlamışım burda hatalıydım demek yerine hala inat etmektesin.
nisa suresi ( 4 )
15. Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın).
16. Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

15. Vellatı ye'tınel fahışete min nisaiküm festeşhidu aleyhinne erbeatem minküm fe in şehidu fe emsikuhünne fil büyuti hatta yeteveffahünnel mevtü ev yec'alellahü lehünne sebıla
16. Vellezani ye'tiyaniha minküm fe azuhüma fe in taba ve asleha fe a'ridu anhüma innellahe kane tevvaber rahıyma
bu da arapçaları gördüğün gibi birinde fahışete deniyor. fahişelikten kast edilenin ne olduğu açıktır. açık değilse araştır öğren. buradaçelişki vardır ya da kadın haklarına saygısızlık demen bile çok saçma. kadınlarla fahişelik yapanları ayırman gerekir. bunu 10 postta sana anlatamadım ya da sen anlamak istemiyorsun. islamiyet gelmeden önce arapalr kız çocuklarını kuma gömüyorlardı. kadın haklarından bahsederken bunlarıda açıklaman gerekir. mantıksız ve bilimselsel eğer.

#47 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2006 - 00:36

Zina yapan kadınlar müebbet hapse mahkum edilirken zina yapan erkekler en ufak bir cezaya layık görülmemektedir. Ayrıca fuhuş yapan erkekler (jigololar) da fuhuş yapan kadınlarla aynı günahı işlemelerine rağmen cinsiyetleri itibarı ile cezasız kurtulmaktadır.

Bu durumun adaletsizliğini hala anlayamıyorsan sana laf anlatmak için tüketilen nefese yazıktır.

#48 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 17:02

zina seni uydurmandır. ayette fuhuş deniyor. yalan beyanlarla olmaz gerçekleri aramak. senin verdiğin kuran linkinden herkes kontrol edebilir nisa suresi 15. ayeti.

#49 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 17:51

Ayette "fuhuş (zina)" deniyor. Diyanet İşleri'nin ulema tercümesine göre hem fuhuş hem zina kastediliyor.

Diyanet İşleri'nin ulema tercümesine yalan diyorsan, seni, bu hakaretini onların yüzüne karşı telaffuz etmeye teşvik ediyorum. Bakalım nasıl bir tepki alacaksın çok merak ediyorum.

#50 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 03.02.2006 - 22:43

bu konuda zaten bir mail attım. cevabını bekliyorum.

#51 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 00:43

Çok beklersin. Adamlar diyeceğini zaten demiş. Kuran'ın tercümesi konusundaki bilgilerini ve birikimlerini Diyanet Meali'ne aktarmışlar. Daha ne diyecekler?

#52 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 15:25

fuhuş fahişete :mad1: senin ne türkçe bilgin yeterli ne de başka bir dil. bugün okuduğum bütün iletilerin saçmaydı.

#53 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 16:09

Senin tercüme yeteneğin, yabancı dildeki bir kelimeyi Türkçe fonetik karşılığı ile eşanlamlı saymaktan ibaretse, İngilizce "sick" kelimesinin geçtiği bir cümleyi tercüme etmemeni tavsiye ediyorum.

Haddini bil, işi uzmanlarına bırak. Başka bir diyeceğim yoktur.

#54 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 16:53

sick ingilizcedir. aptallığın luzumu yok. fahişe sözcüğünü türk dili arapçadan almıştır, ya ne kadar aptal şeyler yazıyorsun. bunları bile açıklamak zorundamıyım ben sana.gidip neden okumuyorsun?

#55 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:52

Lan yeni sünnet olmuş çocuklara benzionuz lan ahueuheu ona göster buna göster oğlum abilere ç*künü göster bakim :banghead:

Not: Şimdi bana sünneti açıkla dersiniz

Dip Not: B*k açıklarım çatlayın işte :mad1:
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#56 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 17:54

yapmaaaaaaaaaaaaaa sünnette çelişki olacak şimdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...bi çelişki olmadık o ...ükümüz kaldıydı...aha oda gitti
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#57 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 18:16

Bir dilden diğer bir dile birebir geçen kelimelerde de anlam kayması olabilmektedir. Örneğin İtalyanca'den Türkçe'ye geçen "pasta" kelimesi, İtalyanca'da "makarna" ya da "makarna hamuru" anlamına gelirken, Türkçe'de "yaş, pandispanyalı, değişik malzemelerle tatlandırılmış kek benzeri tatlı" anlamını verecek şekilde anlam kaymasına uğramıştır. Yine İngilizce'den Türkçe'ye geçen "soda" kelimesi, İngilizce'de "gazoz" anlamında kullanılmaktayken, Türkçe'de "maden suyu" anlamında kullanılmaktadır. Örnekler çoğaltılabilir.

Neticede fonetik benzerlik, eşanlam kanıtı değildir. Tercüme, uzmanlarına bırakılması gereken teferruatlı ve nüanslı bir konudur. Herkes haddini bilmelidir.

#58 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 18:18

yaa yaa öyle işte..
Gönderilen Resim

#59 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 18:22

Şimdi sen fonetik dedin benim aklıma kozmetik sanayiii geldi, şimdi bu adamlar buna mı layik? o kadar çalış didin gızlar güzelleşsin die boya üret ama gel gör ki sana 1 milyar aylık para versinler, ayıptır günahtır. Açın kozmetik sanayiinin önünü gızlar makyaj yapsın sexi görünsün. Geçin dini imanı kozmetiğe abanın.

Not: Way be çok tutarlı ilerliorm

Dip Not: Patates papates :banghead:
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#60 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2006 - 18:29

peki soruyorum sana drizzt! buna mı layikiz lan !
Gönderilen Resim